Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Nagya21 válasza Hauptmann (#98) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ma vettem az edigitalba 27k, V2-es verzió, 3év garancia.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#102) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Naszóva hogyasszongya így egy esti tesztelés után:
Tenda f300-at váltott, panellakás, 2szoba hall, a router a bejáratnál a falon, a vevő a nagyszobában a falon.
Távolság 4m, 2 vatag betonfal. Digi 100/50-es net.
A 2.4-en az eddigi 25-50Mbps (nagyon ritkán 60-75) eléggé ingadozó jel helyett stabilan megvan a 60-65Mbps. :C :C :C
5Ghz-en telóval tudom mérni, a számítógép mellett megvan a 90-98 mbps :C :C :C

A kisszobában 7m-re az adótól (2vékony betonfal) 5Ghz-en 2csík, a teljesítmény 80-90Mbps megvan, a 2.4-en az eddigi 2 csík helyett stabilan max vétel, és a teló maxon 50Mbps-en veszi az adást. :D
Az erkélyen az 5Ghz megszakad, szobában az erkély ajtónál még mukogyy.

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#103) ChanOP válasza Nagya21 (#101) üzenetére


ChanOP
csendes tag

Én is tegnap vettem, szintén akciósan az Edigitalban, de nekem csak 2 év garanciát adtak.

Te hogyan kaptál 3 év garanciát? A weboldalon is csak 2 évet írnak és nekem a garancia papírra is 24 hónap került. Esetleg regisztrálni kell a +1 év garanciáért?

Biztos, hogy te 3 év garanciát kaptál és nem csak a dobozon szereplő 3 year warranty matricából gondolod, hogy annyi van rá?

(#104) Nagya21 válasza ChanOP (#103) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
A dobozon 3 év van, a gari papiron is 36hó szerepel, de du, megnézem újra.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#105) Nagya21 válasza ChanOP (#103) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Papirra is 36 hó garit irt a srác.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#106) tobal155


tobal155
újonc

Sziasztok!

Most tervezek én is c7-est vásárolni. A tp-link oldalán látom, hogy van V3 és V4 is. Körbekérdeztem egy csomó kereskedőt, de mindenhol v2-es van.
Kérdés, hogy tud-e valaki olyan forrást, ahol v4 beszerezhető?
Vagy van-e infó arról, hogy miben különbözik ez a V2-től.
Azt láttam egy korábbi hozzászólásban, hogy nagyjából mi változott, csak azóta van-e esetleg pontosabb ifó?

Köszi

(#107) ferob válasza tobal155 (#106) üzenetére


ferob
őstag

Pontosan itt, az öttel előtted levő hozzászólásomban található meg minden eltérés, valamint a többire ebben a hozzászólásomban találsz választ.
A V4 egyelőre itthonról továbbra sem szerezhető be.

(#108) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok!

Ahogy az előbb a kolléga is kereste V4 verziót, én is ezt teszem már lassan 2 hónapja. Úgy tűnik, hogy végre sikerült találni itthon is.
Egyelőre 2 boltban kapható: itt és itt.
Annyi, hogy mindkét üzletnél érdemes előtte egy emailt váltani velük, hogy biztosan kapható e, és a megrendelésbe is beleírni, hogy V4-t szeretnétek.

[ Szerkesztve ]

(#109) tobal155 válasza Ukeve (#108) üzenetére


tobal155
újonc

Szia Ukeve!

Esetleg már meg is kaptad? Valóban V4? Nekem a BEVA chipnél V4-et mondtak, aztán kiderült, hogy az valóban V2 és firmware-e v4-es. Pontosan nem tudom, hogy ez mit jelent.

Ma voltam bent a firstshopban (arra felé lakom) és kértem én is a V4-et. Azt mondták, hogy már én vagyok a harmadik aki ezt kéri. :) Nem voltam meggyőződve arról, hogy az is lesz. :)

Remélem tényleg az lesz.

Az más kérdés, hogy valóban jobb-e nekünk a V4, mint a V2 (kétsávos antenna, új chipset). Ferob leírása alapján jó sok funkcióval bővült.

Üdv,
Tobal

(#110) ferob válasza tobal155 (#109) üzenetére


ferob
őstag

Az inkább mellébeszélést jelent, mert a V4-re való firmware több okból sem jó a V2-re, mivel ha így lenne, akkor senki sem keresné az újabbat, hanem egyszerűen csak lecserélné a firmware-t.
Erősen kétlem, hogy jelenleg bármelyik említett üzletnek lenne készleten ilyesmi.

Az előző leírásomban található eltérések mind az újabb verziójú gyártói firmware-nek köszönhetőek, így ha elérhetővé tennék a V2-re, akkor azon is ki lehetne az említett funkciókat használni, de ezt nem fogják meglépni.

További hardveres eltérések alább találhatóak, de a Flash és a RAM mérete nem változott.

- SoC (QCA9563-AL3A / 750 MHz)
- Flash chip (GigaDevice GD25Q128CSIG)
- RAM chip (ESMT M14D1G1664A-2.5B x1)
- Switch chip (QCA8337N-AL3C)
- U.FL csatlakozók (Ezúttal nincs forrasztva)
- Nincs Mini PCIe csatlakozó (Minden integrált)
- Kisebb tápegység (12VDC / 2A)

[ Szerkesztve ]

(#111) Ukeve válasza tobal155 (#109) üzenetére


Ukeve
tag

Hello!

Még nem kaptam meg. Szerdán rendeltem, egyelőre feldolgozás alatt áll. Postai átvételt kértem utánvétellel, ha nem V4-t hoznak, akkor nem veszem át. Email váltás során írták nekem, hogy ha V4-t szeretnék, akkor egy ezressel többe fog fájni, mintha csak a shop-ból rendelnék. Ahogy leadtam a rendelést, pár percen belül módosították is a drágább árra, azt mondták telefonban is, hogy így biztosan V4 lesz.
Szerintem a héten megkapom, mindenképp írok ide, hogy mi lett. :)

ferob
Szerintem nekik sincs készleten V4, hanem tudnak egy biztos forrást, ahonnan lerendelik. Ha lenne készleten, akkor már nem feldolgozás alatt állna a rendelésem.

[ Szerkesztve ]

(#112) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Sziasztok!

Most rendeltem innen, kíváncsi vagyok mint küldenek.

(#113) zeus26 válasza Hawaii2249 (#112) üzenetére


zeus26
csendes tag

Ma kaptam tőlük. V4 :DD
Nyugodtan rendelhet mindenki. Van V2 és picit drágábban V4. Minden OK.

Üdv zeus!

(#114) Ukeve válasza Ukeve (#111) üzenetére


Ukeve
tag

Megkaptam én is a V4-t, úgyhogy lehet rendelni bátran. ;)

(#115) HoryThePooh válasza Ukeve (#114) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Ha van esetleg összehasonlítási alapotok sima C7-hez képest akkor kérünk szépen valami kis info-t, hogy miben más, jobb, erősebb, szebb :D stb. Köszi!

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#116) ferob válasza ferob (#110) üzenetére


ferob
őstag

Elérhető a legfrissebb firmware a V4-hez, amiben az egyik változás, hogy választható lett a magyar nyelv.
Mivel még a Global/Magyar oldalon nem érhető el, ezért az alábbi linken lehet letölteni.

Archer C7(EU)_V4_170901

[ Szerkesztve ]

(#117) KunEmber válasza ferob (#110) üzenetére


KunEmber
senior tag

Van egyébként az új illetve a régebbi verziók között lényegi különbség egy átlag felhasználónál? (Én csak azt szeretném ha a digi 100 lejönne maradéktalanul wifin, 4 eszközre, 2,4 és 5 ghz-n is :) )

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#118) bluemirage válasza KunEmber (#117) üzenetére


bluemirage
őstag

100 mbit.... 2,4 Ghz-en nem lehet általában ekkora tempót átvinni a legtöbb mobil klienssel.

Ezen átlendülve igen! A V2-es is biztosan viszi LAN-on a 100-at, és AC-n is a 100-at a vele egy helységben lévő eszközökkel illetve max egy vékonyabb válaszfalon keresztül. A tereptárgyak való érzékenység meg az AC nem kis hátránya... :). Családi házat normálisan nem is lehet csak AC-val lefedni, a betonfödém meg durván sorvasztja, így az emelet / földszint viszonyban sem ideális. De ezek úgyis közismert közhelyek.

Meliora sunt bono inimica

(#119) KunEmber válasza bluemirage (#118) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ja, jogos, persze, igazad van.

Oké, köszönöm :)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#120) KunEmber válasza bluemirage (#118) üzenetére


KunEmber
senior tag

Hopp, eszembe jutott még egy kérdés. Elég lenne nekem a C5 vagy inkább C7? (Tudom, tudom, milyen routert topic. :) )

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#121) ferob válasza KunEmber (#120) üzenetére


ferob
őstag

Az eltérésekkel kapcsolatban neked is csak ajánlani tudom az alig néhány hozzászólással ezelőtti leírásomat innen, ahol megtalálhatod a különbségeket.

Tekintve, hogy mostanában már kapható a régióban a V4, ami az új felület és funkciók tekintetében szinte teljes, valamint frissítéseket is fog még ezáltal kapni, ezért inkább ezt érdemes megvásárolni, főleg akkor, ha a jövőre is gondolsz.
Viszont, ha nem csak egyszerű felhasználói szemmel nézzük, akkor az is lényegi eltérés, hogy a C7 már 3x3:3 MIMO, ami a sebesség tekintetében nem elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#122) bluemirage válasza KunEmber (#120) üzenetére


bluemirage
őstag

A C5 kifutó típus már alig kapni. Épp korábban írtam abba a topikba, hogy az Ipon-nál talán még kapható.
De igen... műszakilag elég lenne a leírtakhoz. De figyelj, hogy nehogy valami C5X-et vagy C1200-as vagy bármilyen C5 klónt sózzanak rád.
Nekem otthon C7 van... teljesen jó..! Egy 75nm-es lakás közepén van. De most már így utólag a jobban és finomabban menedzselhető Asus AC58U-t venném a C7 helyett... bár egyenlőre még mindent meg tudtam oldani a C7 gyári felületén is.

szerk: @ferob
Teljesen igazad van! :K De azt azért tegyük hozzá, hogy ritka 3x3x3-as kliens... Legalábbis a tipikus kliensek között ritka. Pl.: Hálózatépítés során jöhet jól, ha nem kábelezve kötsz össze pontokat.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#123) KunEmber válasza bluemirage (#122) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Láttam, hogy a milyen routert topicban is ajánlod az Asus AC58-at. Akkor nem kell tartani az alsó kategóriás Asusokra jellemző újraindulástól, jeleldobásból?

Linksys WRT54GL-en szocializálódtam :) Megkap, Tomatora frissít, félévente firmware frissítést ellenőríz. Atomstabil. Most van egy TP-link TL-MR3220-em, az is stabil. Remélem, ezek után nem nyúlok bele valami nagyon rosszba...

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#124) Speed válasza KunEmber (#123) üzenetére


Speed
őstag

Ez engem is nagyon érdekelne, mert C7 és ac58u között őrlődöm.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#125) bluemirage válasza KunEmber (#123) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem kell tartani tőle. Az ASUS AC58U egy ajánlható remek AC-s router. Gyártáshibás darabot ki lehet fogni... mint mindenből.
A C7 a levegőben elvileg erősebb', az ugyanis 3x3:3 MIMO-s, míg az AC58U 2x2:2 MIMO.

A C7 v2 2,4 GHz-en belső antennás, ami szintes lakásban gond lehet, hiszen pont a 2,4 Ghz-et nem tudod számodra megfelelő módon irányítani. A v4-en már úgy tudom, hogy egyesítve van, azaz dualband-es a 3 külső antenna. (javítson ki valaki, ha tévedek) Ez az előbbi esethez képest előny, de nem maradéktalanul, hiszen a tapasztalat szerint a sávonként dedikált antennák jobbak, mint az ilyen többcélú antennák.

Az igazán nagy különbség a szolgáltatások és kezelőfelület terén van... ahol a gyári szoftverrel az ASUS sokkal előrébb van. A TP-link felülete továbbra is fapados.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#126) Speed válasza bluemirage (#125) üzenetére


Speed
őstag

Pontosan jól mondod a v4-ben már kihozták a 2,4G-t is a dobozból.

Számomra is nagyon hasznos volt a válasz, az elején sok volt a panassz az ac58u-ra, sokan vissza is vitték (ezért kezdetem a C7 felé kacsingatni), de úgy néz ki mára nagyjából kinőtte. Nekem egy 83nm-es lakásba kell (500megás digi nettel) ahol középen lesz az egység, remélem 2,4G-n legalább ki fogja minden helyiséget szolgálni.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#127) KunEmber válasza bluemirage (#125) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ. Szerencsére otthon már csak egy eszköz menne 2,4ghz-n, amin amúgy a panelban látok vagy 15 (nem, ez nem túlzás) másik jelet.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#128) tobal155


tobal155
újonc

Kicsit félve kérdezem itt a C7 fórumban :), hogy mi a véleményetek a C9-ről?

Ugyanaz a bajom, mint a C7-nél, hogy mindenütt a V.3-as verziót forgalmazzák, de a tp-link oldalon már V.5 szerepel.

Nagyon köszi,
Kojani

(#129) solyomferi


solyomferi
tag

Üdv én is benevezek egy V4 verzióval,
Látom nagyon nem pörög a téma ennyire jó a router?

(#130) bluemirage válasza solyomferi (#129) üzenetére


bluemirage
őstag

Elég elterjedt a közép kategóriás AC-s eszközöknél, de kvázi hibamentes.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#131) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

Jelenlegi TP-LINK WDR3600 -omat próbálom kiváltani. És egyik szempont, hogy torrentezni tudjak vele külső winchesterre.
A kérdésem az lenne (gondolom csak openwrt-vel lehet csak) , hogy mennyi a max letöltési sebesség amit tud a készülék ? És ha esetleg valaki torrentezik mellette rendesen tud filmet streamelni ? (DLNA)

Köszönöm a választ előre is.

(#132) bandigyerek válasza solyomferi (#129) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Hol vetted a V4-es verziót?

(#133) solyomferi válasza bandigyerek (#132) üzenetére


solyomferi
tag

BestByte

Azt mondta az eladó már kifutott a régebbi verzió.

[ Szerkesztve ]

(#134) bandigyerek válasza solyomferi (#133) üzenetére


bandigyerek
senior tag

köszi

(#135) ferob


ferob
őstag

Elérhető a legfrissebb firmware a V2-re, amiben az alábbi javítások találhatóak.

- WAN oldali sebesség csökkenésének javítása
- Megadható 16-nál kisebb VLAN-azonosító
- 5GHz-es sávon a hálózat eltűnésének javítása
- Killer hálózati adapterrel való kompatibilitás

Esetleg várható még a 802.11n-only üzemmód bekerülése egy későbbi frissítésben.

Mivel még a Global/Magyar oldalon nem érhető el, ezért az alábbi linken lehet letölteni.

Archer C7(EU)_V2_170803

Szerk.: Közben kikerült az oldalra is.

[ Szerkesztve ]

(#136) szaboi6512 válasza ferob (#135) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az EU-s firmware a Megfelelőségi Nyilatkozathoz igazított, nem lehetséges régebbi verzióra visszatérés a telepítést követően, kérjük, kattintson ide a régió és a frissítéshez szükséges legmegfelelőbb firmware verzió kiválasztásához.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#137) ferob válasza szaboi6512 (#136) üzenetére


ferob
őstag

Ez a tavalyi publikus verziónál is igaz volt, hogy amennyiben frissíted, akkor pl. az amerikai firmware nem rakható fel rá egyből.
Ebben semmilyen újdonság nincs, a lényege annyi, hogy nem lehet a webes felületen keresztül régiót módosítani, amire ennél az eszköznél amúgy sincs sok indok, de ettől még TFTP módszerrel bármikor fel lehet rakni bármilyen másik firmwaret úgy, ahogyan régebben is.

[ Szerkesztve ]

(#138) szaboi6512 válasza ferob (#137) üzenetére


szaboi6512
őstag

:K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#139) Nagya21 válasza ferob (#135) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Felraktam múkodj van.
Tudom nem szabadna, de Wi-Fin keresztül csináltam.
üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#140) szaboi6512 válasza ferob (#137) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ment vissza a 3.14.2 Build 150304 Rel.58409n, jóval jobb a wifije 5 Ghz-en :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#141) Nagya21 válasza szaboi6512 (#140) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem nem változot..... viszont az essential winfos frissítés betett, 5Ghz-en 90-95Mbps helyett csak 6 lett.
Ment vissza a régi verzió, visszaállt minden.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#142) ferob válasza szaboi6512 (#140) üzenetére


ferob
őstag

A jelerősség mindkét firmware esetén megegyezik, ha azonos régióról van szó, így azon sokat nem változtat, de mivel azóta több kritikus hiba is javításra került, ezért én magam nem javaslom a régebbi verzió használatát.

(#143) szaboi6512 válasza ferob (#142) üzenetére


szaboi6512
őstag

Majd megnézem ha felteszik a magyar oldalra,legfeljebb

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#144) ferob válasza szaboi6512 (#143) üzenetére


ferob
őstag

Mi alapján sikerült leszűrni az előbbi következtetést, ha ki se próbáltad az újabb firmwaret?
Ha mégis kipróbáltad, akkor miért hiszed, hogy amennyiben később újra kipróbálod, akkor mást fogsz tapasztalni?
Ezzel csak félrevezeted a többieket.

A magyar oldalra, ha ki is kerül a link, akkor sem lesz más a firmware, mint amit én magam is linkeltem a gyártó oldaláról, valamint ugyanez található meg a global oldalon is közzétéve.
Az eszköznek értelemszerűen van fizikailag egy teljesítménybeli korlátja, valamint ebbe szól bele régiónként az adóteljesítmény-szabályozás, de ezek egy firmware frissítés alkalmával nem fognak csak úgy megváltozni.

(#145) szaboi6512 válasza ferob (#144) üzenetére


szaboi6512
őstag

Basszus kipróbáltam. Miért állítod hogy jobb az újabb,ez nem minden esetben igaz. :O

A régi 500-as netből hoz 390/200-at, wifin ,a legújabb ennyit nem tud. Ettől még biztos van amiben jobb,de nekem a wifi sebesség az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#146) ferob válasza szaboi6512 (#145) üzenetére


ferob
őstag

A nem minden esetben egy olyan általános dolog, ami pont nem illik ide, mivel egy konkrét eszköz esetében, egy konkrét frissebb firmware kapcsán született a megállapításod.
A vezeték nélküli kapcsolatod legkevésbé a firmware fogja befolyásolni, mivel az a környezetedtől függ, így a körülötted levő egyéb zavaró vagy gátló tényezők fogják elsősorban befolyásolni.

Nálam pl. gigabites kapcsolat van, így én még tudok többet is mérni, de az, hogy egy adott napszakban, pillanatnyi körülmények között random mérsz valamit, az minden, csak nem állandó és tényszerű összehasonlítási alap, főleg nem a frissebb firmware tekintetében.

(#147) Jumpalaja01 válasza IcsOne (#49) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Tudtommal képes lenne, mert média szerverként is működik. Hogy ez mennyire egészséges, hogy minden egybe van építve, az tudná megmondani aki ténylegesen használja ilyen célra.
Ezt valamiért benéztem. Az ital.

[ Szerkesztve ]

(#148) wiERHcSc válasza ferob (#100) üzenetére


wiERHcSc
tag

Helló,

Nézem a Tp-Link oldalán az emulátort:
V4 estén az USB Settings - > Offline Download lenne a torrent? Vagy rosszul gondolom?

(#149) ferob válasza wiERHcSc (#148) üzenetére


ferob
őstag

Igen, abban a menüpontban kell beállítani a letöltéshez szükséges dolgokat.
A frissebb firmware már magyar nyelven is tudja ezeket, szóval még annak is egyértelműbb lesz, akit eddig zavart, hogy nem tud magyarul a felület.

(#150) wiERHcSc válasza ferob (#149) üzenetére


wiERHcSc
tag

Az lenne még a kérdésem, hogy távolról lehet-e torrentet hozzáadni? Transdroidot használok TP-Link 1043nd-vel, most.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.