Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) bepken válasza DroiDMester (#6646) üzenetére


bepken
veterán

igen, láttam is, hogy postoltad XDA-n :) én viszont már rögtön az elején megakadtam..

miután betölt a twrp, elvileg a belső tárhelyet kellene látnom, de nem látom valamiért. ha megnézem pl mount menüpontban, akkor konkrétan "Internal Storage (0 MB)" - így meg ugye nem tudok semmit sem flashelni

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6652) József720 válasza ΞΔGLΞ (#6650) üzenetére


József720
csendes tag

A háttérben futó alkalmazásokat csak úgy bírod törölni ha az alkalmazást kikapcsolod, különben jelzi. Az összes törlésével a bejövő üzenetet bírod törölni nem pedig az alkalmazást. :) Legalább is nálam így van.

(#6653) DroiDMester válasza bepken (#6651) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezért mondtam hogy itt a fórumon keress vissza mert itt írtam le mit és hogy kell hogy látszódjon a data

De segítek egyik HSZ és a végeredmény másik HSZ

de valószínű neked is a B SLOT lesz az aktív így oda kell telepíteni a TWRP-t(Kernelt)

szóval ha kicsomagoltad a Mi-A1_OREO_TWRP_Install_By_DroiDMester.zip et azon belül van egy Install-Boot-A.cmd ezt nyisd meg egy szöveg szerkesztővel és ír át a b SLOT ra

most így néz ki
@echo off
fastboot flash boot_a boot.img
fastboot reboot
pause

és erre írd át

@echo off
fastboot flash boot_b boot.img
fastboot reboot
pause

[ Szerkesztve ]

(#6654) bepken válasza DroiDMester (#6653) üzenetére


bepken
veterán

köszi, így már rendben vagyunk :) megtaláltam közben az itt linkelt hozzászólásokat és leesett, hogy mi is a probléma. a parancsot átírtam és siker! (fura, hogy egyik leírásban sem találkoztam ezzel a problémával...)

köszi még egyszer! :R

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6655) ΞΔGLΞ válasza József720 (#6652) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Való igaz így van. :R
Összekeveredtem a note8-cal, ott simán törölhető az értesítő sávból minden, nyilván ez samu ficsőr lehet.
De egyébként miért zavaró, ha azt ott mutatja?

(#6656) DroiDMester válasza bepken (#6654) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát ha megnézed XDA oladán még arra sem jött rá senki hogy az új 3.2.1.1 TWRP telepítőjében hibás a twrp-installer.sh szkript és azért nem települ a zip, de érdekes mert maga a készítő sem jött rá 3 nap alatt, sokan beírták hogy hibás nem települ és nem nézett utána hogy mit ronthatott el! :W

(#6657) DroiDMester válasza .zSoLTi. (#6647) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

senki nem használja a KERESŐT? :W

Már erre is leírtam a megoldást itt be is linkeltem mi kell hozzá

Hide "running in the background" Notification

és minden egyes appnál tudod ki-be kapcsolni az értesítéseket

(#6658) .zSoLTi. válasza DroiDMester (#6657) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Király köszi!

(#6659) Digiflex válasza alma23 (#6622) üzenetére


Digiflex
tag

Köszönöm, én nem találtam, és úgy gondoltam hogy akkor nincs is... tipikus user error...

Amúgy ezekkel az oreós beálításokkal kicsit úgy érzem magam, mint mikor bemegyek a supermarketbe. és emmit sem találok ott, ahol megszoktam, mert átrendezték az egész áruházat. Persze újabb termékek nincsenek, sőt van ami ki is fogyott...

JA: sokan panaszkodtatok a rózsaszín tárcsázó hátérre telefinálás közben: A háttér olyan színű, amilyet a hívást végző SIM kártyára beállítottál. Modjuk, ez összesen 6 színlehetőség, de igazából a lényege az lenne, hogy tudd, éppen melyik SIM-mel folyik a beszélgetés.
(Milyen jó lenne ez a megoldás egy ugyanígy osztott hívógombbal, vagy legalább egy kisebb méretű másik SIM hívógombbal. NEm értem, miéert okoz ez ekkora gondot az androidnak. A készülékek gyári tárcsázója szinte mind így működik...

...

(#6660) haris válasza Rundll32 (#6648) üzenetére


haris
őstag

És azzal tisztában vagy, hogy mit vesztesz az Oreora átállással?
Mert itt a készüléknek felrótt hibák nagy része az olyan funkciók hiánya, amik Nugát alatt megvoltak, Oreóból eltűntek.
Pl:
-időzített ki-, bekapcsolás
-ujjlenyomat olvasóval történő notificaton bar lehúzás

Sajnos most több nem jut eszembe, de majd a többiek kiegészítik.
Én megelégedéssel használom az Oreot, mert a felsorolt funkciók nekem nem hiányoznak, de megértem azt is, aki szerint gáz, hogy valamit kivesznek a friss rendszerből ami előtte benne volt és működött, sőt Ő megelégedéssel használta.

SZERK:
Ráadásul az Oreo nem vettem észre, hogy bármivel többet adna, mint amit a Nugát adott.
A sokak által várt Camera2api nem került bele pl.

[ Szerkesztve ]

(#6661) Leslie1966 válasza Carline (#6631) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Mate 9-en is beállítható ki és bekapcsolás időpontja, valamint az ébresztés is működik kikapcsolt állapotban is-bekapcsolja készüléket és ébreszt, OREO-n. az A1-en nincs az Oreon időzitett be és kikapcsolás és sajnos nem ébreszt, csak ha bekapcsolt állapotban van a telefon, kár. :(((

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#6662) Leslie1966 válasza haris (#6660) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Nagyon igaz, hátha javítják később.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#6663) Rundll32 válasza haris (#6660) üzenetére


Rundll32
tag

Értem mit mondasz, bár ezek az említett funkciók nekem nem fognak hiányozni, lévén az LG G3somat cseréltem erre és azt se használtam ébresztésre pl, ujjlenyomat olvasót meg nem biztos, hogy szeretnék használni. Ellenben az Oreoról írják, hogy jobban optimalizált és így több az akku idő érezhetően. Ez a dolog viszont érdekelne ;)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#6664) kaosz86 válasza haris (#6660) üzenetére


kaosz86
aktív tag

A notification bar lehuzas nalam oreo alatt is mukodik. Hard reset utan is megmaradt.

(#6665) DroiDMester válasza kaosz86 (#6664) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor nem volt mégsem rendes HR, mert ha lett volna akkor nem működne! :)

(#6666) evooo


evooo
aktív tag

Nincs fent valahol még az oreo?
Flashelném, nem OTA telepíteném.

(#6667) anorche1 válasza DroiDMester (#6665) üzenetére


anorche1
őstag

Valószínűleg volt, csak google mentésből ezt is lehúzza, ahogy nálam is.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#6668) Rundll32 válasza DroiDMester (#6649) üzenetére


Rundll32
tag

Próbálkozom az Oreoval, a telo már nyitva, viszont a flashelésnél elakadok az alábbi hibával :F Innen hogyan tovább ?
Leszedtem a ROM-ot amit belinkeltél azzal írja ezt. A xiaomi oldalán még lehetett letölteni a második lépéshez valamit.
"Step 2
Download the latest ROM package file for your device.
http://bigota.d.miui.com/7.8.23/tissot_images_7.8.23_20170823.0000.00_7.1_61cf97d794.tgz"

viszont ezt nem tudom el merjem e indítani ? Bricket nem szeretnék gyártani :) Köszi a helpet. És elnézést, ha ez kezdő kérdés volt, nem mindennap csinálok ilyet :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#6669) Viktor0610 válasza Rundll32 (#6668) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a !-lel és a szóközzel van baja.
Próbálj rövidebb, nem spec.karakteres könyvtár- és fájlnevet adni a dolgoknak. :)

Samsung Galaxy A54

(#6670) Rundll32 válasza Viktor0610 (#6669) üzenetére


Rundll32
tag

Ugyan az... ki másoltam mindent a gyökérbe spec karakter nélkül ( progit is ROM-ot is) Hiba ugyanaz: "cannot found file flash_all lock.bat" :U

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#6671) mekker


mekker
őstag

Itt ajánlotta vki a Fingerprint Swipes-t, elvileg ez root nélkül is megy. Nálam az OTA miatt alapból megmaradt ez a funkció, de szerintem ez sem követelmény ahhoz, hogy működőn az app.
Remekül működik, a gyári mellett még beállítottam 2 app váltós funkciót, és 10-ből 10x működik.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#6672) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Látom a webshopban,hogy a készüléken alap android rendszer van. Hivatalosan esetleg van rá mód, hogy MIUI-s rendszer kerüljön rá vagy külön a miui telepítésre hivatalosan van mód?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6673) Victoryus94 válasza V.Stryker (#6672) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha hivatalos MIUI-s A1 kell, vegyél 5X-et. De akkor a B20-nak annyi.
Nincs átjárás hivatalosan

(#6674) Rundll32 válasza V.Stryker (#6672) üzenetére


Rundll32
tag

Nem tudom, de van MIUI rendszerrel is ugyan ez a telefon 5X néven. Inkább érdemes akkor azt megvenni, ha az az igény.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#6675) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sracok!
Melyik igenyesebb szilikon tok pereme er a kijelzo fole?
Cafele pl baromi jo kis tok, de a pereme kb egy sikban van a kijelzovel.

(#6676) anorche1 válasza Rundll32 (#6668) üzenetére


anorche1
őstag

Amit DroiDMester linkelt az recovery -ből telepíthető, nem fastbootból.
Ez kell neked: [link]
Töltsd le, csomagold ki a benne lévő 1 db fájlt, majd azt is nyisd meg winrarral, és a benne lévő mappát csomagold ki, majd azt tallózd be a programnak.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#6677) Victoryus94 válasza zolikaDB (#6675) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én EZT használom. :D
3 dollár alatt vettem black friday környékén.

[ Szerkesztve ]

(#6678) kaosz86 válasza DroiDMester (#6665) üzenetére


kaosz86
aktív tag

Hát pedig ha ennél rendesebb hard reset létezik akkor megeszem abkalapom.

(#6679) bepken válasza zolikaDB (#6675) üzenetére


bepken
veterán

ennek a széle pl elég szépen túlnyúlik a kijelzőn. még üvegfólia mellett is

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6680) 4ron


4ron
senior tag

Hihetetlen, de megérkezett egy olyan edzett üveg eBay-ről a Mi A1-re, ami passzol rá 100%-osan. Persze ez is full cover, de jó helyen vannak rajta a lyukak, illetve VAN ragasztó az üveg teljes felületén, nem csak a fekete kereten.

A fényerőt kicsit csökkenti, de szerencsére az érintésre ugyanúgy reagál, mint eddig. Teljesen meg vagyok vele elégedve. November óta üveg nélkül használtam, így most nyugodtabb vagyok. A Gertong-féle cucctól fényévekkel jobb, azt konkrétan még a villamoson leszedtem, annyira felidegesített.

A termékről még annyit, hogy kartondobozban jött, volt vele száraz+nedves kendő, de ennyi. Se porgyűjtő matrica, se felrakáshoz rögzítő matrica. Mondjuk sörözés után raktam fel, kétszer is újra kellett pozicionálni :U De most közel tökéletes. Ha van kéznél nedves szemüvegtörlő vagy kijelzőtisztító, az azért nem hátrány a felrakásnál.


⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#6681) Rundll32 válasza 4ron (#6680) üzenetére


Rundll32
tag

vajon ebből a teljesen átlátszó változat is ugyanígy passzol ?

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#6682) 4ron válasza Rundll32 (#6681) üzenetére


4ron
senior tag

Jó kérdés, de szerintem nem. Szerintem olyan lehet, mint egy átlag edzett üveg, ahol a széleken foltos marad, mert nem tapad oda a kijelzőhöz. Ezen mondjuk segíthet a réskitöltő folyadék, de ezzel még nem próbálkoztam. Volt Logout-on egy blogbejegyzés erről, ott a topikban jó tapasztalatokat írt róla a fórumtárs.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#6683) peeat


peeat
tag

A 8.1 ben is lesz változás a menüben. Azok akik esetleg jobban utána néztek az oreonak esetleg kipróbálták emulátorban azoknak szerintem nem okozott nagy meglepetést az oreo.
Igaz emulátorban az időzített kikapcsolás funkció nincs benne 7.1 esetén sincs.

(#6684) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Sziasztok. Kérdésem az lenne, hogy van a készüléken gyàrilag fòlia? Illetve tok, jàr hozzà? Köszönöm!

(#6685) ΞΔGLΞ válasza Ricsi 1984 (#6684) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem/nincs.

Illetve van rajta fólia, de az egy matt védőfólia, amit rögtön letépsz róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#6686) TeeBeee válasza Ricsi 1984 (#6684) üzenetére


TeeBeee
tag

Az én dobozomban volt gyári fólia, de nem volt előre rátéve. Tok nem volt hozzá. Én MSVII tokot rendeltem, de jó a Mofi, Nillkin és társai is.
De pont ma jött meg a Nillkin 9H 2.5D edzett üveg is, még nem raktam fel. Nem lóg ki ugyan a széléig de nem is értem ezt a fétist hogy így miben zavar itt sok embert. :)

(#6687) petipetya válasza Ricsi 1984 (#6684) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gearbestről rendelt csomagban volt egy gyári fólia, de nekem kellett felhelyezni. Tok nincs hozzá, azt érdemes előre megvenni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6688) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Névjegyekkel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Itt alapból ugye a gmail-es fiókba menti a névjegyeket, ha másik telón bejelentkezek ezzel az email címemmel, akkor ott is elérhetőek lesznek ezek a névjegyek?
(eddigi telefonaimnál vagy a sim-re vagy a telóra lehetett menteni a számokat)

Baggio

(#6689) haris válasza Baggio04 (#6688) üzenetére


haris
őstag

Igen

(#6690) zolikaDB válasza 4ron (#6680) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszi sracok a tokos tippeket!

Neked milyen idojaras widgeted van?

(#6691) 4ron válasza zolikaDB (#6690) üzenetére


4ron
senior tag

1Weather. Szeretem, mert eléggé minimalista, viszont nem frissíti magát automatikusan már nagyon régóta. Régebbi telefonomnál is ez volt. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj vele.

A tok egyébként, amit használok hozzá, azt setom fórumtárstól vettem beszerzési áron (ezúton is köszönöm :) )és ugyanez a típus, mint a linken

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#6692) slayernick66


slayernick66
tag

nemsokara vegre en is remelhetoleg boldog MI A1 tulaj leszek
azt latom hogy nem lesz oreoban sem duplakopp, de azt tudjatok, hogy HW szempontbol mi kene hozza, illetve az van-e ebben a teloban? mert azt gondolnam en laikuskent hogy valamilyen szinten a kepernyonek aktivnak kell maradnia legalabb olyan szinten hogy erezze magat a duplakoppot.
kiokositana valaki? mert ha a HW kepes ra, lehet remenykedni tovabb

(#6693) ΞΔGLΞ válasza slayernick66 (#6692) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nova prime...azzal ki lehet kapcsolni dupla koppal, viszont be már nem.

(#6694) Viktor0610 válasza slayernick66 (#6692) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem.
Max. ha kijönnek a custom ROM-ok, talán akkor.

ΞΔGLΞ:
Ja, igen, duplakoppos KIkapcs van, BEkapcsra írtam, amit. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6695) slayernick66 válasza Viktor0610 (#6694) üzenetére


slayernick66
tag

jaja, en is bekapcsra gondolok..
szoval ROM fuggo egyedul? ezt azert nem tudom megallapitani, mert asszem Xiaominal uazzal a MIUI-val is asszem redmi note 4-ne mukodik, de pl redmi 3-nal nem fog

es koszi a valaszt mindkettotoknek

[ Szerkesztve ]

(#6696) Rundll32 válasza anorche1 (#6676) üzenetére


Rundll32
tag

Köszönöm, sikerült feltennem a 7.12.19 Buildet :) De Oreora így sem hajlandó frissülni valamiért. (így is probáltam a keretrendszeres módszert is) Tényleg lehet, hogy központilag van letíltva :F

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#6697) anorche1 válasza Rundll32 (#6696) üzenetére


anorche1
őstag

Ha nagyon szeretnél oreot, így feltudod rakni: [link]
Az ota frissítést rakja fel fastbootban.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#6698) Digiflex válasza Rundll32 (#6696) üzenetére


Digiflex
tag

adat + gyorsítótár törlés után rögtön restart!

és ezután is 2x nyomtam frissítéskeresést, az elsőnél még azt jelezte, hogy naprakész, de rögtön utána beadta.

...

(#6699) ΞΔGLΞ válasza Viktor0610 (#6694) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mondjuk egy tényleg frankó (kitesztelt) custom rom-ot feldobnék rá.
Ha lesz ilyen. :)

(#6700) Viktor0610 válasza Digiflex (#6698) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De te nem azt mondtad/írtad, hogy nem frissíítesz?
Vagy rosszul emlékszem? :D

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.