Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ubyegon2 válasza totron (#100) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Grafikus csomagkezelővel meg csak a bu..nemheterók telepítgetnek

Én ezt a mondatod azért nem vettem a lelkemre, mert nyilvánvalóan tájékozatlanság okán írtad, ugyanis a kifejezetten desktop disztrók jó részét csak a saját GUI-s install helperével lehet felrakni. Quasi azokat buziztad le, akik ezeket használják. :Y

Flatpakk, mint már megállapította a prohardver ide vágó népezete nem újdonság

Nyilván igaz, mivel én is említést tettem róla, milyen régen raktam fel magát a Flatpakkot.
Lehet mégse tanulom már a Debiant, elég ha csak használom. ;)

(#102) totron válasza ubyegon2 (#101) üzenetére


totron
addikt

Installerről írsz, közben meg csomagkezelőről volt a szó. Ebből egyenesen következik a tájékozatlanságom, igen. Nyomasd inkább az aptitude-t. Bohóckodásnak hat minden mellette.

(#103) ubyegon2 válasza totron (#102) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

öööö.....b+ tényleg! Bocsi, nem alvadtam ki magam ezek szerint. No mindegy, legalább most már tudod azt is, amire nem is voltál kíváncsi! :D

Nyomasd inkább az aptitude-t. Bohóckodásnak hat minden mellette.

Volt már rá precedens, anno össze is hasonlítottam az APT csomagkezelő három cli-s managerét, elég érdekes eredmény született. :K

Debianon mindenképp érdemes az aptitude-ot használni, ha az apt nem oldja meg a függőségi problémákat, nekem anno volt ilyen és az aptitude simán lekezelte.

(ja és igen, csomagkezelőt csak cli-set használunk) :K

De mintha az aptitude nem csak cli-s parancsként funkcionálna, hanem egy tui-s app is fut ezen a néven hasonló funkciókkal....

[ Szerkesztve ]

(#104) totron válasza ubyegon2 (#103) üzenetére


totron
addikt

GUI verzió: ja, de azt nem szeressük. Más használhatja, én nem igénylem. Néha megnyílik, úgy évente 2x. Nem állítom, hogy nincs helye a csomagkezelők társadalmában. Az optimálist, az igazságot egy apt és flatpak közti struktúrában látom.

(#105) ubyegon2 válasza totron (#104) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

GUI verzió: ja, de azt nem szeressük.

Értem, no most ez viszont ugye TUI verzió ám, nem GUI! ;)

Nem tudom jelenleg elképzelni, milyen egy snap/flat meg egy apt csomagkezelő közötti struktúra.

(#106) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

a gyenge/régi számítógép nem itt keződik:)). Már évek óta tervezem az otthoni szerverként megtűrt kis eeepc 1001p (1magos atom N450, a 2giga ramot már én fejlesztettem bele) linuxosítását, egy új LTS verzió mindíg elgondolkodtat:R

Persze lehet Lubuntu ízesítésű rendszert tennék rá, célnak az is tökéletes.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#107) ubyegon2 válasza t72killer (#106) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Atom! Akkor a piros sorok innen neked is hasznosak lehetnek. :K

(#108) totron válasza ubyegon2 (#105) üzenetére


totron
addikt

Igaz is, TUI. Use it.

Nem tudom jelenleg elképzelni, milyen egy snap/flat meg egy apt csomagkezelő közötti struktúra.
Ami minden kívánt irányba működik, nem akad el, nem pazarol tárhejjt és nem is fáj sehol, hanem elegánsan szépséges.

(#109) ubyegon2 válasza totron (#108) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem se hiányzik a TUI-s aptitude, csak megemlítettem, hogy ilyen is van. :P

Ami minden kívánt irányba működik, nem akad el, nem pazarol tárhejjt és nem is fáj sehol, hanem elegánsan szépséges.

Jjjjja, hogy így. Aszittem komolyan említetted azt a hibrid dolgot. :N

(#110) t72killer válasza ubyegon2 (#107) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112) ubyegon2 válasza t72killer (#110) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:N Remélem bejön valamelyik! Ha nem fut a böngirnyó rajta, ne bánkódj, a covirnyák figyelő terminalból is fog menni!

coronavirus-tracker-cli

100x jobb, mint Kékesnek az az ocsmány Wines covidos háttere, amit éjjel-nappal sasol és állandóan berakja a we all die topikba! ;]

(#113) t72killer válasza ubyegon2 (#112) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ilyenekkel alszom - különben se lenne sok haszna lenne egy szerverként használt gépecskén.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#114) totron válasza ubyegon2 (#109) üzenetére


totron
addikt

De nekem igen. GUI csomagkezelőben fúj, TUI király. Félreértések elkerülése végett

(#115) Dave™ válasza totron (#104) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor - ha jól értem - évente kétszer coming outolsz a saját koordináta-rendszered értelmében. Én szoktam Pamac-ot használni, és nagyon is praktikus okai vannak.

(#116) totron válasza Dave™ (#115) üzenetére


totron
addikt

Igen, ennyi változatosság kell.

(#117) májkimiki


májkimiki
őstag

Fröcsögsz egy példaértékű cikk alatt.
[link]
Majd kis idő elteltével, ide hányod ezt a ............. .

[ Szerkesztve ]

(#118) viktorhu válasza Kendek (#3) üzenetére


viktorhu
veterán

Olyan, mintha trollkodás akart volna lenni ezekkel a képernyőfotókkal :)

Minimálhardveren nekem a Lubuntu változat nagyon bejött, abból azt hiszem csinálják még a 32 bites változatot is, ami 2 giga ramnál lehet, hogy előny.

Anyunál ment egy ilyen konfig két évvel ezelőttig: 2 giga ram, 32 giga ssd, meg valami ősi celeron, Chromium (a Chrome-ból már nem készül 32 bites változat, a Chromiumból igen). Tökéletesen pörgős gép volt.

(#119) ubyegon2 válasza viktorhu (#118) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://lubuntu.me/downloads/

Minimálhardveren nekem a Lubuntu változat nagyon bejött, abból azt hiszem csinálják még a 32 bites változatot is, ami 2 giga ramnál lehet, hogy előny.

Előny lenne, de sajna a 20.04 verzióval a Lubuntu is csak 64bitest adott már csak ki. Neked valószínű, hogy nem az LXQT felülettel van még, hanem az eredeti LXDE-s. Ahogy azt a fenti linken is láthatod, a 18.04.5-ből még van 32bites és ott még az official DE az LXDE, az LXQT még csak alternatív verzió, most már ez lett az official.

(#117) májkimiki

Az a link elég furán jött most össze. ;)

[ Szerkesztve ]

(#120) májkimiki válasza ubyegon2 (#119) üzenetére


májkimiki
őstag

Valóban, de talán így.
[link]

(#121) ubyegon2 válasza májkimiki (#120) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:K Így lett végül rosszabb, mert könnyen láthatjuk a fórumtárs szakvéleményét!

Legközelebbi címlapos írása a MX Linux KDE lesz. ;] Ha szól, még a screenshotokat is megcsinálom neki.

[ Szerkesztve ]

(#122) májkimiki válasza ubyegon2 (#121) üzenetére


májkimiki
őstag

Remélem azt is majd 1 héttel a megjelenés után olvasom és a többiek leírják amit kell.
Nekem meg csak elég a vonat füttyöt odapontozni.

(#123) ubyegon2 válasza májkimiki (#122) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért az is egy érzés, hogy elsők között dicsérheted, nem? ;]

(#124) totron válasza viktorhu (#118) üzenetére


totron
addikt

Linux alá igaz a 64 bitesség vége. Win alá még van jól.

(#125) Syl válasza ubyegon2 (#123) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak vigyázz, mert majd egyszer ráveti magát a Cinnamon Mint-re és lesz neked nemulass :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#126) ubyegon2 válasza Syl (#125) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Járt ez ám az eszembe, csak babonából le se mertem írni, nehogy ötletet adjak. Mondjuk azt nem állnám meg erősebb kritika nélkül! Az LMDE4 cikke azért elég közel volt! :Y

Ha amúgy Manjaro-t használ a ft, jobb lenne, ha arról írna címlaposat!

[ Szerkesztve ]

(#127) Syl válasza ubyegon2 (#126) üzenetére


Syl
nagyúr

> Manjaro-t használ

Háááát :U A cikk alapján inkább tűnik ilyen "fél-egy évente kipróbálok egy-egy disztrót és söprök vissza Windows-ra" típusú felhasználónak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#128) ubyegon2 válasza Syl (#127) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem zárható ki, de ha így van, akkor a végén még jöhet a Manjaro címlapos! :D

Mondjuk én rászabadulnék kis időre a Winx-re vagy egy kevésbé rettenetre, a Mekbúkra és írnék egy igen felületes blogot, hogy szerintem egyik se való semmire, akkor annak címlapon lenne a helye vagy ki kéne vágni a fenébe? Inkább utóbbi, még saját írásomra is ezt mondanám. Tényleg kíváncsi vagyok milyen kritériumoknak kell megfelelnie egy írásnak, hogy címlapra kerülhessen. :U

(#129) májkimiki válasza Syl (#127) üzenetére


májkimiki
őstag

Lehet a mikrokörnyezetében Ő az "überhipszter". Mer' linux, meg cikkeket írok, meg a haverok pislognak, hogy miket tudok. Ott el lehet adni ezt a fogalmatlansággal párosult lehúzó stílust.
Itt viszont szánalmas. :O

(#130) totron válasza ubyegon2 (#128) üzenetére


totron
addikt

Legyen haverod, gondolom. Vagy a szerkesztőnek munkaundora és csak rápillant. Ha tele pakolod koma kifejezésekkel, én tuti, hogy elolvasom.

[ Szerkesztve ]

(#131) viktorhu válasza ubyegon2 (#128) üzenetére


viktorhu
veterán

Hú a mekbúkot írd meg légy szíves, hogy nem jó semmire, és rakasd ki címlapra! Megyek hozzászólásokat olvasni :)

[ Szerkesztve ]

(#132) viktorhu válasza ubyegon2 (#119) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, LXDE. De már nem az a gépe van anyunak, viszont a lubuntuhoz ragaszkodott. Neki sokkal egyszerűbb ezt használni, mint a Windowst.

Amikor rájöttem, hogy csak a Chrome-ot használja mindenre (levelezés, online bank, youtube stb.), akkor már egyszerű volt a döntés. Nincs víruskergetés, nincsenek eltologatott desktop elemek, amiket nem találna, meg ugye ott voltak pár éve a "142 vírust találtunk a gépeden, töltsd le ezt az ingyenes programot, hogy eltávolítsuk" típusú kamu hirdetések, amiktől onnantól kezdve nem kellett tartanom. Az átállás meg egyik pillanatról a másikra történt, mert az LXDE menüje nem igényel tanulást a Windows után.

(#133) ubyegon2 válasza totron (#130) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#131) viktorhu

Címlapos megjelenéstől esetemben nem kell tartanotok sajna. :D Még hsz-t írnom se veszélytelen, legalábbis abból sejtem, hogy abból a topikból, ahol sok nagybetűs van, gyakorta kizárnak 1-3 hónapra. Még Tg koromban megalapoztam népszerűségemet náluk.

(#132) viktorhu

Pont ez lenne a lényege, hogy sokan felismerjék, főleg szülők, nagyszülők felhasználási szokásait egy desktop Linux sokkal jobban kielégíti. Szerencsére elég sok olyan asztali kezelőfelület van egyébként, amivel ha felrakod a Linuxot, egyből használni tudja, aki addig csak Wint látott. Az én Cinnamonos gépemet is kapcsolták már be páran, gyakorlatilag nem is kérdeztek rá, mi a csoda van ezen a gépen, hanem elkezdték használni. Firefox ikon ott volt a tálcán, mi más kell még?

Amiket írsz a felugró figyelmeztetésekről, már 6 éve hiányolom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#134) Syl válasza ubyegon2 (#128) üzenetére


Syl
nagyúr

Lécci-lécci-lécci! Írd meg a Macbookos cikket! Széjjel fogom fikázni a kommentekben ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#135) ubyegon2 válasza Syl (#134) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De nem nagyon kapok megjelenési felületet! ;] Pedig mennyire hiányzik......

Ja és persze még Mekim sincs! :D Azt a régi szép időkből simán leszűröm, hogy szétcincálnád rendesen! Nekem simán hiányoznak azok a jó kis csaták, persze tök értelmetlen volt, de ez ilyen műfaj. :K Mekbúkra amúgy is morcos vagyok most, mert egy Linuxos Tg-vel kevesebb lett miatta. :O

(#136) Rimuru válasza ubyegon2 (#135) üzenetére


Rimuru
veterán

Majd eszhez ter az a Tg, nem lesz mas lehetosege mint visszaterni. ;]

Amugy lejossz es 1 napra kolcson adok 1 macbookot. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#137) ubyegon2 válasza Rimuru (#136) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Majd eszhez ter az a Tg

Elég minimál esély van erre, hogy az egész snobéria összeomoljon szinte egyszerre.

Amugy lejossz es 1 napra kolcson adok 1 macbookot.

Azért ennyire nem vagyok nagyképű, hogy bevállaljam, egy nap ismerkedés után írok egy cikket egy ilyen alien technológiáról. :D De a lehetőséget mindenképpen köszi! ;]

(#138) viktorhu válasza ubyegon2 (#137) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg tudod írni pár óra kattintgatás után :) Leírod, hogy unity-koppintás kezelőfelület, az pedig mennyivel olcsóbban kijön, meg hogy mihez nem volt driver meg mit nem találtál, meg a jobbkattintás és kész is a cikk :)

(#139) totron válasza viktorhu (#138) üzenetére


totron
addikt

wmaker koppintás akkor már

(#140) vadkörte válasza májkimiki (#129) üzenetére


vadkörte
addikt

"Lehet a mikrokörnyezetében Ő az "überhipszter"..."
Ő lenne a felnőtt Vér István kk., aka Vérpistike?

(#128) ubyegon2:
1-2 éve használok Manjaro-t, de nem biztos, hogy neki mernék állni egy címlaposnak. Eleve ott van Dave etalon szintű KDE-t kiveséző cikke. Az után felesleges is lenne.

Addig nyektettem, míg VB-ba nem sikerült telepíteni egy Mojave-t. (Apple termék nélkül is lehet AppleID-d :DDD telepíteni és futtatni ID nélkül is tudod, max. nem frissül a legutolsó stable-re) Azt kell, hogy mondjam, ha az egységsugarú - 1 bites - felhasználó oldaláról nézem, nem is kell több. A klasszikus autós jellemzéssel, élve "elindul, megy, megáll, fűt, világít, dudál", működik és Ámen! A beállításai néha az agyamra mennek, alapvetően eldöntendő kérdésekből állnak. A MacOS-ben lévőnél egyszerűbb módon csomagból applikációt telepíteni nem nagyon lehet. Épp ezért Gugli barátom nélkül rá sem jöttem volna a mikéntjére. Az más kérdés, hogy VB-ban, Isten összes RAM-ja is kevés neki, de alapvetően ellődörög. Az EyeCandy faktora ellenben nagy, a maga primitívségében is látványos és egy olyan síkhülye is képes vele boldogulni aki csak a Power gombot ismeri.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#141) ubyegon2 válasza vadkörte (#140) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eleve ott van Dave etalon szintű KDE-t kiveséző cikke. Az után felesleges is lenne.

Nyilván etalon, de ettől még akár más megközelítésből, más DE-vel simán írhatnál. Én anno elkezdtem párszor, de egyrészt nem tudnék etalon-szerűt írni(Cinnamon 4.x-nél elkezdtem egy fejezetet, unalmas volt), a saját megközelítésbe meg sokan belekötnének. :N Anno blogokat írtam, de egyre azt írták, hogy ebből egy kezdő nem ért egy szót sem, ebben az volt érdekes, hogy aki írta, saját maga is bevallottat többször, hogy már nem lát a kezdők szemével, én pedig, aki írtam, magam is kezdő vagyok. No azóta alig írok, az se lesz publikus.

No de mivel mindig újul annyit amúgy a rendszer, hogy folyamatosan lehet írni a címlaposokat, épp említett ft-nek van 16.04 és 18.04-es cikke is. Szóval szerintem írj csak bátran! :K

(#142) Dave™ válasza ubyegon2 (#141) üzenetére


Dave™
nagyúr

Így van, minél több nézőpont/bemutató van (akár ugyanarról, más szemszögből), annál jobb. Azért is kerülnek ki ilyenek, mert aki igényes az tele van kételyekkel, másoknál ezt elnyomja a lelkesedés.

(#143) ubyegon2 válasza Dave™ (#142) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy mondod! Már az is sokat számít, ha valaki tényleg komoly lelkesedéssel áll neki és nem azt akarja bebizonyítani, hogy ez a disztró, amiről éppen írt, nem jó semmire. Ennek ugyanis abszolút semmi értelme nincs. :(

Régebben több pozitív Linuxos írás született, ma csak ilyenek, mint ez meg Tordaitibi Manjaro-s ámokfutó cikke.

[ Szerkesztve ]

(#144) májkimiki válasza ubyegon2 (#141) üzenetére


májkimiki
őstag

Én nagyon azt érzem 8 évnyi Linux használat után, kiemelve a kezdő időket pláne.
Nagyon nagyon hiányzik egy olyan színvonalas cikk vagy cikk sorozat. Amely a száraz tényekre alapozva bemutatná a legelterjedtebb asztali környezeteket. Olyan szemszögből, hogy hogyan néz ki egy puritán vagy default Cinnamon, Gnome3, Xfce, Mate, Plasma 5.
Itt rögtön ki lehetne emelni, hogy ezek a komplett asztali környezetek. Milyen szoftvereket tartalmaznak default. Itt lehetne tárgyalni a fájlkezelőt, Windows intéző kontexusban.
Ezt az aktuális stable Debian-on keresztül lehetne tárgyalni.
Majd megmutatni Ubuntu-n és Linux Mint-en keresztül azt, hogy egy disztribútor mennyit tesz hozzá a felhasználói élményhez a saját beállításai segítségével.
Itt össze lehetne hasonlítani Xubuntu / LM Xfce, Ubuntu Mate / LM Mate, stb.... .
A lényeg az lenne, hogy a default és átalakított konfigok közti különbséget. Jól érzékelhetően lássa az újonnan érkező.
Azt kellene vele megértetni, hogy pl. egy default Debian Cinnamon-ból milyen lépéseken kell keresztül mennie, hogy egy LM Cinnamon környezetet kapjon. Vagy ugyan ez def.Ubuntu Gnome/Debian Gnome vonalon.
Ezek lennének szerintem a legfontosabb bemutatni valók egy kezdő részére.
Az áttérni szándékozók és érdeklődők kb.95%-a Windows szerű kinézetet keres. (Szerintem).
De, hogy az átmenjen neki egyértelműen, hogy miért inkább LM van ajánlva elsősorban és nem bármelyik Ubuntu. Az elterjedt hírekkel szemben. Az pont a Windows szerű kinézet.
(Xubuntu-ból is lehet faragni LM Xfce design-t, de lehet egy kezdő még erre nem fogadó képes).

A csomag kezelés, snap, flatpak meg egy külön fejezetet igényelne.

A cikk sorozatot meg ott kellene kezdeni (szerintem), hogy az eddig megszokott Windows rendszerén, hogyan tud fájdalom mentesen kipróbálni Linuxokat VBox-ban.
Ennek a résznek is velősnek kellene lennie. Azért, hogy normálisan tudjon kreálni virtuális gépeket.

Biztos kimaradt valami.

(#145) Kendek válasza májkimiki (#144) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jól hangzik ez a felvázolt cikksorozatod, részemről várom, hogy olvashassam. ;)

<-ƘƘ->

(#146) ubyegon2 válasza májkimiki (#144) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy ilyen cikksorozat valóban rendkívüli volna! Én is szívesen olvasnám. :K Kicsit elsőre elég sok, amit leírtál, de tetszik jó része. Szomorú, hogy a jelenlegi PH lapcsaládnál ilyen sose lesz, de a miértekbe nem mennék bele....

(#147) májkimiki válasza ubyegon2 (#146) üzenetére


májkimiki
őstag

Pont az ilyen idétlen cikkek megjelenése miatt, mint ez az Ubuntu-s is. Nem a PH-tól kéne várni a teljesítést. Nem egy ember vállára kellene tenni a terhet, lehetne ezt közösségileg is.

(#148) UnA válasza ubyegon2 (#146) üzenetére


UnA
Korrektor

Szomorú, hogy a jelenlegi PH lapcsaládnál ilyen sose lesz, de a miértekbe nem mennék bele....

Pedig nagyon egyszerű: ha senki nem ír erről cikket, még a Logouton sem, akkor nem várható. ;)

(#149) ubyegon2 válasza UnA (#148) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dave™ fórumtársat is megkérdezheted, miért nem ír már, bár talán épp ebben a topikban esett is erről szó. Valahogy kialakul ez, miért csak ilyen írásokat dob fel a víz. Valamelyik hajnalban megint lesz ihletem*, gyorsan írok egy címlaposat és 2022-ig egy külön topikban beszélgethetünk róla, milyen nehézségekbe ütköztettek. Bár kincstári állásponttal felesleges lenne vitáznom, neked meg úgyis azt kell képviselned. Szóval ezt elég hamar meg is beszéltük. ;]

*jelenlegi minta alapján persze

(#150) ubyegon2 válasza májkimiki (#147) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem a PH-tól kéne várni a teljesítést.

:F Várja a nyamvadt ragya tőle, még csak ne is segítsen...de.... Mindegy, olyat úgy se írhatok le, amit nem is tudhatnék. De volt már erről is szó, én jobb a békesség alapon max ennyit tudtam hozzátenni, nincs több hozzáfűzni valóm. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.