Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

kizárt, hogy kitalált történet legyen, az csak a disclaimer volt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Vakegérke válasza bambano (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Márpedig ez tegnap este csak úgy jött, én pedig leírtam. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Atos23


Atos23
senior tag

Teljesen jo :)

(#4) Vakegérke válasza Atos23 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy tetszett. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) janos1988 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


janos1988
addikt

Furcsa olvasni de sajnáljuk ami történt. De kicsit túlzás kirakni egy blogba, nemde? Józsika, Józsika...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6) Vakegérke válasza janos1988 (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megtiszteltetés, hogy tudod a nevem. :K

Nos, tényleg csak kitaláció az egész.
Tegnap este kornyadoztam, és szép lassan kibontakozott sunyi agyamban a történet. Mit tehettem mást, megírtam.
Remélhetőleg sikerül vele pár felhőtlen percet szereznem mindazoknak, akik elolvassák.

Anno tényleg volt hasonló rokonlátogatás szerény otthonunkban. Csuda tudja, talán feltört a tudatalattimból. Ettől még nem valóságos a történet, csak némileg hajaz egy átélt estére.

Sosem értettem, hogy a vendégjog miért olyan erős, hogy felrúghat írott, és íratlan szabályokat. A háziak körbenyalogatják a vendégeket, és azok tehetnek bármit, kötelező a mosoly.
De miért?
Aki tudja, magyarázza meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) janos1988 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


janos1988
addikt

Adatlapodról van. A történet viszont humoros. Hátha visszatérnek majd egyszer a rokonok, vagy ti látogatjátok meg őket. De még egy közös pikniket is el tudok képzelni :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#8) Vakegérke válasza janos1988 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudod mit? Adok egy feladatot. :K

Nyomozz kicsit a blogomban, és megtudhatsz rólam szinte mindent. Még szépséges orcámat is megnézheted, ha nem is mai a fotó. ;)

Ha túl leszel rajta, bizonyára érthetővé válik, hogy miért nem szeretnék piknikezni azokkal, akikkel anno vacsoráztam. Kivéve persze anyámat. A távoli rokonok cirka harminccal idősebbek lehet**nek nálam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) janos1988 válasza Vakegérke (#8) üzenetére


janos1988
addikt

Félre értettél. Én a nem létező rokonokra értettem. A gömbölyded bácsira és a karcsú nénire :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10) netpeti98


netpeti98
addikt

Grat az íráshoz!
Jó volt olvasni! :R

Üdv netpeti98

(#11) Vakegérke válasza janos1988 (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Á, szóval nem is érdekellek... :O
Csak vicc volt. :K

netpeti98: Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Tényleg jó írás! Szokásos Vakegérke stílus! :R

Ezt a vendég dolgot én sem értem. Van, amikor a vendég úgy gondolja, hogy neki mindent lehet (ahogy írtad is), máskor viszont a vendéglátó érzi úgy, hogy most aztán megmutatja, hogy ő milyen jó házigazda és túlzásokba esik. Olyankor a vendég érzi rosszul magát.
Miért nem tudnak az emberek ilyen esetben is természetesen viselkedni? :F

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Megvallom, titkolt reményem az, hogy vélemények érkeznek korábban leírt soraimra.

"Sosem értettem, hogy a vendégjog miért olyan erős, hogy felrúghat írott, és íratlan szabályokat. A háziak körbenyalogatják a vendégeket, és azok tehetnek bármit, kötelező a mosoly.
De miért?
Aki tudja, magyarázza meg."

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) soldierboy válasza janos1988 (#5) üzenetére


soldierboy
tag

Ez 24-én volt? :D

(#15) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Én megpróbálok válaszolni a kérdésedre!

Nos ez olyan, mint a boltban a vevőnek igaza van szöveg. És ezért ez átterjed az ilyen Gebéék féle embereknél arra hogy ezt rokonságabn is elő lehet adni, akármilyen ritkán találkoznak velük. És tudják, hogy úgyse panaszkodik senki nekik, nem lesz rájuk szólva, mert hogy akkor jönnek azzal hogy ŐK A VENDÉÉÉÉGEK! Max tévednek, de ez ritka eset sajnos... :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#16) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értelek, de azt is magyarázd el, hogy a vendéglátók miért kötelesek eltűrni mindent. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Elmagyarázom, hogy én hogy látom:

Adott az ezeréve nem látott nagynéni-apukájának-tesójának-harmadágúleszármazottának-unokája és családja. Bejelentik hoyg jönnek, mindenki örül, jajj Béla el ne ronts semmit, tudod, rég látuk őket stb stb. Tehát eufórikus a hangulat. Aztán késve megjönnek, jajj ne szóljunk semmit, vegyük úgy mintha nem is néznénk az órát, kész a kaja. Aztán ugye a szituáció, tejföl. Hozd csak eb, ne legyen ebből vita stb. Ugye azt si mosolyaogva kell tűrni ahogy amortizál, mert hogy rokonok, kicsi még a gyerek.

Tehát amiatt csinálják ezt a mindent eltűrök baromságot, mert nem akarnak perpatvart, csak békét, no meg mert elfolytanak mindent, mert ezt tanították nekik még a szülők.

Ennyit tudtam kihozni, tovább én se értem. :N

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#18) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Se nem hosszú, se nem rövid....Pont jó! Az elején nevettem..(csattan) :) Aztán később annyira nem...(hogy tejföl pedig nincs, talán megmarad a vacsoránk). De minden jó, ha a vége jó és én is imádom a zsíros kenyeret-hagymával, ha épp nem kell emberek közé mennem... :)

(#19) csibe1 válasza Vakegérke (#16) üzenetére


csibe1
addikt

A vendég szerintem addig tekinthető annak,amíg tényleg vendéghez méltóan viselkedik.
Kiváncsi lennék honnan szedted,hogy a vendéglátó köteles mindent eltűrni? :F
Ebből a történetből is látszik,hogy az ember a rokonait nem válogathatja meg,
de a barátait igen.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20) Vakegérke


Vakegérke
veterán

anevemearl: Igen, ilyesmiről lehet szó, jól körülírtad. Illem és neveltetés.

Gézengúz: Köszönöm a véleményed. :)
Ami azt illeti, a tejfölös részt is humorosnak szántam, az éhes srác nyöszörgése lett volna. Nem jött be.
Ami meg azt illeti, ha választani lehet, én a parasztos kajákat szeretem, és ebben benne van a zsíros kenyér, vagy töpörtyű, esetleg jó kis paprikás szalonna hagymával. Utána nagy bögre víz, egy pohár vörösbor, és máris szebb az élet. ;)

csibe1: A vendégnek többet szabad, mint a háziaknak. Mindent nem kell eltűrni, de ha suttyó a vendég, akadhatnak kínos percek.
Például a saját gyereket korlátozzuk, a vendégekét kínos kordában tartani, sértődés lehet belőle. Náluk szabad azt, amit nálunk nem, és ebből kellemetlen helyzetek adódhatnak.
Aztán ugye a kaja. Általában a vendég az, aki szerénykedik, de olyan is akad, mint a dagadt az ő kóró feleségével. Hogy lehet rájuk szólni, hogy ne zabáljanak már annyit, mert éhesek maradunk?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) csibe1 válasza Vakegérke (#20) üzenetére


csibe1
addikt

A Te meglátásod szerint,még a végén én állok vigyázzba a saját házamba,mert valami suttyó azt hiszi vendégként majdnem mindent lehet.
Lófütyit,mert ha nem bír viselkedni akkor menjen a fenébe nyugodtan,mert ne ő ossza az észt,hogy nálam mit lehet,ugyanez vonatkozik a gyerekre is,és az se érdekel ha rokon.
Lehet mondani,hogy bunkó vagyok vagy antiszociális,nem hat meg.
Esetleg írjam ki a bejárat fölé,hogy dühöngő vagy játszóház kicsiknek és nagyoknak?
Kaja ügyben:azért én simán megkérdezném,hogy: mivan otthon nem adnak enni??

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22) Vakegérke válasza csibe1 (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Határozottan tetszik a hozzáállásod. :K

Talán kitűnik az írásomból, hogy én sem favorizálom a gátlástalan vendégeket.
Nálunk nem is volt nagy faxni abból, ha vendégek voltak. Semmi extra, semmi családi ezüst étkészlet, hisz' nem is volt.
Akikről tudtuk, hogy "olyanok", azokat nem voltunk hajlandók meghívni, és nem is fogadtuk el a meghívásukat. Ez a lehető legudvariasabb önvédelem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#22) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Rokonlééélek. :)) Én még azt nem bírom, ha úgy jön ha mondjuk anyám leszervezi és amikor felcsönget, akkor kérdezem ki az. A kolleganőm. :) Nincs baj csak szóljanak előre

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#24) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Tetszett! Föleg, ahogyan megirtad: semmi köntörfalazas, tömör, köpcös kis mondatok hurkaznak mindenfele. Pont, ahogyan en szeretem. :C

Csak egy kis tejföl hianyzott hozza :P

(#25) Vakegérke válasza CimbiX (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy tetszett. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) BigBlackDog válasza Vakegérke (#25) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Érdekes történet, tetszett. Tipikus rokonlátogatás hangulat :D

(#27) Vakegérke válasza BigBlackDog (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ugye, hogy ugye? Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) JetiRulez válasza csibe1 (#21) üzenetére


JetiRulez
őstag

Tetszett az írás! :R

csibe1:
Hasonlóképpen állunk hozzá mi is a vendéglátáshoz. Gyakran hívunk vendégségbe barátokat, családtagokat, rokonokat. Jól szoktuk érezni magunkat és érdekes módon mindenki tud viselkedni és a gyerekek sem tartoznak kivétel alá. Mi is rendesen viselkedünk akkor, ha éppen hozzájuk látogatunk el.
Viszont fater már küldött el itthonról közeli rokont konkrétan a "halál f*szára", mert nagyon kihúzta a gyufát. Egyébként se volt túl rózsás a kapcsolatunk. Örülünk, hogy megszakítottuk vele a kapcsolatot.

Szavaival élve "Ez az Én házam, ez az Én váram, az Én szabályaimmal!"

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#29) Vakegérke válasza JetiRulez (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm. :)

A faterod jó fej, üzenem neki. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Omega81 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Omega81
senior tag

Nagyon jó! :D

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#31) Vakegérke válasza Omega81 (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Иван


Иван
őstag

Nekünk akkor jóarc rokonaink és barátaink vannak :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) Vakegérke válasza Иван (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Velem is meg lennél elégedve. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) Expulso


Expulso
tag

"a kis görcs meg röhögve pancsolja szét a kaját a szőnyegen.." - ezen de jót nevettem :D

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#35) Vakegérke válasza Expulso (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Hát ez nagy volt! Nagyon tetszett, és meg voltam győződve én is, hogy Te voltál a főszereplője!:(
Ez a rokonos téma, amire rátapintottál, tényleg érdekes, mert nekem is volt gyerekkoromban olyan rokon, hogy nem tudtam, hogy a pasi, vagy a nő részéről van a rokonság!
Szeretem az írásaidat, üdítőleg hatnak rám!:)

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#37) Vakegérke válasza ijjájom (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy tetszett, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.