Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Tompie válasza szaboi6512 (#300) üzenetére


Tompie
őstag

Én is azért cserélném, mert muteromék TP-Link TL-WR741ND routerük WiFije már nincs a helyzet magaslatán és helyette bekötném az én TP-Link AC1750 v2 routerem és mivel teljesen meg vagyok vele elégedve vennék magamnak egy AC1750 v4-et.

(#302) Boond válasza Tompie (#296) üzenetére


Boond
addikt

Sajnos ebben nem tudok segíteni több okból sem.

1. a v2 nekem nem volt kibontva/használva.
2. a v4 még nincs kibontva nem értem rá használni.

+ egy (nagyon) régi rutert fog váltani annál biztos sokkal jobb lesz minden szinten.

v2-ről nem tudom van-e értelme váltani, itt azt írják akkora különbség nincs.

Én egy teljesen más, régi/más márkájú rutert fogok cserélni egy korszerűre... ráadásul az még 1 antennás, 1 sávos.

"#301) Tompie "
Így már megérheti, januárban ha szerencséd lesz még áresés is várható jan/feb

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#303) Tompie


Tompie
őstag

A TP-Link AC1750 v4-el kapcsolatban az érdekelne az okoz-e esetleg valami problémát bármi téren, hogy egy antennába van a 2.4GHz és 5GHz is? :)

(#304) Tompie


Tompie
őstag

Illetve még az érdekelne, hogy ennek a v4-es verziónak az új antennái által esetleg nőtt az 5GHz ható távolsága :B

(#305) Flashget válasza Tompie (#304) üzenetére


Flashget
félisten

Panelban hasznalom es minden reszen a lakason belul teljesen jo a wifi erossege.
Szerintem ennel rosszabb kornyezet a routerek szamara nincs. :)

Realme GT Master Edition

(#306) woodworm válasza Tompie (#304) üzenetére


woodworm
veterán

Általában a duplasávos antennák rosszabb hatékonyságúak sávonként, mint a dedikáltak. Legjobb esetben is csak a 2,4 GHz lefedettsége nőtt és az 5GHz-é nem csökkent észrevehetően a duplasávos antennák bevezetésével.

(#307) trance89 válasza Tompie (#304) üzenetére


trance89
őstag

Biztos nem mivel integrált külső antennái vannak, a v2-höz képest nemhogy jobb hanem nagy valószínűséggel rosszabb 5ghz-en

(#308) Tompie válasza trance89 (#307) üzenetére


Tompie
őstag

Rosszabb? 😱 Már nem is akarok annyira v4-et 😊
De már a v2 firmware legújabbra frissítése is kérdéses amiket olvastam itt róla, van aki próbálta és inkább visszatette a régebbit.
Egyébként a legújabbról a régebbire visszatérés sima ügy az újra ráteszem a régebbit és ennyi vagy azért körülményesebb? 😊

(#309) szaboi6512 válasza Tompie (#308) üzenetére


szaboi6512
őstag

Már szimplán csak downgradelni nem lehet.(Semmi baj nincs a legújabbal)Csak mókolással.

1. Archer C7(EU)V2 készülékhez.
2. Az EU-s firmware a Megfelelőségi Nyilatkozathoz igazított, nem lehetséges régebbi verizóra visszatérés a telepítést követően, kérjük, kattintson ide a régió és a frissítéshez szükséges legmegfelelőbb firmware verzió kiválasztásához.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#310) Boond


Boond
addikt

Akit érdekel ejelnelg legjobb áron kb itt tud venni:

http://www.magicomp.hu/webshop/TP-LINK_Archer_C7_TL-AC1750_V4_0/4189

Fővárosiak, vagy akinek van ismerőse előnyben...

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#311) Flashget válasza trance89 (#307) üzenetére


Flashget
félisten

Honnan szeditek ezeket? En semmi rosszat nem tapasztalok V4-el....

Realme GT Master Edition

(#312) woodworm válasza Flashget (#311) üzenetére


woodworm
veterán

Volt előtte v2-esed és össze tudod hasonlítani vele? Önmagában azzal, hogy van egy v4-esed, nem tudod eldönteni a kérdést. De mint mondtam, nem feltétlenül kell romlania ettől még a lefedettségnek, csak előfordulhat.

(#313) Flashget válasza woodworm (#312) üzenetére


Flashget
félisten

Mint korabban irtam panelban lakom es a wifi reszet a 1043 ND V2-vel tufom osszehasonlitani. Semmvel sem rosszabb a jel 2,4GHz-n sot...az 5GHz mobilhoz kell azzal pedig a konyhaban is folyamatos a DigiOnline vagy Mindigtv app vagy a MyTv nezese ami korabban nem volt elmondhato. Fozes kozben jol jon ott is, ha sport esemeny megy valamelyik csatornan.

Realme GT Master Edition

(#314) woodworm válasza Flashget (#313) üzenetére


woodworm
veterán

A 1043v2-esben 2,4 Ghz-es külső antennák voltak, a C7v2-esben pedig 2,4GHz-es belső és 5GHz-es külső antennák. A C7V4-esbe közös külső antennák kerültek. Erre mondtam, hogy a 2,4 GHz-en valószínűleg javult és 5GHz-en nem romlott észrevehetően.

(#315) zoli62 válasza woodworm (#314) üzenetére


zoli62
addikt

Macbook Air-t panelban 5 GHu-en másik szobában használom, nubr ahol az Archer C7 V4 van. A jel stabil, a sebesség pedig kétszer akkora, mint 2,4 GHz-en.

(#316) woodworm válasza zoli62 (#315) üzenetére


woodworm
veterán

És nőtt a térerő a v2-eshez képest? Mert ez volt az eredeti kérdés.
Lassan azt kezdem érezni, hogy felesleges válaszolnom, mert véletlenül sem az eredeti kérdés megválaszolása körül forog a téma. Hogyne lenne gyorsabb az 5GHz, erre találták ki.

(#317) Flashget válasza woodworm (#316) üzenetére


Flashget
félisten

En az eredeti felvetesre irtam a valaszt, hogy "valoszinuleg rosszabb a V4-nel mint V2-nel"....mert ennel jobb nem tud lenni betonban. Mas a csaladihaz ahol tegla van es van wifijel 5GHz hazon kivul is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#318) zoli62 válasza woodworm (#316) üzenetére


zoli62
addikt

A térerő nem csökkent szerintem. Azelőtt Tp-link 1043 ND-t használtam én is.

(#319) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Kellene egy kis segítség!
Az Archer C7-es routerem most frissítettem az eszköz weblapján 1.0.5 Build-re. Minden rácsatlakoztatott eszköz működik azóta is de az eszköz weblapjára nem sikerül visszacsatlakozni.
Ezt írja ki: Unsupported Browser!
Használjak másik böngészőt. Ez eddig ok, de Total Commander-ben Ha megnyitom akkor alapból az Edge-n keresztül akarja megnyitni. Hiába Chrome van beállítva. Frissítés előtt simán megnyitotta Edge-n keresztül is.
Valami jótanács?

(#320) ferob válasza Jumpalaja01 (#319) üzenetére


ferob
őstag

TP-Link Cloud fiókkal használva nem jelentkezik a probléma, de mivel jelenleg egyebet nem tudsz tenni, ezért állítsd vissza a routert a gyári alapbeállításokra a reset gomb nyomva tartásával és utána megfelelően fog működni.

(#321) Jumpalaja01 válasza ferob (#320) üzenetére


Jumpalaja01
tag

A telefonon a Tether app látja, tudok beállításokat kezelni (vendéghálózat stb.). A telefonon keresztül rebootoltam azóta a Total Commander sem látja. Most egyelőre nem fontos mert minden működik, a vendég hálózat a lényeg, mert jön egy csomó vendég. Majd utána resetelem. Gondolom utána újra meg kell adnom a hálózatom nevét, jelszavát stb., ha egyáltalán be fogok tudni lépni a webes felületre.

(#322) Jocy válasza Jumpalaja01 (#321) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia. Én is, meg jó páran így jártunk a frissítés után. Nem is értem, hogy mit baltázhattak el... Évek óta TP-Link
routereim vannak, de ilyet soha sem tapasztaltam. Egy reset valóban segít, viszont utána újból be kell állítanod mindent.

[ Szerkesztve ]

(#323) Jumpalaja01 válasza Jocy (#322) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Ok. Köszi. Azt hittem én kattingattam el valamit.

(#324) Boond


Boond
addikt

Frissítettem a v4-et semmi gond nem volt. Legújabbra.

Hm ez érdekes, mikor bekapcsoltam a rutert nem volt net, be kellett volna állítani de nem tettem helyette áramtalanítottam, majd visszakötöttem a régi rutert, (és az új is be volt persze), csak a gép volt a régi-be csatlakoztatva, később pedig az újra a gép. :)

De úgy tűnik, mintha átvette volna a régi ruter beállításait az új :D

Mert egyből volt net.

Érdekes spec karaktereket nem szereti jelszóként.
9+ Magyar fordítás azért még nem teljes...

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#325) Boond


Boond
addikt

Pontosabban semmilyen szokatlan karaktert nem szeret nála pl a í-t sem.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#326) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,
Mi a legnagyobb elerheto savszelesseg wifin amit ki lehet hozni a routerbol? 1000-es digis nethez lenne vasarolva.

(#327) F_Gergely


F_Gergely
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#328) Jumpalaja01 válasza F_Gergely (#326) üzenetére


Jumpalaja01
tag

2,4 ghz és 5 ghz

(#329) F_Gergely válasza Jumpalaja01 (#328) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nagyon koszi :R

(#330) Jumpalaja01 válasza F_Gergely (#329) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Ezt nem most mértem, hanem vagy két hónapja. Most rámértem 50 megával többet mutat. de digis 1000-res net, Lenovo Legion y520 gamer laptop-al mérve, Archer c7, v4 routeren keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#331) F_Gergely válasza Jumpalaja01 (#330) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ahogy olvasom a teszteket, meg a véleményeket a neten, az ezres net kb felét tudja wifin a cucc tehát olyan 400 mbps körül lehet egy jó wifi kártyával de ez a teteje :(
Ez a szemétség meg a marketing, papíron 1300 mbps gyakorlatban meg 300-400 körül van...

(#332) Jumpalaja01 válasza F_Gergely (#331) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Hát ez van. 1000-res net, Gamer gép, c7-es router. Én kis hazánkban mindent megtettem, hogy mindenből kihozzam a legtöbbet.

(#333) woodworm válasza Jumpalaja01 (#332) üzenetére


woodworm
veterán

A laptopodban 2x2-es kliens van, tehát tudásban nem passzol a routerhez. Az elért eredmény tényleg nem túl acélos, ennek több oka is lehet, akár a beállításokat is érdemes átnézni.

(#334) solyomferi válasza F_Gergely (#326) üzenetére


solyomferi
tag

én 200/200 amit mértem telefonnal.
Pedig abban csak 1X1 AC Wifi van.
Volt aki csak telóval 500/200 mért .

(#335) ferob válasza F_Gergely (#331) üzenetére


ferob
őstag

Nincs ilyen, hogy a felét tudja, attól függ, hogy az eszközöd milyen paraméterekkel rendelkezik, valamint attól a környezettől is, ahol használni szeretnéd.
Teljesen felesleges feltenni ilyen kérdéseket, mert senki nem tudja reprodukálni az előbb említett tényezőket, amik teljesen egyedivé teszik.

(#336) mzsombor válasza solyomferi (#334) üzenetére


mzsombor
tag

Ez tudtam kihozni most reggel, 3x3-as klienssel mérve az 1000-es Digi netből. Én gyengének nem mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#337) mzsombor válasza ferob (#320) üzenetére


mzsombor
tag

Megerősítem, most frissítettem a Cloud accounttal felvértezett v4-es routert, rendben bebootolt és be is tudtam lépni!

(#338) F_Gergely válasza mzsombor (#336) üzenetére


F_Gergely
őstag

Koszi, ez mar szimpatikusabb :)
C7 router lesz, 3 antennas szinten tp link 1900as halozati kartyaval, de ezek szerint varhato jo eredmeny.

Nagyon koszi az infot! :R

(#339) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Nem vágom ezt a 2x2-es, 3x3-as klienset. Valaki elmagyarázná?

(#340) Jumpalaja01 válasza mzsombor (#336) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Ezt az eredményt wifin keresztül mérted? Mert nekem vezetékkel sem jön ennyi.

(#341) mzsombor válasza Jumpalaja01 (#340) üzenetére


mzsombor
tag

Igen, ez wifi. 5 GHz, ac. A 3x3-as azt jelenti, hogy 3 külön szálon tud dolgozni, 3 antenna van a vevőben is. Ha a vevő csak 2x2-es (ez az általános), akkor ennek a mért sebességnek a kétharmada, 400-500 megabit/sec lehet reális.

(#342) F_Gergely


F_Gergely
őstag

No meg is rendeltem a C7-es routert hozzá egy T9E AC1900-as hálózati kártyát :))

(#343) Jumpalaja01 válasza mzsombor (#341) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Hol tudom ezt megnézni a laptopomon?

(#344) Boond


Boond
addikt

Egyébként nem vágom miért nem lehet spec jeleket csak szám és angol abc betűit használni...

Edimax ruteremnek ez nem okozott gondot...

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#345) Boond


Boond
addikt

Azt meg tudná nekem vki mondani, hogy próbált már pendriveot/ hdd-t rákötni?

Érdekes mód, ha azonosítást beállítók, és felhasználó/jelszót, akkor "menti", de ha kipróbálom nem fogadja el.

Ha kikapcsolom, akkor nincs gond meg tudom nyitni a meghajtót.

Ti mit tapasztaltatok?

De durva, pont a súgó részben leírtak alapján kell jelszót beállítani, különben nem fogja elfogadni, engedni.

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#346) Multibit válasza F_Gergely (#342) üzenetére


Multibit
veterán

Képes voltál asztali gépbe wifi kártyát venni? Hordozgatod az asztali PC-t? :D Jó sokat költesz sebesség csökkentésre ;]

(#347) F_Gergely válasza Multibit (#346) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nincs kabel behuzva, es nem is akarok kabelezni. Ha odebb rakom a gepet mar nem jo a kabel, es a jelenlegi helyen nincsen.
Nem akarok kabelt most 50es net van, ha valtok 1000re es abbol tud wifin 500at meg akkor is jo vagyok.
Aztan ha kesobb ugy alakul hogy lesz kabel akkor lesz, de fogalmam sincs meg hogy lesz bekotve a digi.
Nem vagyok letolto, asztali gepem 1 evbutan kapcsoltam be pedig i7, meg SSD szoval nem gyenge. Egyszeruen nincs ra idom, kedvem, hangulatom. Azert lesz ezres net mert ezt adja a digi, nem azert kell mert napi 200 gigat toltok le.

[ Szerkesztve ]

(#348) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Megkaptam a routert, V2-es. Van ennek jelentősége vagy érdemesebb a v4-est beszerezni?

Ahogy nézem a v4 kezelőfelülete azért jobban néz ki..

[ Szerkesztve ]

(#349) ferob válasza F_Gergely (#348) üzenetére


ferob
őstag

Az számít a legkevesebbet, hogy hogyan néz ki vagy milyen színű a háttere, elvégre nem fogod naponta nézegetni.

A topikban megtalálható volt eddig is minden eltérés és a beszerzési lehetőségek is, így a kereső használatával mindenre választ lehet kapni.

(#350) Dr.NX válasza F_Gergely (#348) üzenetére


Dr.NX
addikt

A V2-nek dedikált 5 GHz antennái vannak, nem osztozik a 2,4 GHz-zel, mint a V4, szóval még elméletben akár jobb is lehet.

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.