Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Jobbulást...

Ami felmerült bennem kérdésként, hogy a TESZT mennyire megbízható?

A múltkoriban apósomon végeztek tesztet a mentősök, égre-földre esküdözött, hogy ez aztán megbízható...

Tud valaki arra magyarázatot, hogy mi értelme annak a szokásnak, hogy ha pl. a suliban megbetegszik valaki, akkor gyakorlatilag bezárják azt, miközben még a fetőzöttnek (vélt) személy családtagjaival senki sem foglalkozik, azok mehetnek nyugodtan ahová akarnak!?

Mint a fenti példa is mutatja.

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

AllTheBest után te vagy a második akiről olvasom hogy elkapta a koronavírust. Ő nem jelentkezett azóta a topicjában, el van tűnve, bejelentkezve viszont volt.

Neked és családodnak jobbulást és kitartást.

(#3) vaki


vaki
aktív tag

Elvileg megbízható, úgy olvastam, hogy nagyon ritka esetekben mutathat fals negatívat a PCR. Azaz negatív lesz az eredményed, de valójában beteg vagy. Ez függhet a mintavételi szabályok betartásától is... mind az alany, mind a mintát levevő részéről.
Fals pozitív esetről még nem olvastam, de mivel tünteim vannak, ezért a fals pozitívat kizárhatjuk úgy érzem :)

Az meg szerintem a tesztelési kapacitás, illetve annak hiánya miatt van, hogy a tünetmentesekkel senki nem foglalkozik. Amiben ugye az a vicces, hogy az első szakaszban még tünetmentes vagy, de már fertőzhetsz.

[ Szerkesztve ]

A felhasználóbarát felhasználó

(#4) mephi666


mephi666
nagyúr

itthon lassan 1 hete mindhárman küzdünk torokfájással, fáradtsággal, néha fejfájással, enyhe takonykórral... láz egyikünknél sem volt... fiunkkal voltunk hétfőn gyerekorvosnál, neki sem fordult meg a fejében, hogy tesztelni kellene: asszonyt kiírta vele a hétre táppénzre, én meg itthonról melózok amúgy is már egy ideje... elvagyunk... ha covid, kb akkor sem fog kiderülni :) meg igazából mit lehet tenni? mivel vírus, tünetileg kezelni... (ha az, simán elkaphatta a gyerek még az óvodában, ahol múlt kedden este küldtek körlevelet, hogy szerdától csak az vigye a gyereket, aki nem tudja máshogy megoldani, mert a dolgozók egy része fertőzött...) ...igazából a kontakt-kutatás is tök fölösleges innentől

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

Nagy naivitás bárkinek azt gondolnia, h majd ő kimarad a buliból. Ez van, most bárki, bárhol el tudja kapni.

(#6) cskamacska válasza mephi666 (#4) üzenetére


cskamacska
addikt

Igen, ez most izgalmas bingo lesz télen, sima megfázás-nátha, influenza, tüdőgyuszi bármilyen más okból.. vagy COVID.
Míg egy flu tényleg justaflu, addig az utóbbi
The New York Times - Some Covid Survivors Have Antibodies That Attack the Body, not Virus forrás: Clinically identifiable autoreactivity is common in severe SARS-CoV-2 Infection

hááát :o

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#7) razorbenke92 válasza Oldman2 (#1) üzenetére

Mennyire megbízható a teszt? Erre két sztorim van. (Nem szeretnék senkivel se vitázni, se vírusról semmiről, csak szimplán megtörtént tények, megpróbálom objektíven elmesélni.)

X barátom egyhetes külföldi út utáni hazatérő tesztjeit kezdte. Az út előtt is tesztelt a fogadó ország miatt, természetesen negatívat. Hazatérése úgy történt, hogy kedvese és velük lakó testvére átmenetileg elment otthonról, amíg nincs eredmény, hogy ha gond van, akkor ne rántsa őket is. Hamarosan egy napon reggel 10-kor kapott egy emailt, hogy negatív. A párja usgyi haza, "megörültek" egymásnak az egy hetes céges út után + a pár nap szeparáció után. Késő délután telefon: Elnézést, az automatikus értesítő rendszer elromlott, neki sajnos nem negatív az eredménye. Tünetet nem produkált. Egy hét múlva negatívat tesztelt.

Y kolléga pozitívat tesztelt, és valóban érzett tüneteket is. 2,5 múlva tünetmentes lett, és negatívat tesztelt. Külföldi út miatt kellett neki újabb 2 teszt. Az első negatív lett, a második viszont pozitív. Úgy hogy már egyszer végigment rajta a betegség, ezt nem nagyon akarta elhinni, ezért csinált egy harmadikat egy másik helyen, ahol ismét negatív lett.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Jobbulást!
Feleségem itt fekszik mellettem, taknyos kicsit, meg enyhén fáj a hasa; gondolom, nem koHona, de majd elválik.

(#9) bul07


bul07
nagyúr

Nem izélni karok de kiemelek két részt

"a családon kívül csak anyáméknál jártunk a hosszú hétvégén"

"Anyám egyébként is duplán veszélyeztetett, egyrészt életkorilag, másrészt gyakorlatilag fél tüdeje van,"

És nem is írok semmi mást mindenki tudja mire gondolok :F

Jobbulást

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10) vaki válasza bul07 (#9) üzenetére


vaki
aktív tag

Ha esetleg arra gondolnál, hogy szándékosan veszélyeztettük volna anyámékat, abban szerintem tévedsz. Péntek délelőttől vasárnap délig voltunk ott, a tüneteim viszont hétfő délután kezdődtek, tehát még fogalmam nem volt róla, hogy esetleg fertőzhetek, illetve a kollégám érintettségéről sem volt tudomásom. Nyilván ha bármelyiket tudom, akkor nem mentünk volna.

[ Szerkesztve ]

A felhasználóbarát felhasználó

(#11) cappa72 válasza vaki (#3) üzenetére


cappa72
nagyúr

A PCR fals pozitívja nagyon elenyésző, viszont azt tudni kell róla, hogy nem a fertőzőképességet mutatja ki, hanem magát a vírust... és még akkor is, amikor már nem fertőzöl, tehát vírusmaradvány/vírustörmelék marad a nyálkahártyán.
Fiam 5 héten keresztül produkált pozitívat, holott össz 4 napig volt tünete.

A fals pozitív jellemzően a mintavétel -> szállítás -> mintakezelés , valamint az excel tábla kitöltés során jön létre. (nem viccnek szántam)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12) bul07 válasza vaki (#10) üzenetére


bul07
nagyúr

Szándékosság ugyan nem erre gondoltam

Hanem hogy ebben a helyzetbe eszembe nem jutna időseket látogatni még tünetmentesen se
Pont az esély miatt hogy tünet nélküli fertőző lehet bárki, és pár nappal utána is előjöhetnek a tünetek

Most nagyon durva feltételezés jön és még véletlen se történjen meg
Ha most édesanyádról kiderülne hogy elkapta és végzetes esett lenne a lefolyás bennem motoszkálna hogy én vittem neki az én hibám, de még véletlen se

Én ezért is nem megyek semmilyen rokonomhoz, még öcsémhez se pedig egy faluban élünk
Nehogy az legyen hogy én vittem oda ha véletlen rólam kiderülne

Ép ma jönnek unokatestvéremék Budapestről halottak napjára mennek temetőbe, hát nem repesek az örömtől hogy találkoznak édesanyámmal(61) és édesapámmal(70)
De most hogy tiltsam meg nekik ha ők nem fogják fel ésszel hogy nem jó ötlet látogatni az öregeket :F
(Amúgy vicces mert édesanyámnak vagy 10éve elment a szaglása valami gyógyszer miatt, most mondtam neki hogy egyből tegye hozzá ha feljön nehogy azt higgyék hogy elkapta :) )

De ez igaz mindenre mi a fennért nem tudnak a seggükön maradni az emberek a lakásukban, minek kell menni éterembe, kocsmába, focimeccsre, stb
Aztán meg jön a sírás rívás hogy cégek mennek tönkre mert olyan helyzet jön hogy tömeges elbocsájtások lesznek, még nagyobb mint eddig

Na de abbahagyom mert még jön a beszélgetés zárás itt mert van korona fórum és tessék oda menni dolog

De tényleg minél hamarabb gyógyulj meg

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13) 8th válasza DeFranco (#2) üzenetére


8th
addikt

Szerintem rengetegen átestünk ezen a kórságon csak van aki olyan enyhe tünetekkel, hogy nem is gondol a covidra. Gondolkodtam rajta, hogy írok róla egy blogot amolyan vírusnapló jelleggel de olyan enyhe tünetekkel keresztül ment rajtam, hogy nem lett volna sok értelme.

(#5) ncc1701: így így. Én az oktatómtól kaptam el. Nekem mondhatni semmi bajom nem lett őt a kora okán (60+) megfigyelésre néhány napra kórházba küldték tüdőgyulladással. De őt sem kellett légeztetni vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#14) Carlytoo válasza vaki (#10) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nyilván nem arra gondolt, mert ki tenne ilyet?

Egyébként ha esetleg arra gondolt: Mindenki jobban járt volna, ha be sem lépsz az oldalra, mert ekkora gusztustalanságot ritkán láttam itt. Szégyen.

Jobbulást. C vitamin napi 2000mg+ és D3 vitamin dögivel. :)))

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#15) mephi666 válasza bul07 (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi is így gondoljuk: 76-78 évesek, fater meg fizikailag messze nem az már, aki volt 10 éve :( nem akarunk rizikózni, ezért nem megyünk... anyukám viszont bőszen szervezgeti a családi ebédeket, amire minket is hívnak ("nem félnek ők a vírustól"), de múlt héten is kihagytuk, mert akkor kezdődtek épp a tüneteink... család többi tagjának nem tilthatjuk meg (pl nővérem tanár, gyerekek középiskolásak, rengeteg emberrel találkoznak napi szinten) ...ők nem aggódnak, de én nem szeretném, hogy bűntudatom legyen később...

érdekes amúgy, mert elmúlt napokban úgy éreztem, hogy kb 20%-on pörgök, tegnap már jobb volt sokkal: estére már 70-80% körülinek éreztem magam, most meg minimális tünetekkel 95+

ui: egyébként nem rettegünk a vírustól, de logikusan gondolkodva "ha nem muszáj, ne fertőzzünk már feleslegesen, ha esetleg elkaptuk volna"

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) ncc1701 válasza bul07 (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért jönnek-mennek az emberek, mert mostanra már mindenkinek leeshetett, h ez nem egy pár hónapos történet, és rövid az élet ahhoz, h bezárkozzunk. Régóta mondom, most is ezen az állásponton vagyok, az öregeket, és a betegeket kell védeni, a többit meg hagyni élni.

(#17) cskamacska válasza 8th (#13) üzenetére


cskamacska
addikt

"Szerintem rengetegen átestünk ezen a kórságon"

Csak szeretnénk hogy ez legyen, hogy titkon már mindenki átesett rajta, és ebből jött össze a napi 56 halott. Hogy már ha nem teszünk semmit akkor is fél lábbal átvészeljük, hogy mire a levelek lehullanak már mindenki otthon lesz.
Gödényéknek is a könnyebb út hirdetésével dagad a buxájuk, nem tudunk csinálni semmit (de), de amúgy sem kell, mert csakegynátha (lol), a rosszarcú vezetés csak poénból vegzál minket a tévképzeteivel, a rettegőkről már nem is beszélve.

80 éves, cukros, tödőbeteg, és krónikusan elhízott csepeli polginak is meg kell mondani hogy nézzen több igazságot feltáró Youtube videót, azzal simán helyettesíthető a lélegeztetőgép. :B

vaki: Nyilván nem gondolja hogy direkt veszélyeztettél bárkit, de úgy néz ki a "hogy vajon honnan kaptam én??" kérdések elkerülésé végett kell egy adag egészséges rettegés, ez a nyavalya ilyenre sikerült. :(

Az emberek megszokásból kb 5-10 másodpercig tartják a kezükön a szappant(nem elég, pláne hogy sokan nem is használják vagy egyszerűen nincs :) ), alkoholos tisztítóval mindenki spórol és rosszul is használják (boltokban kirakott automata köpködő a szükséges harmadát-negyedét csorgatja ki, de azt sem szappan módjára az egész kézre, hanem gyorsan az ujjbegyekre és tenyér fogó felületére kell kikenni és minél tovább rajta hagyni, de a bolti cucc amúgy is elillan 20 másodperc alatt), maszkot csak és kizárólag a büntetve-kötelezően előírt helyeken veszik fel, ajtóból kilépve tépik le, pedig szabad téren a prüszi cseppek nem teleportálnak a napba, és szabadtéri tömeg már egy postai kígyózó sorban is összejön. :U

Azaz buliban, sporteseményen, akármilyen étteremben/kajáldában, temetőben (most épp aktuális a dugig tömött nagymama nyájak vonulása) , esküvőn (40 fős menet plusz rezesbanda 0 szájmaszkkal, YOLO bizonyossággal a welcome pálesz után :D ), random csoportosuláson (nyugdíjas szakkör közös tornán, természetesen maszk nélkül) ősi magyar recept szerint termesztjük mi a koronát, csak rettegés híján nem is tudunk róla, aztán mikor a (nagy)szülők búcsúznak, akkor vakarjuk a fejünk. :(

Nem is feltétlen saját hibából, éppen nem lehet PPE-t meg baromi drága FFP3-at növeszteni mindenki seggére, vagy kiköltözni komplett pestnek világvégi tanyára, de elég ha egy super spreader gondolja úgy hogy "rövid az élet ahhoz, h bezárkozzunk" és neki az egész malyomkodásból elege van, rettegjen más, ő nem fog.

Teljesen valid az álláspont amíg az IFA mások lábát tapossa, de a szociopátia épp másban is előbújhat, és visszaüthet az a bumeráng egy családi tragédia vagy sokkal komolyabb második menet képében.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#18) kenwood


kenwood
veterán

"Az igazán érdekes kérdés viszont az, hogy vajon honnan kaptam én??"
Barhonnan. Nem csak ugy kapod el, hogy valaki "radfujja". Orakat kibir levegoben, targyakon.
Kiliincs,lakaskulcs,mobil.
De akar az ablakon is bejohet, vagy az utcan belesetalsz.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) 8th válasza cskamacska (#17) üzenetére


8th
addikt

Tulajdonképpen mit is szerettél volna mondani?

(#20) Carlytoo válasza kenwood (#18) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

De akar az ablakon is bejohet

Előtte azért bekopog nem? ;]

8th: Azt hogy megy a nemtörődöm hozzáállás és ha beüt a gebasz, akkor mindenki csak pislog.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#21) Eastman válasza Carlytoo (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Ez minden életterületen gondot okozhat, nem csak az egészségünkkel kapcsolatban. [OFF]Mindenki valahol "el tud vérezni", nem lehetséges minden mozdulatunkat, minden percünket 100%-ban kontrollálnunk.[/OFF] Természetesen vigyáznunk kell egymásra, és a maszk a minimum.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) Eastman válasza Carlytoo (#20) üzenetére


Eastman
őstag

...jó, hogy élnek a bolygón zseniális elmék. Jó, hogy a másik felén.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) kenwood válasza Carlytoo (#20) üzenetére


kenwood
veterán

Nem.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) Carlytoo válasza Eastman (#21) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

A baj az, hogy nem csak okozhat, hanem folyamatosan gondot is okoz. Észrevesszük (vagy nem), de akkor már sokszor mindegy. A 100%-os kontrollt megvalósítani nem lehet. Ebben abszolút egyet értünk. Véleményem szerint, viszont társadalmi minimum, hogy alapvetően odafigyeljünk. Ezt sem tapasztalom sokszor.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#25) 8th válasza Carlytoo (#20) üzenetére


8th
addikt

Rossz háznál kopogtat ezzel. [link] :U

(#26) cskamacska válasza 8th (#19) üzenetére


cskamacska
addikt

Azt, hogy mindenki addig nyújtózkodik, ameddig a koronája ér.

Október 3.
alt="" title=""

CSHE program
október 3. (szombat) - részvétel a jubileumi támogatói napon; (főz a nyugdíjasok csapata)

lul

Október 20.

"Sajnos engem is elért a koronavírus. Igazoltan pozitív lett a tesztem és tüneteim is vannak. Amit tudtam, megtettem, hogy megelőzzem a fertőzést, de mégis megkaptam."

Október 26.

"Köszönöm mindenkinek a sok jókívánságot, az aggódást, az imákat és a segítségek felajánlását. Nagyon jól esik.

Sajnos a koronavírus megbetegedés óta az állapotom nem javult, csak napról napra rosszabb lett. És ez is elég változó módon. Szombat este már alig tudtam levegőt venni, és így már a beszéd sem nagyon ment. Ki kellett hívni a mentőt és kórházba kerültem.
Itt kiderült, hogy kétoldali tüdőgyulladást kaptam, az immunrendszerem összeomlott, és a véroxigén szintem folyamatosan csökken. Ezért jelenleg oxigénnel segítenek, de ezek a napok meghatározóak, hogy javulok-e, és hogyan tovább. Szombat este óta szteroidos gyógyszert, antibiotikumot és egy további gyógyszeres kezelést kapok. A nővérek nagyon kedvesek és az orvosok is. Köszönöm nekik!

Jelenleg azért vagyok jobban, mert kapok levegőt. Aki ezt nem élte át, az nem is nagyon tudja elképzelni, milyen érzés. Mindenesetre nem könnyű leírni.
39 éves vagyok, minden hétköznap sportolok, sokszor hétvégén biciklizni járok, folyamatosan vitamint szedek. Akik körülöttem vírusosak lettek, mindenki könnyedebben vészeli át. Sokkal idősebben is. Ennek persze nagyon örülök! Azt viszont nem gondoltam volna, hogy velem ez történik. Tartottam a koronavírustól, de nem féltem tőle."

mod 25: Akkor első kézből tudtad meg hogy még max odafigyelés is csak az esélyét csökkenti a fertőzésnek, ill hogy mi van akkor ha az odafigyelés tárgyi vagy személyi okokból nincs meg. Isten nyugosztalja őket. :(

De pont ez a poén, a kéz és láb széttárásával, lesz ahogy lesz alapon.. ez lesz. :U Esetleg még ezebb. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) mephi666 válasza cskamacska (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem vagyok orvos, de amikor vírusról van szó, miért nyomják az antibiotikumot? hogy az immunrendszerét teljesen agyonlőjék és biztos belehaljon? :U (tudomásom szerint az antibiotikum a baktériumok ellen jó)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) Gargouille válasza mephi666 (#27) üzenetére


Gargouille
őstag

Bár én sem vagyok orvos, de tudtommal a gyulladás csökkentése végett nyomják az antibiotikumot, mivel itt lényegében nem maga a vírus öl meg, hanem az általa kiváltott immunreakció miatt kialakuló gyulladás.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29) buherton


buherton
őstag

Nem cseszi szét az immunrendszert. Azért nyomatják, hogy ne legyen bakteriális felülfertőződés. Például egy tüszős mandulagyulladás nagyon könnyen végzetes lehet ilyenkor. Nem a jelen állapotot kezel, hanem egy esetleges jövőbenit.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) kenwood válasza cskamacska (#17) üzenetére


kenwood
veterán

Egyebkent egyedul keves vagy ehhez. Vasarlaskor a sorban olyan kozel allnak hozzam, hogy amikor jo kedvem van,magam moge rakom a ksoarat,es finoman elkezdek tolatni :D
Ha meg rossz,akkor rakerdezek, hogy "seggbe akarsz bni?"
Itt nem is a fertozesrol van szo,hanem alapbol idegesit,ha beallnak az auramba.

Meg tartom a tavolsagot,bejon a paraszt, megkerdezi "sorban allsz?" mondom igen, majd beall elem a sorba.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#31) Carlytoo válasza 8th (#25) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Részvétem. Ezzel kapcsolatban nem fogalmazok meg véleményt. Nem ítélkezem.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#32) mephi666 válasza buherton (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb. fulladozol a balaton közepén, mire adnak rád egy golyóálló mellényt, hogy védjen meg abban az esetben, ha netán rád lőnek? :) ...antibiotikummal egyébként sok orvos úgy van, mint valami csodaszerrel: írják fel ész nélkül mindenre

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) buherton válasza mephi666 (#32) üzenetére


buherton
őstag

Ha már példa, akkor inkább ez a szerencsésebb: tűzpárbajban a golyóállómellény háta az antibiotikum.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#34) adlersson


adlersson
aktív tag

"Az igazán érdekes kérdés viszont az, hogy vajon honnan kaptam én??" - Normálisabb helyeken a valóban hatékony operatív törzsi munka részeként már hónapok óta kellett volna, hogy legyen bármiféle "contact tracing", amiből az illetékesek majd kihámozzák a potenciális nyertes(eke)t. De otthon úgy tűnik a brute-force (értsd, ha van beteg, azt talán kezeljük) az egyetlen pont a járványügyi intézkedések listáján az inkonzisztens határrendészet mellett.

[ Szerkesztve ]

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#35) ncc1701 válasza adlersson (#34) üzenetére


ncc1701
veterán

Lassan ápoló, meg orvos sem lesz, nem h olyan ember, aki még a beteg után nyomoz. Másrészt pedig ha csak annyit tesznek kontakt tesztelés helyett, h őket is bezárják 10 napra, tök őszintén, én nem biztos, h beköpném az összes ismerősöm, inkább magam szólnék nekik a szituról.

(#36) janeszgol válasza cskamacska (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Jobb lenne, ha ezt megtartottad volna a celtopicnak. Ide inkabb az irjon, aki kommunikacio kepes, a gyengebb kepessegueknek ott a celtopic.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Geri Bátyó válasza DeFranco (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha emiatt hiányérzeted van, hát elmondom, hogy én még az első körben kaptam el. Több, mint másfél hónapig voltam pozitív és majdnem végig mindenféle tünetem is volt.

Nekem kötőhártya-gyulladással kezdődött, majd jött a fejfájás és nem magas láz (37.8-38.0), amik végig meg is maradtak. Köhögés, tüsszögés időnként. Végtagfájás, zsibbadás és izomgörcsök a 2. hét végétől, szinte végig, ahogy az emésztési problémák is. Vesémet nézték, mert az meg az első 2 hétben rendetlenkedett és egy darabig a depresszió is előjött, mint tünet.
Ami kimaradt, az a tüdőgyulladás. A szaglásvesztés határeset, mert amúgy is vacak. Az furcsa volt, hogy abban az időszakban rendszeresen éreztem égett gumi, vagy műanyag szagot.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) Geri Bátyó válasza buherton (#29) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Nem cseszi szét az immunrendszert"

Ez konkrétan egy tévhit. Az antibiotikum leamortizálja az emésztőrendszeredben lévő baktériumokat is, amik az immunrendszer jelentős részét adják (70% körül, ha jól emlékszem). Úgyhogy vírusfertőzés esetén az antibiotikum konkrétan káros.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) buherton válasza Geri Bátyó (#38) üzenetére


buherton
őstag

Mily meglepő, hogy az antibiotikum antibakteriális hatású.

A vastagbélben élő baktériumoknak semmi köze az immunrendszernek.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) Geri Bátyó válasza buherton (#39) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mivel évek óta emésztőrendszeri problémákkal küzdök, teljes biztonsággal állíthatom, hogy tévedsz! :K A megfelelő emésztés (aminek feltétele a megfelelő bélflóra) létfontosságú az immunrendszer működéséhez.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) mephi666 válasza Geri Bátyó (#38) üzenetére


mephi666
nagyúr

fiunkat 1éves korában kellett vinni kardiológushoz, mert szülés után minimális zörejt hallottak... kardiológus vizsgálja, kérdezi hogy mostanában kapott-e antibiotikumot? mondtuk, hogy pár hónapja beteg volt és írt fel az orvos... rákérdeztem, hogy ennyire kihat a szervezetére? mire a válasza viccesen: "ha engem 1 hétig lapáttal ütnének, nem lennék utána fitt formában" :DDD ...épp ezért is utálom, ha csomó orvos utána sem jár komolyabban a betegségnek, hanem "ágyúval verébre" -> antibiotikum... megkockáztatom, hogy az esetek többségében semmi szükség nem lenne rá (főleg nem vírusnál, ahol a tünetek enyhítésével lehet a legtöbbet tenni, a többit meg intézi az immunrendszer)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) buherton válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


buherton
őstag

A megfelelő emésztés alapja mindennek, de attól még az emésztőrendszer és az immunrendszer két külön dolog.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Azt kell hogy mondjam hogy tévedsz.

Saját tapasztalatom alapján is. Évekig kínlódtam, mire rájöttem hogy a gyomor fájdalmaim a bél baktériumok hiánya miatt van amit hányás vagy hasmenés utáni vagy éppen pár télibetegség utáni antibiotikum okozott.
Pótoltam normafloral és voalá..amit az orvosok nem tudtak megcsinálni évekig " meg nincs rá gyógymód"
mikor már érzem hogy nincs rendben, veszek. Az activia joghurt is jó valamennyire.
/merem állítani a kisbabák hasfájása is emiatt van, nincs bél baktériumuk/

De lassan rájönnek hogy sok más betegség is a rossz bélbaktériumok elszaporodása vagy a jók hiánya miatt alakulnak ki.

egyébként 1 perc volt kikeresni:
https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/21167/belbakteriumok

Az antibiotikumot azért adják még is, mert félnek hogy további fertőzés lép fel ilyenkor. Tüdőgyulladásnál szinte kötelezően felírják.
soxor egy egy vírusos megfázáskor is további felülfertőzés jelenik meg azért húzódik el egy egy betegség hetekig...
pótolni kell közben, meg azért kell vagy 3-4 nap mire elkezd kiürülni szervezetből elkezd hascsikarni stb(bár ez egyénfüggő),

[ Szerkesztve ]

(#44) Eastman


Eastman
őstag

Ajánlom a Bélügyek című könyvet...

Szerk:


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#45) DeFranco válasza Eastman (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"- Mondja! Maga tudta, hogy egy 4 mérföld hosszú csőrendszer van a hasában?" :D [link]

(#46) adlersson válasza ncc1701 (#35) üzenetére


adlersson
aktív tag

Miért ne lenne, ehhez nem kell eü. végzettség csak néhány értelmesebb egyén az NNK-nál, aki fel tud dolgozni némi adatot. Mondjuk már a házi karanténos appnál is látszik, hogy sokan nem használnák / -ják, mert "eLlOpoLjáK aZ aDaTaIm", úgyhogy míg az emberek hozzáállása nem változik, hogy kicsinyes dolgaikat egyszer hiszti meg összeesküvés-elméletek szövögetése és terjesztése nélkül alárendeljék a köz érdekének, addig itt nem lesz változás.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#47) ncc1701 válasza adlersson (#46) üzenetére


ncc1701
veterán

Én sem használnám azt az appot, mikor szólnának, h telepítsem, akkor kezébe nyomnám a régi 3310-et, h apukám, akkor hajrá, mert én azt használom. És nem az adataim miatt, hanem, h engem ne kövessen plusz egy valaki még nyomon.

(#48) Eastman válasza adlersson (#46) üzenetére


Eastman
őstag

Egy klasszikus:

"- Józsi bácsi, mit gondol a homoszexualitásról?
- Nem zavar amíg nem kötelező."

A kérdésben lévő fogalom kicserélhető az "életének a kiteregetéséről"-re is...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) cskamacska válasza angyalpc2 (#43) üzenetére


cskamacska
addikt

Ezen azért vakarom a fejem, mert a háziorvos, de a helyettesítő háziorvos is, antibiotikum recept mellé automatikusan adja a cédulát a probiotikumról (van bogyóval együtt szedhető is, ami drágább, de nem kell időzíteni), hogy a kúra alatt is rendben legyen a bélflóra , illetve szükség esetén egy kúrányival még utána is ajánlanak biztonsági alapon. :K

Tény viszont hogy kórházi belgyógyász a szokásosnál erősebb bogyó mellé meg sem említette, hogy a probiotikummal elkerülhető az antibogyó okozta cifra fosás. :DDD

Insights into the Interaction between Influenza Virus and Pneumococcus
Tüdőgyuszival fetrengve nem a belek kedves egészsége lesz az elsődleges szempont. :B Kivéve ha javasasszon kúrál rontáslevett homeovitaminnal, mert akkor mindegy. :)

más

The 1918 Influenza Pandemic: Insights for the 21st Century - by David M. Morens, Anthony S. Fauci
kicsi a világ :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#50) Carlytoo válasza cskamacska (#49) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ne olvass ennyit. Árt a szépségednek. :))

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#51) Silenzio


Silenzio
addikt

Az antigén teszt meg a viszonylag régi, már leküzdött fertőzést mutatja ki. Sok értelme nincs.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#52) Carlytoo válasza Silenzio (#51) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Vérplazmánál jól jöhet.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.