Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Xero válasza BiP (#500) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyjabol pont ezt gondolom en is. Nem teljesen mindegy? :D

Engem egyedul a GT7 huzott a ps fele, aztan kesobb a controller is kicsit, de kb ennyi. Pont nem erdekelne melyik.

(#502) Carlos Padre válasza Kansas (#498) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Persze, biztos lesznek olyan játékok, amik jobban futnak majd az xboxon, értékelve az extra CU-kat, meg lesznek amik a ps5 sebességéből profitálnak majd sokat és a farokméregetés sosem ér véget.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#503) Carlos Padre válasza makkmarce (#499) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Te melyik játékról is beszélsz?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#504) makkmarce válasza Carlos Padre (#503) üzenetére


makkmarce
őstag

vikinges

okoskodom, tehát vagyok

(#505) Döglött Róka válasza Carlos Padre (#497) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"El kell fogadni, hogy a Series X a világ legerősebb, a PS5 meg a világ leggyorsabb konzolja."

Ha csondben maradtal volna...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#506) juvegamer válasza Hunpriest (#494) üzenetére


juvegamer
tag

Optikai csatlakozóra gondoltam. A mostani One X-en van. De szerintem a Series X-en is van bár még nem néztem utána.

(#507) hunluki válasza Döglött Róka (#505) üzenetére


hunluki
senior tag

Kis korrekcióval azért elcsúszik:
"El kell fogadni, hogy a Series X a világ hardveresen legerősebb, a PS5 meg a világ leggyorsabb tárhelyével rendelkező konzolja."

#499: Miből gondolod h boxon ultra, ps-en meg high? Én amiket láttam összehasonlítások ott azt mondták hogy takk ugyanaz a minőség, FPS-be van difi.

ps: tényleg hülyeség ezen marakodni. Mindenki azt fogja vanni amelyikkel a haverjai játszanak vagy ha érdeklik az ex címek akkor meg azt. Esetleg mindkettőt mert yolo.

(#508) juvegamer


juvegamer
tag

Amúgy a Seris S 1440p felbontása az pontosan mekkora felbontás? A 4K-s Tv-k támogatják?
Közben megvan: 2560X1440. :)

[ Szerkesztve ]

(#509) Elektrosokk válasza juvegamer (#508) üzenetére


Elektrosokk
addikt

QHD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#510) juvegamer válasza Elektrosokk (#509) üzenetére


juvegamer
tag

Köszi. :R

(#511) Döglött Róka válasza hunluki (#507) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem, ott rontjátok el, hogy az informatikában nincs olyan hogy erő.
Számítási kapacitás van ami a gyorsaságból adódik.

Azért használja a marketing az erő fogalmát, mert ezt fogják fel az emberek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#512) poci76 válasza Elektrosokk (#509) üzenetére


poci76
aktív tag

Ez a kép elég félrevezető. A QHD-nek kétszer olyan szélesnek kellene lennie, mint a HD-nek. A 4K-nak kétszer olyan szélesnek kellene lennie, mint a FHD-nek. A 8K-nak kétszer olyan szélesnek kellene lennie, mint a 4K-nak. A FHD-nek másfélszer olyan szélesnek kellene lennie, mint a HD-nek.

(#513) Elektrosokk válasza poci76 (#512) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A számokat szerintem Ő is látja, ezt találtam hirtelen.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#514) hunluki válasza Döglött Róka (#511) üzenetére


hunluki
senior tag

Én nem rontom el, csak próbáltam úgy kikorrigálni a mondókáját hogy valamennyire hasonlítson a valóságra. De akkor a kedvedért: Series X-nek nagyobb a számítási kapacitása, ellenben PS5-ben meg gyorsabb az SSD hála a custom vezérlőnek.

Aztán hogy ebből a fejlesztők mit legóznak majd össze azt meglátjuk.

Szvsz ezen kár rugózni, majd szépen kipeccselik a játékokat és kb mindkét konzolon ugyanolyan lesz. Ami most kiütköző difi az a 120 fps támogatás amit ps5 (egyelőre) nem nagyon kap meg, de abból meg én személy szerint kiestem mert csak 60hz-et tud a tévém amit kb 2 éve vettem, amíg el nem rohad tuti nem fogom lecserélni :D Majd feszeng rajta akinek tudja a TV-je/monitora :U

(#515) makkmarce válasza hunluki (#507) üzenetére


makkmarce
őstag

nincs sok külömbség, és bármelyik gépem lenne, nagyívben tennék rá, hogy most a távolba 1-el több fa látszik e, vagy sem :) de nem teljesen azonos a 2. Ráadásul mindkettő csalik a 4k-ban :D

[link]
itt mondjuk kifolyt a szemem, de nemigazán láttam a külömbséget:
[link]

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#516) persil válasza makkmarce (#515) üzenetére


persil
nagyúr

Nekem is ki fog folyni a szemem, ha még egyszer leírod azt, hogy "külömbség". :D

Egyébként jah, úgy tűnik a cold war elég hasonló látványra és teljesítményre.
Nyilvan van különbség, de abszolút minimális, hol ez, hol az tűnik egy hangyányival jobbnak.
Tényleg csak az számít, hogy kinek melyik design jön be, van e meghatározó exkluzív és a szolgáltatások.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#517) Carlos Padre válasza Döglött Róka (#505) üzenetére


Carlos Padre
veterán

... tovább hömpölyögne a topikban a hülyeség?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#518) Carlos Padre válasza makkmarce (#504) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Abból csak a DF videót néztem meg és pont nem azt támasztja alá amit írsz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#519) Carlos Padre válasza hunluki (#507) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez így faszság, azt olvasd amit írtam és ne magyarázd már bele, hogy szerinted mit akartam írni. Tudjad már mi a különbség erős és a gyors között. Autós példával egy kamion erős egy sportkocsi meg gyors. Lehet, hogy ugyanannyi lóerős mindkettő de mégsem lehet egy az egyben összehasonlítani. Az Xbox elméleti számítási teljesítménye magasabb a több CU miatt, a PS5 rendszere viszont összességében fürgébb.
Számokban:
Series X - Texture Rate - 208TMU@1825MHz= 379,6 GTexel/s
PS5 - Texture Rate -144TMU@2233MHz = 321,6 GTexel/s
18% különbség a Series X javára.

Series X = Pixel Rate - 64ROP@1825MHz = 116.8 GPixel/s
PS5 = Pixel Rate - 64ROP@2233MHz = 142.9 GPixel/s
22% különbség a PS5 javára.

Valhalla alatt látszik is a különbség a framerate-ben, amit a gyorsabb ROP-oknak köszönhet a PS5. És ez hardveres, nem is fog változni.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#520) Carlos Padre válasza Döglött Róka (#511) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ott rontod el, ahol a marketing is, hogy az erő kizárólag a GPU elméleti maximális számítási teljesítménye, míg a sebesség a teljes rendszer összteljesítménye.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#521) BiP válasza Carlos Padre (#520) üzenetére


BiP
nagyúr

Az erő a Fekete Laci, a sebesség meg a Usain Bolt.

(#522) Döglött Róka válasza Carlos Padre (#517) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Azt te megolod :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#523) hunluki válasza Carlos Padre (#519) üzenetére


hunluki
senior tag

A valhallában azt látni hogy takk ugyanazt a texturákat használja mindkét konzol a series x meg néha bedroppol, ebből indult a történet. Majd kipeccselik és kész. A többit meg ugyanúgy leírtam: X erősebb, PS5-be meg gyorsabb a tárhely. Nem kell ezt tovább misztifikálni.

Az erősebb vasat meg b.hatod ha nem optimalizálnak rá rendesen, ugyanúgy ha nem használod ki a gyors SSD-t akkor sokáig fog tölteni a játék. Jelenleg úgy állunk hogy PS5-ön nem esik az fps bizonyos jeleneteknél, boxon meg igen. Ez nem teljesítmény kérdése hanem optimalizálás hiánya amit szépen kivasalnak majd az évek alatt.

(#524) Carlos Padre válasza BiP (#521) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ja, sportoló mindkettő, jó példa.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#526) Carlos Padre válasza hunluki (#523) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem érted, a ps5-ben nem (csak) az ssd gyors, hanem minden. Erre lett kihegyezve a rendszer, a gyors adatmozgatásra. A Microsoft egy általánosabb, pécé közelibb rendszert tervezett, mert a terveikbe az illik. Egyik sem egyértelműen jobb a másiknál. A két konzol ebben a genben nagyon különbözik, nincs sok értelme csak az adatlapok alapján hasonlítgatni. Példa: a Series X több TFlops papíron (sokan csak emiatt ki is kiáltják nyertesnek), és a memória sávszélesség is nagyobb benne, DE a CU-k órajele csak 1825MHz szemben a PS5 2233MHz-ével és csak 10GB memóriaterület gyors benne, a fennmaradó rész fájdalmasan lassú és a Series X--ben nincs meg a PS5 gyors ssd-je ami képes 2BG adatot 0,27mp alatt a memóriába pakolni. A PS5-ben nincsenek ilyen korlátok, a teljes fennmaradó memória egyben elérhető (~+3GB) és ha ez sem lenne elég ott az ssd. Aztán ott a ROP-ok kérdése ami szintén 22%-al gyorsabb a PS5-ben miközben a számuk megegyezik, aminek köszönhető a jobb fillrate és kevesebb tearing. Komoly különbség lesz a jövőben a raytrace is, a több CU egyértelmű előnyt sejtet, DE az xbox megoldásában a TMU és az RT egység a CU elején rivalizál egymással, amíg az RT egység számol addig a futószalag várakozik, ellenben a PS5-ben amíg az RT egység számol addig a futószalag tovább tud dolgozni a shaderekkel. És akkor ott vannak a kis trükkök, dedikált hardverek is mindkét konzolban, amik segítenek tehermentesíteni a rendszert.
Szóval ha tényként akarunk kijelenteni bármit is a két konzollal kapcsolatban a fentiek alapján a Series X inkább a sztori alapú, narratív single player játékokhoz passzol inkább. Kár, hogy az Xbox pont nem ezekről híres.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#527) makkmarce válasza persil (#516) üzenetére


makkmarce
őstag

[link]
sajnálom, hogy régiesen tótam, majd igyexem modernizáni.
én az evval, avval-tól kapok agybajt, a fater a jövök-től, hisz nem jössz, hanem odamész :D

okoskodom, tehát vagyok

(#528) Döglött Róka válasza Carlos Padre (#526) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha csondben maradtal volna...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#529) Chaser


Chaser
titán

lassan még jobban leegyszerűsödik a történet, mert már leginkább semmit sem lehet kapni ( :
aki venni akar bőven lesz ideje teszteket nézni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#530) hunluki válasza Carlos Padre (#526) üzenetére


hunluki
senior tag

Szerintem túltolod, engedd el.
A valóság az hogy a kutyát nem fogja érdekelni kb 1% geeken kívül hogy melyik az "erősebb" konzol, azt fogják megvenni amivel a haverjaik játszanak és amin több játékuk van, illetve amelyik konzolon fut az a játék amit terveznek játszani.

Azok a különbségek amiket kiemelsz pedig bőven el fognak csúszni hibahatár szinten, max a konzol nem full 4k-ba fogja kitolni a képet hanem lejjebb veszi dinamikusan a felbontást hogy meglegyen a fix 60/30 FPS, de ezt a nagyítóval nézegetőkön kívül senkit nem fog izgatni, azokból meg szerencsére szintén elég kevés van.

Az meg hogy boxra milyen játékok jönnek majd az még a jövő zenéje, de ha van varázsgömböd akkor kölcsönadhatnád a következő eurojackpot húzásra.

(#531) Carlos Padre válasza hunluki (#530) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem, túltolva az van, hogy fú 12TFlops, a ps5 körbe van hugyozva, meg amúgyis multira csakis xbox. Nem árt az ha néha valaki eltakarítja egy kicsit a sok bullshitet. Értem én, hogy miért jó egyeseknek elhitetni másokkal, hogy még a Series S is jobban futtatja a játékokat mint a ps5, de attól még nem igaz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#532) hunluki válasza Carlos Padre (#531) üzenetére


hunluki
senior tag

Jó akkor nincs, de én ebből most kiszálltam. Szvsz te gyártod itt a legtöbbet ha visszaolvasol...

És azt mégis ki mondta hogy series s jobb mint ps5? Nem tudom mit tolsz, de vagy lassíts vele vagy kínálj meg ;)

Písz :DDD

(#533) BiP válasza Carlos Padre (#531) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem senki nem mondott ilyet, hogy a Series S jobb lenne a PS-nél.
Multira xboxot sem. (arra úgyis PC kell :) ;] )

Igaza van hunlukinak. Mindkét konzol máshogy épül fel, mások az erősségei, ettől függetlenül kb. ugyanott lesz a végeredmény, és az átlaguser (értsd: a vásárlók >90%-a) úgysem a tech spec. miatt fogja venni egyik vagy másik konzolt, hanem az említett dolgok miatt (haveroknak mi van, mivel találkozik előbb a boltban, melyiknek a reklámja tetszett jobban, melyik store-ban jobb a kínálat, exkluzívok, milyen konzolja volt előtte, stb.stb. )

(#534) makkmarce


makkmarce
őstag

látta valaki az új vodafone reklámot?
xbox-okat S-t és X-et adnak részletre. meg is lepődtem, úgy látszik oda ment a sok X a polcok helyett :D

okoskodom, tehát vagyok

(#535) bobby45


bobby45
tag

Sziasztok szerintetek butasagot csinálok ha a ps5öm elcserélem xbox series x-re? Konkrétan van egy ps4 pro is a családban ha annyira kellenének az exclusivok, illetve a warzone xsx en legalább nem 60fps lenne ami nekem fontos mert 90%-ban azzal játszom... :R

(#536) laposonly11 válasza persil (#516) üzenetére


laposonly11
senior tag

Egyik elektron a másiknak:
-Mire vágsz fel?! Te sem vagy Coulomb!

Tehát a coulombség a két konzol között a Fájn'l Fántázi, Recsett & klenk, meg a Héjló.
De ha engem kérdeztek, a Sanyi egy jó japán gyerek, a Májkroszoftos Bill viszont egy Gets'i, pláne amióta a vakcináitól több beteg lett Indiában, mint ami volt előtte, szóval ennek a fényében vásároljatok konzolt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#537) urbi73


urbi73
senior tag

Én még nem kapkodom el mert számomra semmi olyan játék nem jelenik meg ami érdekelne . Amiért viszont majd mindenképp beruházok valamelyikre :F ......... az a BF6 - meg a GTA6 miatt .Addig meg jó a PC is a jelenlegi játékokra bőven .

-

(#538) GEIL


GEIL
addikt

Előző generációnál nekem a Ps4 volt hamarabb, aztán rá egy évre lett Xbox is......exclusive címek közül "the last of us"-t játszottam csak......de a céljátékok MKX/XL MK11, Fifa és
Fortnite / COD Warzone........de ezek mindegyike fut Xboxon is, viszont ott van
Forza Horizon 4 / Motorsport 7...stb....azokhoz az autós játékokhoz képest a Sony konzolján nincs alternatíva....Forzák után Sony konzolon autózva minden elég gyík....NFS sorozat mindkettőn elérhető...azokon kívül mutasson a Sony valami autóst...nincs ....szóval mindent össszegezve először Xbox SeriesX-et fogok venni, aztán majd később jöhet egy Ps5 is. Utána a fiamhoz meg átkerül a 2 "régebbi konzol" :R ( tudjunk együtt Forzát is tolni...stb stb)
Amúgy mindkettővel nagyon elégedett vagyok...ugyanazok a játékok 99%-ban egyformán mennek...... :C Controllerek mindkettő kézreáll...headset/chat dolog a Sony konzolon egy fokkal jobban sikerült szerintem...de ez ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#539) Novver válasza AxBattler (#4) üzenetére


Novver
senior tag

Végigolvastam a kommentháborút.
Kemény volt :D

Life is a game... The game is my life!

(#540) fPApi


fPApi
őstag

Engem az érdekelne, hogy a Series X mennyire használható filmnézésre (ha már van, illetve lesz, akkor ezen nézném a filmjeimet is)? Mi a tapasztalat full HD, vagy 4K filmekkel?

(#541) juvegamer válasza fPApi (#540) üzenetére


juvegamer
tag

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/11/14/xbox-series-x-4k-blu-ray-player-review-a-work-in-progress-hopefully/?sh=74563a316d6c
Hirtelen ezt találtam, bár angol nyelvű.

(#542) fPApi válasza juvegamer (#541) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Ezt (meg még csomó mást is) elolvastam. Elvileg működni kellene (mondjuk én NAS-ról nézném a filmeket), de írnak gondokat is, ezért a valós tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. De úgy látom senki nem használja itt filmnézésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.