Hirdetés

2020. szeptember 26., szombat

Gyorskeresés

(#151) májkimiki válasza ubyegon2 (#149) üzenetére

májkimiki
(senior tag)

Csiripeljünk össze a háttérben, mint pár régi motoros. Mutassuk meg azt, hogy mire lett volna szükségünk kezdőként.
Legyen tánc > legyen csapat > legyen eredmény > legyen felület publikálni.

(#152) ubyegon2 válasza májkimiki (#151) üzenetére

ubyegon2
(nagyúr)
LOGOUT blog

Benned még van lendület ehhez! ;]

Mutassuk meg azt, hogy mire lett volna szükségünk kezdőként.

De jól hangzik ez....bennem akkor fogyott ki a lendület, lelkesedés, mikor anno Tg-ként próbáltam harcolni néhányunk ötletéért, hogy vonjunk össze kezdő topikokat, adjunk kis modern lendületet neki, ne forgácsolódjon szét. Simán leseperték az érveinket, azokban a topikokban, amiket a Kezdőhöz csatoltunk volna, gyakorlatilag azóta se Tg, de 4 évnél fiatalabb Összefoglaló, se semmi. Csak úgy van. Már az új Összefoglaló pár fejezete is megvolt....mindegy, jó ez így.

[ Szerkesztve ]

(#153) totron válasza ubyegon2 (#141) üzenetére

totron
(senior tag)

Nagyon szívesen lektorálom kezdőkre célozva, ezen ne múljon.. Pötyögd be ami jön, a további tisztázást meg bízd ide.

(#154) ubyegon2 válasza totron (#153) üzenetére

ubyegon2
(nagyúr)
LOGOUT blog

Demotiváltság, lelkesedés kiölése.....ezek a címszavak vannak már csak.
Nekem már ez a szaktopikokba néha belevauzok szint maradt. De azért köszi, rendes tőled. :K

Amúgy tényleg azt veszem észre, hogy mióta kiebrudaltak az összes kezdő topikból, mint Tg és leverték a megújítási forradalmunkat, igazából csak használom a rendszert, felejtek folyamatosan, ahelyett, hogy fejlődtem volna a topikokkal együtt. :(

[ Szerkesztve ]

(#155) UnA válasza ubyegon2 (#149) üzenetére

UnA
(Korrektor)
LOGOUT blog

"Bár kincstári állásponttal felesleges lenne vitáznom, neked meg úgyis azt kell képviselned."

Már többször volt róla szó, de azért elhintem itt is, hogy a korrektorok és a moderátorok csak önkéntesek, nincs ebben semmi katonás hierarchia és ügymenet :)

(#156) ubyegon2 válasza UnA (#155) üzenetére

ubyegon2
(nagyúr)
LOGOUT blog

nincs ebben semmi katonás hierarchia és ügymenet

Kár. Ismerem azt is meg az önkéntes rendszereket is. Ezért írom, hogy kár.

(#158) BoB válasza ubyegon2 (#156) üzenetére

BoB
(addikt)
LOGOUT blog

Pedig de jó is lenne ha valaki akinek semmi köze az egészhez megkapná hogy akkor írj erről egy cikket és van rá két napod mert amúgy az ügy eddig ide-oda bumszlizott a főnökségek között :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#159) ubyegon2 válasza BoB (#158) üzenetére

ubyegon2
(nagyúr)
LOGOUT blog

Szerintem itt cikkírásról ebben a rövid thread-ben egyáltalán nem esett szó.

(#160) BoB válasza ubyegon2 (#159) üzenetére

BoB
(addikt)
LOGOUT blog

Opsz. Na mind1 :D

[ Szerkesztve ]

(#161) ubyegon2 válasza BoB (#160) üzenetére

ubyegon2
(nagyúr)
LOGOUT blog

Mind1 amúgy, csak nem értettem, miért írod ezeket, mivel nálad azért megszoktuk, hogy kifejezetten témakövetően szólsz hozzá! ;]

Akartam említeni az itteninél erősebb talján napsütést, mint lehetséges.....de nem tettem. :N

(#162) Nimrod

Nimrod
(addikt)
LOGOUT blog

Egy hasonló kaliberű gépen futtatok 18.04.5 LTS verziót. Szintén 2 giga rammal közel használhatatlan volt, 6 gigára turbózva már rendben van. Multitask szenvedős még így is, jelenleg (legal) torrent szerverként üzemel, elég stabilan. Hálókábel közvetlenül van rádugva, wifi-vel sokszor gondja van, de az hardware hiba is lehet nálam, nagyon az utolsókat rúgó gép (GD6000).

Régi gépre már én sem teszek Ubuntu-t, inkább Mint megy fel.

[ Szerkesztve ]

X+1 macskás oldal - macskák világszerte - https://bit.ly/38qLlXE - Nagy utazás az életünk... https://thedarkerpast.com

(#163) nuke7

nuke7
(veterán)

lehet screenshotot csinálni..? :F

https://youtube.com/user/nuke7 --- vegyél olcsón nagyon jó, új egeret: bit.ly/nuke7egerek

(#164) Kendek válasza nuke7 (#163) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

Persze, hogy lehet. A billentyűzeteken általában szokott is lenni hozzá egy dedikált gomb, PrtSc felirattal a tetején.

<-ƘƘ->

(#165) nuke7 válasza májkimiki (#144) üzenetére

nuke7
(veterán)

én csak a KDE miatt raktam fel néha kubuntu-t meg pár exotikusabb KDE distrot... :DDD

Szóval én szívesen csinálnék ilyen cikket :K

(#164) Kendek: csak fura, hogy a cikk illusztrációnál ezt nem használták... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7 --- vegyél olcsón nagyon jó, új egeret: bit.ly/nuke7egerek

(#166) Kendek válasza nuke7 (#165) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

Desktop Raspi OS esetén alapból telepítve van a Scrot. Megnyomod a PrtSc billentyűt, és automatikusan elkészíti és menti a képernyőképet a saját könyvtáradba (~ vagy /home/pi).

<-ƘƘ->

(#167) Rimuru válasza Kendek (#164) üzenetére

Rimuru
(veterán)
LOGOUT blog

A legjobb hogy macos es windows alatt se jo semmire a print screen. :DDD Azt nem tudom hogy a nagyobb de-k mit hasznalnak default.

Na jo, kicsit hazudok de windows+shift+s, command+shift+3/4, stb hasznosabbak.

Vigyázat, csalok!

(#168) Kendek válasza Rimuru (#167) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

A munkámból kifolyólag a Windowst is ismerem valamennyire, és én úgy tudom, hogy ott a vágólapra másolja a PrtSc billentyű. Onnan pedig be lehet illeszteni pl. a Paint-ben, nálam legalábbis eddig még mindig működött.

<-ƘƘ->

(#169) Kisgépkezelő válasza Kendek (#168) üzenetére

Kisgépkezelő
(aktív tag)

Meg be lehet állítani, hogy rögtön mentse Onedrive-ba, az nem egy haszontalan funkció. Vagy ott az alt+print scr ami csak az épp aktív ablakról csinál képet.
Egyébként gyanítom, hogy itt akárcsak én, a többiek is csak a szerzővel trollkodnak azzal, hogy nincs a Linuxban prinscreen, nem hinném, hogy bárki komolyan gondolná. Az viszont vicces, hogy a trollkodást páran többedszerre is komolyan veszik :D

(#170) nuke7 válasza Kendek (#168) üzenetére

nuke7
(veterán)

bizony, csak a win+shift+s hasznosabb

(#171) UnA válasza nuke7 (#170) üzenetére

UnA
(Korrektor)
LOGOUT blog

Ubuntu esetén: PrtScr a teljes képernyő és Shift+PrtScr pedig kijelölt terület mentéséhez.

(#172) subset

subset
(aktív tag)

Remélem nem sok kezdő linuxos olvassa ezt el, mert lehet elmegy az egésztől a kedve....
Egy kis objektivitást sem ártott volna belevinni....de csak az író véleményét hallottuk, hogy neki ez meg az - ezért meg azért.....nem tetszik :C

Használj Te is szabad szoftvert !

(#173) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

A képernyőmentés roppant igényesre sikerült :D

Miért nem lehet használni rendesen a rendszert?

Valahogy már az elején sejtettem, hogy ebből sok jó nem fog kisülni.

[ Szerkesztve ]

(#174) body007

A kommentek nagyon jók :C A bejegyzésbe csak beleolvastam - elég is volt főleg a "fotókat" látva :(

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#175) nuke7 válasza body007 (#174) üzenetére

nuke7
(veterán)

igen, ezt én is kérdeztem... :DDD

(#176) nuke7

nuke7
(veterán)

mondjuk kíváncsi lennék, hogy a manjaro milyen - egy (rövid) összehasonlítás jó lenne :U szerintem

(#177) Dave™ válasza nuke7 (#176) üzenetére

Dave™
(nagyúr)

Szubjektív, de szerintem sokkal jobb. A legfontosabb különbség, hogy a Manjaro rolling, folyamatosan frissül. A másik legfontosabb, hogy ott az AUR, amiben szinte minden megtalálható, Ubira meg vadászni kell a külső tárolókat/deb fájlokat, ráadásul ott még a verziókra is figyelni kell. A harmadik a Snap erőltetése, Manjaron ez teljesen opcionális, ha valaki akarja engdélyezi, de nincs erőltetve. Plusz nincs úgy megpiszkálva a Gnome, ellenben fent van alapból sok kényelmi kiegészítő.

(#178) Rimuru válasza Dave™ (#177) üzenetére

Rimuru
(veterán)
LOGOUT blog

Es persze szep is, nezzetek csak meg. Ivelt a monitorom a kep azert lehet furcsa, valamiert a kepernyokepen is latszik.

;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#179) Dave™ válasza Rimuru (#178) üzenetére

Dave™
(nagyúr)

Vehetnél egy rendes 8MP-es telefont :D

(#180) Rimuru válasza Dave™ (#179) üzenetére

Rimuru
(veterán)
LOGOUT blog

6230i sajnos nem szamit top kategoriasnak. :(

Vigyázat, csalok!

(#181) vadkörte válasza nuke7 (#176) üzenetére

vadkörte
(addikt)

Dave írt egy alapos ciekket róla. Igaz az egy jóval régebbi verzió, de a lényeg nem változott.
Van aki nem szimpatizál a rolling rendszerekkel, nekem speciel teljesen beváltotta a hozzá fűzött reményeim. Két gépen is használom, az egyiken W10 mellett mára elsődlegessé vált, a másik egy laptop, ott egyetlen rendszer. Sokkal jobban teljesít a gép Manjaro-val, mint W10-zel.
Egy dolgot nem tudtam rajt megoldani. A Canon 4400F scannerem az Istennek sem működik vele. A Sane szerint már nem támogatott, vegyek másik scannert. ...'nyád! Mindegy W10-en működik.
A tárolókat nem kell vadásznom, az AUR-ban eddig megtaláltam mindent amire szükségem volt.

(#178) Rimuru:
Kisebb felbontásban és távolabbról nem lehetne??? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#182) Jesus_Shaves válasza vadkörte (#181) üzenetére

Jesus_Shaves
(tag)

Én imádom, de azért az AUR-nak is megvan a maga hátránya, például mire egy vivaldi-ffmpeg-codecs vagy shortwave lefordul egy mai középkategóriás laptopon , te is lefordulsz a székről :D

(#183) BoB válasza Jesus_Shaves (#182) üzenetére

BoB
(addikt)
LOGOUT blog

Az AUR csomagoknak csak egy része fordul forrásból.

(#184) nuke7 válasza vadkörte (#181) üzenetére

nuke7
(veterán)

ha nem játszanék, akkor én is valaim KDE - vagy még egzotikusabb, speckó user interface-es - linux distro-t használnék szerintem... :K

(#185) gthomma

gthomma
(aktív tag)

"ASUS M2N-E SLI alaplap, 2 GB DDR2 memória, AMD Athlon 64 X2 4800+"

A fenti konfigra tegyél és Windowst és lássuk. ;)

Lehet hogy egy Intel Pentium III 1400 512MB SD rammal kellett volna kipróbálnod, Seagate Momentus 5400.2 80GB vinyóval.

"Egyszer már volt részünk ilyen mocskos kampányban, ahol lezsidózták és lekommunistázták az ellenzéket. Ennek azonban egyszer s mindenkorra vége, ezt még egyszer nem engedheti meg magának az MDF" a csúti bűnöző

(#186) nuke7 válasza gthomma (#185) üzenetére

nuke7
(veterán)

uuu az egy elég felső kategóriás lap volt, ha jól emlékszem... :U :D

(#187) nakos1212 válasza nuke7 (#186) üzenetére

nakos1212
(senior tag)

és az 1400-as pentium 3 se egy olcsó dolog...

(#188) Syl válasza nakos1212 (#187) üzenetére

Syl
(nagyúr)

Ha csak az ár számít, akkor legyen mindjárt eredeti, fejlesztett IBM 5150 - 64 KByte RAM és egy Floppy = ~3000 USD ('81-ben!) ;)

[ Szerkesztve ]

Words cannot express how much i don't care

(#189) Frawly válasza BoB (#183) üzenetére

Frawly
(addikt)

Nem, az AUR-os csomagok 90+ %-a fordul forrásból. Az a kevesebb mint 10% nagy része is script, font, firmware, ikonkészlet, stb., tényleg alig van 1-2 olyan progi, ami tényleg előfordított binárisként jön AUR-ban.

(#186) nuke7: egyetértek. Ez a ASUS M2N-E SLI alaplap, 2 GB DDR2 memória, AMD Athlon 64 X2 4800+ konfig anno, mikor kijött, 2005-2006 környékén, nem számított rossz konfignak. Csak pech, hogy ez már elmúlt 14 éve, azóta az átlag felhasználónak szánt rendszerek és megoldások, web, stb. sokkal bloatabb lett, így egy 14 évvel ezelőtti konfig hiába is volt combos a maga korában, ma már ha használható is még, nagyon erős kompromisszumokkal.

A fejlődés így is lassul le, 2005-ben meg az akkor 14 éves konfig egy 1991-es 486-os lett volna, kb. 4 MB RAM-mal, ami max. DOS, Win 3.x, OS/2 futott maximum, nem a 2005-ban aktuálisnak számító XP SP2 meg Ubuntu 5.x OS-eket. Ilyen szempontból inkább örülni kell, hogy ma egy 14 éves konfigon még egyáltalán fut valami, még ha lassan is. Szerintem 2034-ben egy akkor 14 éves konfigon, ami most 2020-ban combos, még elég sok minden tűrhetően fog futni.

„Az Audacity egy kereszt-emelvény többsávos hangszerkesztő”

(#190) BoB válasza Frawly (#189) üzenetére

BoB
(addikt)
LOGOUT blog

Nem írtam mekkora részének nem kell mivel nem tudom, csak azt hogy az nem törvényszerű hogy forgatni kell csak azért mert AUR-ból van.

Amit én használok onnan azt pont nem kell úgyhogy AUR használata egyáltalán nem egyenlő azzal hogy biztos forgatni kell. Azaz a csomagok csak egy részét kell.

(#191) Rimuru válasza BoB (#190) üzenetére

Rimuru
(veterán)
LOGOUT blog

Engem azert erdekelne a forras, honnan vannak ezek a szamok? ;)

Vigyázat, csalok!

(#192) Frawly válasza Rimuru (#191) üzenetére

Frawly
(addikt)

Erős hasra ütés, elfelejtettem ezt írni. Bár azért a megfogalmazásból lehet látni, hogy nem konkrét számok, csak közelítés. Nyilván pontos statisztika nincs, ezért ne a konkrét számon kötekedjetek, hanem ha jobban tudjátok, akkor az érdemére reagáljatok. A lényeg, hogy az AUR-ban az összes nem interpretált/script-es szoftver lényegében forráskódból fordul, kivétel persze, hogy van, de az össz AUR-os csomagszámhoz képest elenyésző, pl. Chrome, Widevine, Pepperflash, hasonlók. Tehát igen, ha valaki az AUR-ból telepít, előre készüljön fel, hogy majdnem biztos, hogy forráskódból fog lepörögni a bináris, így akkor ejtse meg, ha van rá ideje, gyenge gépen, ha nagyobb csomagról van szó, eltarthat egy darabig. Nyilván ez a binárisokat érinti, interpretált script alapú csomagok (Python, Bash, Perl által futtatott script), betűkészletek, ikontémák, háttérképcsomagok, stb., azok értelemszerűen nem forráskódból fordulnak, mert azokon nincs mit lefordítani. Bár még néha utóbbiaknál is előfordul, ha van valami bináris függőségük, ami nincs meg a hivatalos tárolóban, akkor az esetleg szintén forráskódból fordulhat.

(#193) Rimuru válasza Frawly (#192) üzenetére

Rimuru
(veterán)
LOGOUT blog

Elsonek azt mondod hogy hasrautes, meg hogy nincs statisztika utana pedig megis teszel egy kijelentest hogy kb milyen aranyok vannak, szamomra ez nem fer ossze. Ha esetleg azt mondanad hogy nalad ez az arany akkor oke lenne de te altalanositasz valami alapjan.
Nalam atlagban kb 10 auros csomag volt, ebbol 3-5 ment forrasbol. Ez akkor azt jelenti hogy az hogy auros csomagok 50-70% binaris ugye? ;)

Ez kb olyan kijelentes, hogy a gentoo binaris distro. Vannak binaris csomagok, sot meg binaris kernelt is kapsz ha akarsz. :))

Vigyázat, csalok!

(#194) Frawly válasza Rimuru (#193) üzenetére

Frawly
(addikt)

Lehet magamból indulok ki. De ha a konkrét számok érdekelnek, akkor nálam a bináris, forgatott AUR-os csomagok aránya jelenleg 100%, a te 50-70%-os adatoddal nem tudok mit kezdeni. Ennek alapján 100%-a bináris lenne, de tudom nincs így, mert van egy csomó másmilyen csomag is. Régen voltak fent, főleg 1-2 font, meg hasonlók.

Az AUR abszolút forráskód alapú, ha a progikat nézzük. Igen. Erre fel is lehet készülni annak, akinek új az Arch és az azon alapuló disztrók világa, eleinte fura is lesz, hogy forráskódból pörög a dolgok elsöprő része, ez egy ubuntus usernek kész lelki törés tud lenni. Ami mégse fog abból pörögni, az elenyésző lesz, garantálom, 1-2 csomag itt-ott. Persze, felhasználásfüggő is, kinek mire van szüksége az AUR-ból, de maradjunk abban, hogy átlagosabb esetben a csomagok jó része forráskódból fog pörögni. Ezen vitatkozhatsz, nem éri meg. Azt sehol nem állítottam, hogy emiatt az egész Arch forrásból forgatós, meg azt se állítottam, hogy a Gentoo bináris disztró lenne. Most szigorúan AUR-ról volt szó, azon belül is progikról.

Így akinek nincs tapasztalata még AUR terén, annak mondanám, hogy minden csomagnál forráskódpörgetéssel számoljon. Lehet pár csomagnál nem ez lesz a helyzet mégse, de azt meg kivételnek, mázlinak kell tekinteni, és nem fő szabálynak.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.