Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) kezo0 válasza Zitronensaft (#29) üzenetére


kezo0
addikt

Elöször is, ez nem idén volt, hanem évekkel ezelőtt, amikor a Philips boxot - egyébként kifejezett kérésem ellenére (pedig akkor még cseréltek Philipsre is Philipset) - nálam Cisco-ra cserélte a szolgáltató. Nálam, miután kifejezetten jeleztem nekik, hogy fontos lenne, hogy a box továbbra is tudjon legalább két műsort rögzíteni egy időben - ahogy azt egyébként a mai napig ígérik a weboldalon.
Másodszor, a "szakinak", aki kihozta az új boxot, hiába mondtam, hogy héló, és akkor mostantól honnan kap majd jelet a dvd-felvevőm, amit eddig probléma nélkül lehetett a UPC hálózatán használnom (emlékeim szerint még a box bekötési útmutatójában is benne volt, hogy milyen úton menjen a koax, ha pl. van egy analóg felvevőd is), ő csak a vállát vonogatta, és alig várta, hogy leléphessen. Hiszen ő csak hozott egy új boxot (igaz, nem olyat, amit kértem, hiába ígérte meg az üfsz), a többi meg le van szarva. Legalább annyit mondhatott volna, mint szakember, hogy azért lehetne itt csinálni a box előtt egy osztást, és a másik ágra mehetne a dvd-felvevő, esetleg egy erősítő beiktatásával, ha szükséges. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire ne értsen a boxot beüzemelő ember a témához és/vagy ennyire ne legyen segítőkész. Ismétlem, nem azt vártam volna el, hogy ő maga ott helyben oldja is meg a problémát, csak legalább tájékoztasson a lehetőségekről. Biztos vagyok benne, hogy akkoriban még elég sok embernél ott figyelt a polcon valamilyen olcsóbb vagy drágább felvevő, ami a korábbi VHS-magnót váltotta fel, szóval nem hiszem, hogy ez valami hű, de egyedi probléma lett volna nálam. Ráadásul akkor még bőven 50+ analóg csatorna volt elérhető a UPC rendszerében, és sokkal több embernek volt még képcsöves tévéje, amire simán megfelelt az analóg adások képminősége is. Ezt azért ne hívjuk már videostúdiónak.
Akkoriban a UPC minden eszközt bevetett, hogy minél több ügyfelet átállítson analógról digitálra, többek közt azt is hangoztatva, hogy a meglévő otthoni eszközök mind használhatók maradnak továbbra is. Akkor legalább küldtek volna olyan embert, aki képes elmondani, hogy HOGYAN. Én kérek elnézést, hogy a tudásom mindaddig csak arra korlátozódott, hogy a különböző szórakoztató-elektronikai berendezésekbe mindössze be kell dugnom a falból kijövő kábelt, és már működnek is. Osztó? Erősítő? Milyen, honnan? És ki fogja ezeket nekem megszerelni? Fogalmam sem volt ilyenekről, ahogy az egyszeri felhasználók többségének sem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.