Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#713) Frawly válasza joysefke (#706) üzenetére


Frawly
veterán

Az én írásomban mindenesetre sokkal több lényeg van, mint az iskolás élettörténeteidben. Nem személyeskedésből írom, csak hogy világos legyen.

Azt sem tudom, hogy honnan szeded, hogy nem volt érdemi támogatása ennek a GPU-nak. Az írásaidból az jön le, hogy a Linuxot most sem ismered, nem használtad még fő rendszernek, de már tudod, hogy mi volt 10+ éve, mi milyen mértékben volt támogatott.

A GPU driver meg nem csak játékokhoz kell. Használja a Xorg, Wayland server is, használják a kompozitorok, mostanra böngészők és videólejátszók, videószerkesztő progik is.

Az való igaz, hogy a Linux desktopos támogatása rosszabb volt 15-20 éve, de akkoriban még fiatal rendszer volt, még kisebb elterjedtséggel. Akkor még szerveren sem volt olyan elterjedt. Azóta viszont sok minden változott. Főleg desktop felhasználásnál. Már rég nem kell konfigfájlt hegeszteni, hogy megfelelő legyen a felbontás, képfrissítés, és a betűtípusok közül is elérhető rá bármi, támogatja az OpenType, TrueType, Graphite, Adobe Type betűtípusokat, illetve a betűtípusok normális élsimítását és kiemelését is. Nekem ez az utóbbi része nagyon bejön, szerintem sokkal szebb a fontmegjelenítése, mint a Windowsnak, és az is felüdülés, hogy nem a sok év alatt agyonunt, elcsépelt MS-os betűtípusokat kell rajta bambulni, hanem vannak helyette mások. Pedig az ms-core-font csomagot is simán fel lehet tenni bármelyik disztróra, és lesznek szokásos MS fontok, de ha azokat akarnám látni, akkor Windows lenne fenn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.