Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7523) tédroberto87 válasza persil (#7520) üzenetére


tédroberto87
csendes tag

A hardveraproról néztem egy jóra értékelt mobilszervizt, ha lezárult a reklamáció majd leírom a tapasztalataimat és az elérhetőségét is, nem rombolnám a reputációját egy feltételezett "gagyi kínai vacak gyáriként eladva" történettel, amíg ki nem derül, hogy mi volt.

@DarkChild Az AccuBattery nekem 87%-ot írt, amikor már a harmada sem volt a kapacitása az akkunak. Amióta ez a telefonom van az AccuBattery nem működött megbízhatóan, míg korábban a nexusoknál tökéletes volt.

Az enyém januárban volt 3 éves, kb 1 éves kora óta a 33w-os töltővel töltöm, az utolsó évben szerintem napi 2-3 5%-100% volt benne átlagban, összesen biztosan nyomtam bele 1500-2000 ciklust, szóval nem csoda, hogy elpusztult.

Én téptem el kijelző kábelt akku csere közben (kétszer), öreg vagyok már kísérletezni ezzel ilyen ragasztott vackoknál főleg.

Van egy érdekes jelenség még:

Amikor átvettem a javítás után a telefonom 56% volt benne, azóta a töltések során a Battery log azt mutatja, hogy pontosan 56%-ig rendesen tölt, közben a teszter is 9V 2A körüli töltést mutat, de fölötte a "Charge" és a "Full" váltakozik kb másodpercenként egyszer mintha teli lenne, ezzel együtt a töltőáram is úgy néz ki, hogy 5V 1A, aztán 0A, aztán újra és újra. És persze le is lassul a "töltés", mert az első 56% kb 15-20 perc, utána a maradék 44 még két óra. Fun fact 56%-ig most legutóbb 1690 ment bele, utána 100 ig még 70 úgy, hogy be volt kapcsolva, szóval nyilván használt a készenlétre is valamennyit.

Ez a jelenség a régi akkuval gyakorlatilag nem volt, ott 9-11V 3A-val töltött 80% körülig, utána persze lassult a konstans feszültség szakaszban, de a végén már rendesen elhasználva 45 perc alatt teljesen feltöltött a 33W töltővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.