Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    én arra szoktam rá, hogy ha valamit a 40"-os fullhd tv-n akarok játszani fotelból, akkor 1280x720-ban teszem ezt... (konfig. az adatlapomon) pár méterről, a fotelből nézve nem sok különbséget lehet látni 720p/1080p között (főleg mozgás közben): baromi szép a kép így is és a sebesség is megvan... :K bő 10 éve még azért látszódott, ahogy szépen lassan 640x480-as felbontástól eljutottunk 1600x1200 környékére úgy, hogy azokat a játékokat az akkori komolyabb vga-k már vitték rendesen, de most 1920x1080-ra már többszázezres sli/cf rendszer ajánlott...

    #2: az lehet, de crysis/homefront esetében nagyon kijön a vga-limit... a vsync-eseknél meg lehet, hogy 80/81 meg 71/72 lett volna vsync off-ban :D

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz D1Rect #5 üzenetére

    6850/gtx560-nal szemezgettem, mert nekem az lenne "éppenhogy megfizethető" kategóriában (több hónap spórolással), de elkeserít, hogy fullhd-ban vérszegény már jónéhány játék alatt mindkettő... örülnék, ha meglenne a folyamatos 40-50fps, reccenések nélkül, de tpu-n a crysis 30 alatti átlagot dob... f1 2010 pedig 42,6-ot, amit a 9600gt-m is kiprésel magából 1280x720-ban... (baromi szépen néz ki, lefuttattam fullhd-ben is a benchmarkot és mozgás közben észrevehetetlen a látványbeli különbség) a metro2033 pedig 20 alatti átlagot hoz össze, ami elkeserítő... igaz, hogy ez egy optimalizálatlan f*s, de azért csak kipróbálnám már szívesen

    ui: és ha most ezek a kártyák így határon vannak fullhd tekintetében, akkor ez a helyzet szerintem csak romlani fog, ahogy jönnek ki az új címek... pedig szerintem a fullhd olyan dolog lett, mint ami volt anno a 17"-os crt+1280x1024-es felbontás esetében: szépen lassan alapnak számított és a piacra érkező hw-k boldogultak is vele... a fullhd-nél ezt viszont nem látom, mert ehhez a felbontáshoz azért kemény vga is kell

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz D1Rect #9 üzenetére

    igen, de drágább is meg zabál kegyetlenül :(

    ps3-on gondolkozunk egyébként (részemről főleg gt5 miatt), de kb. karácsony lesz, mire lesz is belőle valami... addig meg 720p-ben amivel játszunk, az simán megy... meg ps2-vel: jobban leköt a gt4, mint az elmúlt évtized egész nfs-termése :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Chaser #11 üzenetére

    nekem is 19"-os van 5:4-es képaránnyal (adatlapon: samu 931bf) :K a 9600gt elég erre, igaz itt-ott megszorításokat kell végezni... 1280x720-ban pedig mehet a kép a tv-re... ennél gazdaságosabb megoldást egyelőre nem tudtam kitalálni... nagyobb felbontásra meg ps3 kellene (habár ott is mondják, hogy azért nincs kolbászból a kerítés, mert hiába fullhd-s jelet küld a tv-re, maga a játék részletessége elmarad ettől... annyira nem értek konzolhoz: január végén vettünk tv-t és azóta barátnőm ps2-jét használjuk... előtte soha nem volt konzolom)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák