Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Grat a kis teszthez mindkettőtöknek, szép munka, és tanulságos! :C

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2) G4ga válasza TazLeacher (#1) üzenetére


G4ga
őstag

nem volt egyszerü összehozni...idöt egyeztetni, kivárni mig eljön a nap...
aztán újra eröt venni, hogy megint szétszedjem a gépet! ... :)
De megérte! Én nem akartam elhinni amikor láttam ar eredményeket!

(#3) Qru válasza TazLeacher (#1) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

G4ga: Engem is meglepett az eredmény. Frosty-ék mégis tudnak vmit... ...amit már mi is. :D

#nincsbennetarcsi

(#4) G4ga válasza Qru (#3) üzenetére


G4ga
őstag

:)) :C

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A kérdésem az lenne, hogy ezek a hűtők valamejike felszerelhető-e socket478-ra, ha igen akkor lenne értelme lecserélni a scythe ninja hűtést rá?
Sajna 75fok alá nem sikerül levinni a proci hőmérsékletét... se a ninja se a zalman 9500 nem boldogul vele... szeretnék valami nagggggyon jó, erős hűtést a 3,4es p4emre...

(#6) Fadam válasza bacsis (#5) üzenetére


Fadam
csendes tag

Ezek közül egyik se szerelhető fel s478-ra, hacsak nem szerkesztesz hozzá valami home made lefogatót. :D

(#7) bacsis válasza Fadam (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és esetleg tudsz, vagy tudtok valami nagyon brutál hűtést ajánlani 478ra?

(#8) Fadam válasza bacsis (#7) üzenetére


Fadam
csendes tag

Thermalright Ultra 90
Ez fölmegy s478-ra külön lefogatóval nem tudom adnak-e hozzá alapból.
Talán ez elég lenne de nem vagyok benne biztos.
Vagy még talán a Scythe Katana Cu

[ Szerkesztve ]

(#9) bacsis válasza Fadam (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oksa köszönöm a segítséged :R

(#10) Fadam válasza bacsis (#9) üzenetére


Fadam
csendes tag

Szívesen tettem. :K

(#11) Stiky


Stiky
senior tag

Jó kis teszt lett. :C

Kérdés: A heatpipe -ok a hűtő talpában elvannak vágva? Nem 1-1 teljes cső fut át egyik oldalról a másikra?! Mert akkor nem 4 ill. 6 pár lesz... :U

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#12) kételkedem válasza G4ga (#2) üzenetére


kételkedem
addikt

Tényleg tanulságos! Köszönjük. :R

A helyesírást még nézzétek át, van benne néhány hiba :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13) motorhead


motorhead
aktív tag

Tetszetős írás.
Apró észrevétel. Ha ilyen közeli képet csinálsz mint ami a hűtő aljáról készült, akkor érdemes makró módban fotózni. Persze nemtudom géppel vagy mobillal készültek e a fotók, de mindenképpen érdemes úgy elkészíteni, mert így egy picit homályos a kép, és pont a tükrös felület nem látszik.
És egy kérdés. A felül ill. alul elhelyezett ventillátorok milyen irányban fújnak?
Az első ill. hátsóról azt feltételezem hogy keresztül fújják a levegőt.. Persze így levett oldalú gépnél nincs jelentősége, de ha zárt környezetben kell a procihűtőnek jól teljesítenie, akkor nagyon fontos szempont.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#14) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megcsináltam a 2 grafikont nagyobban is. 2,4GHz és 3,6GHz, így azért jobban látható.

#nincsbennetarcsi

(#15) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hm. meglepő eredmény....
fú most látom milyen lett a black :B :W ha gondolod bevállalok egy ingyen második polírt. ezt szégyellem komolyan :))

(#16) G4ga válasza motorhead (#13) üzenetére


G4ga
őstag

Köszönöm a tanácsot! Mobillal fotoztunk... digigépre nem telik... elvitte az árát a computer techonolgia :))
Ventik:
elöl befuj, alul befuj, oldalt befuj - pont a vga-ra fuj, igy annak sincs meleg!, hátul kifuj és a két felsö is kuj :)

kételkedem : teljesen jógos... teganp már nem volt rá energiám... pedig futtattam hejeirás ellenörzést, de ugy tünik van amit nem javitottam. átfuttatom rajta ujra :)

subaruwrc: én teljesen megvagyok vele elégedve! 3.6-on hibátlanul lehüti a procit, söt 3952 még atomstabilan lefutott a 3dmark és nem ment 68 fok fölé!
addig amig a 3.6 elég marad igy... én nem szedem szét még1x :) amiota bent vannak a ventik felül, mégnehezebb visszarakni a hütöt... ha kevés lesz a 3.6 ugyis procit veszek :)

Qru: berakom a cikk aljába a további képek közé... :)

[ Szerkesztve ]

(#17) G4ga válasza Stiky (#11) üzenetére


G4ga
őstag

már nem fért belea mod idöbe:

ha jól emléxem minden oldal párosával emlitette a hetpipe-et. azért irtuk mi is igy! de megnézem mégegyszer! ha neked van igazad javitom :)

köszönjük :)

(#18) Pubszon


Pubszon
veterán

Ez igencsak meglepő. :F
De tanulságos.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19) subaruwrc válasza G4ga (#16) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor rendben. de az ajánlatom áll ha meggondolnád magad. :R

(#20) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szép teszt, érdekes eredmények.

egyébként házban hh slipstreamek vannak? ennyire számított az a pár mm?:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) Qru válasza subaruwrc (#19) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy néztem teszt közben, a két csík nem ér hozzá a kupakhoz, nem hinném, hogy befolyásolná a hőátadást. Meg amúgy sem nézegeti túl sűrűn az ember a hűtő talpát... :U

De a ti dolgotok, természetesen. :R

#nincsbennetarcsi

(#22) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Skacok, grat meg minden, de: "levett házoldallap" :U
Miért? Így semmi értelme a házventiknek és nem is nyújt valós képet a teljesítményről, hiszen nem lebontott állapotban használjátok 24\7 sem..

Amúgy gondolkodom egy TRUEn, jól állna az NZXT Rouge kecóban, de az ára khmm..megvárom míg erősebb lesz a Ft. Sokkal erősebb :)

(#23) G4ga válasza proci985 (#20) üzenetére


G4ga
őstag

nézegettem még a s-felexet, de drágák... és szvsz nem sokkal hallkabbak! volt náálam s-flex venti. meg kisebbek a légszállitási értékek! nem nagyon hiszek benne, hogy ettöl annyival jobb, de bennem van a tudat hogy elvileg nem rossz! elöször ultra kaze-t akartam, de az már nagyon hangos lehet, azt figyelmbe véve hogy ezek az 1900 ventik is üzöltenek este amikor nincs már forgalom erre felé, ehez kellet a venti szabályzó! :)

Speed(R): a levett haázlap azért volt nem hiába csavarmentes a ház, és könnyü szerelni nem akartuk állandoan levenni a ház oldalát. annyira erösek a ventik, hogy ugyan ezt a höfökot produkálta a gép a 8+ blend teszt alatt! én a mai napig azt gondolom, hogy hibátlan választás volt a TRUE, pláne a fekete dizájn miatt! szvsz nagyon jól mutat a házba, még akkor is ha beszerzése igen körülményes volt. De le a kalappal a PCGear elött. hibátlan hidöben rendeltem tölük! avval számolj, hogy a polirt nem uszod meg, de erre bátran ajánlani tudom csak subaruwrc-t. hibátlan munkát végzet. polir elött 3.6-on kb ugyan ugy elérte a 80 fokot mint 3.8-on!

[ Szerkesztve ]

(#24) Speed® válasza G4ga (#23) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Levett oldallappal nem alakulnak ki azok a légáramok, akikkel teljes lesz a gép hűtése és mások az egyes hőmérsékletek is (még ha nem is a CPUé változik nagyban, de RAM\chipset\VGa tuti).

TRUE nem rossz, de nekem nem ér +10kt a jelenlegihez képest az a 1x°C, nem szélsőségeskedek. Éppen emiatt a Rouge házat is elvetettem (most), maradok az eredeti elképzelésemnél, egy Lian-Li V350be költözök, abba legalább akkor sem fér be egy böszme hűtő ha akarom, így tuti nem veszem rá magam az állatkodásra :D A megspórolt 15kt (Rouge/V350, Ninja/TRUE) meg elköltöm egy IceQs 4850 beszerzésére, azzal valszeg többet nyerek, mintha hűtőt cserélnék :)

(#25) G4ga válasza Speed® (#24) üzenetére


G4ga
őstag

itt nem rendszert teszteltünk hanem a két hütöt! de igazat adok neked!

a többit meg megértem! kinek mi ér meg, az az egyéni véleménye! a kártya nagyon jó válaztás! sokak keresik! a jelenlegi vga.m hibátlanul müködik ugyan ref hütös de igy se megy fel 50-60 fok fölé! pedig megvan huzva! :))

(#26) proci985 válasza G4ga (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, én használok 2000rpms ultra kazet, annyira nem vészes a hangja. jó, lehet hallani, de minden relatív... a papst 4312höz képest pl nagyon halk:) bár 200m3/hnak már szélzaja van inkább, de az nagyon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) Qru válasza proci985 (#26) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

200m3/h az már igen komoly légáramlatot (és hangot) kelt. Nálam a TRU-n egy 126m3/h-s YS-tech venti van. Az még elviselhető hangilag sztem.

#nincsbennetarcsi

(#28) subaruwrc válasza Qru (#21) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem is a hőátadás miatt hanem mert csúnya és nem szeretek ilyet kiadni a kezemből.

(#29) proci985 válasza Qru (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

45 db. és nem ajánlatos mellette nyúlkálni:) ellenben szép mély hangja van, és a hangerőből meg tudom állapítani, h kb mennyin megy. amíg nem játszom, addig le van kapcsolva, érthető okok miatt. a hűtőn lévő ultra kaze és S-flex@1900rpm is kb annyin tud, azok meg le vannak húzva 4-5Vre. meg a többi venti is 7re:) játéknál meg megnyugtató a búgó hang, kb mint ahogy az autóverseny se ér semmit brummogás nélkül:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) G4ga válasza proci985 (#29) üzenetére


G4ga
őstag

ezt valahogy megtudom érteni! én spec élvezem amikor játszok, és feltekerem a ventiket és megszolal a gép! ahogy a herccek izzanak... nem is gép a gép hang nélkül... :)

(#31) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Jó lett a teszt, gratula! :C
Annyit hozzátennék hogy a pcgear.hu-n 11,5k-ért van TRUE 120 Black, én is ott vettem...ami így annyiba kerül mint a TRU. Így pedig a TRUE 120 Black jobb vételnek számít mindenképp... ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#32) old gray


old gray
addikt

Grat. a teszthez! Érdekes eredmény született, nem is olyan régen diskuráltunk páran a "milyen cpu hűtőt vegyek.." c. topicban arról, hogy a Frostytech nem hiteles oldal mert a TRU-t jobbnak hoztak ki mint a TRUE-t. De vajon mi a magyarázat erre? Lehet kevesebb heat-pipe jobban felmelegszik és jobban elvezeti a hőt, mint több heat-pipe (többfelé oszlik el a hő, így a heat-pipeok nem forrósodnak át annyira, ergo kisebb a hatásfokuk????). Vagy a talpak felülete polír után is eltérő, illetve nem azonos mennyiségben és felületi eloszlásban kentétek fel a pasztát?

Mindenesetre én nagyon régóta favorizálom a Frostytech oldalt, nagyon jó standardizált tesztkörnyezetük van, így nálam továbbra is az etalon hűtőkkel foglalkozó oldal marad. :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#33) KrAt


KrAt
veterán

Meglepő :) De jó kis teszt :R

de nagyÍt mert nem a nagymamádról van szó :)

[ Szerkesztve ]

(#34) G4ga válasza Beowulf_78 (#31) üzenetére


G4ga
őstag

az nap amikor feltettem a tesztet logoutra éppen annyin ált!
én is még 12 körül vettem! A mostani áringadozásokat figyelembe véve most drágább! :)

old gray: mondjuk ök pont nem azonos feltételek mellet tesztelték a két hütöt, mert a TRU-n más volt a venti! de igazzuk lett! :) - hiszünk nekik!

KrenAtesz: javítom! :)

Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#35) Lujgi


Lujgi
tag

Na ez jó kis teszt,jó hogy ráleltem,mert pont most fogok hűtőt vásárolni és pont ez a 2 hűtő között gondolkodtam!!!!De így már egyértelmű a dolog!

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#36) Bangyee


Bangyee
csendes tag

Meglepő eredmények...
A tápnak nem lenne jobb háton fekve?

[ Szerkesztve ]

(#37) syC


syC
addikt

UP! Kár hogy nem működnek a képek :)

(#38) TazLeacher válasza syC (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már igen... ;]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.