Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) zso73 válasza pg1966 (#600) üzenetére


zso73
veterán

A program

Ezt feltelepítve menni fog. ( szerintem )

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#602) flesh válasza pg1966 (#600) üzenetére


flesh
aktív tag

Nekem Konica Minolta Magicolor 1680 MF nyomtató van rádugva a routerre, ezt a programot kellett feltelepítenem a számítógépre, amiről nyomtatni akarok, persze előtte a megfelelő nyomtató drivert kellett feltelepíteni a gépre, és utána átrakni a routerre a nyomtatót. tökéletesen teszi a dolgát. Gondolom ha a gép wi-fin keresztül csatlakozik akkor is ugyanúgy működnie kell a nyomtatásnak.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#603) pg1966 válasza zso73 (#601) üzenetére


pg1966
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket!
Akkor ez azt jelenti, hogy bármilyen USB-s printert rácsatlakoztathatok, és ez a program kezelni tudja?
Tehát rádugom a PC-re a printert, telepítem a drivereket, majd ha minden OK, telepítem az általatok csatolt drivert is, és átdugom a printert a Routerre?
Egyelőre még nincs meg a printer, azért is nem tudom kipróbálni, csak kíváncsi voltam, hogy nem lesz-e vele gond. A meglévő printerem LAN-os, ezért azt csak rádugtam, és ment, de lehet hogy kipróbálom azt USB-n keresztül is.

(#604) bandigyerek válasza flesh (#602) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nekem mindkét linkre hibát dob. Vagy csak nekem?

(#605) bluemirage válasza bandigyerek (#604) üzenetére


bluemirage
őstag

A linkek jók... :R Ha még mindig rossz, akkor csak nálad...

Meliora sunt bono inimica

(#606) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

A V2 verzió legfeljebb hány terás HDD-ket támogat?

(#607) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy Archer C7 V5-öt egy emeletes házban üzemeltem be, az emeleten elhelyezve.

A 2.4Ghz-es jelerősség tökéletes, mindenhol nagyon erős, de az 5 Ghz-es jelerősség csapnivaló. Az emeleten, vízszintesen még csak-csak terjed a jel, de a földszinten szinte semmi. Még közvetlenül a router alatt is alig-alig van jelerősség.

Ez az 5Ghz sajátossága, hogy függőlegesen nem terjed a jel? Vagy valami rosszul van beállítva? :F

(#608) bluemirage válasza Chosen (#607) üzenetére


bluemirage
őstag

- Az 5Ghz terjedése kb. fele akkora, mint a 2,4Ghz-é. De cserébe gyorsabb.
- Különösen gyilkos neki a vasbeton födém.
- Az antennák az élükön sugároznak, ezért emeleti elhelyezésnél minden esetben dönteni kell az antennákat 30-45 fok között. Ha 90 fokra döntöd (azaz fekteted) mindegyiket, akkor lesz a router alatt is jel, meg felette a madaraknak. De amerre az antenna mutat, azaz a csúcsok fele pl. alig lesz jel... mert.... mint mondtam mondtam az antenna az élei mentén sugároz.

Szinteket 2 eszközzel, eltérő SSID-vel, az eszközöket kábellel összekötve kell lefedni. Azaz kellene lentre egy AP üzemmódban működő eszköz, ami vezetékkel csatlakozik a fenti routerhoz. A házias megoldások (jelen esetben egy eszközzel mindent!) sütiben gyakran finom végeredményt eredményeznek... műszaki területen gyakran nem válnak be, vagy kompromisszumokkal járnak... mint nálad most.

Az 5Ghz nagy előnye egyébként, hogy fele a hatótávja, így jól ajánlható panel vagy társasházi környezetbe is... még akkor is, hogy az utóbbi években már egyre több embernek van.
A 2,4 Ghz, akár emeleteket fed le és szomszédos lakásokat... így viszont az alig egy tucat csatorna betelik, mert mindenki teleszemeteli a szomszédját a Wifi-jének jelével. Az 5Ghz általában csak 1 lakást fed le. Ha nagyobb, és több a fal, akkor még azt sem. Így az 5Ghz-es sávok szinte mindig szabadok a felhasználóknak, mert a szomszédok ritkán követnek el laksértést ezen a frekvencián, azaz zavartalan és nagy sebességű - bár rövid hatótávolságú - wifi hálózat építhető belőle.

Meliora sunt bono inimica

(#609) bandigyerek válasza bluemirage (#608) üzenetére


bandigyerek
senior tag

:C

(#610) Chosen válasza bluemirage (#608) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a választ!

Az antennák fektetésével próbálkoztam már, de sajnos sokkal jobb nem lett a helyzet. Valószínűleg a vasbeton lesz a probléma.

2 SSID-s hálózattal próbálkoztam már korábban, de sosem tudtam megoldani, hogy automatikusan a legjobb jelszintű hálózatra váltsanak az eszközök. Gyakran futottam bele abba a problémába, hogy az emeleten a lenti, gyenge jelerősségű hálózaton ragadt az eszköz és manuálisan kellett átlépni a másikra. (És ugyanez fordítva). Erre van ötleted esetleg?

(#611) irgum válasza Chosen (#610) üzenetére


irgum
addikt

Nálam két ilyen router is szolgál, az egyik az emeleten, a másik a földszinten. Mindkettőnek azonos az SSID neve és még az 5-, illetve 2,4 GHz-es név is azonos. Hiba nélkül vált automatikusan a laptop és a telefon a két router wifije közt a jelerősségtől függően. Az egyik router módban van, a másik AP módban.

(#612) bluemirage válasza Chosen (#610) üzenetére


bluemirage
őstag

Otthoni körülmények között a felhasználás módjától függ, hogy van-e értelme egy SSID-t használni, akár ugyanazon eszköz, 2 sávjára is, vagy akár több eszköznél is mindig ugyanazt az SSID-t adni.

Mobil függő amit írtál, azaz klienstől függ, hogy mennyire jól oldották meg azt, ahogyan a különböző WIFI-k között váltogat. Ezért is írta előbb a kolléga, hogy nála például egész jól sikerülnek váltások. De pl. az sem szokott jó lenni, ha már minimális jelerősség növekedés hatására az eszköz egyből átáll, azaz váltogat. Házi körülmények között a barangolás mindig kompromisszumos. A MESH hálózatok pl. erre nyújtanak megoldást.
A cég ahol dolgozom ott Draytek rendszert használunk 10 ezer négyzetméter lefedésére és ott működik a roaming is. De ezeknél a példáknál mindig oda jutunk, hogy a házi megoldásoktól ne várj sokat. :)

Amikor másnak is telepítettem WIFI-t, akkor mindig külön SSID-ket adtam meg mindennek. Így könnyebb volt a távoli support is, mert a felhasználó mindig tudta, hogy melyik eszközre és ott melyik sávra csatlakozik és könnyebb a csak kvázi' mobil eszközöket jól használni.

Ha a laptop csak ritkán hagyja el a szobát, pláne a földszintet, akkor csak a földszinti eszköz SSID-t ismertetem meg vele és ha a vételi viszonyok engedik, akkor csak a 5GHZ-es sávot. De egy kevésbé sávszél igényes laptopnál csak a lenti eszköz 2,4GHZ-es SSID-jét ismertetjük meg vele, főleg ha teraszra vagy kertbe is ki szoktuk vinni.
Ezt könnyítik meg a külön-külön SSID-k.
Nekem egyébként még C7 V2 van... nyáron költözünk és egy ASUS 66U B1-el lesz majd összekötve és egyikük AP-ként fog menni.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#613) N.otorious


N.otorious
senior tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy ha jelerősítésre szeretném beállítani a C7 V2 routert, akkor miért bolondul meg a wifi? Azonos a csatorna, más a név, és ha aktiválom ledobál minden hálózatról. UPC a net.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#614) bluemirage válasza N.otorious (#613) üzenetére


bluemirage
őstag

Szerintem csak' a beállításokkal lehet a gond, az ASUS-ok ennyiben jobbak, hogy ott a többségben dedikáltan vannak default beállítások az egyes üzemmódokra.

Router gondok
illetva talán még a hálózatos topik

Meliora sunt bono inimica

(#615) bandigyerek válasza N.otorious (#613) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Beállítás. IP, DHCP, csatorna... nézd át. Ha mindkettőn megy a DHCP az szokott ilyeneket csinálni. A TP Link oldalán van fent szájbarágós leírás.

(#616) N.otorious válasza bandigyerek (#615) üzenetére


N.otorious
senior tag

Rendben, köszönöm amit írtatok, megnézem.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#617) Chosen


Chosen
addikt

bluemirage & irgum: Köszi a válaszokat! Valószínűleg egy mesh rendszer lenne a legjobb megoldás nekem, de abból a normálisak még legalább 3-4x annyiba kerülnek, mint 1db C7, tehát az még kiesik.

WDS-sel mi a tapasztalat? Az egyik legolcsóbb bővítés még mindig az lenne, ha még egy C7-et vennék és WDS-ben összekapcsolnám őket. A kábeles összekapcsolás sajnos nem megvalósítható ezért mindenképp valamilyen wireless megoldás kell a hatótáv növelésre. (irgum nálad gondolom kábellel vannak összekötve, mint router és AP.)

[ Szerkesztve ]

(#618) irgum válasza Chosen (#617) üzenetére


irgum
addikt

Nálam kábeles az összeköttetés a két router között. A WDS módszert nem próbáltam, arról nem tudok nyilatkozni. :(

(#619) bluemirage válasza Chosen (#617) üzenetére


bluemirage
őstag

A levegőben történő összekötésnél feleződik az linksebesség, azaz a névleges csatlakozási sebesség fele érhető el. Pl. ha egy router 300 mbit-es linksebességet tud, akkor egy másik eszközzel kiterjesztve a WIFI hatótávját a levegőben már csak 150 Mbit-es névleges sebességig tudnak egymással beszélgetni. Pontosabban a gyengébbig eszköz linksebességének a fele érhető el. Ez óriási hátrány, hiszen a wifi eleve egy lassú dolog és ez a megoldás azt is felezi... Aztán hozzájönnek még a zavaró környezeti tényezők és a végén már alig marad sebesség.

Ha vezetékkel kötöd össze őket, akkor 1Gbit-en beszélgetnek egymással, azaz a mai viszonyok között semmi sem veszik el a második eszköznek is maximálisan kihajtható.

A korábban leírtak alapján... miszerint már a szintek között is alig megy át jel... nem ajánlom a levegőben történő összekötést. Ez van...
Ennél azért van még lejjebb... Konnektorba dugható hatótáv növelők. :)
Szóval amit javasoltál az szakmailag az utolsó előtti szint.

Meliora sunt bono inimica

(#620) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Hogyan tudom legegyszerűbben tiltani a netet minden kapcsolódó eszközön? Persze nem lekapcsolásra gondoltam hanem router felületen. :)

Ja v2-es.

(#621) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
A napokban vettem egy TP-Link Archer C7 AC1750 routert, általában jól működik, azonban egy HP LaserJet P1102w wifis nyomtatót nem tudok vele wifin összekapcsolni, mivel a nyomtató a telepítés közben hibát ír ki, hogy a kiválasztott vezeték nélküli hálózat hitelesítési adatait nem kapja meg ....nem tud kommunikálni a routerrel (a tegnap lecserélt Linksys WRT54GL routerhez wifin kapcsolódott rendesen ugyanez a wifis nyomtató) .
.... az alábbi hibát jelzi:

Mi lehet a bibi, lehet hogy a router webes felületén valami nincs jól beállítva?
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#622) ACE- válasza fireman123 (#621) üzenetére


ACE-
addikt

Nem látni a folyamatot, hogy mit állítasz és hol akad el. Lehet egyszerűen a nyomtató nem ismeri a titkosítási szabványt, ami a routeren be van állítva. WEP/WPA1-2 stb.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#623) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

TP-Link Archer C7 V4-re felraktam a DD-WRT-t (12-20-2018-r38060 beta verzió, legújabb).
Működik, majdnem minden OK.

Két szívfájdalmam van:
1) A routeren a Wifi visszajelző LED nem folyamatosan világít, hanem csak akkor villan fel, ha forgalmazás is van. Nem jó nekem így, nem látom hogy mikor van le vagy felkapcsolva a rádió.
2) A WPS gombra be szeretném állítani, hogy a Wifi rádiót be/ki kapcsolja. Ez a gyári TP-Link firmware-rel alapból ment, hosszan nyomásra a Wifi-t ki és bekapcsolta.

DD-WRT-nél eszerint két dolgot állítottam be:
- Administration -> Reset Button: Enable (default így állt)
- Services -> SES / AOSS / EZ-SETUP / WPS Button -> Turning off radio: Enable.

Mégse működik. Mióta beállítottam, majd rebootoltam a routert, azóta a rádió kikapcsolt, és nem kapcsolódik vissza. (A Turn radio off at boot: Disable-n áll).

Ez a gomb hogyan működik?
Hogy tudom most a Wifit visszakapcsolni?

Köszönet

[ Szerkesztve ]

(#624) fireman123 válasza ACE- (#622) üzenetére


fireman123
őstag

Ünnepek után csinálok egy képernyő felvétel videót a telepítésről és feltöltöm valahová, hátha akkor tudtok segíteni. :R

(#625) fireman123 válasza ACE- (#622) üzenetére


fireman123
őstag

Végig próbáltam minden titkosítást, sőt azt is hogy "nincs titkosítás" (nyilván ezt nem választanám), de ugyanez a bibi minden esetben, így nem valószínű, hogy a titkosítási szabvánnyal van baja a nyomtatónak. :((

(#626) fireman123 válasza ACE- (#622) üzenetére


fireman123
őstag

Feltöltöttem a youtube-ra a telepítésről egy képernyőfelvétel videót, hátha ezt látva tud valaki segíteni. Minden titkosításnál ugyanezt a hibát produkálja.
youtube videó

(#627) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült venni egy V5-ös Archerc C7-es routert. Eddig tök baba, tetszik sok minden.
Viszont az USB-s nyomtatóval sikerült elakadni.
Adott egy HP 1020-as alap nyominger, ami a pc-hez volt eddig bedugva, évekig tette a dolgát.

Most összedugtam az egy szál USB-n a routerre. Írja a haladó beállításban, hogy töltsek le hozzá "TP-LINK USB PRINTER CONTROLLER"-T.
A gond az, hogy a V5-ös höz csak mac-os verzió van, a V4-hez találtam windowsosat, fel is települ, viszont tök szürke az összes ikonkája, az auto connect printer list nem lát semmit.

A router viszont látja a nyomtatót, kiírja, hogy a nyomtató neve HEWLETT-PACKARD HP.

Hogy kéne ennek kiéznie? Guglival találta különböző segítségeket, de ott mindenhol látja a printer controller program az adott nyomtatót...

Plíz help, hátha valamit ellámáskodtam

Köszi
Magicrat

(#628) Magicrat válasza Magicrat (#627) üzenetére


Magicrat
tag

Most addig jutottam, hogy miután engedélyeztem a pc tűzfalon a printer controllert 5 másodpercenként megjelenik az Archer C7, alatta a HP 1020-as. Utána eltűnik és így pulzál... :W
Semmi beállítást nem találok, hogy most mi legyen

(#629) ACE- válasza Magicrat (#627) üzenetére


ACE-
addikt

kompatibilitási listában csak Win8 és az alatt támogatott úgy látom... Nem Win10-en próbálod?

[link]

Itt van a printer utility-hez All Windows verzió is: [link]

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#630) Magicrat válasza ACE- (#629) üzenetére


Magicrat
tag

win 7-en és xp-s két gépen próbáltam

(#631) Magicrat válasza ACE- (#629) üzenetére


Magicrat
tag

Ja, és a lista szerint kompatibilis kellene, hogy legyen :O

(#632) ACE- válasza fireman123 (#626) üzenetére


ACE-
addikt

Amikor kéri, hogy dugd össze a nyomtatót a géppel, akkor összedugod?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#633) ACE- válasza Magicrat (#630) üzenetére


ACE-
addikt

Próbáld meg a telepítés idejére teljesen kikapcsolni a tűzfalakat, antivírus szoftvereket.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#634) fireman123 válasza ACE- (#633) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a segítséget, közben úgy tűnik megoldódott a dolog:
[link]

(#635) Magicrat válasza ACE- (#633) üzenetére


Magicrat
tag

Hahó!

Megpróbáltam, nem jó.
Viszont, most érdekes dolog történt, annyit értem el, hogy semmit sem értek.

Az előbb stabilan mutatta a printer controller program a nyomtatót, közben be voltam lépve a router admin felületére (szülői jogokat állítottam be a gyerek telójához - wifi). Sikerült nyomtatnom a routeren keresztül.
Utána nem átültem a másik géphez, hogy onnan mit látok, erre mindkét gépen megint csak hol látja, hol nem a printer controller a nyomtatót. Kb 5 mp-enként változik.

Nem kell véletlenül az admin felületen is engedélyezni valahol valamit? Router a nyomtatót látja, printer szerver engedélyezve van... :F

(#636) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Most a szülői felügyelettel gyűlt meg a bajom. Pedig tök egyszerű, nem hiszem el, hogy ilyen könnyedén szar valami...

Adott két vásott kölök androidos telókkal.
Mindkettőnek adtam hozzáférést a wifihez, de szerettem volna lekorlátozni, hogy tanuló és alvó időben ne ezek rovására szörföljenek.

Namost amikor az idő cellákat kékítem be, akkor elvileg azt jelenti, hogy akkor szabad hozzáférésük van a nethez. Most bárhogy állítom az időt folyamatosan van netjük. Próbáltam mindkét verziót, és kint az állapot ikont is kapcsolgattam, de két állása van, szóval ha az egyértelműtől el is tekintek, akkor sincs sok variáció a kétféle lehetőséggel. És mindet természetesen kipróbáltam...

Még annyi, hogy felraktam a telómra a "Tether" progit, a távoli elérés miatt, de nem tudom, hogy előtte mi volt a helyzet...

Lassan kezdek eljutni odáig, hogy simán visszaviszem a boltba első munkanap :W

(#637) ACE- válasza Magicrat (#636) üzenetére


ACE-
addikt

Tudom triviális, de az idő + időzóna rendesen van beállítva a routerben?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#638) Magicrat válasza ACE- (#637) üzenetére


Magicrat
tag

Hahó!

Az időbeállítás jó, a netről szedi de amúgy is jó. Írtam a TP-link supportnak, de nem jött még válasz...

(#639) bandigyerek válasza Magicrat (#638) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Megpróbáltam ezt a Szülői Felügyeletet, de én is elakadtam. Ráküldtem a mobilomra, hogy tól-ig engedélyezett a Net, de semmi. Valamit biztos benéztünk, csak mit... :F

(#640) Magicrat válasza bandigyerek (#639) üzenetére


Magicrat
tag

Hát nem tudom, elvileg tök egyszerű kéne, hogy legyen:

1: Bekapcsolom vagy ki
2: Megkeresem a kapcsolódó telókat, és kiválasztom, hogy melyiket akarom menedzselni
3: Beállítom a hozzáférési időzónákat szabálynak. (olvastam valahol, hogy pont fordítva működik a táblázat, tehát, hogy a beállított cellák nem a hozzáférést, hanem a tiltást jelentik. Így is próbálgattuk sokszor, sehogy nem működött a tiltott időszak, mindig volt internethozzáférés az adott telón.
3/b külön lehet az adott szabályt figyelmen kívülre rakni - felfüggeszteni, ha törölni épp nem akarom - ez a státusz kapcsoló.
4: (advanced/haladó beállítások fülnél) Ha akarok szavakat is le lehet tiltani pl. a "youtube"-ot sikerült, azt tényleg nem érte el az adott teló. Aztán néha igen, nem jöttünk rá, hogy miért.

Ennél több beállítást egyszerűen nem találtam, nem kéne, hogy több órányi próbálgatás, leírás olvasgatás, youtube videó nézés (egyébként simán ugyanazokat csinálták, mint mi, de mindenki csak beállította a cuccot, de nem próbálta meg, tehát használat közbeni videót nem találtam) után ne működjön.

(#641) bozsozso válasza Magicrat (#640) üzenetére


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Én régebben amikor próbáltam akkor azt kellet megadni, hogy mikor van net és nem azt mikor tiltod. Igaz nekem V2 van.

(#642) Magicrat válasza bozsozso (#641) üzenetére


Magicrat
tag

Igazából mindegy, mert kb. 10x próbáltuk mindenhogy :DDD

(#643) bakterka


bakterka
tag

Boldog Új Évet Kívánok!
Tudtok tuti boltot,ahol biztos v4 -es cuccot kapok?
Írtam több helyre,azt válaszlolták "külső raktár"-ból jön ,nem tudják milyen.Rendeljem meg és ha megjön nézzem meg.A másik helyen v5-ként árulják de a képen a két usb-s látható,ami ha jól tudom(javítsatok ki ha nem) v2-es.

(#644) ferob válasza bakterka (#643) üzenetére


ferob
őstag

Például innen tudsz venni a kívánt revízióból.

(#645) bakterka válasza ferob (#644) üzenetére


bakterka
tag

Köszi a tippet!

(#646) bakterka


bakterka
tag

Hali!
Valaki meg tudná mondani igazából mi a különbség v4 és v5 között?

(#647) fireman123 válasza bakterka (#646) üzenetére


fireman123
őstag

Ami biztos, hogy V4-en 2 db usb és led, V5-nél 1 db usb led nélkül, .....a többit nem tudom :D

(#648) bakterka válasza fireman123 (#647) üzenetére


bakterka
tag

Köszi!
Én inkább a "koedukált antenna" teljesítményére lennék kíváncsi,jobb lett-e hogy kikerült a 2,4 Ghz-es antenna kívülre?(Téglafalú családi házban használnám 120 nm)

(#649) fireman123 válasza bakterka (#648) üzenetére


fireman123
őstag

A 3 külső antenna az nem az 5GHz-es? ...erről a koedukált dologról hol lehet olvasni?
Nekem kb. 1 hónapja van meg a V5 verziós, korábban Linksys WRT54GL volt 10 évig, ....semmivel sem jobb a TP-Link C7 wifije mint a Linksys-é volt, ....sőt talán egy picit gyengébbnek tűnik, fsz+tetőtérbeépítéses családi ház, tégla falakkal, vb. födémmel, a routerem eléggé szerencsétlen helyen van, egyik szélső tetőtéri szoba szélső részén, ...a fsz.-i nappaliban már csak kb. fele jön a sávszélességnek :((

[ Szerkesztve ]

(#650) bakterka válasza fireman123 (#649) üzenetére


bakterka
tag

Úgy tudom a v2 2,4-es antennái a házban voltak az alaplapon,v4-nél kikerültek az 5 ghz-es mellé .Ezért gondolom hogy jobb a szórása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.