Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Inkább a min. FPS-ben jelent változást, ha meg van tekerve a CPU.

A tesztmódszer miatt nem jött ki a különbség. ;)

MOD: Ja igen, a választott játékok sem mindegy mi-hogy merre. :)
BFBC2 pl. szinte mindig CPU limites.

[ Szerkesztve ]

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Bulletstorm: 60 / 60

Mafia 2: 60 / 60

Dragon Age 2: 60 / 60

vsync? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

én arra szoktam rá, hogy ha valamit a 40"-os fullhd tv-n akarok játszani fotelból, akkor 1280x720-ban teszem ezt... (konfig. az adatlapomon) pár méterről, a fotelből nézve nem sok különbséget lehet látni 720p/1080p között (főleg mozgás közben): baromi szép a kép így is és a sebesség is megvan... :K bő 10 éve még azért látszódott, ahogy szépen lassan 640x480-as felbontástól eljutottunk 1600x1200 környékére úgy, hogy azokat a játékokat az akkori komolyabb vga-k már vitték rendesen, de most 1920x1080-ra már többszázezres sli/cf rendszer ajánlott...

#2: az lehet, de crysis/homefront esetében nagyon kijön a vga-limit... a vsync-eseknél meg lehet, hogy 80/81 meg 71/72 lett volna vsync off-ban :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) _Volkovy_ válasza mephi666 (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

(ez fless és Abu asztala, én csak kontárkodom:D)
A 60 evidens, hogy vsync, de engem az érdekelt, hogy lesz-e helyette 46. Nem lett.

A minimum fps valószínűleg kevesebb lenne defaulton, de ebben nem vagyok biztos. Crysis2-ben maxon végignyomtam két checkpointot, és abszolút semmivel se tűnt lassabbnak. Nyilván ez is vgalimit, de ha egy húzott 5870 is így limitál, akkor..

(#5) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt észre se vettem. :B

De egyébként jó a kérdés, ha a monitorod 60FPS-t képes megjeleníteni, akkor minek a +VGA power? :)

(#3) mephi666: Egy 6850-GTX460 560-6870 elég FullHD-re.
5970-580-590-6990-et már bőven nagyobb felbontásra érdemes.
gyk.:sztem hülyeség FullHD-re overpoweredVGA-t venni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Mr.Csizmás válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ D1

csak rácsodálkoztam, hogy ott állna meg teljesítményben? amúgy igen, minek több. (személy szerint 30 fps-el is elégedett vagyok, ha mindig tartja, és nincs stuttering)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Chaser


Chaser
titán

Ilyen procival jó hogy nem sokat számít :DD egy alacsony órajelű 2 magossal viszont más a helyzet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) mephi666 válasza D1Rect (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

6850/gtx560-nal szemezgettem, mert nekem az lenne "éppenhogy megfizethető" kategóriában (több hónap spórolással), de elkeserít, hogy fullhd-ban vérszegény már jónéhány játék alatt mindkettő... örülnék, ha meglenne a folyamatos 40-50fps, reccenések nélkül, de tpu-n a crysis 30 alatti átlagot dob... f1 2010 pedig 42,6-ot, amit a 9600gt-m is kiprésel magából 1280x720-ban... (baromi szépen néz ki, lefuttattam fullhd-ben is a benchmarkot és mozgás közben észrevehetetlen a látványbeli különbség) a metro2033 pedig 20 alatti átlagot hoz össze, ami elkeserítő... igaz, hogy ez egy optimalizálatlan f*s, de azért csak kipróbálnám már szívesen

ui: és ha most ezek a kártyák így határon vannak fullhd tekintetében, akkor ez a helyzet szerintem csak romlani fog, ahogy jönnek ki az új címek... pedig szerintem a fullhd olyan dolog lett, mint ami volt anno a 17"-os crt+1280x1024-es felbontás esetében: szépen lassan alapnak számított és a piacra érkező hw-k boldogultak is vele... a fullhd-nél ezt viszont nem látom, mert ehhez a felbontáshoz azért kemény vga is kell

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) D1Rect válasza mephi666 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Az 560 jóval erősebb.

Vegyél xboxot.

(#10) mephi666 válasza D1Rect (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, de drágább is meg zabál kegyetlenül :(

ps3-on gondolkozunk egyébként (részemről főleg gt5 miatt), de kb. karácsony lesz, mire lesz is belőle valami... addig meg 720p-ben amivel játszunk, az simán megy... meg ps2-vel: jobban leköt a gt4, mint az elmúlt évtized egész nfs-termése :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Chaser válasza mephi666 (#8) üzenetére


Chaser
titán

Ezért vettem én 19-es 5:4-es monitort 1280x1024-gyel, nem akkora mint egy 23-as wide, de 22-esig kb ugyanaz a felületük nagysága, meg legalább ez egy pva panelos jószág:) Ha nagyban akarom ott a tv hd-ban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) mephi666 válasza Chaser (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem is 19"-os van 5:4-es képaránnyal (adatlapon: samu 931bf) :K a 9600gt elég erre, igaz itt-ott megszorításokat kell végezni... 1280x720-ban pedig mehet a kép a tv-re... ennél gazdaságosabb megoldást egyelőre nem tudtam kitalálni... nagyobb felbontásra meg ps3 kellene (habár ott is mondják, hogy azért nincs kolbászból a kerítés, mert hiába fullhd-s jelet küld a tv-re, maga a játék részletessége elmarad ettől... annyira nem értek konzolhoz: január végén vettünk tv-t és azóta barátnőm ps2-jét használjuk... előtte soha nem volt konzolom)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Chaser válasza mephi666 (#12) üzenetére


Chaser
titán

Nekem VS VP930 van, ha fHD-sat vennék akkor csak ezt. 23", IPS panel, sok csatlakozó és eléggé lement az ára. Mondjuk én alig játszok, ezért se vennék erős vga-t. Igaz, attól nem megy jobban a game gyenégg vga-n mert ritkán tolja az ember:D, de minek legyen benne egy marék pénzem ha úgyse használom semmire? Vagy egy 4770-et fogok venni, vagy egy 5570 ddr5-öt, esetleg max 5750-et.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) ftc


ftc
nagyúr

ismerős a téma én 6850-t vettem fullHD-ra s CPU nem sokat segít már rajta ha tuningolom

(#15) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Én egy 32" TV-t használok, ugyanolyan távolságban, mint a 22" monitorom volt..
Élmény.
A tv is erre van bekötve, úgyhogy egyszerre monitor és tv.. Befordítva, hogy az egész szobából lehessen látni.
Olcsóbb, mint venni egy fullhd-s monitort és egy kisebb tévét.

[ Szerkesztve ]

(#16) D1Rect válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Pont ezen gondolkoztam, csak 36"-ban.
Én 50-70cm-ről nézem a monitort.

Te honnan nézed?

(#17) _Volkovy_ válasza D1Rect (#16) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A 36" szvsz már nagy, ha közelről nézed.. 32-n is látom a pixeleket, ha nagyon akarom.
Kábé ahogy írod, itt is olyan 50-70 centi lehet a távolság.

(#18) tDr1v3r válasza mephi666 (#10) üzenetére


tDr1v3r
veterán

PS3-al vigyázz kicsit, mert rengeteg játéknak nagyon fos portja van... :( Haveromnál próbáltam az F1 2010-et megjelenés után, bugos volt, nagyobb versenyekbe leugrott a frame, meg rengeteg ilyesmi...
Nekem mondjuk 2010 nyárig volt PS3-am, de már akkor se tudtam nagyon multizni rajta, pl a CoD4-el, ami tele volt cheaterrel. :((( Viszont GT5 (meg inFamous 2?) miatt lehet veszek egy másikat használtan, ahogy néztem, 45 körül már egész jó állapotúak vannak.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nálam 1680x1050-ben azért megéri húzni a procit. Főleg min. fps-ek jobbak és az F1 2010-nél számít a proci. És mivel a 4GHz-hez elég 1.25V, ezért nem is fogyaszt sokkal többet mint alapon (3.07GHz).

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20) mexicanraven válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Már ne haragudj, hogy pont a te hszedre válaszolok, csak látván a mondanivalódat, megnéztem az adatlapod és az jutott eszembe, hogy egy ilyen drága és jó procit még húzni kell? A hw-ek fejlődése nincs összhangban a szoftverekével...
Fura egy dolog. :U

when the sun shines, we'll shine together

(#21) Motion_Blur válasza mexicanraven (#20) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze hogy kell.
Szeretem a kerek számokat, CPU 4000, RAM 2000, VGA 1000/5000 :DDD

Ennek a procinak ez meg se kottyan... 1.26V-ot kap és rendesen meg van hűtve [link], nem lesz tőle semmi baja. Bench-re kapott 1.4 körül [link], validra 1.45-öt. De ezek csak percek..

Egyébként van egy 3,733GHz-es alapfeszes profil is, netezésre elég ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22) mexicanraven válasza Motion_Blur (#21) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Háth, ezek jó eredmények!:)
Én még S775-ös korszakomban szerettem az ilyen tuning témát! :))
(most a tápom miatt nem megy az oc, de ez majd idővel változik és megnézem mit tud a prockóm)

when the sun shines, we'll shine together

(#23) kpal


kpal
veterán

Jó kis gyors teszt és tömör :K :R

(#24) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Pont bfbc2-vel akartam tekerni de látom már direct megelőztek. :B

(#25) ViZion válasza Motion_Blur (#21) üzenetére


ViZion
félisten

"Egyébként van egy 3,733GHz-es alapfeszes profil is, netezésre elég ;]"

uhh... sztem a netezésre elég az kb. ez, most vettem :K
A Te konfigod beteg nagyon jó... :R

_Volkovy_: köszi az írást, esetleg még egy Watt adat elfért volna, ha tudsz szerezni fogyasztásmérőt... lehetne a Ft/FPS is mértékegység :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.