Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kemotox

    addikt

    Óóó először azt hittem, hogy arról lesz szó, hogy kéne nyelvvizsga és magadtól kéne otthon tanulni. Így könnyűűűű. Ha már egyszer sikerült letenni a nyelvvizsgát akkor hamar vissza fogsz rázódni. Nem írom azt az unalmas közhelyt, hogy "amit egyszer megtanulsz, azt nem tudják elvenni tőled", mert igen is felejt az ember, de ha már egyszer bebifláztad akkor most gyorsabban fog menni. Én is így vagyok amúgy, csak nekem mindössze 3 év az ami eltelt a nyelvvizsga óta. Baromi sok angol szöveget olvasok, azzal nincs baj, inkább a szövegelés.
    Megérteni elég jól megértem, bár pl ha filmet nézek akkor zavar, hogy kis apróságokat nem értek. Ezek főleg olyan szavak amiket nem ismerek túlságosan, vagy ami a legjellemzőbb, hogy tulajdonnevek. Ki szoktam rakni feliratot is, angolul persze, na úgy már nagyon könnyű. Próbáld ki te is. Angol szöveg + angol felirat, egyszerre olvasod és hallod a dolgokat, nagyon pöpec.
    Másik dolog ami személy szerint elég hiányosság nálam, és szerintem nálad is, ha nem használtad már jó ideje az angolt: a beszélgetés. Na ezt nem tudom hogyan lehetne gyakorolni. Nemtom mennyire vagy játékos, de pl a netes játékok tökéletes lehetőséget biztosítanak arra, hogy angolul beszélj másokhoz.

    Nah nekem ezek a tippjeim. Hev gúd fán with prektiszing inglis lengvidzs, and gúd lákk! :D

Új hozzászólás Aktív témák