Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tom5


Tom5
addikt

én tegnap feltettem és a vezérlőpult többé nem nyílt meg,sehogy...nem tudtam elérni semmit,rendszervisszaállítás segített csak,azóta nem próbálkoztam :U (nem mertem)

(#2) Heartka


Heartka
csendes tag

Nálam jól működik :K

[ Szerkesztve ]

(#3) KrAt válasza Tom5 (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is ezvan, se Asztal jobbklikk, se sajátgép jobklikk, semmi :D

Majd nemsokára felteszem a Buisnesst (legál) és akkor fasza lesz :)

(#4) Heartka válasza KrAt (#3) üzenetére


Heartka
csendes tag

Nekem is business van telepítve ;)

(#5) katt777 válasza KrAt (#3) üzenetére


katt777
félisten

Alapból az x86-osat adja a MS letöltőoldala, az x64-eset úgy kell előcsalogatni, ráadásul az 900MB! :Y Mindenesetre letöltöm, aztán majd kiderül, mire volt jó.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6) Thrawn válasza katt777 (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

Abban csak 5 nyelv van, magyar nincs benne ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) katt777 válasza Thrawn (#6) üzenetére


katt777
félisten

Akkor miért ez:

"Windows Vista Service Pack 1 RC1 for x64 Based Editions - All Language Standalone Package - Magyar"

van odaírva?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8) hammered válasza katt777 (#7) üzenetére


hammered
csendes tag

Én most tettem fel fél órája ugyanezt (Windows6.0-KB936330-wave1-X64.exe) a 64 bites vistámra 875mb a mérete,majd egy órát elszutyakolt vele többször újraindítgatva a gépet.Eddig hála istennek semmi olyat nem vettem észre mint amire sokan panaszkodnak (vezérlőpult nem elérhető,fekete képernyő stb).Az aktiválással sincs gond mert továbbra is eredeti a vistám :DD .
[link]

[ Szerkesztve ]

http://silkiehun.atw.hu/

(#9) Thrawn válasza katt777 (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Upsz, akkor nem szóltam! Ezt a csomagot eddig nem láttam :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) hammered válasza katt777 (#7) üzenetére


hammered
csendes tag

Pontosabban én ezt szedtem le.Szerintem ugyanaz mint amiről te beszélsz.

[link]

http://silkiehun.atw.hu/

(#11) Thrawn


Thrawn
félisten

Egy apró elírás a címben:
Vista SP1 tapasztalatok! :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) Heartka


Heartka
csendes tag

Köszi hogy szóltál! Ki van javítva a címe :))

(#13) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

"De sajnos a játék teljesítmény terén nem lett jobb a Vista!" - Ezt miben érezted,tapasztaltad?Milyen konfigon?

Üdv, Balázs

(#14) TomiFiu


TomiFiu
tag

Na szóval.
Azt mondják egyesek (meg a kettesek is :) ) hogy annak idején mikor az XP starolt, ugyan ennyi probléma volt. Nos valóban volt akkor is szívás, de szerintem nem ennyi és nem ennyi ideig mint a Vista-val.
Arról nem is beszélve (akkor most mit csinálok? :) ) hogy ha valami stabil(ab) - nem úgy mint a Vista - akkor miért kell lutrizni. Úgy újítani, hogy le rombolom az eddig elért eredményeket?!
Ez egyébként igaz az általam kedvelt alternatív oprendszerre is az Ubuntu Linux ra is. A 7.04-es stabilabb mint a 7.10-es, de a 7.04-es egyértelműen szebb és barátságosabb mint a 6.10-es.

(#15) tope válasza Tom5 (#1) üzenetére


tope
addikt

Ugyanezt csinálja nekem is, de én nem azért raktam fel, hogy le is szedjem. Valamit nagyon elszúrtak Microsofték

tapsztalatok még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#16) _seth_ válasza TomiFiu (#14) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, voltak gondok az XP-vel is, szerintem ilyen téren a vista sem rosszabb egy kicsivel sem... Lassan 1 hónapja használom notin gond nélkül, az asztalin is futott hónapokig szal user error azért sokaknál befigyel persze az OS-t szidni egyszerűbb volt mindig is :)

Aki pedig feltette az SP1-et meg is érdemli... tesztelők számára elkészített verzió amit úgy adtak ki, hogy hibás is (még asszem hibalista is van hozzá), az ilyesmit nem szabad felrakni soha sem...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#17) tope válasza tope (#15) üzenetére


tope
addikt

Visszavonom (legalábbis sejtem, hogy miért csinálja azt amit) a 2. mondatomat :B

(#18) garfield-r válasza Heartka (#2) üzenetére


garfield-r
tag

Helló!
Írtad, hogy játékok alatt nem tapasztalható lényeges változás, ezt mivel mérted meg???

(#19) katt777 válasza hammered (#10) üzenetére


katt777
félisten

:K
Felpakolni nem volt még időm, de teljesen magyarul jött be a telepítője.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#20) rumkola


rumkola
veterán

amugy az sp1 telepítési ideje full gépfüggő (egymást ilyeszgetik az emberek hogy másfél óra ) nálam kevesebb mint 20 perc alatt megvolt ...

Amugy én is teljessen megvagyok vele elégedve , egyet sajnálok az pedig a játékok! Azzal tényleg csinálhatnának valamit mert ez igy röhely!

(#21) moonman válasza Tom5 (#1) üzenetére


moonman
titán

nem kívánok feltételezésekbe bocsátkozni, de warezolt példányoknál csinálja ezt.

amúgy szívesen a technikai összefoglalóért. :) FlowMaN kolléga később írt egy részletesebb fícsörlistát, valamint van egy némi képanyaggal illusztrált írásom is korábbról.

[ Szerkesztve ]

(#22) katt777 válasza rumkola (#20) üzenetére


katt777
félisten

Akkor igen jó géped lehet (Kocka? ;] - az általad megjelölt alkatrészeket nem ismerem. :B ), mert nálam a 6000+-on 4GB RAM-mal pontosan 1 óra volt, legalábbis az x64 900MB-jának.) Vagy mi volt meg 20p alatt? :D
A köcsög színű valahová el is tárolta magát, mert eltűnt több mint egy giga hely a rendszerpartíciómról, de megkeresem, és kiirtom. Eddig semmi hiba a rendszerben, persze még lehet. :U
Majd nyomok egy 3D tesztet, hogy változott-e valami. Ha nem, akkor még mindig van olyan gyors, mint az XP. De ha olyan jó és gyors géped van, mi bajod a játékokkal?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23) katt777 válasza katt777 (#22) üzenetére


katt777
félisten

Érthetőség kedvéért: a színű az valószínű volt, eltűnt az eleje. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24) moonman válasza katt777 (#22) üzenetére


moonman
titán

a köcsög valószínűleg kibővítette a winsxs mappát, hogy még több eszközzel legyen kompatibilis. azt te ki nem irtod.

(#25) katt777 válasza moonman (#24) üzenetére


katt777
félisten

:D
Sajnos amely eszközeimet eddig nem ismerte föl, azokat most se. Már XP-nél is utáltam, hogy felrak egy rakás szükségtelen eszközillesztőt.
De megy vissza a partíció, aztán felteszem majd a véglegeset, mert némelykor nálam is érdekes dolgokat művel, amellett hogy egy-két dologban érezhetően gyorsult a rendszer (pl. web-oldalak betöltése).
Érdekes dolgokat lehet ám művelni Vistával egy XP partícióról. ;] És viszont, ha már valamelyik rendszer okoskodik. Ha meg elszúrok valamit, van partíciómentésem. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26) Heartka


Heartka
csendes tag

Játékokat annyira nem teszteltem, CoD2-őztem egy 2,4 ghz-es celeron 1gb rammal meg ati 9600pro-val
Bekapcsoltam az fps mérőt...és ugyanannyi volt átlagba mint eddig.. :K :K
de mondom nem mentem annyira bele :)

(#27) twollah


twollah
nagyúr

Megvarom a hivatalos SP1 megjeleneset.
Semmi kedvem ujra felrakni, ujra kiherelni a Vistam.

(#28) katt777 válasza twollah (#27) üzenetére


katt777
félisten

Ha csak nem a végleges verzió is azt teszi. :D XP-hez is kellett még egy pack, és lesz még, viszont SP2 után a hotfixek egy rakás apróságot elcsesznek a rendszerben, szóval majd csak SP3-mal próbálkozom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29) Piti1 válasza Thrawn (#6) üzenetére


Piti1
tag

Nálam Ultimate-ra van feltéve és a Crysis is folyamatosabban fut vele...

(#30) Thrawn válasza Piti1 (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez jó hír :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) spakly válasza Thrawn (#6) üzenetére


spakly
csendes tag

szerintem fénysebességgel közlekedik az a kakas

(#32) doc


doc
nagyúr

azért tesztverzió alapján következtetéseket leszűrni kissé merész :)
a gpmc-t miért vették ki? van helyette más?

(#33) tope


tope
addikt

Egy dolgot (problémát) még tapasztaltam: DVD-Video lemez lejátszásakor a Media Player nem játsza le a filmet (kevés memória áll rendelkezésre címmel) és ki is lép. Még jó hogy van 6-os PowerDVD-m (legálisan járt a vidkarimhoz), bár Vista ezt sem komálta eredetileg.
Láttam, hogy megjelent az XP-hez a SP3 RC változat, hát ezekután inkább megvárom míg végleges verzió jön ki.

(#34) moonman válasza doc (#32) üzenetére


moonman
titán

van az RSAT, abban megint van gpmc. egyelőre connect-ről lehet beszerezni és Vista only.

(#35) doc válasza moonman (#34) üzenetére


doc
nagyúr

ebből annyit értettem hogy "Vista only" :D :B

(#36) moonman válasza doc (#35) üzenetére


moonman
titán

Remote Server Administration Tools - lényegében Vistához készült adminpak, csak szebb, okosabb, van benne új gpmc konzol. egyelőre bétázik.

(#37) doc válasza moonman (#36) üzenetére


doc
nagyúr

értem, köszönöm :R

(#38) hammered


hammered
csendes tag

Nekem a jobb egérgombos menüből eltűnt a keresés funkció.Először azthittem csak TC-ben nincs de a win felületen sincs :-(
A 30GB-os partíción maradt 7.7gb szabad helyem és csak az alap dolgok vannak fent.
Ebből 4,2 gb a pagefile a többi lenne az op rendszer...

[ Szerkesztve ]

http://silkiehun.atw.hu/

(#39) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Le lehet már valahogy szedni a winyóról format nélkül? Ha jól emlékszem ilyet is ígértek, vagy legalábbis azt, hogy XP-re lehet downgradelni egyszerűen.

I am having fun staying poor.

(#40) moonman válasza Drizzt (#39) üzenetére


moonman
titán

neked ilyet ígért valaki?

(#41) katt777 válasza hammered (#38) üzenetére


katt777
félisten

Letiltod a pagefile-t (nem kell 4GB RAM-hoz), kikapcsolod a hiberfület, és máris nyertél 8,5 GB helyet!
Nálam minden felinstallált programmal 10GB alatt van a Vista U a 20GB-os rendszerpartíción.
"Pure" alig 9 GB. SP1 +1GB-ot foglalt el.
De aztán ment vissza a komplett partíció, uninstallálás és szemétpucolás helyett.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#42) Drizzt válasza moonman (#40) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, ha jól emlékszem, valahoöl hivatalos Ms hír volt, hogy lesz lehetőség arra, hogy a Vistát felülírhasd XP-vel, SP1-től kezdve.

I am having fun staying poor.

(#43) hammered válasza katt777 (#41) üzenetére


hammered
csendes tag

Hibernálást alapból kikapcsolom,pagefile mikor 2 gb RAM-om volt nem volt kikapcsolva viszont 4 GB memóriánál elég tetemes ez a méret.32 bites vista nekem is 10-12 gb helyet foglalt de szerintem a 64 bites már eleve nagyobb helyre települ.A rendszer indexel,takarít és néha tud meglepetést okozni mert volt hogy éjszakára hagytam tőlteni és reggelre 2.5 gb helyet felszabadított.
Ha jól számolom akor így is 19GB cakk-pakk mindennel.Ha leveszem a pagefilet akkor 15 GB helyet foglal a 64 bites SP1-el.
Én még várok a reinstallal mert egyenlőre nincsenek olyan problémáim amik elviselhetetlenek lennének.Tulképpen a keresési funkció hiányán kívűl más nincs...

http://silkiehun.atw.hu/

(#44) moonman válasza Drizzt (#42) üzenetére


moonman
titán

még csak nem is rémlik ilyesmi. licenc kérdésben volt olyan, hogy downgrade-elhető az ultimate meg az enterprise.

(#45) Drizzt válasza moonman (#44) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ja, már látom egy kamuhírnek ültem fel, most hogy újra megtaláltam, rögtön leesett, s nem is egyértelműen az volt a tartalom sem, amit írtam. :U
Viszont attól függetlenül jó lenne, ha végre le lehetne valahogy szedni a Vistát format nélkül...

I am having fun staying poor.

(#46) katt777 válasza hammered (#43) üzenetére


katt777
félisten

Hiába kapcsolod ki a hibernálást, a fiberfil.sys-t ott hagyja a C:\ gyökérben (rejtett system fájl). Én Vista Manager-rel irtottam le (azzal pucolom is folyamatosan a rendszert). Szóval máris 11GB körül vagy.
Nekem is 64 bites Vistám van.
Keresés ott van jobbra fönt az intézőben, valahol azt is be lehet állítani, hogy teljes vinyón keressen, ne csak az indexben, szóval máris használható lesz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#47) hammered válasza katt777 (#46) üzenetére


hammered
csendes tag

Amint kikapcsoltam eltűnt a file és felszabadult annyi hely amekkora volt.Ezt a parancsot futtatva kiszedi szépen --> powercfg -h off.Keresés valóban ottvan ahol mondod de nekem a jobbklikkes menűből hiányzik mert ott használtam.
Egyébként nincs hely problémám a rendszerpartíción mert amit használok napi szinten azokat oda telepítettem.

[ Szerkesztve ]

http://silkiehun.atw.hu/

(#48) dr42 válasza Heartka (#26) üzenetére


dr42
tag

a cod2 pont lefogja szarni a vistádat, ilyen konfigon bőven a proci hatarozza meg az FPS-t.

(#49) #64791808


#64791808
törölt tag

Adott egy Fusi Amilo Xi noti, rajta legal Vista HomePremium, sp1rc telepítő megáll, és 80070002 -es hibát ad. Ez elvileg akkor van, mikor nem találja a frissítés minden komponensét, a microsoft ír rá gyógyírt, meg is csináltam, de ha a fejemre állok, akkor is ezt a hibát kapom. Vajh miért?

A végső SP1 integrálható lészen vala?

(#50) #64791808


#64791808
törölt tag

És meg is van a gyógyír, a bűnös úgy híják, hgoy vLite.

Csak és kizárólag driver integrálásra használtam, semmi más funkcióját nem kapcsoltam be, de mégis kivett egy-két fájlt a rendszer alól, ami az sp1 telepítőnek kellett volna. Tiszta vistára simán és azonnal felment.

Ennyit a szép okos vLite-ról.

Tapasztalatok: lényegesen kiforrottabb rendszer, nincsenek gyanusan processzort terhelő processek, nincs gyanus kerregés, egyértelműen látszik, mikor mit csinál a gép. Lényegesen gyorsabb lett az egész rendszer, hibernálással voltak gondjaim, néha ok nélkül felébredt a gép alvásból. Megszűntek a gondok.

Szóval kialakul ez szépen lassan, rendben lesz a Vista.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.