Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Archttila


Archttila
veterán

Sikerult szert tennem egy folis bontatlan v4-re. Remelem olyan huen fog szolgalni mint az elod 1043nd.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#552) bandigyerek válasza Archttila (#551) üzenetére


bandigyerek
senior tag

hajrá!

(#553) t.nagy


t.nagy
újonc

Sziasztok!
A tegnapi firmware frissítés ismét a jópofa "Unsupported Browser!" szöveggel ért véget!
Totál amatőr húzás a gyártótól.

(#554) bandigyerek válasza t.nagy (#553) üzenetére


bandigyerek
senior tag

melyik fw, és melyik böngésző?

(#555) mzsombor válasza t.nagy (#553) üzenetére


mzsombor
tag

Nálam továbbra is a 1.0.7 Build 20180425 rel.62587 az utolsó fw, most csekkoltattam a routerrel, azt mondja, nincs újabb. Ez meg ugye áprilisi. Nálad milyen új fw-t ajánlott fel?

(#556) ACE-


ACE-
addikt

V4-em van, másnál is visszakapcsol a LED világítás, hiába kapcsolja ki? Nálam rendszeresen visszakapcsol...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#557) kisgeee


kisgeee
tag

Sziasztok,

sajnos nálam nem igazán szuperál ez a router (v4.0). :(
A problémám az, hogy egy-két naponta, de van hogy napjában többször is teljesen belassul a net, wifin és vezetékesen egyaránt. Ilyenkor a pl. facebook képek is nagyon lassan, >30mp alatt töltődnek csak be.
Ha speedtest-en nézem, akkor folyamatosan csökken a sebesség mérés közben. Ilyenkor újraindítom, és egy darabig jó.

A routert kikötve persze hibátlan a sávszélesség (Digi 1000).

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Köszönöm, üdv.

g
:R

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#558) N.otorious válasza kisgeee (#557) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nekem UPC vel volt problémám, írtam nekik panaszt, visszahívtak, ipv6 ról visszaállítottak ipv4 re, azóta nincs gondom. Lehet esetleg nálad is ez a probléma.

nekem v2 van

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#559) mzsombor válasza kisgeee (#557) üzenetére


mzsombor
tag

Tapasztalom, szintén Digi, szintén v4, a hibajelenség is hasonló. Teljesen random, hogy milyen gyakran jön elő, több hét is lehet. Ilyenkor restart után megjavul.

(#560) Archttila válasza mzsombor (#559) üzenetére


Archttila
veterán

Ne rémisztgessetek emberek én is DIGI-s vagyok :D Mondjuk egyelőre én még nem tapasztaltam az általatok leírt anomáliát.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#561) gorje válasza mzsombor (#559) üzenetére


gorje
senior tag

+1
V4, legfrissebb firm, digi.

(#562) scope2007 válasza mzsombor (#559) üzenetére


scope2007
addikt

nekem is ugyanez minden
v4 - digi1000... és néha észreveszem én is a lassulást.. de több hét elteltével.
szerencsére egy kihúz-bedúg még nem idegesít :D egyelőre :D ;]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#563) bandigyerek válasza scope2007 (#562) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Tudom, hogy nem ez a jó megoldás, de miért nem állítotok be egy időzített rebootot éjszakára?

(#564) mzsombor válasza bandigyerek (#563) üzenetére


mzsombor
tag

Valamiért nem veszi be a felület... De mivel ritkán jön elő a probléma, még nem ütötte meg az ingerküszöböm, hogy mondjuk reseteljem a routert, hátha akkor jobb lesz..

(#565) kisgeee válasza mzsombor (#559) üzenetére


kisgeee
tag

Huha, na ez érdekes, akkor nem egyedi a probléma. Próbáltam teljes gyári visszaállítást, utána sem javul meg sajnos. Nem lehet hogy melegedés okozza? Az a furcsa hogy nem függ össze pl. letöltéssel, este jó minden kikapcsolva, reggel csak telefonon wifi benyom, és facebook is keservesen lassan jön be.
Lehet érdemes lenne egy D-link v más procival szerelt routerre váltani, van aki esetleg megtette? :)

Nálam jónak tűnik a restart időzítése, beállítottam kipróbálom, meglátjuk mit mutat majd. :)

Bárkinek bármi tapasztalat ötlet segítene, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#566) mzsombor válasza kisgeee (#565) üzenetére


mzsombor
tag

Nem hiszem, hogy melegedés lenne, nekem jól szellőző helyen van, nap nem tűzi, más eszköz nincs mellette, a tápja sincs mellette, mégis csinálja néha.

Rászánom magam majd egy gyári beállítások visszaállítására, csak túl sok minden van már belőve rajta (VPN, dyndns, távoli elérés, port forwardok stb.). Szerintem ha nyomsz neki egy napi hajnali restartot, az nem szép megoldás, de meg fogja oldani a gondot.

(#567) kisgeee válasza mzsombor (#566) üzenetére


kisgeee
tag

Én már csináltam teljes gyári visszaállítást, nem oldotta meg a lassulást.
Egyelőre marad a restart, ha segít akkor engem nem zavar. :) Ha nem segít akkor kénytelen leszek váltani... :(

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#568) mzsombor válasza kisgeee (#567) üzenetére


mzsombor
tag

Nem a lassulást kellene megoldania nálam, hanem azt, hogy nem bírom bekapcsolni az ütemezett restartot. ;)

(#569) kisgeee válasza mzsombor (#568) üzenetére


kisgeee
tag

Ja igen, azt lehet megoldja. :) Vagy fw újrahúzás esetleg...

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#570) scope2007 válasza bandigyerek (#563) üzenetére


scope2007
addikt

ezt meglehet oldani a beállításaiban?
most átnéztem, de nem találtam meg.
lehet a legújabb FWben van csak?
én még direkt nem frissítettem.. lehet ideje? :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#571) bandigyerek válasza scope2007 (#570) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Advanced -System Tools - Reboot Schedule

FW. 1.0.7. V4-es verziójú router.

(#572) hzx0 válasza bandigyerek (#571) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nekem v2 van abba nincs ilyen

(#573) scope2007 válasza hzx0 (#572) üzenetére


scope2007
addikt

jaja, akkor az FW miatt nem találtam :D
1.0.2. van fent
hétvégén akkor felteszem a legújabbat.
:R

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#574) ACE-


ACE-
addikt

Nálam is fennállt a probléma DIGI500-al. Én úgy vettem észre, hogy a heti DIGI-s újracsatlakozás miatt lehet. Mivel a DIGI automatikusan bontja a PPPoE kapcsolatot 168 óránként. Amikor ez megtörténik, akkor lassul be, és lesz használhatatlan. Szerintem nem érzékeli a router rendesen ezt a reboot-ot, és összeakad. Én ezt ezzel oldottam meg, azóta nincs gond:

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#575) mzsombor válasza ACE- (#574) üzenetére


mzsombor
tag

Kérdés, hogy a digi mindig hetente fix időpontban bont, vagy egy hét kapcsolódás után? Én pont két napja mókoltam a routerrel más miatt, újra is volt indítva akkor. Ma viszont megint kellett egy kihúz-bedug, mert lassulás volt.

(#576) ACE- válasza mzsombor (#575) üzenetére


ACE-
addikt

Nem tudom... én úgy vettem észre hogy csak 1 hét után jön ki a hiba, és amióta be van állítva az auto restart, azóta nem is tapasztaltam. 1 hét kapcsolódás után bont, nem adott időpontban.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#577) mzsombor válasza kisgeee (#569) üzenetére


mzsombor
tag

Factory reset megoldotta, most már enabled maradt a beállítás. Remélem működni is fog. Minden reggel hajnali 3-kor újraindul majd.

(#578) Archttila


Archttila
veterán

Nekem is jelentkezett a lassulás. (DIGI500) Időzítettem a reboot-ot. :) :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#579) Archttila


Archttila
veterán

Nektek is azonnal visszavált inaktívra az "engedélyezés" opció amikor lementitek a beállítást?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#580) Samott válasza Archttila (#579) üzenetére


Samott
addikt

Igen, nalam is ilyen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#581) ACE- válasza Archttila (#579) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam jó:

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#582) flesh válasza Archttila (#579) üzenetére


flesh
aktív tag

Nálam is ilyen!
Nem marad bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#583) holden72 válasza flesh (#582) üzenetére


holden72
tag

Azt olvastam valahol, hogy egy teljes factory reset utan mar mukodik a beallitas. Sajnos tul sok tuzfalszabalyom van, eddig nem tudtam kiprobalni.

(#584) Archttila válasza holden72 (#583) üzenetére


Archttila
veterán

De ha csinálsz egy backup-ot, aztán nyomsz egy factory-t, után pedig egy visszaállítást, akkor elvileg megoldottad :) vagy tévedek? ;]

Előző Routeremen OpenWRT-t használtam és azt kell mondjam nagyon szerettem, csak amióta megvan a C7 nem volt még se időm, sem pedig energiám foglalkozni vele, de holnap szerintem felhegesztem.
Évekig ment probléma nélkül a kis 1043ND-n. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#585) flesh válasza holden72 (#583) üzenetére


flesh
aktív tag

Akkor sem működik!

Már régebbi firmware-val sem ment.
A gyártói fórumon is írták, de válasz még nem érkezett rá!

https://forum.tp-link.com/showthread.php?111465-quot-Reboot-Schedule-quot-won-t-save-(Archer-C7-4.0-AC1750)

[ Szerkesztve ]

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#586) mzsombor válasza flesh (#585) üzenetére


mzsombor
tag

Én megcsináltam a factory resetet, kézzel visszaállítottam mindent, és utána jó lett! Előtte én se bírtam elmenteni a reboot schedule-t.

(#587) holden72 válasza Archttila (#584) üzenetére


holden72
tag

Igy probaltam en is, de igy nem mukodott. 😞

(#588) ACE- válasza holden72 (#587) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor olvasd el az ez előtti hozzászólást...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#589) holden72 válasza ACE- (#588) üzenetére


holden72
tag

Igen, elolvastam.
Factory reset utan kezzel ujra beallithato minden es mukodik a reboot schedule. Erre irtam h egyelore azt probaltam, h konfig mentes fajlba, majd factory reset, konfig visszatolt. Na ekkor nem mukodott az idozitett ujrainditas.

(#590) ACE- válasza holden72 (#589) üzenetére


ACE-
addikt

Nyilván, mert valószínű valami beállítás okozza a hibát, vagy éppen a hibás config, ill. szoft frissítés során fellépő config hiba.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#591) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Sziasztok, a minap vettem egy Archer C7 routert. v. 5.0.
Az első ami kiderült, mind a gyártó, mind az iPon által 2 USB portos router helyett a routeren csak egy USB port van! Ez hogy lehetséges? :O
Ezen az USB portob keresztül akartam csatlakoztatni HDD külső tárolót, viszont a router nem látja a tárolót (WD 500gb, ntfs, vagy exFattal is próbáltam már) sehogy sem látja, és ez elszomorít mert szinte csak ezért vettem a routert, hogy a TV-re meg tudjak osztani tartalmat a HDD-rol :( Van ötlete valakinek?

(#592) Boond válasza PredatorNo1 (#591) üzenetére


Boond
addikt

Pendrive-ot próbáltál?

Lehet az 500 gb már túl nagy méret.

de hivd fel a tp-link ügyfélszolgálatát biztos tudnak segíteni.

Ezek szerint az 5.0-ás ruter már nem tartalmazza a 2 usb-t, csak egyet. a gyártól változtathat rajta...

Ha Bp-i vagy, és neten rendelted, vagy van lehetőséged, visszavonni, cserélni akkor esetleg az üzletben meg tudod nézni van-e 4.0-ás ami még két portos...

Én csak pendrive-al próbáltam így hdd-vel nem tudok segíteni.

Viszont lejátszás, az működik, igaz én box-ról csatlakoztam rá :D Az szuper :D

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#593) ferob válasza PredatorNo1 (#591) üzenetére


ferob
őstag

Nézd meg ezt a tavalyi hozzászólásom, ebben említettem itt a topikban, hogy a V5 egy butított változat.

Ha a merevlemezen több partíció van, akkor az is okozhat problémát, érdemes elolvasni a gyártó oldalán az ehhez kapcsolódó tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#594) Boond válasza ferob (#593) üzenetére


Boond
addikt

Egyébként mi az értelme, hogy ennyi változatot készítenek belőle?

Mert nem látok sok logikát abban, hogy visszafejlesztik, meg össze vissza változtatnak, érdemtelenül...

A v2 és a v4 között még volt érdemi különbség, jó irányba plussz funkciók, hiba javítás...

De a v5-nél inkább visszalépést látok, ennek akkor mi értelme? És ahogy néztem ez bevett gyakorlat évente vagy x időnként változtatni 1-1 terméken belül...

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#595) PredatorNo1 válasza ferob (#593) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Értem én, csak ezt sem a TP link oldalán nem írták, sem a iPonon.
Pen drive-al próbáltam azt látja, de a HDD-t (egy partíció) azt már nem.
A gyártó leírása szerint lehet több partíció is, és az 500gb is bőven benne van a határban,mégsem látja.

(#596) PredatorNo1 válasza ferob (#593) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

update: Most próbáltam meg azt, hogy egy Y USB kábellel megtápláltam a HDD-t, mert azt írja 0,55A-es. Így biztosan kapott elegendő áramot, viszont a router továbbra sem lát rajta semmit a tárolóból.
Esetleg van ötlet, hogy mit kellene csinálnom? Ezek szerint egyik HDD sem kompatibilis vele? :(
Próbáltam már rajta a következőket:

WD500GB HDD
Seagate 340GB HDD
Kingston 460GB SSD
Egyikkel sem megy.

Ha esetleg visszaveszik a boltban, akkor mire cseréljem ami biztosan működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#597) Boond válasza PredatorNo1 (#596) üzenetére


Boond
addikt

próbálj olyant, ami nem usb-ről kap áramot, hanem van külön tápja, így ezt ki tudod zárni.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#598) N.otorious válasza PredatorNo1 (#596) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nekem v2 van, 500 gb vinyó van rajta, ntfs be van formázva, nincs külön áram a vinyónak, és működik rendesen. Esetleg a firmwaret nézd meg, hogy a legfrissebb e....

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#599) PredatorNo1 válasza Boond (#597) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Próbáltam külső táppal megtáplálni USB Y kábellel, legújabb FW van rajta. Visszaveszi az iPon, inkább veszek egy NAS-t hátha azzal többre megyek :/
A TP link technical manager válasza tetszett a legjobban, miután leirtam neki miket próbáltam és nem működik: "A két termék nem kompatibilis egymással" (4 különböző HDD próba után) :D

[ Szerkesztve ]

(#600) pg1966


pg1966
aktív tag

Sziasztok!

Ha az Archer C7 v4.0 routerhez printert szeretnék csatlakoztatni USB kábelen, hogy WiFi-ről tudjak nyomtatni, ahhoz kell valami driver? Epson L3070-nel fog működni?
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.