Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Speed® válasza PappZ75 (#6599) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abból, hogy Global.

(#6602) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Most vettem a Médiában én is egy ilyen telót :)
Jött is rá a Decemberi javítás, de az Oreo még nem.
Próbálom követni a fórumban történteket de nem tudom hogy csak nálam nem frissít Oreo-ra :F
vagy még mindig nem érkezett meg rá mindenkinek :F

(#6603) petipetya válasza PappZ75 (#6599) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az általad linkeltnek jónak kell lennie, én is a global EU verziót vettem a bangood-ról, mivel ezzel jár a B20 és az EU töltő.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6604) eclipse19 válasza A214 (#6592) üzenetére


eclipse19
senior tag

Fájlkezelő csak Oreo alatt van (vagy lesz frissítés után), Nougaton nincs (ami a telepített appok között látszik az közvetlenül nem indítható csak fájl-tallózáshoz nyílik meg más alkalmazásokból).

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#6605) peeat válasza Mr K (#6594) üzenetére


peeat
tag

Az a baj hogy a fórumot végigolvasva nem fogsz valós képet kapni arról milyen a telefon mennyire vannak bugok. Mert a legtöbb ember akinek nincs baja a telefonnal nem a fórumon lóg nem fog írkálni.

Régebbi lenovo telefonomat is lehúzták a fórumon (nekem addig nem volt vele bajom míg az usb csatinál el nem repedt a nyák ezért nem jó ha a kameránál van az usb csati kamera miatt kivágtak egy lyukat a nyákból mert minnél vékonyabb legyen a telefon és alig tartotta valami az usb-t .... (részben én tehetek róla mert meló miatt aplikáció tesztelés stb szinte mindig bevolt dugva az usb))

És rengeteg a user error-os probléma FR nem csinálnak és panaszkodnak stb.
Sokan mókolnak össze vissza a telefonnal a legtöbb azt se tudja mit csinál és utána itt rinyálnak hogy ez bugos az nem működik.

Sokan odáig vannak a root-olásért pedig azt se tudják hogy azzal ténylegesen mit csinálnak mekkora kockázat.
Főleg ha egy nfc-s telefonról van szó és a telefonnal fizet.
Nem egy két aplikáció van fent a play-en ami kémked.
Különösen gyanús pl az olyan mint a Mi remote konkrétan mindenhez kér permission-t (névjegyzék , sms , hívás...)

(#6606) rhen válasza peeat (#6605) üzenetére


rhen
senior tag

Engedélyekre reagálva, a Mi Remote az engedélyei közül alapból semmit nem használ. Én elvettem tőle minden engedélyt és tök jól fut.
Érdemes egyébként átnézni az engedélyeket a beállításokban. Néha meglepődik az ember milyen alkalmazásnak milyen engedélyei vannak. Ha az alkalmazás nem használja az engedély kéréseket, kérheti telepítéskor is.
Ami érdekes és a napokban jutott eszembe, hogy régebben a Play áruház telepítéskor, mintha kiírta volna az igényelt engedélyeket, de már nem teszi, így nem tolja az arcodba, ha egy háttérkép alkalmazásnak kell a mikrofon, hogy azonnal meggondold magad.
Én eléggé kiszanáltam az alkalmazás engedélyeket és eddig nem látom hátrányát, viszont nagyobb biztonságban érzem magam.

(#6607) alpihun


alpihun
senior tag

És ha már mindenféle alkalmazások, linkelte valaki a napokban a Fingerpint Swipes appot és leleményesnek találom, biztosan használni fogom amint megjön a teló.
Szóval, erre a telefonra fókuszálva (felszereltsége, stock android előnyei, hátrányai stb), mik azok az appok amiket az ember akarhat a xiaomi mi a1-én?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#6608) mekker válasza peeat (#6605) üzenetére


mekker
őstag

Ha egy app root jogosultságot kér, azt észre fogod venni. 100%, hogy vannak backdoorok a rendszerben, de akkor már vírusról beszélünk, aminek fel sem szabadna kerülnie a Play Store-ba. Egyébként meg jóval biztonságosabbak az új androidok, mint 2-3 éve. A Play is jobban át van vizsgálva, és a jogosultságokat is egyenként kéri, ráadásul egyenként szabályozni is tudod őket guiból.
Itt inkább az Xposed modulokkal, meg hasonlókkal lehet gond, aminek te jóhiszeműen megadod a jogosultságot.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#6609) mekker válasza alpihun (#6607) üzenetére


mekker
őstag

Itt van pár téma: leírás, melléklet (BlackGrayt ajánlom, bár ez sem 100%-os még)
Nova Launcher, Power Toggles (asszem már nem Playes), Hide "running in the background" Notification (8.0-hoz csak), Cornerfly, Solid Explorer, Ex Dialer (az ingyenes is jó)

Roottal:
AdAway + hufilter, Google Camera

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#6610) lajos75


lajos75
senior tag

Navigációs gombok világításának idejét lehet állítani hosszabb időre :F

(#6611) zolikaDB válasza bepken (#6600) üzenetére


zolikaDB
veterán

Huaweieknel lehet fotozas kozben es utan is allitani - de ez nem tudja.

(#6610) lajos75: Samsungra volt ilyen app, de ezen nem mukodik... Amugy engem is erdekelne!
Magiskhoz nincs ilyen modul uraim?

[ Szerkesztve ]

(#6612) mistake767


mistake767
csendes tag

Azt ki tudom kapcsolni, hogy dupla power gombra bejön a kamera app ?

(#6613) Victoryus94 válasza mistake767 (#6612) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ki. Valahol találkoztam vele, de meg nem mondom, hol. Ráadásul azóta frissítettem 8.0-ra. :D

(#6614) peeat válasza mekker (#6608) üzenetére


peeat
tag

Az a baj hogy a play store esetén ha egy applikáció csak egy frissítést kap nem úgy van mint az aple esetén hogy teljesen újra ellenőrzik. A frissítés során sokkal felületesebb az ellenőrzés.
2019 től fog szigorodni hogy mit lehet feltölteni a play store-ba

Az hogy mennyire vannak jól átvizsgálva a playen lévő appok azt meg inkább hagyuk főleg játékok audit vizsgálatának eredményei.

Ha rootolod a telefont akkor az aplikációk amit futtatsz nem fog feldobni neked semmit hogy root jogot kér mert root ként fut és úgy már a többi apinak a memóriájához hozzáfér. Ha nincs root jog akkor nem fog rinyálni neked hogy root jogra lenne szüksége nem hirdeti magát (pl egy játék ami root jogot kér gyanús).

A permissionok elvétele meg sok esetben aplikáció összeomlást okoz sajnos nagyon kevesen kezelik le az aplikációban hogy a kért permissionok megvannak-e amit a manifestben kért.

(#6615) Digiflex válasza mistake767 (#6612) üzenetére


Digiflex
tag

ki...
(lehetett korábban, ott ahol az ujjlenyomat-olvasó simogatást is, gestures, vagy mi a szösz volt. ezek szerint ezt is kifelejtették.... a 7.1.2 verzióban még benne volt, oreoban nem találom...)

...

(#6616) rhen válasza peeat (#6614) üzenetére


rhen
senior tag

Azért az, hogy nem szól root jog használatáért kicsit az nem olyan biztos. Én ahányszor rootoltam régebben, mindig fent volt a SuperSU és szólt, ha valami root jogot kért.

(#6617) peeat válasza rhen (#6616) üzenetére


peeat
tag

Egy hulladék 6.0 droidnál rootoltam és teszteltem dolgokat (alapból kuka volt a készülék
annyira tönkrement hogy csak kijelző működök mikrofon hangszóró gps egyik sem.)
Annál root nélkül szóltak az apik hogy a használathoz root jog kéne.... de rootolás után nem

(#6618) Scale válasza apeelme (#6533) üzenetére


Scale
őstag

Köszi, és ez hogy telepíti újra a rendszert?

(#6619) rhen válasza peeat (#6617) üzenetére


rhen
senior tag

SuperSU fent volt?
SuperSU, vagy hasonló app nélkül valóban nem tudod követni.
De tény, hogy rootolni veszélyes lehet. Főleg, ha valaki nem hozzáértő.

Jelenleg egyébként nem érzem szükségét, hogy rootoljak (céges gSuite fiók miatt mondjunk most nem is tehetem).
Még Jelly Bean és régebben rengeteg olyan funkciót lehetett vele megvalósítani ami ma már az Android része, így emiatt nem kell rootolnom.

(#6620) Sifre válasza peeat (#6617) üzenetére


Sifre
senior tag

A supersu mindig megkérdezi hogy engedélyezem-e a root hozzáférést.

(#6621) mekker válasza peeat (#6614) üzenetére


mekker
őstag

Azért van a permission manager, hogy ez ne forduljon elő. Leszedtem egy terminált, "su ls" parancsra egyből kidobta az ablakot, és engedély nélkül nem volt hajlandó semmit sem csinálni. Most nem azt mondom, hogy biztonságos, csak hogy egy roottól még nem lesz átjáróház a rendszer. Mitől biztonságosabb egy custom ROM-nál egy számítógépre telepített, root jogosultsággal rendelkező OS?
Nálam egyetlen appnak van állandó root jogosultsága a Magisken kívül, a Magisknél pedig bízok benne, hogy időben kiderül, ha kaki van a palacsintában.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#6622) alma23 válasza mistake767 (#6612) üzenetére


alma23
csendes tag

Beállítások/ Rendszer/ Nyelvek és bevitel/ Speciális/ Kézmozdulatok
Itt kell áthúzni a kapcsolót. Engem is zavart, mert a szilikontok miatt elég érzékeny a ki-be kapcsoló gomb.

[ Szerkesztve ]

(#6623) alma23 válasza lajos75 (#6610) üzenetére


alma23
csendes tag

A fórum tetején nyisd le az összefoglalót és ott le van írva az utolsó pontban a szükséges teendő
"Nem jönnek meg a frissítések / késve jönnek?
[link]" címen ;)
Aztán jön az Oreo és lehet örülni/búslakodni...

[ Szerkesztve ]

(#6624) mistake767 válasza alma23 (#6622) üzenetére


mistake767
csendes tag

Hálás köszönet.

(#6625) lajos75 válasza alma23 (#6623) üzenetére


lajos75
senior tag

köszi, megnézem. :R

(#6626) lajos75 válasza alma23 (#6623) üzenetére


lajos75
senior tag

Elolvastam és meg is csináltam, de mégsem jön az Oreo :F

(#6627) ΞΔGLΞ válasza lajos75 (#6626) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A sok bug-os visszajelzés miatt, valószínűleg elzárták a csapot.

(#6628) Atus85 válasza lajos75 (#6626) üzenetére


Atus85
aktív tag

Indítsd újra a telót. Ha akkor sem jön meg akkor csináld meg újra ami az összefoglalóban van. Meg figyeld az értesítési sávot, mert asszem csak ott jelzi.

(#6629) lajos75 válasza ΞΔGLΞ (#6627) üzenetére


lajos75
senior tag

:R

Másnál sem ébreszt a telefon ha ki van kapcsolva?

(#6630) ΞΔGLΞ válasza lajos75 (#6629) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez mindegyik telefonnál így van már régóta.

(#6631) Carline válasza ΞΔGLΞ (#6630) üzenetére


Carline
őstag

Ez azért nagyon nincs így.
Huawei Mate8-am van. Gyári ébresztőt beállítva kikapcsolt teló ébresztés előtt bekapcsol, majd ébrszt is.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#6632) ΞΔGLΞ válasza Carline (#6631) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És mindjárt le is írtad, hogy ehhez muszáj bekapcsolnia.
Ehhez muszáj beállítani az automatikus bekapcsolást, ami nem egyenlő azzal, hogy kikapcsolt készülék képes arra, hogy ébresszen, a kolléga kérdése pedig ez volt.

(#6633) Carline válasza ΞΔGLΞ (#6632) üzenetére


Carline
őstag

Nem. Lehet nem jól fogalmaztam.
Én beállítom az ébresztőt 5:20-ra.
Kikapcsolom a telefont és alszok.
A telefon (magától, mindenféle külön beállítás nélkül) bekapcsol előtte és ébreszt.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#6634) ΞΔGLΞ válasza Carline (#6633) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, mert az (ébresztő)óra automatikusan tudja állítani a bekapcsolást, de van...

Erre egy egyszerű sokkal jobb és frankó megoldás. A repülő üzemmód, konkrétan már-már kikapcsolja a készüléket, mindent kilő, hívni sem tudnak, alig fogyaszt és ébreszteni is fog. Egy ébresztés előtti bekapcsolás több energiát szop le az aksiból, mint a repcsi üzemmód egész éjszakai bekapcsoláson tartása.

(#6635) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#6634) üzenetére


Ricardo
félisten

Sőt. Lehet , hogy kevesebbet eszik egy éjszaka alatt repülő módban, mint amennyit a bekapcsoláskor felvesz.

(#6636) rhen válasza ΞΔGLΞ (#6634) üzenetére


rhen
senior tag

+1 a repülő módnak. Én is így használom.

(#6637) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#6635) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, hát ezt írtam. :)
Kb úgy kell elképzelni, mint amikor beindítod az autót. A legtöbb szufla akkor kell, a készülék bekapcsolás, boot, applikációk meg a sok tkm tudja mik, mire a kész rendszer feláll betöltése a legnagyobb áramzabáló.

[ Szerkesztve ]

(#6638) bepken


bepken
veterán

létezik valahol egy épkézláb leírás a rootoláshoz? lehet csak korán van még, de XDA-n egyik leírásba linkelik a másik leírást és most nekem ez elég katyvasz...

ne bántsatok nagyon :DDD biztos van vagy 4-5 éve, hogy utoljára foglalkoztam ilyesmivel

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6639) Fall-N válasza Carline (#6633) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem ugyanaz belül, mert a B20 miatt az antenna elvezetések eltérnek. Csak azért lényeges, mert például a hátlap sem teljesen egyforma emiatt.

(#6640) ZolkoW válasza ΞΔGLΞ (#6632) üzenetére


ZolkoW
őstag

Sok értelme van kötözködni, mikor ha akarnád, értenéd te is...
Én azért a kikapcsolást preferálom, mert akkor frissen bootolt rendszerem van reggel.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#6641) ΞΔGLΞ válasza ZolkoW (#6640) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És ezt, konkrétan miből szűrted le, hogy kötözködöm? :D

Egyébként még mindig... NEM arról van/volt szó, hogy frissen bootolt rendszert akarsz látni óracsörgéssel/ébresztéssel egybekötve, hanem, ha a telefon ki van kapcsolva, akkor baxik ébreszteni, hacsak előtte nem kapcsol(t) be a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#6642) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok. Adroid rendszer figyelmeztetest hogy tudom eltuntetni? Folyamat irja hogy fut a hatterbe az okosora alkalmazasa.

(#6643) Carline válasza ΞΔGLΞ (#6641) üzenetére


Carline
őstag

Akkor még a Nokia 6110 sem ébreszt bekapcsolás nélkül. Nem üres képernyő és ébreszt, hanem van tartalom a képernyőn szóval be van kapcsolva.

Én tartom magam ahhoz hogy a telefonom kikapcsolva is ébreszt, de nem akarlak meggyőzni téged erről, higgy azt amit szeretnél.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#6644) ΞΔGLΞ válasza Carline (#6643) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké tartsad magad! ;)
De majd akkor kürtöld ezt világgá, ha előtte nem kapcsol be a készüléked. Nem menjünk már bele olyanba, aminek nincs köze egymáshoz. Ahhoz, hogy egy okos telefon ébresszen, bekapcsolva kell lennie. A többi bullshit. Az első retro telefonos érv, meg hát megmosolyogtató enyhén szólva. :-D!
Részemről close ez a téma, vagy mi...

(#6645) ΞΔGLΞ válasza .zSoLTi. (#6642) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Lehúzod az értesítő sávot és "összes törlése", vagy kilövöd magát applikációt.

(#6646) DroiDMester válasza bepken (#6638) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Gondolom OREO ról van szó! Már leírtam hogyan kell és be is linkeltem a hozzá való TRWP -t is keress vissza itt a fórumban!

Bár azóta van már XDA-n frissebb TWRP ami NEM működik senkinél, de megtaláltam miért nem települ be is linkeltem XDA -ra a kijavított verziómat :)

és még fog kelleni neked a leg frissebb Magisk amit itt találsz => Magisk-v15.2-180101.zip

(#6647) .zSoLTi. válasza ΞΔGLΞ (#6645) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nincs összes törlèse sajnos. De az app meg kell h fusson az orahoz.

(#6648) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok ! Oreo frissítésre csak az az egyetlen ismert gyógyír ami a leírásban van ? (Google keretrendszer cache-ének törlése) ? Vagy van valami más bevált megoldás esetleg? Mert szerintem többen vagyunk úgy, hogy 7.1.2-nél "leakadtunk". Az én telefonom vatta új, tegnapi beszerzés, és belakni addig nem szeretném míg nincs oreom :/ Köszi előre is a helpet :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#6649) DroiDMester válasza Rundll32 (#6648) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen van!

elvileg csak akkor fog feltelepülni ha a telón már a 7.12.19. ROM fut, ha ettől régebbi elvileg nem fog menni az OREO update!

Mi A1 oldalán megtalálható a fent nevezett ROM előbb azt tedd fel a telóra és utána menni fog OTA-n az OREO

[ Szerkesztve ]

(#6650) ΞΔGLΞ válasza .zSoLTi. (#6647) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor passz, én tudok onnét bármit törölni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.