Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Hiteltelen

Hozzászólások

(#4) doc


doc
nagyúr

sokmindenben egyetertek veled, de azert kozel sem mindenben

az alberlet pl valoban kidobott penz, ha az embernek van lehetosege sajat lakast venni akar hitelbol. ha 15 evig fizetsz havi 50-et lakasra, az 9 millio (az inflaciotol most tekintsunk el, osszehasonlitas leven nem sokat szamit). ha felveszel hitelt, mondjuk 9 milliot hogy lakast vegyel, akkor mondjuk nem 15, hanem 20 evig fizeted a kamatok miatt. az viszont hatalmas kulonbseg, hogy 15 ev utan nincs a vilagon semmid, es (kis dramai tulzassal elve) foldonfuto vagy, vagy pedig mar csak 5 ev valaszt el attol, hogy a bank levegye a kezet a te sajat lakasodrol, ami 9 millios ertek, es 5 ev mulva havi 50 ezer plusz beveteled lesz, mivel mar nem kell hitelt fizetned
raadasul mivel onresz kell a lakasvasarlashoz (ez az elejen emlitett 'van lehetosege' eset), vehetjuk ugy, hogy annyival kevesebb kolcsont kell felvenned, tehat mondjuk 15 ev utan mar lejar a hitel. vagyis a ket eset osszefoglalva:

1) 15 evig fizetsz 50 ezret, a 15 ev utan nincs semmid
2) bealdozod a megtakaritasaidat, 15 evig fizetsz 50 ezret, a 15 ev utan van egy 9 milliot ero sajat lakasod

en az utobbira szavazok (illetve szavaztam), bar rovidebb futamidore vettem fel hitelt, mar csak par ev es sajat hazam van, plusz egy csomo plusz megmarad a fizetesembol :C

es meg egy adalek a sajat hitelemmel kapcsolatban: akkor vettem fel CHF alapu hitelt, mikor a frank baromi olcso volt - mar a szerzodeskotes elott tisztaban voltam vele, hogy baromira 'rosszul jarok', mert sokkal tobb forintot fizetek vissza mint amennyit kaptam. kozben meginkabb bedurvult a forintromlas mint amire szamitani lehetett - de ez van, soha nem volt egyetlen szavam sem emiatt, en vallaltam, fizetem. es a vicc az, hogy meg igy is jobban jartam, mintha anno EUR vagy HUF alapu hitelt vettem volna fel!

aki meg ugy veszi fel a hitele(i)t, hogy ha 10ezerrel tobb lesz a havi torleszto akkor nem tud enni, az meg siman felelotlen, sot hulye...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Hiteltelen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.