Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) RSteve válasza Boond (#400) üzenetére


RSteve
tag

A Digi fórumban azt írják hogy lehet hogy NAT-olva van az IP-m, nekem is úgy rémlik hogy 100-al kezdődik. Este megnézem és ha így van akkor kérem a Digi-nél hogy legyen publikus IP címem.

A távoli elérés beállítása benne van a C7 manualban is a DDNS-nél, de neten rákeresve is van egy csomó leírás hogyan lehet a routerre kötött vinyót távolról elérni és magár a routert is.

(#402) woodworm válasza RSteve (#401) üzenetére


woodworm
veterán

Mindkét helyen csak általánosságban írod, hogy úgy csináltál mindent, ahogy kell, de a lépéseket nem részletezted. Ez alapján hogy döntsük el, hogy jó leírást néztél és véletlenül sem hagytál ki semmit?

Pl. nem feltétlenül kell a ddns, a manuálban nem a ddns résznél részletezik az adminfelület külső elérését, hanem a remote management-nél.
Mindemellett a natolás megszüntetése, ha van, kell hozzá.

(#403) RSteve válasza woodworm (#402) üzenetére


RSteve
tag

A NAT volt a probléma. Írtam és be is telefonáltam a Digi ügyfélszolgálatra és mondták hogy igen NAT-olva vagyok, de ezt általában észre sem veszik az ügyfelek mert nagyon kevesen akarnak befelé is menni az otthoni hálózatba a döntő többség csak kifelé. Most válaszoltak hogy a telefonálásom után 18 perccel már publikus az IP címem.

Este otthon megnézem remélem csak ez volt a gond és most már menni fog. Ha nem akkor majd jelentkezem.

(#404) RSteve válasza RSteve (#403) üzenetére


RSteve
tag

Haza sem kellet mennem kipróbáltam mobilról és működik minden frankón távolról, de tudok jelentkezni a routerre is a TPLink DNS-el és ftp-vel elérem a mobil vinyót is távolról. :DD

(#405) RSteve válasza humax (#396) üzenetére


RSteve
tag

Olyan 350-400/200-at tud stabilan 5Ghz-en ami elmegy, érdekes hogy kábelen is kb. enniyt.

(#406) woodworm válasza RSteve (#405) üzenetére


woodworm
veterán

Ez nem, vagy nem csak a router sara. Nagy valószínűséggel a többi hardvered is közrejátszik.

(#407) 01


01
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, ha egyáltalán van valami megoldás.
A digi most váltott optikai hálózatra nálunk, így 1000-es net van.C7 routert vettem, azt hittem, legalább pár százas wifit ki tudok hozni belőle, de nem nagyon. A Upc sebességmérővel mérve (nem akartam a saját digissel) 2, 4es csatornán 50 fel, 50 le van kb...laptopon.Mobilon ennyi se nagyon. 5ös csatornán 180 le, meg 180 le durván, laptopon. Ez a routertől 1 méterre...

Igaz tömbház, tégla...Igaz, nem i7es a laptop, csak i3...De ennél többre számítottam... Van vmi, amit lehet állítani\tenni, amit kipróbálhatok?
Köszönöm előre is!

(#408) bluemirage válasza 01 (#407) üzenetére


bluemirage
őstag

Feltételezve, hogy a router jól van beállítva... sajnos a 2 kliensed ennyit tud. Nem a router hibája.

Zsúfolt környezetben 2,4-en az 50/50 Wifi-n nem ritka. Sőt, ha az stabil és akadás mentesen folyamatosan megvan, akkor még jónak is mondható, bizonyos környezetben.

5Ghz-en mondjuk lehetne több egy kicsivel, mint 180. Ott már szinte tuti, hogy a 2 kliensed ennyit tud. A WiFi még 2018-ban sem arra való amire Te gondoltál... :U Ha kell a laptopra a teljes sávszél, akkor kábel... Még egy tuti szuper laptoppal... a router mellett is csak egy-két száz megabitel lenne több 5Ghz-en.

A C7-es 1200 mbit-es névleges tempóját, több kliens és főleg 3x3-as MIMO-val rendelkezők tudnák kihasználni, akadálymentes egy légtérben. 3x3-ast pedig még laptopba sem szerelnek általában, nemhogy mobilokba. :D
Tipikus példa, hogy levegőben, azaz WiFi-n két C7-es között lehetne az egyik legnagyobb tempót elérni... De semmiképpen sem alacsonyabb WIFI technológiát képviselő tipikus klienssel.

Meliora sunt bono inimica

(#409) szaboi6512 válasza 01 (#407) üzenetére


szaboi6512
őstag

Egy wireless dualband Intel ac-7260 kártya sokat segíthet...
Egy helységben a routerrel ennyit mér.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#410) 01 válasza bluemirage (#408) üzenetére


01
tag

Nem arra gondoltam, hogy majd a wifi tudja az 1 gigát...tudom, hogy nem. Egyszerűen a lakás elrendezése (kábelek teljesen a falban, ahol kijön nehezen hozzáférhető) miatt kénytelen vagyok csak wifivel netezni. És többet reméltem 50\50nél...:(
De értem amit mondasz, és köszi a választ.

(#411) 01 válasza 01 (#410) üzenetére


01
tag

A router beállítást meg nem tudom, lehet hogy vannak trükkök...amatőr felhasználó vagyok😀, ezért kérdeztem. Lehet vannak beállítások, amiket én nem ismerek, pedig lehetne picit javítani az eredményen.
Ha van ilyen, légyszi osszátok meg velem...
Köszi!

(#412) bluemirage válasza szaboi6512 (#409) üzenetére


bluemirage
őstag

"lehetne több egy kicsivel, mint 180 (...) de a router mellett is csak egy-két száz megabittel lenne több 5Ghz-en."
Pontosan... amit linkeltél az egy korrekt AC-s eredmény, :K de ehhez normális kliens is kellett.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#413) bluemirage válasza 01 (#411) üzenetére


bluemirage
őstag

2,4Ghz-en meg lehet próbálni fixen beállítani a 13-as csatornát. De vannak eszközök, melyek azt nem használják, így ennek csak akkor van értelme, ha:
- tudod, hogy mi fog 2,4Ghz-en csatlakozni és az a valami ismeri is a 13-as csatornát (ha nem ismeri, az ki fog derülni, mert nem fogja látni a 2,4Ghz-es SSID-dat)
- zsúfolt a 2,4Ghz-es sáv (androidos telefonról pl. Wifi Analyzer vagy más hasonlóval nézhető meg) és emiatt érdemes a szabványtól' eltérni, kísérletezni...

Meliora sunt bono inimica

(#414) RSteve válasza Koszta (#391) üzenetére


RSteve
tag

Na én most ugyanebbe futottam bele. Január 23.-án vettem, ment minden szuperül. Napokban kezdett nagyon lassú lenni. Reboot utána azonnal minden az eredeti sebességgel megy. Hát nem valami biztató. Valakinek valami ötlete?

(#415) Koszta válasza RSteve (#414) üzenetére


Koszta
tag

Sajnos nálam is fennáll a jelenség azóta is. Próbáltam különféle beállítással is játszani, de hiába, nem segített (például ne legyen dual band, vagy adott sebességkorlátot állítottam be, stb).

Írtam supportnak pár napja, ha kapok értelmes választ, akkor bemásolom.

[ Szerkesztve ]

(#416) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy Archer C7 v2-nek.
Valaki nem tudja, hogy software-sen ki lehet-e kapcsolni a visszajelző ledeket rajta?
Külföldi fórumon írtak róla, hogy be lehet kapcsolni valami idősávot, hogy esténként kikapcsolja a ledeket.
Vagy ezt a C7 nem tudja??

Üdv. -Zsolt-

(#417) ferob válasza zs198 (#416) üzenetére


ferob
őstag

Az általad birtokolt nem tudja, csak az újabb verziójú.

(#418) zs198 válasza ferob (#417) üzenetére


zs198
aktív tag

Az mit jelent? A v4-es pl. ?!
Érdemes fw-t frissíteni egyébként vagy nincs sok értelme? (nem a led kikapcsolás miatt kérdezem, csak úgy általában)

Üdv. -Zsolt-

(#419) holden72


holden72
tag

Mennyit számít a vas. C7 v4 Digi 1000/200
HW NAT Boost ON:

HW NAT Boost OFF

(#420) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok!
újdonsült tulajdonosa lettem az eszköznek és vannak beállítások amik az új felületen nem teljesen tiszták.
Tplink DNS szolgáltatását érdemes használni? Van egy PI3 gépem amin Domictz van és szeretném kívülről elérni. Hogy / mit kellene beállítanom a routerben? Belső ip-t fixáltam már.
Köszönöm!

(#421) G.I.JOE válasza Koszta (#415) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

nálam is van ilyen lassulás. Itt is csak a restart segít. Legújabb firmware. :F

(#422) G.I.JOE válasza G.I.JOE (#421) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Most pl. restart után 5-10 perccel újra lassú!!! :W

(#423) G.I.JOE válasza G.I.JOE (#422) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Kikapcsoltam a NAT-ot, meglátom mi lesz...

(#424) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Tudom, hogy kicsit vissza kellene olvasnom, de honnan tudom, hogy NAT-olva vagyok? Ha kikapcsoltatom a NAT-ot akkor milyen pozitív előnyökkel jár? (1000-res net, Archer c7 (V4) router).

(#425) bluemirage válasza Jumpalaja01 (#424) üzenetére


bluemirage
őstag

publikus ip címed lesz, aminek hiányában néhány szolgáltatás az interneten nem működik jól.
Ezért is kapcsolja vissza a szolgáltató kérésre, hiszen nem korlátozhatja az internetet... hiszen te nem az internet egy részére, hanem egészére fizettél elő.

Ha eddig nem vettél észre problémát, mert nem használtál eddig ilyen szolgáltatásokat... pl. FTP, távoli elérés stb... akkor semmilyen előnnyel nem jár a NAT-olás megszüntetése, azaz a publikus IP cím visszakapása. Mivel a legtöbb ember nem ért hozzá, ezért az IP címekkel úgy spórolnak, hogy a gagyi, átlag usereket NAT-olják, ők ezt észre sem veszik, fel sem fogják. Ezzel pedig egy csomó ip címet és azzal pedig pénzt meg tud takarítani a szolgáltató.

Meliora sunt bono inimica

(#426) HoryThePooh válasza bluemirage (#425) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

"hogy a gagyi, átlag usereket NAT-olják,"

gagyi a nénikéd térdekalácsa... :DDD :DDD

nem mókoló, FTP-ző ne adj isten torrentező.. de azért még nem gatyi.. kérem ki a nagymamám nevében :P

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#427) bluemirage válasza HoryThePooh (#426) üzenetére


bluemirage
őstag

:D :R A lényeg, hogy ".... , ....." usereket azért NAT-olják, mert észre sem veszik. Vagy ha valamit észre is vesznek, nem képesek beazonosítani az okot. Aztán, hogy hogyan nevezzük az ilyen usereket az már vérmérséklet és szemlélet függő. Az egész NAT-olás egyébként a pénzről szól, mint majd minden az életben.

Meliora sunt bono inimica

(#428) Koszta válasza G.I.JOE (#422) üzenetére


Koszta
tag

Ha esetleg sikerül megoldást találni rá, kérlek oszd majd meg, hogy mit és mire állítottál. Én is próbálkoztam különböző módszerekkel, de nem sok sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#429) csgabee


csgabee
tag

Hogy tudom a nyomtató,és Adat USB részeket beállítani a routeren?Illetve szerintem látja mindkettőt.Szeretném elérni távolról,azt hogy kell tennem?

(#430) G.I.JOE válasza Koszta (#428) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Egyelőre jól működik. Legalábbis nem vettem észre lassulást. NAT Forwarding - ALG-nél kikapcsoltam mindent.

(#431) fil


fil
őstag

Archer C7 V2 routerem az utóbbi időben elkezdte az ,hogy időről időre nem oszt dhcp-vel címet. Ezen többnyire egy router újraindítás segít, de van ,hogy csak többszöri próbára. Éveken keresztül nem volt ilyen probléma. Kezd meghalni? A legutolsó firmware van rajta, tehát frissítés nem jöhet szóba. Valami ötlet?

(#432) ferob válasza fil (#431) üzenetére


ferob
őstag

Állítsd vissza a gyári beállításokat, de az sem okoz gondot, ha újra felrakod rá az utolsó firmwaret.

(#433) bozsozso


bozsozso
őstag

Ha frissítem a fw-t akkor megmaradnak a jelenlegi beállítások vagy újra be kell állítani?

(#434) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
Intel® Wireless-AC 7260 kártyám van jelenleg. 866 mbps kapcsolati sebességet tud 5 Ghz-en. Nem találtam leírást hozzá,tudja valaki ha lecserélném egy Intel® Wireless-AC 9260 kártyára az tudna nagyobb kapcsolati sebességet mint 866 mbps? Csak annyit látok hogy max 1.73Gbpst tud. De hogy mennyi 5 ghz-en, és mennyi 2.4 ghz-en azt nem. Esetleg tudja valaki?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#435) bandigyerek válasza bozsozso (#433) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ez a firmware-tól függ. A tp-link honlapján ha van róla leírás, akkor ott látni, hogy marad, vagy nem. De többnyire nem bántja a beállításokat.

(#436) bozsozso válasza bandigyerek (#435) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm

(#437) ferob válasza szaboi6512 (#434) üzenetére


ferob
őstag

Elméletben igen, csak éppen nem ezzel a routerrel, így teljesen felesleges lecserélni.

(#438) szaboi6512 válasza ferob (#437) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi,router cserét nem terveztem...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#439) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
tudna segíteni vki (akár privátban) az offline letöltés beállításánál? Nem boldogulok a visszaosztással :-(
Thx

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#440) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

A szülői felügyelet beállításban tudna valaki segíteni? Ha schedule-ban létrehozok időpontokat akkor abban az időszakban lesz net vagy csak azon kívül? Mit kell ott megadni azt az időszakot amikor használhatja netezésre a gépet vagy azt amikor nem? Illetve ha netet tiltok attól még a belső hálózaton tud pl.: filmet lejátszani a nasról a tiltott eszközökön?

(#441) bozsozso válasza bozsozso (#440) üzenetére


bozsozso
őstag

Most az access control-al tiltottam megadott időpontokban a netet egy youtube videó alapján. MAC címet megadtam a hosts-ban, target-nél a 80-as portot tiltottam, a schedule-ban megadtam a tiltott időszakokat illetve a rules-ban hozzáadtam a megfelelő host-ot,targetet illetve időszakokat. Engedélyeztem az access controll-t illetve a deny-t választottam mivel a tiltott időszakokat adtam meg. Ez így jó megoldás a net tiltására adott eszközön?

Mivel másabb ha a szülői felügyeletet használom? Ott úgy látom 4 szülői eszközt tudok megadni amin mindenképpen van net a szülői felügyelet bekapcsolása esetén is. Hogyan oldható meg, hogy több eszköz is használható legyen? Gondolok olyanra, hogy van vendég wifi hálózatom is. Akkor aki ezen kapcsolódik annak sem engedélyezett a net?

Melyik megoldást javasoljátok, melyik lehet a jobb? Illetve mi a különbség a kettő közt?

(#442) bandigyerek válasza bozsozso (#441) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Én nem használom ugyan a szülői felügyeletet, de mi a baj vele? Néztem, hogy MAC cím alapján szűr, időszakot lehet beállítani. Kész. Nem ez kell?

Ja. Úgy nézem a satírozott a Netelérés. Mivel tilt, szerintem a kommunikációt blokkolja a MAC cím alapján, szóval azt tartom valószínűnek, hogy abban az időszakban se tőled-se hozzád. A blokkolt címről.

[ Szerkesztve ]

(#443) bozsozso válasza bandigyerek (#442) üzenetére


bozsozso
őstag

V2-öm van abban nincs satírozás. Előtte asus routerem volt abban is "satírozással" lehetett meghatározni azzal sokkal egyszerűbb, átláthatóbb volt ahol bejelöltem, hogy tiltom/engedélyezem. Nem egyértelmű, hogy az időpontban enged vagy tilt. Bár valószínű, hogy enged, mert beállítottam a szülői gépet és utána engedélyeztem a szülői felügyeletet és akkor minden eszközről elment a net csak az enyémről nem. Ez így elég érdekes, működés, hogy minden hálózathoz kapcsolt eszközt engedélyezni kell. Illetve engedélyezett domain neveket is kell megadni, ez pedig arra vonatkozhat, hogy tiltott időszakban is mennek ezek vagy az engedélyezett időszakban is csak ezek mennek? Ebből a szempontból jobb lesz az access controll.

[ Szerkesztve ]

(#444) bandigyerek válasza bozsozso (#443) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Jogos.

(#445) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Lecseréltem a WR-842-es routeremet Archer c7 v4-re, és a beállításokban szeretnék segítséget kérni. Az előző routeremen simán végignyomtam az alap setupot, és gond nélkül működött 3 évig. Az újnál viszont folyamatosan problémáim vannak. Speedtest el sem indul, errort dob. Facebook adatfolyamot kb. az első 3 postig hozza be, utána kell neki fél perc, hogy a többi is betöltődjön. Google kereséseknél, honlapok megnyitásánál az első 1-2 alkalommal csak üres oldalt hoz be, csak többszöri kattintásra ad eredményt.
A torrent ugyan megy normális sebességgel, de mellette az internet használhatatlanul belassul.
Mit kellene átállítanom, hogy ne legyenek ilyen gondjaim ? Egyelőre digi 100-as netem van, de pár hét múlva kötik be az 1000-est.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#446) bandigyerek válasza hülyegyerek (#445) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Lehet, hogy hülyén hangzik, de ha van firmware frissítés, akkor tedd, fel. Ha az megvan, próbálj egy jól bevált full resetet. Mivel kábeles Netet van, elvileg nem kell semmi extrát állítani rajta. (úgy értem, hogy a Wifi-t is hagyd békén) Ha alapban jó, akkor mehetsz tovább. Egy próbát megér.

(#447) hülyegyerek válasza bandigyerek (#446) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Megvolt, most minden rendben. Remélem így is marad.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#448) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok.
Szeretném a pendrive-ot megosztani a router segítségéval,és a nyomtatót.Hoyg tudnám beüzemelni rajta?
Egyébként roppant jó készülék.

(#449) hülyegyerek válasza hülyegyerek (#447) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Két napot bírt, aztán megint ugyanúgy belassult...Mókás lesz minden másnap resetelni.
Valakinek esetleg nem volt hasonló problémája digi nettel ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#450) G.I.JOE válasza hülyegyerek (#449) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Nekem volt hasonlóm, egyelőre elmúlt talán (kipp-kopp), állítgattam pár dolgot és nem is 100, hogy most emiatt lett jó, de jelenleg, ahogy átnéztem a beállításaimat, csak a System parameters-nél kikapcsolt NAT boost az eltérés az alap beállításhoz képest. Bár nekem a torrent is belassult, nem csak a böngésző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.