Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Ahogy írtad, kizárólag azért frissítettem a DV8P-met, hogy újabb ~8 GB szabad helyhez jussak.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Én is adtam neki egy esélyt, de nem tartott sokáig.
Szerintem ez a két felület összeolvasztasa rossz ötlet volt.
Szerintem mind tableten mind asztali gépen jobb volt a 8.1 felülete, stabilitásáról nem is beszélve.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A családban 3 tableten használjuk (8, 10 és 12 collos kijelzővel is), ahogy lehetett, azonnal frissítettük, mindenki egyetértett benne, hogy UI-oldalról megváltás a Win8 és 8.1 után. Szóval ez is olyan, mint a puding, vagy a paradicsomlé, kinek mi jön be inkább. Driver-probléma sem volt egy darab sem (dell Venue 8 Pro, illetve Surface Pro 2 és 3), apróbb beállítási nyűgök csak, de ezek rendszerátállásnál elkerülhetetlenek.

Egyébként én az asztali gépet és a Home Server/HTPC-t is frissítettem (igaz Win7-ről), mindenhol pozitív a benyomásom. A HTPC-t tévén használva ráadásul egyértelműen óriási az előrelépés a skálázás beállításaival, illetve a kanapéról használhatóság terén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Steam hogy fut az ilyeneken? Lehet használni rendesen, vagy mittomén vezetéknélküli kontrollerrel?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) parandroid válasza Blindmouse (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ami PC-n megy, az ezeken is megy. Viszont a hardver meglehetősen gyenge, különösen a kicsi, 8"-es változatoknál. Én a kis Dellen néha Hearthstone-oztam régebben, az pl teljesen korrekt dolog tableten, mást nemigen játszottam rajta.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) consono válasza Blindmouse (#4) üzenetére


consono
nagyúr

Rendesen lehet használni, kontrollerrel nem próbáltam, de miért ne?
Nekem bejött tableten (Asus Chi 100) a 10-es, de én már az insider kezdete óta használom tabon és notebookon is. Egyedül a Start menü "sávosítása zavar, jobb lenne, ha én dönthetném el hogyan vannak rendezve a csempék. A függőleges görgetés sem probléma, de az elválasztást nem értem ki találta ki...

"In God we trust. All others must bring data"

(#7) King Unique


King Unique
titán

Köszönjük a cikket! :R

De azért egy címlapos írásnál szerintem néhány screenshot, valami más képinfó, mérés, vagy hasonló elfért volna. Azért persze ezek is hasznosak.

Ennyi erővel az én összes logout tesztem és még közzé nem tett írásom címlapot érdemelne. :U

(#8) MrPetya19 válasza parandroid (#3) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én nem estem hányat a skálázódástól, de jobb lett az tény.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#9) Döglött Róka válasza King Unique (#7) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Ennyi erővel az én összes logout tesztem és még közzé nem tett írásom címlapot érdemelne. " - tehat irigykedsz:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#10) sz.balazs.95 válasza King Unique (#7) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pontosan milyen mérésekre gondolsz? :B

Az írással alapvetően azt próbáltam összefoglalni, (amire a neten fellelhető írásokban érdekes módon nem térnek ki olyan részletességben) hogy aki tableten Windows 8.1-et használ, annak miben és milyen mértékben lesz előnye vagy épp hátránya a frissítés következtében.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy a felhasználói felület mennyire félkész a 8.1-hez képest, mennyire átgondolatlan, mivel erre nem igen térnek ki szinte sehol, mindenhol csak az van istenítve, hogy desktopon mennyivel jobb, hogy most megint a régi asztalos felület. (Mondjuk szerintem ott sem jobb, mint a 8.1, de az már részlet kérdése, de tabon egyértelműen rosszabb)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Lenovo Miix 2 8-am volt, még 8.1-el. Szerettem, különösebb bajom nem volt vele, csak elkapott az Apple láz. :)

Sic Parvis Magna

(#12) #14841344


#14841344
törölt tag

Nekem egy Toshiba Encore Mini 7" WT7-C-100 tabletem van, de sehogy se sikerült Win10-re firrsítenem. :(

Valakinek van ilyen tabletje?

(#13) sz.balazs.95 válasza #14841344 (#12) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pontosan hol akadtál el a frissítésben?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14) Geller72


Geller72
veterán

A W7 idején, amikor megjelent a 8, sokáig nem tudtam megbarátkozni vele. De most már ott tartok, hogy azóta az egyik gépemen 8.1 van, a notimon pedig W10. Mindegyik jó a maga nemében és örülök neki, hogy nem tántorított el az első néhány negatív élmény. A 8.1-et azóta nagyon megszerettem, és a 10-el is szép lassan pozitívba billen a mérleg nyelve..:D.

(#15) consono válasza #14841344 (#12) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem :) Én clean installt csinálnék, de az elég macerás. Ha frissíteni akarsz akkor is kell egy SD kártya a gépbe, mert a 16 gigára nem fér fel a telepítő, meg a 8.1, meg a W10 egyszerre.

"In God we trust. All others must bring data"

(#16) #14841344 válasza sz.balazs.95 (#13) üzenetére


#14841344
törölt tag

0x80073AFC - 0x20007
A telepítés a(z) SAFE_OS fázisban meghiusúlt, a hiba egy INSTALL_DRIVERS művelet közben történt.

Persze plusz memória kártya segítségével próbáltam frissíteni.

Próbáltam telepítő usb segítségével illetve windows update segítségével is.

(#17) King Unique válasza sz.balazs.95 (#10) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk megnézhettél volna számszerűen néhány működési infót és összevetni egymással a kettőt (8.1 vs. 10).
Illetve pár screenshot jól jött volna szemléltetés gyanánt, mert így kicsit száraz az iromány.

De nekem 8, köszönjük ezt is. :R

(#9) Döglött Róka: nem is az, inkább utólag bánom, hogy ennyi erővel mért nem címlapra toltam én is.

(#18) martonx


martonx
veterán

"Gyári multimédia appként megkapjuk a Groove és a Filmek+TV alkalmazásokat. Nagyon sok mindent nem tudok róluk mondani, mivel hosszú évek óta VLC-t használok, ahol csak van rá lehetőségem…"

Jelentem a Groove egészen elképesztően fos. Olyan alap dolgokat nem tud, mint pl. kapaszkodjatok meg: mp3 lejátszás.

A Filmek + Tv viszont meglepően jó, viszont kicsit válogatós, nem mindegyik mkv-t hajlandó lejátszani (a nagy többséget viszont igen).

Én kérek elnézést!

(#19) atw válasza sz.balazs.95 (#10) üzenetére


atw
csendes tag

Hasznos kis cikk, köszönjük.

Pont tegnap húztam le a W10-et (SP3) és az első kultúrsokk az Edge volt, ami valami botrány ótvar mód néz ki az IE után... :( Tényleg milyen böngészőt érdemes használni? (Chrome-os vok, de Metro IE sokkal jobban tetszett)

(#20) sz.balazs.95 válasza atw (#19) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én Firefox-ozok, mivel az van dekstopon is telepítve, így szépen szinkronizálja a dolgokat.

Hogy kifejezetten tabletre melyik a legjobb böngésző az jó kérdés.
Korábban 8.1 alatt ugye ott volt az IE metrós változata, ami érintőképernyővel kiváló volt.
Nos, az Edge sajnos közel sem olyan jó tableten, nagyon érződik rajta, hogy elsősorban desktopra szabták a felületet, és a tableten való használat nem igazán volt fajsúlyos a Microsoft számára a fejlesztéskor.

Konkrétan felületben csak annyiban tér el mondjuk a desktop IE11-hez képest, hogy a dizájn flat-re lett cserélve, illetve értelemszerűen új feature-ök lettek elhelyezve a felületre.

De egyébként kezelhetőségben így, tableten semmivel nem jobb vagy több, mint egy desktop IE vagy egy Firefox.

Az ideális az lenne, ha a metro IE-t átvinnék Win10-re, vagy ha a Mozilla elkészítené az Androidos Firefoxot Windowsra, az ugyanis mind tableten, mind mobilon igen jól használható.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) netpeti98 válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


netpeti98
addikt

Annyit hozzáfűznék a full-screen satrt részhez, hogy a csoportok száma a felbontástól és a kijelzőmérettől is függ. A csempeoszlopok száma pedig állítható lesz a TH2-ben (3 és 4). Az appok SD-re telepíthetősége elvileg szintén a TH2-vel jön.

Az asztali Firefox mennyire használható tabon? :)

(#22) sz.balazs.95 válasza netpeti98 (#21) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mondjuk nekem elég lenne annyi is már, hogy be tudjam állítani külön a csempék méretét, hogy függőlegesen ne legyen akkora hely két oldalt üresen.
Vagy ha a csempék elrendezése vízszintesen lenne, mint régen, az is sokkal hatékonyabban tudna működni.

A Firefox jól működik nálam, szeretem használni tabon.
Egy szépséghibája van, hogy a könyvjelzősáv ikonjai kicsik, de mivel elég pontos a tab képernyője, így az nem akkora baj.
Illetve nincs külön kétujjas nagyítás, hanem ugyanaz van, mint ha görgetővel + ctrl-lel görgetnél, ami elég zavaró.
Illetve olyan opció sincs, hogy a képernyőn széltől szélig renderelje automatikusan a weblapokat, mint akármelyik mobil/tablet böngésző - de ezek már a Firefox hiányosságai.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23) netpeti98 válasza sz.balazs.95 (#22) üzenetére


netpeti98
addikt

:R A nagyítás hiánya elég zavaró lehet.

Szerintem is jobb volt az oldalra görgethető kezdőképernyő. Nekem csak asztali gépem van, de már gondolkozok a váltáson a TH2 után. Elég valószínű, hogy telepítés után rögtön a teljes képernyős startot fogom beállítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) zizi7229


zizi7229
tag

Jó írás, bár én az ellenkező véleményen vagyok sok szempontból, az egész felület szerintem sokkal összeszedettebb(számomra) mint a 8 volt, 8"-os gépen használom( lenovo miix 2 8) és csak annyi a problémám, hogy frissítés után valamiért egy-két alkalmazásban elmossa kicsit a betűket, ezt pedig a 8-on nem csinálta, de nem vészes, ugyhogy már megbarátkoztam vele.....amit még észrevettem, hogy a kamerám azóta nem hajlandó működni....egy inteles kamera drivere van, de ujraindítás után ujra kell telepíteni, különben ha használom a kamerát, kékhalál a vége, ez nem a csoda hátlapi kamerám miatt sajnálatos, hanem arc alapú feloldást használtam 8.1 alatt, ami így ugrott....de vissza nem tenném a 8-at semmiképp, valahogy az egész csempés dolog nem tetszett, az alkalmazásai közül is csak egy youtube player-t meg egy torrent appot használok, mivel csodamód ha lezárom a kijelzőt, a rendes asztali appok nem működnek tovább, csak a metro-sak, a torrent app-ban pedig még ráadásul fizetéshez is van kötve a lezárva működés....

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#25) dlaj


dlaj
őstag

Az ablakok áttetszőek, vagy van fent valami kiegészítő?

(#26) sz.balazs.95 válasza zizi7229 (#24) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Persze ez tény: akinek nem tetszett anno a 8.1 féle csempés felület, annak jó eséllyel bejön a mostani. Ugyanakkor aki viszont megkedvelte azt, annak valószínűleg visszalépés a 10 kinézete.

dlaj: Ez egy téma a Firefoxhoz. Itt található: [link]

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) dlaj válasza sz.balazs.95 (#26) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm.
Valóban azon régebben használtam is, de mostanára kifényesedtem. Chromosodtam. :)

(#28) d@vee


d@vee
őstag

Köszi a hasznos kis cikket :K
Egy valamit sajnálok, hogy a képekre kattintva azokat nem hozza ki nagyobb méretben. Nem mintha valami eget rengetően fontos lenne itt, csak én hiányolom :U

Ja

(#29) sz.balazs.95 válasza d@vee (#28) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Gondolom azért, mert nem a PH-ra tettem fel a képeket.
egér jobb klikk, majd "kép megtekintése" opcióval meg tudod tekinteni a teljes méretű képet. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én desktop módban használom a tableten is,sokkal kényelmesebbnek találom úgy.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#31) sz.balazs.95 válasza Victoryus (#30) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én felváltva. Sokszor valóban kényelmesebb a desktop mód amúgy. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) atw válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


atw
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ!

Elég érdekes amúgy, hogy nincs ezek szerint egyetlen normális tabletes móddal megtámogatott Windows-os browser. Pedig a böngészés talán pont nem egy extrém felhasználás egy tartalomfogyasztásra szánt eszköz esetében... :W

(#33) sz.balazs.95 válasza atw (#32) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De, a Microsoft szerint az Edge jelen formájában az. :o ;]

De ez ugyanolyan, mint hogy a metrós Skype-ot lelőtték, és tableten is csak a desktop verzió maradt. RT-n meg ugye semmi.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) d@vee válasza sz.balazs.95 (#29) üzenetére


d@vee
őstag

Áhh megvan, köszönöm :R
Win10 gyári böngészőjét, az Edge-t használom, abban jobb klikkel nincs olyan opció, hogy kép megtekintése :O Sebaj, jobb klikk, kép másolása, ekkor a linket másolja csak, másik lapon meg megnyitottam a lemásolt linket :DDD Azért írtam le, ha netán valakinek hasonszőrű problematikája adódna :))

[ Szerkesztve ]

Ja

(#35) atw válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


atw
csendes tag

Nem lenne rossz cucc amúgy, csak hát így tényleg bétás szaga van szegénynek... back to 8.1?

(#36) sz.balazs.95 válasza atw (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

back to 8.1?

Mármint tőlem kérded? :B
Nem, jelenleg azt tervezgetem, hogy elcserélem egy Nexus 7-re, ugyanis arra van hivatalos Ubuntu Touch.
Aztán ha nem jön össze, akkor marad ez. A TH2-re egyébként kíváncsi vagyok, hogy milyen mértékben sikerül kijavítani a jelenlegi verzió hibáit.
Hosszú távon viszont az a tervem, hogy megszabaduljak a Windowstól.
(Ez alól 1 kivétel van: az XP gépem, ami direkt régi játékok futtatására van fenntartva. Az marad jelen formájában.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) rocket


rocket
nagyúr

Csinal azert furcsasagokat tableten a Win10, az egyik, hogy a talcan mindig lathatova bealitott ikonokat, sokszor a gep bekapcsolasa utan random kikapcsolja, a Wifi es az akkumulator toltotseget jelzo ikont.

Tobbszor elofordult az is, hogy a kepernyo elforgatas nem mukodott, pedig a kepernyo zarolasa inaktiv volt.
Ujrainditas nem javitotta, csak ugy sikerult mukodesre birni, hogy eloszor zaroltam az elforgatast, majd ujrainditas, es zarolas feloldasa utan mar mukodott.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#38) sz.balazs.95 válasza rocket (#37) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem szerencsére ezek a hibák nincsenek meg.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39) thxer válasza martonx (#18) üzenetére


thxer
aktív tag

Már miért ne tudná? Simán játsza az mp3-akat.

(#40) thxer válasza d@vee (#34) üzenetére


thxer
aktív tag

Ha szöveg mezőbe szúrod be, akkor a linket rakja be, ha mondjuk paint-be vagy photoshop-ba akkor beilleszti a képet. :)

(#41) nicu71 válasza martonx (#18) üzenetére


nicu71
addikt

ezt nem érteni.Én le tudok játszani mp3 at a Groove-val...Igaz asztali pc-n használom,de ugy sejtem ugyanazt tudja a tableten is.Este elinditom az mp3 gyűjteményemet kb 3-4 ezer db random play,erre alszok el,tehát az mp3 lejátszás szerintem okés.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#42) Kékes525


Kékes525
félisten

Köszönjük a cikket, érdekes volt. Habár én maradok az Androidnál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) martonx válasza thxer (#39) üzenetére


martonx
veterán

Ah, akkor ezt is a NAS zavarja meg. Megfigyeltem, hogy a default Fényképek app se tud lejátszani egy darab fényképet se a NAS-ról. Akkor ezek szerint a Groove-nak is ugyanez a baja.
Mármint a NAS egy sima hálózati meghajtóként látszik, ami azért szerintem így 2015 végén nem kellene, hogy megoldhatatlan feladat elé állítson egy vadiúj OS-ben felbukkant új default app-ot.
Na sebaj, addig is elvagyok végülis IrfanView + BSPlayer párossal, csak mindig kiakadok az MS-nek ezeken a totális balfaszságain.

Esetemben végülis a default képnézegető, default zenelejátszó, default böngésző használhatatlan. Tényleg, akkor mi értelme van Windows használni? ;]

Én kérek elnézést!

(#44) thxer válasza martonx (#43) üzenetére


thxer
aktív tag

Tegnap pont NAS-ról játszott mp3-at, és a képnézegetö is müködik. Valami gond lehet a NASoddal

(#45) Teta1


Teta1
csendes tag

Üdv!
Kicsit eltér a témától
Flash tartalmakhoz - gondolok itt online játékokra, (akár konkrétan farmerama-ra, ez elég összetett) elég a hardver? Akadozások tapasztalhatóak? Illetve mennyire használhatóak érintőképernyőn?
Szüleimnek tervezem egy wines tab vételét asztali helyett, csak sehol nem térnek ki a flash tartalmakra.
Ha valakinek esetleg tapasztalata van ne tartsa magában :)
Köszönöm.

(#46) parandroid válasza martonx (#43) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valami hálózati beállításod lesz rossz. Nekem az utolsó bekezdésedben említett mindhárom funkció remekül működik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47) sz.balazs.95 válasza Teta1 (#45) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Webes flash játékot nem próbáltam még, de pl. a Steames Basement Collection, ami Flash alapú, vagy a VVVVVV, ami asszem szintén Flash alapú, azok szépen mennek, igaz, értelemszerűen nem böngészőben.
Illetve a neten fellelhető WebGL demókat is szépen viszi, szóval nem hiszem, hogy kevés lenne hozzá a gép.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#48) Client


Client
tag

A tabletet alapvetően böngészésre használom. A metrós IE után totál használhatatlannak éreztem az Edge-et tableten, abszolút visszalépés. Kb. 1 óráig keresgéltem, hogy hogy lehetne előcsalni a swype funkciókat, majd alig hittem a szememnek, mikor azt olvastam, hogy ilyen egyszerűen NINCS az Edge-ben. Azonnal ment vissza a 8.1.

Ex - WaterLo

(#49) consono válasza Client (#48) üzenetére


consono
nagyúr

Én megvagyok az Edge-el, sosem használtam a Metrós IE-t, de az asszony gépén pont ezért nem frissíte 10-re. Ő csak és kizárólag abban böngészik, végem lenne :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50) Döglött Róka válasza consono (#49) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg is ertem, a metros IE minden idok legkenyelmesebb bongeszoje.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.