Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Flashget válasza Samott (#167) üzenetére


Flashget
félisten

Eltelt 1 hét lehet azóta már van nekik V4-es.

Realme GT Master Edition

(#202) Samott válasza Flashget (#201) üzenetére


Samott
addikt

Lehet, de en mar multhet hetfon megvettem a sajatom naluk. Most csak 2 darab van keszleten, nem tudom mekkora forgalmuk van megkockaztatom az meg abbol a keszletbol van ami legutobb volt. Fel kell hivni oket, megnezik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#203) atua


atua
aktív tag

Tegnap délutáni infók: Iponhoz v2 érkezett, illetve a PCX-nél is v2 volt készleten. Ellenben mysoft.hu-n volt raktáron v4, 15:30-kor megrendeltem, ma reggel 9-re már le is szállította a futár. Respect! :R

(#204) zoli62


zoli62
addikt

Megvan a C7, egy az egyben kihúztam a kábeleket a TL 1043 ND-ből, és bedugtam az 1750-esbe. Különösebb sebességváltozást nem tapasztaltam, egyelőre még 100-as netem van. A menüből hiányzik az uptime, legalábbis én nem találtam meg.

(#205) bandigyerek válasza zoli62 (#204) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Az 1043nd-s is vitte a 100Mbit-et?

(#206) zoli62 válasza bandigyerek (#205) üzenetére


zoli62
addikt

Stabilan 94 Mbs volt a max Archer C7-en is, TL 1043 ND-n is.

(#207) woodworm válasza zoli62 (#206) üzenetére


woodworm
veterán

A 1043-as és a c7-es között nincs akkora különbség, hogy észrevehető sebességbeli eltérés adódjon. Ami jelentős plusz, az a 5GHz. A v2 és a v4 között inkább csak reszelgették a hardvert, gyakorlatilag új stepping került bele az alkatrészekből.

(#208) TeeJay válasza woodworm (#207) üzenetére


TeeJay
félisten

1043ND V2 és V3-ban a 720MHz-es QCA SOC van a V4-ben és az Archer C7-ben meg szintén a 750MHz-es SOC van már
az felel a 3x3:3 MIMO-s 2,4GHz N wifiért is
tehát tulajdonképpen addig nincs különbség
ami extra hogy a C7-ben van AC-s vezérő is 3x3:3 MIMO és közös antenna van 2,4 meg 5GHz-re
plusz 64MB RAM helyett 128MB
meg már az új TP-Link felület van nem a régi gagyibb

HW NAT miatt nem is fog semmit észrevenni 1/1gigás netnél sem :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#209) woodworm válasza TeeJay (#208) üzenetére


woodworm
veterán

Az új soc kapott néhány funkciót és a gyártás finomodott annyira, hogy tudták emelni az órajelet, ugyanígy a belerakott switch. A több ram esetleg a több kliens kifogástalan kiszolgálásában vehető észre.
Ezek közül egyik sem olyan tényező, ami a sebességben észrevehető gyorsulást hozott volna. Viszont a 1043-as topikban pont most járja kálváriáját egy v4 tulajdonos, hogy bekapcsolt hwnat mellett visszaesik a wifi sebessége. Hibakeresés közben talált mástól is hasonló visszajelzést.

(#210) TeeJay válasza woodworm (#209) üzenetére


TeeJay
félisten

arra még nincs csak gyári FW, az Archer C7 V4-re meg már van tuti FW

arra tudok még gondolni hogy a kicsit javított újabb SOC-ban a 3x3:3 N-es wifi vezérlő is finomítva lett
aztán lehet jobb picit
igen a gigabit switch-et én is kifelejtettem hogy az is újabb

igen tudom akinek 1043ND-vel van baja de szerintem az hibás eszköz lesz mert HW NAT-nak semmi köze a wifi-hez
ott valami más hiba lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#211) Flashget válasza TeeJay (#210) üzenetére


Flashget
félisten

melyik ez a tuti fw?

Realme GT Master Edition

(#212) zoli62


zoli62
addikt

Nincsenek a rendszernaplóban bejegyzések, csak a router konfigurálása után. Ez hiba, vagy feature?

(#213) TeeJay válasza Flashget (#211) üzenetére


TeeJay
félisten

mármint úgy mondom hogy a C7 V4.x-re már adtak ki FW-t a 1043ND V4.x-re meg még csak a gyári van
tehát még nem jött rá javítás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#214) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok!

Hol tudnék most venni C7 V4-et jó áron? Mert sok helyen nincs feltüntetve, hogy melyik verziójú C7 van.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#215) TeeJay válasza Sev!er (#214) üzenetére


TeeJay
félisten

forgalmasabb kiskereket felhívod vásárlás előtt

ipon, pcx, aqua, hardverker, compker, a4team és a többiek
valahol biztos meg tudják mondani milyet kapnak
ha meg nem berendeled személyes átvétellel és amikor eléd rakják és látod hogy nem V4.x akkor nem kéred
ennyi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#216) szaboi6512 válasza TeeJay (#215) üzenetére


szaboi6512
őstag

[link]

[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#217) Flashget válasza TeeJay (#215) üzenetére


Flashget
félisten

pcx,hardverker kapcsan

Realme GT Master Edition

(#218) TeeJay válasza Flashget (#217) üzenetére


TeeJay
félisten

hardverker azért jobb mert ők nem csak webáruház hanem tartanak is készleten minden terméket
aztán azonnal meg tudják nézni milyen :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#219) Flashget válasza TeeJay (#218) üzenetére


Flashget
félisten

mvelnok nagyker is egyben.

Realme GT Master Edition

(#220) zoli62 válasza Flashget (#219) üzenetére


zoli62
addikt

Na és nagyker áron adják magánszemélynek? :)

(#221) TeeJay válasza zoli62 (#220) üzenetére


TeeJay
félisten

a kiskerek 99%-a nem tart készletet hanem mindent rendelésre hozatnak Budapesti nagykertől másnapra
a hardverker meg olyan nagyker ami kisker tevékenységet is folytat
bestmarkt is hozzájuk tartozik szóval ha bárhol rendelsz tőlük előtte oda tudsz telefonálni hogy melyik HW verziót tartják raktáron és az alapján tudsz venni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#222) zoli62 válasza TeeJay (#221) üzenetére


zoli62
addikt

Jaja. 15 éve még rendeltem gépet nagykerben olyan áron is. Régi szép idők. Ja, egyébként ahol most vettem a C7 V4-et, csak számlát adtak, és olyan jótállási jegyet, amin nincs feltüntve az importőr. TP-Link support megnyugtatott, hogy garanciális esetben elég a számla, szériaszám. Korábban néha leveleztem nagykerekkel árajánlatot kérve.

[ Szerkesztve ]

(#223) bandigyerek válasza zoli62 (#222) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Jó az öreg a háznál! :R

(#224) zoli62 válasza bandigyerek (#223) üzenetére


zoli62
addikt

Hmm? :)

(#225) Boond


Boond
addikt

Azt nem tudja vki emagnál vajon milyen verzió lehet? vagy amilyen éppen jut? Lehet máshol kellene rendelni... vagy megkockáztatni.. nem tom...

v4 tűnik befutónak...

(#226) bandigyerek válasza Boond (#225) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Fel kell őket hívni, vagy írsz nekik. Ha van raktáron, megmondják, hogy milyen van. Én is írtam párnak, aztán maradt az amit az egyik fórumtárs linkelt be. Ők úgy is írják, hogy V2, meg V4 a típus után. Nincs szatyorba cica.

(#227) Boond


Boond
addikt

Ezt értem, a fekete péntek miatt érdekelne... de ha rendelnék akkor felhívom őket/ oda írom majd, hogy v4 kell :D

Bár, akik rendezik, azok nem tudom mennyire foglalkoznak ezzel... Az meg ha mondjuk van 1000 ft különbözet meg nem lenne érdekes. Aztán kitudja, lehet véletlenszerűen küldözgetik a kék meg a zöld dobozt...

(#228) wiERHcSc


wiERHcSc
tag

Sziasztok,
Valaki használja torrent re a routert?
NTFS alatt, lassabban működik mint a régi 1043nd-m.
ExFAT-al használja valaki? Hogy formázta le? aMule beállításban tud valaki segíteni? Nem sikerül működésre bírnom. Köszi előre is!

(#229) zoli62


zoli62
addikt

Lenne kérdésem olyanhoz, aki tett már fel a C7 V4-re third-party firmware-t.

(#230) Boond


Boond
addikt

Voltam a tescoban, és a tp linkek mind új dobozúak voltak... igaz pont nem az a típus... akkro csak új verziót küldenek má? vagy? készlet kisöprés?

(#231) Boond


Boond
addikt

http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_Archer-C8.html#overview

Erről mi a vélemény? kb egy áron vannak, van usb3 azt írja jobb a wifi. Ebből is van már több kiadás, gondolom ugyan úgy nehézkes utána nézni melyik kapható.

(#232) xxmerlin


xxmerlin
csendes tag

Szeretnék egy v4-es router venni. A kérdésem, hogy a suste-OpenWRT-BB-0.8.1-archer-c7-v2 firmware felrakható-e a v4 verzióra ?

[ Szerkesztve ]

(#233) ferob válasza xxmerlin (#232) üzenetére


ferob
őstag

Már volt róla szó, hogy a hardveres eltérések miatt nem lehet egyik típushoz tartozót a másikra felrakni.

(#234) xxmerlin


xxmerlin
csendes tag

Pontosítanám: a suste-OpenWRT-BB-0.8.1-archer-c7-v2 firmware felrakható a v4-es verzióra ?

(#235) xxmerlin válasza ferob (#233) üzenetére


xxmerlin
csendes tag

Köszönöm. Várható a v4-es verzióra a kiadás ?

[ Szerkesztve ]

(#236) ferob válasza xxmerlin (#235) üzenetére


ferob
őstag

Bár ennek a megválaszolását inkább a készítő felé kéne intézni, de erős kétségeim vannak, hogy bármilyen régebbi verzió elérhető lesz egy új eszközre, így inkább érdemes a LEDE felé orientálódni, mert vannak snapshot buildek, amit megtalálhatsz itt, de értelemszerűen még nem kiforrott és a firmware jellegéből adódóan mindent neked kell telepíteni, így a webes felületet is.

(#237) wiERHcSc


wiERHcSc
tag

Sziasztok,

v4-en nyúzza valaki az "Offline download"-ot? Visszatölteni nekem nem nagyon akar, ha kész a letöltés...
Transdroid beállításban, vagy bármi külső progi beállításában tud valaki segíteni, hogy érhetném el? Milyen porton kommunikál?

(#238) eisento


eisento
addikt

sziasztok!

Akinek van ilyen routere digis nettel meg tudna nekem nezni, hogy gyari fw-vel be tudja-e allitani ipv6-ot?

most 4300-asom van de sajna nem tudom beallitani rajta mert nincs "Share with IPv4" beallitas csak egy ezer eves beta firmware-ben de az meg eleg instabil...

digihez meg kell ez a share with ipv4 szarsag...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#239) ferob válasza eisento (#238) üzenetére


ferob
őstag

Be lehet állítani, a V2 és a V4 is tudja, ha esetleg érdekelnek a további eltérések az utóbbi kettő között, akkor ha visszaolvasol, találsz róla információt.

Láttam a DIGI topikban, hogy kértél képet a beállításról, ezért alább találhatsz egyet róla.

[ Szerkesztve ]

(#240) eisento válasza ferob (#239) üzenetére


eisento
addikt

Vaaaaaaaaaa, na vegre nagyon koszi :) :R

akkor asszem meg is van a karacsonyi ajandek magamnak :D gondolom inkabb v4-eset vegyek ha mar veszek...

Remelem legalabb annyira stabil lesz mint a 4300 :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#241) ferob válasza eisento (#240) üzenetére


ferob
őstag

Amennyiben nem zavar néhány apró dolog, így pl. az, hogy le lett butítva a rendszernapló, valamint hogy nem látod egyszerűen, hogy mennyi az uptime és mikor kapcsolódtál vagy éppen a kliensek, továbbá nem szándékozol 3G/4G USB sticket csatlakoztatni hozzá, akkor a V4 lehet a jobb választás, viszont a Forgalmi statisztikák, a DoS védelem, valamint a QoS nem működik, ha a NAT Boost be van kapcsolva.

Ha esetleg érdekes, akkor a ~944/218 megy a routerrel, így nincs különösebb gondja a gigabites csomaggal sem.
Elérhető a magyar nyelv az újabb eszköz webes felületén, bár van pár esetlen megoldás, és a gyártó elképzelése szerint a magyar nyelv az Magyarország, valamint hg_HG, szóval akárki csinálta, az nem volt a helyzet magaslatán, de legalább a lehetőség adott.

[ Szerkesztve ]

(#242) eisento válasza ferob (#241) üzenetére


eisento
addikt

Eleg LOL, hogy egy uptime-ot nem tud az ember megnezni meg, a kapcsolodast biztos nagyon nehez lehet megcsinalni a tplinknek. :U

3g/4g stick nem lesz hozza, a QoS annyira nem izgat, bar ez is fura ha egyszer benne van mint lehetoseg hogyhogy nem mukodik? :)

"nem látod egyszerűen, hogy mennyi az uptime és mikor kapcsolódtál"

vagyis egyaltalan nem mutatja mennyi ideje van uptime? azert ha netszakadas van jo lenne latni mikor kapcsolodott fel stb, vagy benne van csak el van rejtve?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#243) ferob válasza eisento (#242) üzenetére


ferob
őstag

A régi fapados és egyben zöld felületen ezek könnyen látszottak a főoldalon is, de az új felületnél nem látszik, sőt igazából a logból sem, nyoma sincs semmilyen kapcsolódási információnak az összes megjelenítésénél sem, se PPPoE, se pedig DHCP, sőt igazából csak olyasmit jelenít meg a naplóban, ami lényegtelen.

A csatlakozott kliensek neve látszik, de ott sem az, amit a DHCP beállításoknál pl. fixen megadtál, hanem az androidos készülékeknél pl. az ID, így lényegében kb. beazonosíthatatlan, de az IP-cím, a MAC-cím és a kapcsolat típusán (2.4/5GHz) kívül semmit nem tudsz meg.

[ Szerkesztve ]

(#244) zoli62 válasza ferob (#241) üzenetére


zoli62
addikt

A TP-link support válaszolt az uptime-t és PPPOE kapcsolódási időt firtató kérdésemre, hogy a közeljövőben nem tervezik ezek visszatételét.

(#245) ferob válasza ferob (#241) üzenetére


ferob
őstag

Úgy néz ki, hogy bekerül a V4-be a következő firmware-rel az USB modemes támogatás, amit a V2 is tud, mert a jelenlegi béta verzióban ezzel elég sokat foglalkoztak.

(#246) Tomkaa válasza ferob (#239) üzenetére


Tomkaa
tag

Szia Ez működik UPC nettel is? Vagy ott hogy érdemes beállítani a routert? Jelenleg gyári beállítás fut azt hiszem. Viszont a nettel van egy kis gondom is...mert mobil eszközökön nem tölt be bizonyos oldalakat. Upc topikban azt mondták a modemen kellene állítani ipv6 -ról 4-re. De lehet a c7-en se jól van beállítva.

(#247) ferob válasza Tomkaa (#246) üzenetére


ferob
őstag

Hasonlóan, annyi eltéréssel, hogy a te szolgáltatód esetében nem PPPoE kapcsolatról van szó, így ott dinamikus IP-címzést kell beállítani.

Ha nem tölt be mobil eszközökön bizonyos oldalakat, akkor érdemes lenne megnézi pár dolgot, így például azt, hogy amennyiben a router kapott IPv6-címet, akkor a mobil eszközön (mondjuk android esetében) a "Beállítások > Névjegy > Telefon azonosítója > IP-cím" alatt az IPv6-cím nem-e csak kapcsolati szintű, így ha egy fe80-nal kezdődő címet látsz, akkor minden bizonnyal erről lesz szó, így az eszköz nem jut kit az internetre.
Ha ez csak akkor fordul elő, amikor egy bizonyos ideig nem használod az eszközt, akkor ez android limitáció lesz, és ha azt nézzük, hogy mit igényel megoldani, akkor ezzel önmagában te nem fogsz tudni mit kezdeni.

Értelemszerűen, ha nincs konkrét oka, amiért IPv6-elérésre lenne szükséged, akkor célszerűbb kikapcsolni, így bármilyen ezzel kapcsolatos probléma megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#248) Tomkaa válasza ferob (#247) üzenetére


Tomkaa
tag

Nagyon köszönöm a választ! Amint végzek munkában megnézem a dolgokat amiket javasoltál. Konkrét okom ipv6-re nekem személy szeirnt nincs azt hiszem. Bár hogy őszinte legyek teljese nem világos miért lenne szükségem rá. Visoznt azt láttam, hogy a upc modem beállításai ipv6-on vannak. Az a poén hogy máshol, pl munkhaelyi wifivel tökéletesen működik minden.

(#249) Tomkaa válasza ferob (#247) üzenetére


Tomkaa
tag

Megnéztem a mobilon az ip címet, és ja ez az fe80-van kiírva. De ugyanígy ezzel kezdődik a router ip címe is. Valószínűleg a szolgáltatónál kéne visszaállítani ipv4-re. Legalábbis másik forumban ezt mondták. A mobil csak erről a hálózatról nem tölt be néhány dolgot. Más wifin minden oldalt betölt normálisan.

(#250) trance89


trance89
őstag

Üdv
Archer C7 v2 milyen sebességű netet képes kihajtani LEDE cfw-el (HW NAT nélkül)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.