Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Baloo27 válasza gusthy (#5199) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Mielőtt jön a kèrdès,itt találod meg:
Hívás gomb-->3 pötty-->beállítások ès

(#5202) csipesz2020


csipesz2020
tag

Random HDR mi a1 vs s6 edge
A1
S6e

Nem olyan rossz szerintem, az én igényeimnek megfelel :)

*Ajajj. Mobilról próbálkozok de nem nagyon sikerül. Elvileg most jó :DD

[ Szerkesztve ]

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#5203) Viktor0610 válasza csipesz2020 (#5202) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hiba lesz a mátrikszban. :P

"Jogosultságra van szüksége"

Samsung Galaxy A54

(#5204) bepken


bepken
veterán

na nekem is megjött az 1 dolláros tok - szerintem nagyon jó minőségű. és konkrétan így tokostul belefér az egész az előzőbe! :D

aki nem leejtés, csupán karcok ellen akar tokot, annak inkább ezt ajánlanám, mert ezzel sokkal közelebb van a telefon fogása a "pucér" valójához - ami valljuk be, nagyon vagány ;) szinte semmit sem nő tőle a készülék. kívágások tökéletesek, gombok nyomaspontja is jobb. elöl az üveg fóliával egy szintben van a széle, hátul a kamerát pedig egy bő milliméteres keret védi.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#5205) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Estét!
Meglett nekem is a készülék. Van valami ajánlott dolog / beállítás amit érdemes elvégezni rögtön a legelején?
Vagy csak használjam, telepítgessem a frissítéseket és elleszek vele...
(ja és szintén mint sokaknak fekete telóhoz fehér tőltő, de engem nem zavar egyáltalán, sőt)
Üdv.

Baggio

(#5206) DarkChild válasza Baggio04 (#5205) üzenetére


DarkChild
senior tag

Szerintem mindenkinek fehér töltőfejet csomagolnak a készülékhez, hátlap színtől függetlenül.
Költséghatékonyság okán adott áramerősségű és csatlakozójú (EU / USA / stb) töltőfejből nem gyártanak mindenféle színűt, csak egy félét és azt csomagolják az összes teló mellé.

(#5207) mekker válasza mekker (#5176) üzenetére


mekker
őstag

https://drive.google.com/drive/folders/1u8IWT-Szp6ZdmnEqoRcNTaxxsHifVfzc?usp=sharing

Itt az ígért gyorsteszt - Moto G 3 (Lineage os kamera) vs Xiaomi A1 (gyári kamera)
Hát... nem lett meggyőző.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#5208) gusthy válasza TeeBeee (#5200) üzenetére


gusthy
veterán

Ezt megtaláltam, csak nincs odaírva, hogy hogy kapcsolom be meg ki? Anno rá is kérdeztem, de nem válaszolt senki.

(#5209) Viktor0610 válasza gusthy (#5208) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azóta már tudod? :)
Amennyiben nem, akkor Phone/Telefon app - három pötty - Settings/Beállítások - Calling accounts/Telefonos fiókok - Turn on proximity sensor/Közelségérzékelő bekapcsolása.

Samsung Galaxy A54

(#5210) gusthy válasza Viktor0610 (#5209) üzenetére


gusthy
veterán

Na itt eszembe se jutott volna keresni, oly mértékben nem logikus :)

Köszi!!!

(#5211) gusthy válasza Baloo27 (#5201) üzenetére


gusthy
veterán

Jött :)
Bocsi, késő van

(#5212) Digiflex válasza gusthy (#5211) üzenetére


Digiflex
tag

Szerintem sem te vagy a hibás, hogy megint elment két oldal hsz egy olyan egyszerű, sokakat érintő kérdéssel kapcsolatban, amire van megoldás. Erre lenne az összefoglaló, ha jól gondolom.
De úgy tűnik, az nem igazán lényeges, hogy telefonálni tudj a telefonoddal. Ellenben az, hogy miként mókold, és esetleg tedd használhatatlanná, az több linket is megér...
uff

...

(#5213) #53667584 válasza mekker (#5207) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ilyet itt ne mondj mert meglincselnek 🙂

(#5214) bajtokarpi válasza mekker (#5207) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Valóban nem. Én azt vettem észre, hogy igen komoly gondok vannak fókuszálás terén sajnos. Több, mint elkeserítő, mert azért nem ezt ígérték :-(. Nálam is jelentkeznek ezek a problémák, mint az álltalad készített képeken látható. Tény, hogy nem több százezer forintba került a készülék.

battletag: bossi#2666

(#5215) gusthy válasza mekker (#5207) üzenetére


gusthy
veterán

Hát nemtom, a Moto színei egészen gázok, és nekem furák az A1 képek is, ennél nekem élesebbeket szokott csinálni.

(#5216) trebrona válasza mekker (#5207) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha ennyire nem megy az autofókusszal fotózás, használjátok az érintő fókuszt! Így biztosan oda fókuszál, ahová szeretnétek és a fények is megfelelőek lesznek.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5217) kontrobi válasza mekker (#5207) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Na, erről beszélek. :)
Ráadásul nálam manuál módban nem működik az expozíció kompenzáció sem. Auto módban igen. Szóval ez is szoftveres baki. Megvárom Oreo pajtást hátha javítanak rajta valamit! :D

(#5218) kontrobi válasza trebrona (#5216) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Nem fókuszál oda. Nagyrészt melléfókuszál. :(

(#5219) trebrona válasza kontrobi (#5218) üzenetére


trebrona
nagyúr

Érdekes dolgok ezek, nálam semmi nincs gond a fókusszal.

Néhány tesztkép: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5220) kontrobi


kontrobi
aktív tag

A szoba fényárban úszott, ennek ellenére az ISO 1250! Nem csoda, hogy vacak a minőség. Portré mód.

[ Szerkesztve ]

(#5221) kontrobi válasza trebrona (#5219) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Teljesen vállalható képek. A betlehemes kép ISO értékét megmondod? Kíváncsi lennék rá! :) Nálam az a kép egy elmosódott maszat lenne. Jó, mondjuk hála Istennek, nem fotózni vettem a telót, de bosszantó. :/

(#5222) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziasztok! Most vettem át az új A1-et. Felajánlotta, a decemberi biztonsági frissítés. Letölthetem? Azért kérdezem mert olvastam, hogy néhány embernél a frissítése után működési problémák léptek fel. Ha rosszul értelmeztem, akkor elöre is elnézést kérek a láma kérdésért.
Köszönöm!

(#5223) bajtokarpi válasza trebrona (#5219) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Neked a kamerabeállítások, hogy vannak beállítva?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#5224) becsab112 válasza Horovic (#5222) üzenetére


becsab112
csendes tag

Én is tulajdonosa vagyok ennek a telefonnak mától, telepítettem a decemberi frissítést és tökéletesen működik utána is :)

(#5225) trebrona válasza kontrobi (#5221) üzenetére


trebrona
nagyúr

ISO1600

(#5223) bajtokarpi:
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5226) kontrobi válasza trebrona (#5225) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Köszi! :)
Nem igazán tudom hova tenni a dolgokat. Egy szemmel láthatóan minimum szürkületben készült képen az ISO 1600, egy fullra kivilágított szobaba meg 1250. Itt valami nem stimmel. :/ Sőt, iskola aulában ami úszik a fényben is ISO 1600-at állít automatán és éles pontot nem találni a képen. Fókusz a fa közepén. Oké a záridő 1/17sec ami már állványt igényel, de ez így nagyon nem jó. De most már nem offolnám szét a nyomorommal a topikot. :)

[ Szerkesztve ]

(#5227) Digiflex válasza #53667584 (#5213) üzenetére


Digiflex
tag

Jajj, lincselni is lehet? azt hittem, a legrosszab, hogy törölnek, azon meg már túl vagyunk :-) Érdemes lenne amúgy szétbontani a topikot, vagy legalább valami fejléccel (színezéssel?? :-) ) jelölni, hogy mihez kapcsolódik a hozzászólás, mert ahogy látom négy fő szál van:

1. a tokos, csili-vilis folyam, ami ok addig, amíg nem találod meg az igazit,
2. a mókolós-root-olós csapat, amit azért a többség szerintem nem akar bevállalni még a kamera miatt sem,
3. a fotós vitafórum

4. a telefon működésével, használatával kapcsolatos infók, tapasztalatok, ötletek. (ez a szál mintha kicsit háttérbe szorulna)

A fotósoknak azért megjegyezném, hogy fényképészeti alapismeretek sem ártanak. Én úgy tanultam,hogy a fényképezéshez a leginkább nélkülözhetelen a fény, aztán egy stabilan álló (jó) kamera, és ha a tárgy sem mozog, akkor még jobb. A mobilos fényképezésnél alapprobléma, hogy amikor megnyomod a képernyőn az exponáló kört, vagy bármelyik gombot, bemozdítod. érdemes 1mp időzítéssel is megpróbálni pl.

uff

[ Szerkesztve ]

...

(#5228) #53667584 válasza kontrobi (#5226) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ugyanez van nálam is. Nem segít rajta sem root, sem más kamera alkalmazás használata. De már megkaptam hogy csak "picsogok" mert ez a kamera nagyon jó.

(#5229) kontrobi válasza Digiflex (#5227) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Bocsi, nem tudtam, hogy automata módhoz is kell fényképészeti alapismeret. Ne nevettesd ki magad! Szerinted hány ember íratkozott be eddig fotós alaptanfolyamra mert vett egy mobilt? Amúgy is megkaptam már én is, hogy ez nem fényképezőgép. Tényleg nem az. A záridő, iso, rekesz szentháromságon meg már túl vagyok. :) Itt csak arról van szó, hogy egy egyszerű user előveszi a telót lő egyet (mókolás nélkül) és kap egy értékelhető képet. Nézd meg azt a fenyőt, tedd a kezed a szívedre és mond azt, hogy az úgy rendben van.

(#5230) kontrobi válasza #53667584 (#5228) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Ne picsogjá vazze! Ez simán hozza egy tükörreflexes minőségét! :D

(#5231) bepken válasza Digiflex (#5227) üzenetére


bepken
veterán

mégis miről kellene akkor szóljon a topik? :D szerintem ezek közül, amit felsoroltál, egyik sem vérlázító téma :)

a bemozdulással kapcsolatban érdemes esetleg kipróbálni a gyári kamera alkalmazás "áthelyezhető gombját" (bocsi, fogalmam sincs, mi a neve neki :D ) - tehát az expo gombon egy gyors felfelé húzás és onnantól egy kis kör (gomb) bárhová áthúzható a képernyőn. így talán kevésbé mozdul be a telefon, ha épp tényleg azon múlik az élesség.

a portré mód pedig tényleg nagyon nagyon kényes a fényviszonyokra, ez tény. jó volna valóban, ha pár dolgot engedne állítani ebben a módban is, mert bár a fényerőt engedi állítani, de az ISO érték valóban nagyon magas lesz már a legkisebb félhomályban is (van 3200as képem is)

(#5230) kontrobi! mondjuk ilyet szerintem ebben a topikban még soha senki sem állított....én is max azzal szálltam vitába, hogy teljesen használhatatlan a kamera. mert nem az :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#5232) Ricardo válasza kontrobi (#5229) üzenetére


Ricardo
félisten

(#5233) apeelme válasza bepken (#5231) üzenetére


apeelme
addikt

Most már 90%-ban arról szól hogy a társaság nagy része helyből hétköznapi dolgokról lőtt kiváló fotókkal bizonygatja hogy igenis tök jó a kamera, a többi meg még mindig azt mondja hogy nem, ez szar. Két lehetőség van:

1. Tényleg b@lfaszok és nem tudnak fotózni.
2. Az Ő készülékének tényleg gond van a kamerájával és nem hajlandó felfogni, gariztatni, ehelyett itt próbál mindenkit meggyőzni hogy márpedig szar a készülék....mert Ő nála sz@r...és akkor az összes sz@r...még annál is akinél jó...és ezt addig mondjuk és annyiszor amíg mindenki el nem hiszi.

Siralmas.

:DDD

(#5234) Digiflex válasza bepken (#5231) üzenetére


Digiflex
tag

Egyikre sem mondtam, hogy nem hasznos, csak külön kellene szedni valahogy őket, mert láthatod, hogy van akit megzavart a decemberi frissítéssel kapcsolatos boot-loop infó pl.
Nekem is lenne esetleg több kamerás kérdésem, pl az open camera appal kapcsolatban, de már így is szétoffolódik a téma. Csak ennyi. Azt a fenyőt meg biztos le lehetett volna kapni jobban is, ez most így sikerült. Csak azt akartam mondani, hogy sok múlik a júzeren is...

...

(#5235) Tarisznyarák válasza apeelme (#5233) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Alapvetés lenne állványról vagy legaláb valamihez odatámasztott telefonnal készült képeket összehasonlítani. Kézben tartott tekefonnal, legalábbis ezzel csak kint, szép időben lehet bemozdulásmentes képeket csinálni, a fényárban úszó szoba nem elég világos.

(#5236) bajtokarpi válasza trebrona (#5225) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Hálás köszönetem!

battletag: bossi#2666

(#5237) bajtokarpi válasza apeelme (#5233) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szerintem meg a te hozzászólásod a siralmas! Tudod ez fórum topik, és arra van, hogy eszmét cseréljünk, ha probléma van, akkor megkérdezzük, megbeszéljük segítséget kérjünk stb. Ezt PH. addikt! létedre alap, hogy tudnod kéne! Ja lehet, hogy b@lfaszok vagyunk (tisztelet a kivételnek), de egy SGA-val, soha nem volt ilyen problémám, így csupán én is egy véleményt fogalmaztam meg, és szeretném kiküszöbölni a hibalehetőségeket!

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#5238) Viktor0610 válasza Tarisznyarák (#5235) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem szokott sikerülni jó kép beltéren is. Igaz, én a portré módot nem igazán használom.
Azzal meg az a baj, hogy a 2,6 rekeszértékű kamerát is használja, ami igencsak fényigényes.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5239) kontrobi válasza Ricardo (#5232) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Kérlek hidd el, hogy az én telefonommal Te ilyen képet nem csinálsz. :)

(#5240) apeelme válasza bajtokarpi (#5237) üzenetére


apeelme
addikt

Akkor még egyszer leírom külön neked is:
Lehet hogy el kéne fogadni hogy valami nálatok nem oké a készülékkel és gariztatni kellene, ahelyett hogy itt próbáltok meggyőzni mindenkit az ellenkezőjéről úgy hogy látjátok hogy a többség milyen képeket készít!

A fórum nem fogja helyetted visszavinni!

(#5241) Ricardo válasza kontrobi (#5239) üzenetére


Ricardo
félisten

Lehet, de akkor vagy az én telefonom jobb az átlagnál, vagy a tied rosszabb.

Az tény, hogy nehezebb jó képet lőni vele, mint az S6-tal (az volt előtte), de azt a szintet még a csúcsok közül sem sok hozza.

(#5242) #53667584 válasza apeelme (#5240) üzenetére


#53667584
törölt tag

Akkor mi a családban 3 különböző rossz készüléket fogtunk ki. Mindhárom máshol volt vásárolva, úgyhogy még azt sem mondhatom, hogy azért rossz mind mert egyik üzlet hibás sorozatot kapott.

(#5243) kontrobi válasza apeelme (#5240) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Ne haragudj, de Te átgondolod mielőtt írsz valamit? Gariztassak arra, hogy a Mobilarena fórumon másnak jobb képet csinál? :) Nagyon életszerű. :D De én ezt itt be is fejeztem.

(#5244) Digiflex válasza Ricardo (#5241) üzenetére


Digiflex
tag

direkt megnéztem nektek egy unboxing videdót, mert már nem emlékeztem rá, hogy nincs-e véletlenül valami védőfólia azon a hátsó-kamera fedőüvegen az új telónál, de nincs.....
pedig sokmindent megmagyarázott volna...

itt a vége felé kipróbálja a kamerát is, nekem úgy tűnik, hogy korrektül teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

...

(#5245) Atus85 válasza #53667584 (#5242) üzenetére


Atus85
aktív tag

Az is lehet, hogy nem a telefonokkal van a baj. 😂 Sőt szinte biztos.

(#5246) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Ricardo megihletett, és én is kipróbáltam. Ez lett belőle:

Más:

Szerintetek?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#5247) #53667584 válasza Atus85 (#5245) üzenetére


#53667584
törölt tag

Azt akarod mondani, hogy az ujjam máshogy érinti meg az exponáló gombot ennél a telefonnál mint az eddigi készülékeimnél? :))

(#5248) apeelme válasza #53667584 (#5242) üzenetére


apeelme
addikt

És mert Te így jártál az összes többi készülék is szar.

kontrobi: azt csinálsz vele amit akarsz, csak egy ötlet volt mert nagyon tanácstalannak tűntél. Tőlem aztán el is adhatod.

[ Szerkesztve ]

(#5249) Atus85 válasza #53667584 (#5247) üzenetére


Atus85
aktív tag

Nem. Mással lesz a gond azok közül amik a hozzászólásodban szerepelnek. 2 dolgot már kizartunk.

[ Szerkesztve ]

(#5250) #53667584 válasza apeelme (#5248) üzenetére


#53667584
törölt tag

Én azt soha nem mondtam hogy az összes szar. De nálunk háromból három szar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.