Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) King Unique válasza urandom0 (#100) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pont ezért volt a pontosítás.
Mármint havonta 1x frissít kötelezően a Windows 10/11, akkor telepíti a havi "B" összesítő frissítést és azután kell újraindítás, aminek időpontja hosszú évek óta eleve ismert, minden hónap 2. keddje helyi idő szerint 19 órától, vagyis lehet azzal előre tervezni és havi 1 alkalom nyilván nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#102) Somatom válasza King Unique (#101) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem minden kikapcsolásnál közli, hogy akkor ő most frissít. Utána addig kőröznek a pöttyök, amíg ki nem kapcsolom a gépet. Egyszer úgy hagytam egész éjszakára, de még másnap is kőrözött. Mindezt úgy, hogy összesen kettő program van rá telepítve. Egy Linux live creator (portable), meg az Odin a Samsung telómhoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#103) urandom0 válasza King Unique (#101) üzenetére


urandom0
aktív tag

Azt tudom, nálunk ez a kedd feketével van a naptárban :D
Csak nálunk nem mennek mindennap a gépek, van olyan dolgozó aki hetente 1-2x jön be, van aki havonta 1-2x, és van akit fél éve nem láttunk. Így nehéz tervezni.

(#104) King Unique válasza Somatom (#102) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen a havi frissítés telepítése befejezve, akkor nem meglepő ha kikapcsolásnál közli a rendszer, hogy frissítés. De amúgy meg az van, ami az előbb le lett írva, havi 1x automatikusan települő összesítő frissítés, ha van abban a hónapban "C" / "D" kumulatív, akkor az eleve csak választható és nem települ magától, amit a Microsoft weboldalán az update history is világosan szemléltet mind a Windows 10, mind a Windows 11 esetében. ;)

(#103) urandom0:
A havi 1-2x alkalomba havi 1x nyilván belefér a frissítés is, ha nem alkalmas akkor meg adott a már említett szüneteltetés és halasztás lehetősége. Céges, szervezeti szinten meg ugye jobb helyeken van normális üzemeltetés és nem random, összevissza frissítsenek a PC-ken lévő Windowsok.

(#105) hcl válasza King Unique (#101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerinted ezt hány mezei user tudja? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) urandom0 válasza King Unique (#104) üzenetére


urandom0
aktív tag

Céges, szervezeti szinten meg ugye jobb helyeken van normális üzemeltetés és nem random, összevissza frissítsenek a PC-ken lévő Windowsok.

Nálunk is volt valamikor, de tulajdonosváltás történt, vele együtt megváltozott az infrastruktúra is, és azóta nincs normális üzemeltetés. Nem rajtam múlik, hogy legyen, ha rajtam múlna, akkor lenne.
Valószínűleg nem is lesz már olyan, mint régebben volt, mert nem ebbe az irányba megyünk, hanem felhősödünk, cloud PC-k lesznek mindenhol. Ami egyébként nem hülyeség, sőt.

(#107) hcl válasza urandom0 (#106) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azoknak meg Azure-os AD vagy Intune/egyéb szoftvermanagement.

Mutogatni való hater díszpinty

(#108) Somatom válasza King Unique (#104) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint úgy érted, hogy egy éjszaka kevés neki hozzá? Mert addig jelzi, hogy ő most frissít, amíg ki nem kapcsolom. Ha egy hétig hagynám bekapcsolva, akkor egy hétig csinálná.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#109) urandom0 válasza hcl (#107) üzenetére


urandom0
aktív tag

Igen, így van.
Most mondja valaki azt, hogy nem egyszerűbb, nem olcsóbb. Biztos, hogy sokkal egyszerűbb egy cloud PC-s gépparkot üzemeltetni, mint egy fizikai infrastruktúrát, aminek ráadásul lehet, hogy a fele kihasználatlanul fut.
Én már azon agyalok, hogy ha átállunk a felhőre, akkor valamelyikünket el fogják küldeni, mert rendszergazdából is felesleges lesz ennyi...

(#110) King Unique válasza Somatom (#108) üzenetére


King Unique
titán

Ha újraindítást igényel a kumulatív frissítés telepítése, akkor nem kikapcsolni, hanem értelemszerűen újraindítani kellene a rendszert...
Nem, nyilván nem kell neki egy éjszaka, van akinél néhány perc alatt megvan a havi kumulatív frissítés telepítése, max. a funkciófrissítés tarthat viszonylag sokáig, mármint a standard ESD ISO letöltős, mert az EKB pár perc alatt megvan. :))

(#111) Somatom válasza King Unique (#110) üzenetére


Somatom
veterán

Kikapcsolásnál azt írja, hogy ő még frissít, aztán majd magátol kikapcsol. Bánom is én, csinálja! De, nem kapcsol ki. Gondolom, valahol elakad nála a frissítés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112) totron válasza King Unique (#110) üzenetére


totron
addikt

Ezt értjük, de miért kellene, hogy reguláris hatású és bizalomkeltő legyen az, amiről Somatom ír? Nem egyedi eset, nem is ritka eset. Röhej.

(#113) King Unique válasza totron (#112) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint mégsem, ha eleve tájékoztatja a Windows a kedves usert a gépházban, asztalon / műveletközpontban és tálcán egyaránt az újraindítás szükségességéről, ellenben a user nem indítja újra a rendszert, vagy újraindítás helyett a kikapcsolást választja. :B Úgy meg hogy eleve nem ismertek a részletek, nem derült ki sem a Windows verziója, se az hogy pontosan milyen frissítésről van szó, nem nagyon lehet mit mondani, illetve értelemszerűen a téma topikjában kellene feltenni a kérdést és keresni a megoldást, nem itt.

(#114) Somatom válasza King Unique (#113) üzenetére


Somatom
veterán

Mi a különbség az újraindítás és a ki/be kapcsolás között? Amikor kikapcsolnám, akkor jelzi, hogy frissítene. Eddig többé-kevésbé logikus, hiszen ha kikapcsolnám, akkor az azt jelenti, hogy nincs rá szükségem (kivéve, ha másik rendszerre átbootolás a kikapcsolás oka). Szóval, a rendszer nem kapcsol ki, hanem frissít, aztán leállítja magát. A következő bekapcsolással meglenne az újraindítás. Sztem ebben nincs user error. A bibi az, hogy valamiért nem tudja befejezni a frissítést, ezért ki sem kapcsol.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115) Gargouille válasza Somatom (#114) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem nehéz megtalálni a választ, például: Shutdown vs Restart in Windows 10 – They Do Different Things

A két dolog nem azonos, még akkor sem, ha józan paraszti ésszel másképp gondolná az ember.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#116) King Unique válasza Somatom (#114) üzenetére


King Unique
titán

Ha mint az előbb már világosan szemléltetve lett eleve újraindítást kér a rendszer és fel is ajánlja a gépházban, asztalon / műveletközpontban, tálcán annak a lehetőségét, akkor értelemszerűen azt kellene csinálni vagy hagyni hogy az aktív időszakon kívül automatikusan megtegye, nem pedig szimplán kikapcsolni / leállítani - ami bekapcsolt Fast Startup mellett, Shift + leállítás nélkül ≠ újraindítás utáni teljes leállítás - , ami szvsz eléggé egyértelmű. :)
A "valamiért" kérdésre meg a téma topikjában kellene keresni a választ mint már ugyancsak említve volt, illetve lehetőleg a részletek közlésével, amik itt továbbra sem derültek ki a leírtakból.

[ Szerkesztve ]

(#117) Somatom válasza King Unique (#116) üzenetére


Somatom
veterán

De, nekem nincs kérdésem. Leírtam a jelenséget. Ha nem fejeződik be a frissítés, akkor ahogy a leállítás, úgy az újraindítás sem történhet meg. Elindítom, működik a Win. Tudok a telómra firmware -t rakni. Minden másra ott a Mastercard Puppy, vagy az Android (Remix OS). Ha a Win nem frissít, hát nem frissít.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Egyébként változott a frissítés menete is. Korábban a frissítés/kikapcsolás azt jelentette, hogy a rendszer elvégzi a frissítés első szakaszát, ami 30 százalékig tart, majd kikapcsol. A következő ujraindításnál pedig 30 százaléktól megkezdődik a frissítés második , befejező szakasza.
Ez már egy ideje megváltozott, most a frissítés/kikapcsolás ugy zajlik le, hogy 30 százalék után nem kapcsol le a rendszer, hanem újraindul, befejezi a teljes frissítést, majd pedig kikapcsol.
Gondolom erre azért volt szükség, hogy a felhasználóknak már ne kelljen várni a frissítésre a következő indításnál.

(#119) King Unique válasza Somatom (#117) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha a frissítést menet közben erővel megszakítják, akkor persze hogy nem fejeződik be és gond lehet miatta. :D De ha elkészült Windows alatt a telepítés I. fázisa, akkor arról eleve tájékoztat és felajánlja az újraindítást, ami vagy akár leállítás - újraindítás után megtörténik a II. fázisban a véglegesítés (0 —► 30 majd 30 —► 100%), majd annak végesztével lehet bejelentkezni és ennyi.

(#120) Somatom válasza King Unique (#119) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szakítok meg semmit sem erővel. Tök mindegy, hogy hogyan indul a frissítés. Próbáltam bekapcsolva is. Akkor sem fejeződik be, így sem a kikapcsolásig, sem az újraindításig nem jut el. Mondjuk, az az önálló újraindulás is érdekes. Nem tudom, hogy a Win hogyan értelmezi az újraindulást. A számítógép nem = oprendszer. Ha nulláról akarna újraindulni, az csak úgy lenne lehetséges, hogy a gép alapbeállításaiban a Win indulna alapértelmezetten. Nálam ez csúf errorba futna, mert nem a Win meghajtója az alapértelmezett, hanem a Puppy -é és az alapértelmezetten egy harmadik meghajtón levő Androidot indít. Csak manuális beavatkozással indul a Win, vagy a Puppy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121) King Unique válasza Somatom (#120) üzenetére


King Unique
titán

Akkor a hiba az ön készülékében lehet, meg ha még az alapértelmezett rendszerindítás is el van állítva - mik ki nem derülnek utólag - , ennyi.
Egyébként meg le lett írva hogyan kell ennek működnie, ami normál esetben nyilván úgy is működik, érdekes módon nekem és másoknak sikerül Windows 10 és Windows 11 esetén havonta 1x telepíteni azt az összesítő és akár egyéb frissítéseket is, nem annyira bonyolult művelet ez. :))

[ Szerkesztve ]

(#122) Somatom válasza King Unique (#121) üzenetére


Somatom
veterán

Figyu! Ha le akarna állni, azt meg tudná tenni. Ha újra akarna indulni, azt meg észrevenném, mert ecccercsak az Androidon találnám magam. Tehát, nem derült ki semmi, mert a gép beállításai nem befolyásolják a Win frissítési folyamatát, mivel az sem a leállításig, sem az újraindításig nem jut el.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123) totron válasza King Unique (#121) üzenetére


totron
addikt

Aki meg kompromisszumkötögetésekre nem hajlandó rendelkezésre állás terén, meg VÁRNI valamire, ami a keze alá dolgozni hivatott, az meg mind hülye és technikai analfabéta, csak erről lehet szó. Legyen frissítés, de annak lefolyása a háttérben történjen, ne egymásra lapolódó hibák, pluszmunkák sora legyen a jutalom. Tudom, hogy itt is ez a maszlag, hogy gördülékeny, papíron. A gyakorlat döcögősebb és bosszantóbb jóval, csak az emberek gyk. bármit megkajálnak szükségesként és természetesként, ha eleget látják maguk körül. Jöhet az önmagába visszaforduló érv, hogy dehát nálad minden rendben.

(#124) King Unique válasza Somatom (#122) üzenetére


King Unique
titán

Persze hogy nem derült ki semmi, mert még a Windows 10/11 verziója és az adott frissítés KB száma sem ismert, meg hogy a frissítési előzményeknél van-e a sikertelen bejegyzés és ha igen akkor milyen hibakóddal... :DD Az meg hogy úgy van beállítva a rendszerindítás, hogy eleve ne tudjon rendben újraindulni a Windows, max. csak külön felhasználói beavatkozóssal, megint szép.

(#125) hcl válasza Somatom (#114) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már attól herótom van, hogy elkezdték variálni, hogy mikor mi történik. Leválasztja a winyókat? Leáll vagy csak hibernál?

Súlyosbítva a gyártói UEFI verziók hülyeségeivel. Nyomom a powert, leál, vagy csak hibarnál?

Mutogatni való hater díszpinty

(#126) Somatom válasza King Unique (#124) üzenetére


Somatom
veterán

Azokhoz az infókhoz kérdezgetnem kéne a topikokban, mert fogalmam sincs, hogy azokat milyen menükben kéne keresnem.
Ha a Win "rendben újraindulása" azt jelenti, hogy az az alapértelmezetten induló oprendszer a gépen, az egyáltalán nem felhasználóbarát hozzáállás. Mondjuk, ez jellemző a Microsoft -ra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127) King Unique válasza totron (#123) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb már likelve lett, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak, amik zöme eleve ott van a user orra előtt a gépházban. Ha éppen nem akar frissíteni xy okok miatt, akkor szüneteltetheti és halasztja több mint egy hónapot a havi 1 kumulatív frissítést, ha már frissített az I. fázisig de nem akar újraindítani akkor ott a 18 órás és rugalmasan változható aktív időszak + akár 1 héttel eltolható ütemezett újraindítás, aztán normál esetben havonta 1x nyilván gond nélkül lemegy a kumulatív frissítés telepítése, stb. Az, hogy te ezekkel láthatóan nagyon nem vagy tisztában, az már egyéni probléma, ami orvoslására és a hiányosságok pótlására ajánlanám a téma szaktopikjait + a Microsoft leírásait, valamint a TenForumrs és ElevenForum útmutatóit, ennyi. :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#128) King Unique válasza Somatom (#126) üzenetére


King Unique
titán

Azok miatt kérdezi sem feltétlen kell, elég ottani topikokban / gúgliban / TenForumrs / ElevenForum útmutatóiban rákeresni, lásd verziószám és buildszám, frissítési előzmények és hibakód / hibakód, stb.
Normál esetben ugye 1 db OS, pl. W10/11 van telepítve és akkor értelemszerűen az indul. Ha Windows & Linux dual boot van, akkor meg pl. UEFI-s telepítésnél eleve külön-külön kiválasztható a boot menüben / boot menüben a Linux (példákban manjaro_grub, Fedora, Ubuntu) és a Windows (példákban Windows Boot Manager)) indítóbejegyzése is, átmenetileg akár módosítható is a sorrend és akkor a listában előbbre lévő fog automatikusan indulni, stb., nem feltétlen szimplán csak a GRUB-ból történő bootolást kell nézni ha az az alapértelmezett rendszerbetöltő.

[ Szerkesztve ]

(#129) urandom0 válasza King Unique (#127) üzenetére


urandom0
aktív tag

Szerintem ezt a frissítés dolgot nem nagyon kellene megmagyarázni. Egy biztos, ahogy most működik, az messze nem az optimális megoldás.
És ne a kedves usertől várjuk el, hogy mindenféle tech cikkeket olvasgasson csak azért, mert a Microsoftnál képtelenek voltak normálisan a frissítést. A Microsoft tech cikkei egyébként is borzalmasan bő lére eresztett, ezer felé széttagolt, átláthatatlan irományok. Amikor én egy MSDN-es cikket készülök elolvasni, nekiállok reggel 8-kor popcornnal, kólával, és két napi hideg élelemmel, mert tudom, hogy délután 4-ig fel sem fogok állni a székből :)

(#130) King Unique válasza urandom0 (#129) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan pl. a 10-esnél 4-5-6 éve a korai verzióknál működött, az valóban nem igazán volt optimális, ellenben már az újabb verzióknál évek óta sokkal jobb a helyzet beállítási lehetőségek és működés - lásd pl. választható frissítések, átmeneti blokkolás ha nem kész az eszköz, gyorsabb delta frissítések, kis méretű EKB a gyors verzióváltáshoz, plusz értesítések a felhasználói felületen frissítések elérhetőségéről és újraindítás esedékességéről, stb. - , ami tény, ezen valóban nincs mit ragozni. ;)
Nem is kell feltétlen utánaolvasnia minden beállításnak a kedves usernek, ha a többsége eleve ott van az orra előtt a gépház Windows Update menüben, Google és egyéb kereső tele van Windows 10 és Windows 11 specifikus végig képekkel illusztrált leírásokkal + videókkal is, + ott van hasonló alapon a TenForumrs és ElevenForum + a microsoftos leírások, + ha lusta a kedves user egy gépházat megnyitni és / vagy rákeresni webes keresőben attól még a kis száját azért talán ki tudja nyitni és hozzáértőbbtől segítséget kérni a környezetében, vagy a kis kezével pötyögni és rákérdezni ezen / egyéb fórumon, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#131) totron válasza King Unique (#127) üzenetére


totron
addikt

Esélytelennek tűnik átadni, hogy nem szükségszerűen technikai dilettantizmus, sem nem ismerethiány az, ami az ellenszenvet szüli, hanem az elvek szintjén van eltérés user és user, user és OS közt. Az, hogy te lubickolsz ebben az nem igazol semmit, hacsak annyit nem, hogy ki nem látsz ebből a világból. Nézz rá ezen okfejtéseidre majd pár év múlva. Nem ugyanazt a szart kell időben tologatni és/vagy máshogy strukturálni, hanem a szar jellegét feloldani. Lenne erre is replikád, de értelmetlen folytatni szerintem.

(#132) ztsoft válasza King Unique (#127) üzenetére


ztsoft
őstag

Az, hogy te ezekkel láthatóan nagyon nem vagy tisztában, az már egyéni probléma, ami orvoslására és a hiányosságok pótlására ajánlanám a téma szaktopikjait + a Microsoft leírásait, valamint a TenForumrs és ElevenForum útmutatóit, ennyi.

Ezek szerint a Windows frissítéséhez ezeket az iránymutatásokat kell betartani, és ez csak a frissítésekre vonatkozik. Akkor van még több is, ami a különleges használatra vonatkozik? Van esetleg külön képzés is, ahol az egyszeri usert megtanítják minderre?

Eddig abban a tudatban voltam, hogy feltelepítek egy oprendszert és használom, de, ezek szerint tévúton jártam.

És még a Linux használatra szokták mondani, hogy informatikai képzés kell hozzá, pedig a józan paraszti ész és a tanulni vágyás tökéletesen megfelel (még a parancssor használata sem kötelező, egyes disztrókon simán ellehetsz nélküle).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#133) King Unique válasza totron (#131) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az hogy te egy másik világban lubickolsz és nem látsz ki abból, az valóban nem igazol semmit. Részemről pusztán csak tényközlés történt, amit a linkelt útmutatók és screenshotok világosan szemléltetnek, az hogy te ezekkel a Windows specifikus beállítási lehetőségekkel és működéssel nem vagy tisztában és / vagy nem tetszik ez a működés, az már egyéni probléma, ennyi. ;)

(#134) King Unique válasza ztsoft (#132) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint nem sikerült megfelelően értelmezni a leírtakat...
A lényeg annyi, hogy azok csak opcionális beállítási lehetőségek és nem kötelezők, a felhasználó dönti el a saját szokásaihoz igazodva - pl. mikor akar frissíteni, újraindítani - hogy beállítja-e vagy sem, ilyen egyszerű.

"Eddig abban a tudatban voltam, hogy feltelepítek egy oprendszert és használom, de, ezek szerint tévúton jártam."

Igen, bizony és itt látszik rögtön a kettős mérce, hogy amit egy másik OS-nél meg kell tanulni és szükség esetén a user egyéni felhasználási módjához igazodva - mert amúgy nem feltétlen kötelező - be kell állítani azt fel sem hozod, ellenben amit a Windowsnál, azt már igen. :B

[ Szerkesztve ]

(#135) Somatom válasza King Unique (#134) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ilyen egyszerű ez. Sztem én tipikus példa vagyok. Anno könyékig voltam az XP -ben. Registry, Hiren's boot DVD, stb. Emlékszem, anno volt vmi XP forever telepítő (persze, kalóz), aminél előre ki lehetett pipálni, hogy miket telepítsen. Pl. VLC, Avast, net.framework, stb. Na, az tetszett. Aztán jött tizen év Linux, meg Android. Reméltem, hogy a Win azóta kiforrta magát. Telepítenem sem kellett, mert gyárilag volt a gépen. Úgy néztem a 10 -re, mint borjú az új kapura. Az aktiválás símán ment. Aztán kezdődtek a problémák. Végre, van szoftverbolt! Bepötyögtem, hogy Firefox, de nem dobott rá semmit. Azért ez elég fura. Aztán jött, hogy elfogyott a mobil adatkeret. Mi vaaaan? Nem csináltam semmit. Jött a kérdezősködés, meg a metered mód anomália. Aztán ez a frissítési ceremónia. Addig el sem jutottam, hogy kell-e még vírusírtókkal szerencsétlenkedni, vagy ezt már kinőtte a Win.
Vazze! Ezért én fizettem, a Linux, Android meg "ingyen" van. Hát kapja be a Microsoft!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136) ztsoft válasza King Unique (#134) üzenetére


ztsoft
őstag

Legyen, igazad van (nem ismerem a Windows 10-et, 11-et, de még emlékszem az XP-re, jól ismertem kívül, belül), mind két OS-nél az alapokat meg kell tanulni!
Akár a fájlrendszer felépítése (mit, hol talál meg a user), akár a programok telepítése, frissen tartása (honnan, miként, ha kell a hozzá való parancsok, programok), és végül az alap (biztonságos) használathoz szükséges dolgok.

Szerintem egy átlag felhasználónak ez bőven elég tudás ahhoz, hogy használni tudja az adott OS-t.

Ez igaz is a Linuxra (macOS-t nem ismerem), ennyi elég, nincsenek különleges megkötések a frissítésekre, a programok telepítésére (lehet külső forrásból is, csak nem ajánlott, meg az esetek többségében felesleges), a használat meg szinte megegyezik a Windowséval, ugyan úgy grafikus felületen lehet egérrel kattingatni.

Ugyan ezt el tudod mondani a Windowsról?
Mert amit eddig itt olvastam, az ennek az ellenkezőjét sugallja. A frissítéseknél szabályokat kell betartani, a store-ban lévő alkalmazások butított verziók (ezt már másik topikban is olvastam, konkrétan a Kodival kapcsolatban), a csomagkezelő (vagy minek is hívják) ugyan azt a telepítőt indítja, mintha kézzel indítanád.

Ami még eszembe jutott, a nagy "Linux integráció" hol tart, képes már natívan kezelni az Ext4-es partíciót (a többi már meg sem említem)?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#137) PuMbA válasza Somatom (#135) üzenetére


PuMbA
titán

" Végre, van szoftverbolt! Bepötyögtem, hogy Firefox, de nem dobott rá semmit. Azért ez elég fura."

Miért fura? A Windows nem egy mobiltelefon operációs rendszer, hogy egy központi szoftverboltba beszerzed a programokat.

" Aztán jött, hogy elfogyott a mobil adatkeret. Mi vaaaan? Nem csináltam semmit. Jött a kérdezősködés, meg a metered mód anomália. "

Nem hiszem, hogy sok ember agyába megfordul, hogy nekiállnak Windows-t telepíteni mobilnettel, mikor tudható, hogy az elején lejön egy csomó frissítés meg telepítened kell a több gigabájtos programokat. A Wifi amúgy is alap ma már szinte mindenhol.

Vírusirtóval szerencsére nem kell foglalkozni, a beépített ma már mindent tud :)

[ Szerkesztve ]

(#138) hcl válasza PuMbA (#137) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De akkor minek van szoftverbolt?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#139) PuMbA válasza hcl (#138) üzenetére


PuMbA
titán

Most néztem meg amúgy, hogy van Firefox a szoftverboltba, mert beírtam a keresőbe és egyből ott volt....már megint a régi vélemények....gyerekek, légyszi legalább úgy írjátok le a dolgokat, hogy az a mai állapotra vonatkozik :) Így a topik nagy része arról szól, ami már nincs.

[ Szerkesztve ]

(#140) Somatom válasza ztsoft (#136) üzenetére


Somatom
veterán

A partíciókezelés szörnyű. Azért kellett megaláznom egy külső meghajtót FAT32 -vel, mert ez a legkompatibilisebb. Némely droid csak külön, fizetős alkalmazással kezeli az exFAT -ot, NTFS -t, iPhone egyáltalán nem kezel NTFS -t, EXT4 -et a Linuxon kívül szinte semmi, XFS -ről nem is beszélve.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141) Somatom válasza PuMbA (#139) üzenetére


Somatom
veterán

De, frissítés nélkül nem juthatok el a mai állapotig!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#142) Somatom válasza PuMbA (#137) üzenetére


Somatom
veterán

Látszik, hogy csak a Win -t ismered. Nem mobil rendszerről van szó. Linuxon is alap a csomagkezelő. Bepötyögöd a keresőjébe amit szeretnél, letölti a függőségeivel, telepíti és ennyi. Olyan alap programok, mint a VLC, Firefox minden disztró csomagkezelőjében benne vannak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143) PuMbA válasza Somatom (#142) üzenetére


PuMbA
titán

Tudom, használtam Linux-ot, de ott is inkább rámentem a Firefox honlapjára és rákattintottam a letöltés gombra :) Nem kerül több időbe, mint a szoftverboltot elindítani és kikeresni. VLC szintén van a Windows szoftverboltba, sőt még filmeket, játékokat is vásárolhatsz.

Én viszont itt leléptem, mert ha régi Windows-t használsz, akkor nincs értelme az eszmecserének, hiszen arról beszélsz, ami már máshogy van azóta.

[ Szerkesztve ]

(#144) King Unique válasza Somatom (#135) üzenetére


King Unique
titán

Ha sikerült leragadni 1x évvel ezelőtt az XP-nél, akkor nem meglepő ha utána egy W10 akkora újdonságként hat, ellenben akik használtak előtte W7-et és pláne W8.X-et, azoknak nyilván nem, ahogyan W10 után a W11 sem, ilyen egyszerű ez. :)
Microsoft Store-ban a Firefoxot nem tudni mikor nézted, de már az is megtalálható ott, mobilnetnél sőt Wi-Fi és Ethernet esetén is eleve beállítható forgalmi díjas kapcsolat és adatkeret, stb.

(#145) hcl válasza PuMbA (#139) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, jó, nyilván naponta fogja nézegetni :D

@Somatom : Meg rakás Linuxon van ugyanolyan szoftverbolt, de ott mindent megtalálsz, ami a tárolókban van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#146) Somatom válasza King Unique (#144) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen egy évvel ezelőtt? Tizen éve távoztam a Winről és a 10 elején próbálkoztam újra. Írtam, hogy később javították a metered mód hibát, de nekem az már késő volt. Lehet, hogy most már jó a Win (11?), de ha nem tudok frissíteni, akkor ez már nem nagyon derül ki számomra. Legfeljebb úgy, hogy ha megint veszek egy PC -t, amin gyárilag van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147) CPT.Pirk válasza PuMbA (#143) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre szokták mondani, hogy ne akard Windowsként használni. Ha így tetted fel csomagból kézzel, akkor egyrészt tovább tartott a szükségesnél, másrészt nem azt a csomagot kaptad meg amit kellett volna, ugyanis a disztrók általában specializálják a Firefox (és egyéb programok) csomagjait.

Itt semmi rosszra nem kell gondolni, pl. régebben alapból nem volt grafikus gyorsítás a Firefoxban Linux alatt, de mivel a gpu driverek fejlődtek, így a haladóbb disztrók ezt bekapcsolták alapból és ez egy jobb böngészési élményt eredményezett mindenkinél.

szerk:
egyáltalán ment így a frissítése a böngészőnek?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#148) King Unique válasza ztsoft (#136) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pont ez a lényeg, hogy mindegyik OS-nél az alapokat meg kell tanulni, amire ha nem hajlandó a kedves user, illetve szükség esetén utánaolvasni és/vagy hozzáértőbbektől segítséget kérni, akkor az már a kedves felhasználó problémája. :)

Nem világos miért sugallná az ellenkezőjét, amikor már szemléltetve lett, hogy Windowsok estén mennyi beállítási lehetőség van a Windows Update-hez, amik ugye csak opcionálisak, működik azok beállítása nélkül is, + a Microsoft Store-ban egyre több program megtalálható a jövőben még tovább fog bővülni a kínálat.

Képes, lásd WSL 2, + számos ingyenes 3rd party program is van ilyen célra (példa).

(#149) urandom0 válasza King Unique (#130) üzenetére


urandom0
aktív tag

Oké, és az átlag user mit keresne a Windows Update menüben? Miért menne oda? Miből gondolná, hogy ott neki bármi keresnivalója van? A legtöbb felhasználó még a Gépházat sem indítja el évente kettőnél többször, akkor sem az Update menüben matat.
Egyedül az értesítések, amik jelzik, hogy itten mostan valami történni fog. De mondjuk azok sem szolgálnak túl sok információval.

(#150) King Unique válasza Somatom (#146) üzenetére


King Unique
titán

Milyen egy évvel ezelőtt? :D Az lett leírva abban a hsz-ben, hogy 1x évvel ezelőtt, ha már XP.
Eleve megoldható támogatott és nem támogatott hardverkonfigurációknál egyaránt a W10 —► W11 in-plce upgrade és clean install egyaránt és nem feltétlen kell új PC-t venni, + a W10 termékkulcs és digitális licenc jó W11-hez is, szóval ez sem különösebben téma. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.