Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Tudtommal a torrentezés nem legális, vagyis általában nem legális dolgokat töltenek vele, Én átírnám ezért a címet sima letöltésre.

Amúgy meg baromi jó kis cikk, ilyen kellene több a PH!-n!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) localhost válasza mmdms (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Maga a torrentezés teljesen legális!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) Racecam válasza localhost (#2) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Pontosan. Így, hogy torrentezés, meg letöltés, meg feltöltés, semmi baj nincs vele. A cikkben pedig szó sem esik arról, hogy mit tölt le, vagy fel. Mert az lehet illegális.
(Megkérem a cikk íróját, hogy tegyen egy kiemelt bejegyzést az írás végére, hogy jogvédett tartalmak letöltése, megosztása illegális tevékenységnek minősül. :U )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) JanR válasza mmdms (#1) üzenetére


JanR
addikt

Nagyon sok globalis letolto oldalon ott van a lehetoseg a P2P-re. Ha le akarsz tolteni valami drivert, akkor eleg sok helyen mar van ez a lehetoseg. Igy a torrentezes maga nem illlegalis :) - De ezt mar paran irtak elottem!:R

(#5) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Mibe kerül egy ilyen rendszer? Csak úgy nagyságrendileg.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#6) New Life válasza Gh0sT (#5) üzenetére


New Life
aktív tag

Ott van a linken!
Akinek van ilyenje otthon annak jó, de akinek nincs az nem ad ki ~50e Ft-ot, csak torrentezésre, inkább használja a normál gépét 100W-os fogyasztásban!
Ez csak egy megjegyzés a szuper és hiánypótló cikkhez!
Gratula!

NL

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Jó cikk ;) :K

érthető, és mégis szakmai :R :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) kiskakas


kiskakas
senior tag

Tetszik a cikk, viszont a Popcornt rettentően túlárazottnak tartottam eddig is, de főleg most,hogy kijöttek a klónjai. Használtan is 60 fölött lehet megvenni.

Egy ilyen klón pl az E-great m34a, 45k-ért
http://www.220volt.hu/Egreat+M34A

ebayről mégolcsóbban..

(#9) zsirfecske válasza mmdms (#1) üzenetére


zsirfecske
addikt

torrentezés maga természetesen legális, ha warezol az ember azt pl. ftp-n ugyanúgy megteheti, de ettől az ftp-t nem foják betiltani. ugyanez van pl .a konténerekkel: a lejátszó által hivatalosan támogatott .mkv formátumban fellelhető anyagok is 90%-ban jogdíjas filmek ripjei, de azért sokan kódolnak pl. családi videókat freeware x264 encoder progival .mkv-be teljesen legálisan és nézegetik otthon hasonló lejátszón. nem beszélve a saját eredeti dvd-k ilyen formájú archiválásáról stb. szóval mindent lehet rosszra is használni és valóban, a torrentezés szó hallatán mindenki a warez-re gondol.
pont ezért nem írnám át a címet (főleg, hogy kizárólag torrent-es letöltésre képes a bemutatott rendszer), csak ha külön kéri valaki. az meg a cégek hülyesége, hogy alig használják ki a torrent alapú fáljterjesztésben rejlő lehetőségeket (hiába lenne sokkal kisebb költsége).

más:
a cikk maga szándékosan szárazabb kicsit, és inkább a hogyanra megy rá. ennek oka az, hogy nem volt könnyű összeszedni a szükséges infókat, viszont szerettem volna visszaosztani valahol a tapasztalatokat. mivel a PCH hivatalos forgalmazójának fóruma zárt (oda csak az írhat, aki náluk vásárolta az eszközt, és én nem ilyen vagyok), így másik fórumot kerestem.

(#12) mmdms


mmdms
addikt

Okés, akkor rosszul tudtam, de attól a cikk még nagyon jó! :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#13) zsirfecske válasza Racecam (#3) üzenetére


zsirfecske
addikt

kiegészítve, csak a sietség miatt maradt le.

árral kapcsolatban: igen, 65k a hivatalos forgalmazónál + a hdd, de mint írtam is ez alapvetően egy médialejátszó, a letöltés lehetősége csak extra, amit kicsit próbáltam körbejárni.

megj: jól megelőztetek itt fentebb, mire leírtam #1-re a választ, már be sem fértem a címlapos kommentekhez :)

[ Szerkesztve ]

(#14) zsopu


zsopu
tag

Nézegettem az árakat, meg kicsit utánnaszámoltam. :D

A készülék 70e Ft
kb egy sima asztali gép, ha nem terheled 70W al többet fogyaszt.
A 70W az 3 Ft ba kerül per óra.
Ha elosztod a 70000Ft 3 al akkor kijön majdnem 1000 nap (több mit két és fél év)
Ha ennyit menne a géped éjjel nappal, akkor térülne meg az ára.

(#15) zsopu


zsopu
tag

Ja a HDD-t kifelejtettem.
Akkor így már jó 3 és fél év :D

(#16) mmdms válasza Racecam (#3) üzenetére


mmdms
addikt

Bocs hogy kicsit offolok, de nekem a netszolgáltató azért tiltotta le a p2p-t, mert hogy nem legális. Kénytelen vagyok tor-t használni otthon is. Akkor ezek szerint jogtalanul korlátozzák a netem?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#17) jerry311 válasza zsopu (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

A cikk arról szól, hogy ha van ilyened, akkor torrentezhetsz vele energiatakarékosan.
Ez nem egy torrent eszköz. Ez egy médialejátszó. A villanyszámlán kb. fél év alatt megtérül a torrentezés miatt kifejezetten ebbe vásárolt 500 GB vinyó ára. Tehát aki netán ilyet vesz, hogy nézze a videóit a TV-n, annak érdemes elgondolkodnia rajta, hogy a torrentezést is áthelyezi ide, a normál PC-jéről.

(#18) Racecam válasza mmdms (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tiltották le, csak korlátozták. Micsoda különbség. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#19) fricz19 válasza mmdms (#16) üzenetére


fricz19
őstag

melyik szolgáltató?
egyébként igen jogtalanul.
ha túl sok volt az adat mozgás akkor kikapcsolhatta jogosan
ez szolgáltató függő pl UPC ha jól tudom havi 300gb fölött
UPC nál is ment a nyomozás mert korlátozta a P2P,amit persze a szerződésben nem említett meg...

jó cikk.
de ha valaki erre a célra keres eszközt van jóval olcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#20) LackoMester válasza zsopu (#14) üzenetére


LackoMester
addikt

nagyon jó kis cucc,jó irás...tavaly raktam össze torrentezésre egy E5200procin alapuló kis gépet,mert ugye a quad az sokat eszik...a mérésem szerin kb.45-50W/óra-t fogyaszt...elégedett vagyok vele :K
még1x :R

Nálunk szlovákiában a tetves T-Com(szlovák),azt praktizálja,h.ha napi 10GB többet töltesz,simán lelassit(pl.a 4MB netemet kb.1 MB-re,panaszkodtam is náluk ez végett,persze nem ismertek el semmit)...akkor ilyenkor modem/router OFF 2 percre,és aztán újra minden OK
És nekem is korlátlan adatforgalomra van szerzödésem

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21) zsirfecske válasza jerry311 (#17) üzenetére


zsirfecske
addikt

köszi a tökéletes összefoglalást. pontosan ez a helyzet.

szerintem mindig jobb lesz videózni egy külön arra tervezett rendszeren, gyári távirányító és célszoftver kényelmesebb mint bármilyen media center, bár az igaz, hogy pl. egy xbmc is elég jó tud lenni.

ja és nem voltam pontos korábbi hozzászólásomnál: nem csak torrent letöltési lehetőség van a PCH-ban, hanem usenet is.

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr.Csizmás válasza LackoMester (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor csak IP-re korlátoz, örülj neki :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) LackoMester válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


LackoMester
addikt

igen,pontosan :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#24) zsopu


zsopu
tag

1. Ha letöltök egy iso-s dvd-t akkor azzal nem tud mit kezdeni a lejátszó.
2. 70e ből összerakok egy kisfogyasztású pc-t tunerkártyával. (ami lejátszik mindent)

(#25) jerry311 válasza zsopu (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Popcorn tud. :D
Úgy eszi a DVD ISO-t, mint ahogy egy asztali lejátszó a gyári lemezt. Még akár hálózaton keresztül sima Windows megosztásból is. Menüvel, mindennel.
Egyetlen DVD-t nem írtam mióta megvan.

Gondolkodtam én is egy HTPC összerakásán. Olvasgattam fórumokat, megoldásokat, stb. Nézegettem az médialejátszókat is. Két kollégáról is kiderült, hogy van PCH-ja, csak jót mondtak róla. Ha valamit nem játszik le akkor 1-2 firmware verzióval később már azt is. Nagyon jó a támogatása gyártói oldalról.

(#26) kiskakas válasza jerry311 (#25) üzenetére


kiskakas
senior tag

Az e-greatet csak azért jeleztem, mert lényegében egy Popcorn.. ugyanaz a firmware fut rajta, ugyanaz a GUI is,csak maga a doboz kisebb és olcsóbb jóval :)

Sajnos június óta nincs hozzá friss fw, illetve azért érdemes megemlíteni pár negatívumot is.
Az NMT csak az ide/sata portra kötött vinyóról fut, ez is csak ext2, ill újabban már csak ext3 filerendszeren. Tegyük fel,vki nem linux beállítottságú és lehal a Popcorn/E-greatje és mondjuk xp alól szeretné elérni a filmjeit a hdd-n,gondban lesz, mert jelenleg nincs nativ ext3 driver w32 alá.

Az ethernet meg tényleg jó dolog a cuccon,de 4-5000k/sec a plafon. Egy iso-t még rámásolsz,de egy 15-20g-s mkv már eltart egy ideig.

nem fikázom a cuccot, mert óriási,de mint midnennek, ennek is vannak negatívumai. :R

(#27) jerry311 válasza kiskakas (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

E-great-et csak most néztem. Ok hogy kisebb, de kb. akkora mint a PCH elektronikája és ha jól látom akkor pont emiatt csak külső vinyót szeret. Persze a kis méret előnyösebb, főleg ha tényleg csak hálózati lejátszónak szeretné az ember.

A fájlrendszer az egy érdekes kérdés, meg a halott hardver is. Valóban lehetne akár FAT32 is rajta, szerintem ez nem túl nagy probléma. Szvsz előbb döglik meg egy vinyó, mint egy mozgó alkatrészektől mentes médialejátszó. Igazából megeszi a FAT32 vinyókat is, csak úgy nincsenek rá alkalmazások, amiket egyébként a vinyóra tesz, mert a beépített flash csak az alapszoftvernek elég. Márpedig ezek nélkül nincs torrent, ftp, samba, stb.

PCH-ra semmit sem kell rámásolni, simán megy hálózatról minden, akár 1080p videok is. Nem is kötelező vinyót rakni bele. De ha nagyon sok adatot szeretnél másolni rá, akkor akár USB-n csatlakoztatható a PC-hez és akkor már mindjárt gyorsabb. :))

(#28) GeoPhoto válasza jerry311 (#27) üzenetére


GeoPhoto
tag

Szvsz az ilyen eszközökkel tényleg csak az ár a gond, mert mondjuk 60e Ft+winyó árából már lehet venni egy használt dual core notebookot, ahhoz mondjuk 10 dolcsi egy infra táv és akkor 20W-al eltorrentezik, filmnézéskor meg kit érdekel, ha felszalad 50W-ra? Ja és van egy akksid meg egy monitorod is ajándékba :)

Reálisnak a 30e-es árat találnám, akkor tényleg megérné talán nekem is :)

(#29) jerry311 válasza GeoPhoto (#28) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valóban lehet. Nem laptoppal, de asztali géppel próbálkoztam. Inkább vettem egy ilyet.
De pl. NAS-t nem vettem, azt építettem "hulladékból".

(#30) JanR válasza fricz19 (#19) üzenetére


JanR
addikt

300GB UPC-nel, de nem havonta, hanem ha eleri a 3 honap atlag forgalma a 300GB-ot. Eloszor figyelmeztetnek es korlatoznak, masodik alkalommal leallitjak a neted es felnyomnak a BSA-nal, meg az ASVA-nal, hogy nagy volt a forgalmad...

Amugy tenyleg jogtalan, ha a P2P-t tiltjak, max korlatozhatjak! A UPC is mar csak (papiron) este 18:00-tol 23:00-ig korlatoz...

(#31) GeoPhoto válasza jerry311 (#29) üzenetére


GeoPhoto
tag

Nekem meg van WD NAS torrentezni, meg egy Xbox 1 mediacenternek, de ezután már csak notebook jöhet szóba, arra is van XBox Mediacenter ami szerintem a legjobb alkalmazás amivel találkoztam. A Xbox-1 annyira jó, hogy még a feleségem sem vágott ki vele amikor hazaállítottam a bumszli cuccal, és látta milyen kényelmes :)

Árban a WD TV lenne még jó, dehát ethernet nincs rajta szóval mégsem...

Asztali gépet is használtam sokáig, de nem volt igazán esztétikus a 10méteres HDMI kábel a lakásban, még ha csatornába is raktam.

(#32) Dohren


Dohren
tag

windows kliens (w7 kompatibilis) transmissionhoz: [link]

ui: en egy dns-313-on futo webiannal hasznalom

[ Szerkesztve ]

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#33) blueMerle válasza LackoMester (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

1. Nincs 4 megás csomag, akkor most hogy is van ez?! :F
2. Ebbol SEMMI sem igaz. :N

Nekem Magio van otthon, elotte sok sok évig DSL és soha semmiféle korlátozásom nem volt egyiken sem mégis soxor 24 órákat megy a letoltés. Ráadásul egy rokon is dolgozik ott, tole is megkérdeztem és o is azt mondta hogy ez baromság, semmi ilyen nincs.

Nem ártana mondjuk fw-t frissítened a routeren mielott valótlanságokat állítasz.
Szivesen segitek FW-t frissíteni, megmutatom mi merre van a T-Com oldalán :U

[ Szerkesztve ]

(#34) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jó cikk lett! meg ez a masina is nagyon okos dolog, de embertelen ára van sajnos.

Aurea mediocritas

(#35) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Felvenni tudnak ezek a kis kutyuk? Time shift esetleg? Kene valami ilyesmi dolog (ami tudja a fenti dolgokat) nekem, de nem akarok HTPC-t. Mit ajanlotok?

(#36) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Jó cikk, köszi, nekem csak az ára magas. Maga a popcornhour készülék 55k körül mozog... :( Erre jönnek a plusz költségek. Az már tendál egy netbook ára felé, aminek a felhasználhatósága jóval többrétű! Persze meglehet, ezt csak én látom így! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#37) jerry311 válasza adriankoooo (#35) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, ezek médialejátszók. Ajánlani nem tudok, mert nem vagyok járatos a felvevő témában.

(#38) Vladi


Vladi
nagyúr

Végre valaki már transmission démonnal tolja. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) Vladi válasza kiskakas (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr

Illetve hát van. Valaki nem tudja, megy ez most az új csili-vili windózokkal?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40) Alex91


Alex91
félisten

En most fogtam be egy 1 TB-os WD MyBook World-ot torrentre szinten Transmission-nel. Most meg tesztelem, de ez allitolag 9 W korul fogyaszt, passziv hutes, halk HDD, kis meret, elfogadhato ar :).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41) kiskakas válasza Vladi (#39) üzenetére


kiskakas
senior tag

Vladi,

Ez ext2 driver, _nem_ ext3.. és az új NMT-k már csak ext3-ra formáznak.

(#42) peti85 válasza kiskakas (#26) üzenetére


peti85
senior tag

Ha behal a cucc és nem tudod lementeni az adataid, akkor szépen letöltesz egy Ubuntu CD-t, bebootolsz róla, és látja az NTFS-t is, ráadásul még másolhatsz is rá. Semmi extra tudás nem kell hozzá.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#43) Vladi válasza kiskakas (#41) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kiskakas,

olvass faq-t. ext3 fájlrendszer gyakorlatilag ext2 némi plusz kiegészítéssel. Felcsatolható ext2 módon, tehát használható.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) vPhis válasza LackoMester (#20) üzenetére


vPhis
aktív tag

Túlmelegedik a modemed ilyenkor, az nem korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#45) tdd587 válasza Racecam (#3) üzenetére


tdd587
őstag

A jogvédett tartalmak megosztása illegális, a letöltése nem.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#46) qdak válasza New Life (#6) üzenetére


qdak
addikt

jaja föleg h a villanyt nem én fizetm :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#47) Polemius


Polemius
aktív tag

zsirfecske:

Nem tudom, mivel csatlakozol hálózatra, de ha esetleg wifi (vagy próbáltad):
Tud-e titkosítást kezelni (wpa, wpa2)?
Kényes-e, milyen usb wifi eszközt dugnak rá? (Érdemes-e a vele forgalmazottat megvenni, vagy mindegy.)
Egy ideje épp intel atom alapú htpc vs. popcorn hour dilemmával küzdök. :)

Még egy kérdés: mennyire hallatszik ki a vinyó zaja belőle?

(#48) vince


vince
őstag

A webes authentikáció beállítása rész 3. pontjának első mondatában az a viola voilà akart lenni, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#49) zsirfecske válasza Polemius (#47) üzenetére


zsirfecske
addikt

net kábelen jön. usb adapterrel semmi tapasztalatom nincs :(
ez a wd5000bevt durván halk, bár van egy idegesítő intellipark (vagy hasonló nevű) funkciója ami kattogó hangot ad ki. ezt ki lehet küszöbölni némileg acoustic management-tel, de azért éjjel tök csöndes szobában 2 méterről minimális szöszmötölés hallatszik felőle. talán más gyártó 2,5-es vinyójával még jobb lenne. 3,5 colos hdd szerintem már jobban hangoskodik lenne benne (hiába 5400 rpm), maga a doboz a passzív működés miatt ugyanis elég szellős és kiengedi a hangokat (mondjuk én eléggé nem bírom a minimális zajokat sem).
amúgy nagyon korrekt kütyü, bár menüje nem szélvészgyors és netezni sem fogsz vele (a youtube és pár hasonló szolgáltatás ugyan elérhető rajta, de siralmas sebesség miatt nem igen használod úgysem). viszont korrekt távirányítója van, ami sötétben szórja a begyűjtött fényt, instant a bekapcsolás, és remek a kezelhetősége (pl. a számgombok megnyomásával x10%-ra való ugrás a videoban zseniális fícsör)

vince: nem, akkor voalát írtam volna magyarosítva.

(#50) hétalvó válasza zsirfecske (#49) üzenetére


hétalvó
addikt

scythe quite drive mini teljesen elnyeli azt a kattogó hangot. tapasztalat. nem olcsó, de aki a némaságot szereti anna megéri és befér egy 3.5-s hdd helyére. ha jól tudom a popcornba is befér akkor...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.