Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Hiteltelen

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza Jhonny06 (#59) üzenetére


dabadab
titán

"Akik meg annyira erősködnek a saját lakás/hitel mellett, annak ajánlom ezt: [link]"

Azért, hogy legyen min röhögniük? Ha rendesen elolvasnád, látnád, hogy nagyon durván és elég primitív módon csal a számításoknál (főleg a nominál- és reálértékeket keveri bőszen), mert különben az életben nem jönne ki az, hogy az ember inkább neki adja a pénzét ahelyett, hogy saját lakást venne. Az, hogy milyen sokan hivatkoznak erre a blogbejegyzésre, mint komolyan veendő valamire, elég jól mutatja az általános pénzügyi műveltség fokát. :(

DRM is theft

(#102) anjani182 válasza tildy (#94) üzenetére


anjani182
őstag

Nem vagyok én büszke, csak jó beírni néha neked, te szerintem a férfiak rémálma vagy, csoda ha valaki ilyen gondolkodással megmarad melletted vki :U :C

Én ezt gondolom, nem akarlak megbántani, te vállaltad fel a blogoddal hogy megosztod velünk az életed, ez is egy vélemény, nyugodtan engedd el a füled mellett :B

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#103) Fecogame


Fecogame
veterán

Teljesen egyetértek.

Szerintem a lakáshitelen kívül felvenni nincs értelme. :N Ha kell egy kocsi, akkor inkább veszek egy régebbit, és akkor az az enyém, mint villogjak egy 10millással, aminek meg 50e a törlesztőrészlete. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#104) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Igaza van annak, aki nem vesz fel hitelt. Már amennyiben ezt megengedheti magának.
Még bőven az átkosban, 30évesen, az akkori bekerülési költség 10-15%-ával a zsebemben kezdtem építkezni. Na persze, hogy hitel kellett. 22 év, 3% kamat (ezt később egyoldalúan megváltoztatták) Lehetett volna még 20 évig gyűjtögetni, s addig a két gyerekkel anyámnál szorongtunk volna. Annyi előnye lett volna ennek, hogy 50 évesen kisebbre méretezem a házat, mert a gyerekekre már nem kell számítani. Mindezzel együtt jól ment a sorom. Vállalkozásba kezdtem, ami 26 évig ment is. Utolsó befektetésem egy teherautó (használt) Amikor meglízingeltem, akkor volt 2007. Következő évben elfogyott a munkám, a hitelbe belebuktam. Mi lett volna a helyes eljárás? Nem tudhattam, hogy nem lesz bevételem a következő évben szinte...na jó, fele, mint korábban. Itt kellett volna mindent feladni, és munkahelyet keresni ezerrel, mint most teszem. Akkor talán még találtam volna.

(#105) Иван válasza saguaro (#32) üzenetére


Иван
őstag

"Nem lakásban élek, hanem házban. 400nm-es kertes ház. 39 évesen meg tudtam magamnak teremteni a rávalót. Meg egyéb "luxus" dolgokra is, pl medence, pince, stb-stb-stb. :U"

Az hogy neked valami jól kereső, menő melód van, az egyéni kiváltság. Sajnos a legtöbb embernek ez nem adatik meg.

"Pl laminált padló, egy-két apróság mindig akad, de nem lenne muszáj megcsinálni."

Na látod. De van olyan, akit ezek a dolgok zavarnak. Én pl szeretek tiszta környezetben élni. Oké, ez a 2 év rövid intervallum, de azért 4-5 évente TUTI előjönnek dolgok. Ebben igazad van.

"Olyat mondj, amit saját lakáson meg kell csinálni, és albérletben nem."

Elég sok minden. Most csak kiragadok egy példát, beázik a ház. Albiba szólsz a főbérlőnek, ő intézi. Nem te.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#106) r-chee


r-chee
őstag

Nekem nincs hitelem és nem is lesz soha (kopp-kopp). Úgy vagyok vele, hogy ha valamit nem tudok megvenni, akkor nem veszem meg. Szüleimmel lakom, pedig lehetnék albérletben, többletkiadással, netán lehetne saját házam hitellel, itthon pedig üresen állna a szobám. Vannak ismerőseim, rokonaim, akik megszületett gyerekkel a hátuk mögött vettek családi házat hitelre, pedig szerintem bőven elfértek volna addigi otthonukba, szülőkkel egy fedél alatt, hisz rendezett családi körülmények között éltek mindig. Most ott a hitel árnyéka a fejük felett, kevesebb marad erre-arra, szülők kisegítik őket élelmiszerrel stb.
Van ismerőm, akik házat építettek. 22-30 millió HUF hitel. Majd a gyerekeik visszafizetik...
Én nem vágyom ilyesmi szórakozásra.

Jut eszembe a vágyról, tildy pár nappal ezelőtti írásra reagálva írt Crystalheart egy érdekes véleményt. Legtöbb ember vágyódik valami után, nem pedig célja, elhatározása viszi ama dolog felé.
Persze, mint mindent, ezt is ki lehet forgatni, meg lehet közelíteni más oldalról, mert bárki jogosan mondhatja, hogy szükségem volt kocsira, hogy legyen mivel munkába járni (egészen addig jogos, míg nem a legdrágább kocsit veszi meg hitelre) stb.

Amúgy szüleimnek is van egy hitele. Egy korábbi egy hónapja járt le. Azt mondták, soha többet hitelt. Édesanyám már régen leszokott a dohányzásról, mert tudta, nagy luxus az 2 hitel mellett. De ezt sokan nem teszik meg, és önmagukat hitegetik, hogy mennyire nehéz, ők mennyire kiszolgáltatott helyzetben vannak.
Öcsém fősulis tanulmányaihoz vett fel Diákhitelt. Sulit munka mellett nem tudta elvégezni, mert választania kelltt, munka, vagy tanulás. Átlagnál jobb helyen dolgozik, és tudva, hogy oda mégegyszer nem jut be, maradt a munka. Meg a hitel visszafizetése is. 400E-ret vett fel suli folyamán, és ki lehet találni, mennyit fog össz visszafizetni a jóakaró állambácsinak. Rabszolgaság a hitel.

Nehéz ügy ez a hitelkérdés. Van, aki szükségből, van aki muszályból, van aki meggondolatlanságból...

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#107) Crystalheart válasza doc (#79) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"azt mondd meg nekem, draga arany bogaram hogy mit raksz felre, ha a penz elmegy az alberletre?" - Nos, ez esetben hogyan kívánja állni az illető a - valószínűleg magasabb, és még csak nem is biztosan fix összegű - hiteltörlesztést? :)

[ Szerkesztve ]

(#108) doc válasza Иван (#105) üzenetére


doc
nagyúr

Most csak kiragadok egy példát, beázik a ház. Albiba szólsz a főbérlőnek, ő intézi. Nem te.
most komolyan az a legfobb erved, hogy ki INTEZI?? fizetned igysem-ugysem kell, azert van a biztositas

Crystalheart: Nos, ez esetben hogyan kívánja állni az illető a - valószínűleg magasabb, és még csak nem is biztosan fix összegű - hiteltörlesztést?
olyan hitelkonstrukciot/lakast kell keresni, ahol nincs nagy kulonbseg az alberlet + rezsi es a hiteltorlesztes + rezsi kozott

en pl. most, 2010-ben lenyegesen kevesebb rezsit fizetek a 100+ nm-es hazamra, mint varosban tarsashazban. villany+viz ugye kb. ugyanannyi, a futes SOKKAL dragabb volt az 50 nm-es lakasra (most evi 100ezerbol nem orult meleg, de kellemes ido van, evi 150-bol gatyarohaszto hoseget csinalok osztol tavaszig), plusz most nincs kozos koltseg (van helyette a lenyegesen olcsobb lakasbiztositas, havi 2-3ezerbol mar mindenre kiterjedot kapsz). a hiteltorlesztesem meg, ahogy irtam, annyi mint az alberletem volt, szoval nekem igy meg olcsobb is lett :)

(#109) Eastman válasza r-chee (#106) üzenetére


Eastman
őstag

...csak arra kell figyelni egy házasságban - ahogy a régi magyar mondás tartja - , hogy olyan messze kell költözni, hogy az anyós ne tudjon papucsban átmenni hozzád.

Jelentése - a szülő, ha a gyerekekhez látogat, vendégségben és ne otthon érezze magát. Ne szóljon bele mélyen az új család életébe. Arany igazság. Lehet bármilyen jó a szülő gyermek kapcsolat, szeretheti bármennyire is a menyét, vejét, nem jó, ha állandóan jelen van. Meg fogod látni, ha fiatal felnőttként lesz egy komolyabb kapcsolatod, hogy kicsit bezavarnak majd a szülők a mindennapokba. Marad az albi vagy a lottó. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#111) doc válasza Kalandor (#110) üzenetére


doc
nagyúr

azert azt ne probald bemeselni, hogy evente kell tetot cserelni...
en is cserelem majd, miutan lejart a lakashitelem :)
a beazast meg fizeti a biztosito, nalunk legalabbis megtette mikor egyszer elofordult (25ezret adott a karfelmero azzal, hogy meszeljuk ki ujra a konyhat :D)
amikor kb. ket eve a fel dunantult elverte a jegeso, nalunk is osszetort nehany cserep, felhivtuk oket hogy "volt ez a vihar..." mire a karbecslo a telefonban "ha nem muszaj nem jon ki, ha elfogadjuk akkor ad 95ezret, ha tobbet szeretnenk akkor kijon megnezni". elfogadtuk :D kb. 15-bol megcsinaltuk a tetot (nehany lecet csereltunk, plusz cserepeket), a maradek meg jol jott

MOD: mikor szobat bereltem BP-n, es elindult a futesszezont, nekiallt csopogni a radiator, de ugy, hogy az ejszaka kozepen kellett vizvezetekszerelot hivnom. 5K, sajat zsebbol, a tulaj nem fizette, meg a szerelo is mondta hogy igen, ezt az alberlok szoktak allni... (akartam kerni szamlat, hogy ugyesen visszaigenyelhessem, de hirtelen megduplazodott az osszeg, szoval hagytam a francba)

[ Szerkesztve ]

(#112) Eastman válasza doc (#111) üzenetére


Eastman
őstag

Én amit anno láttam a családi házas albérletemben, hogy adtam havonta cakk-pakk 40-et és csókolom, a tulaj meg egyik évben palát cserélt, másikban korlátot/kerítést festett, felfagyott a beton, másik évben a járólap stb, stb, stb...

Egyenlőre marad az albi. Hitelből lakásnál/háznál melléd költöznek valami hülyék, te meg agyalhatsz, hogy hogyan békülj vagy háborúzz velük. Albérletből könnyebb mozdulni. ...persze az elején meg kell beszélni a tulajjal, hogy nem ám te vagy őérte és nem is ő van érted, hanem kölcsönös és közös érdeketek a jó viszony.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#114) r-chee válasza saguaro (#17) üzenetére


r-chee
őstag

Az én szüleim is fiatalon házasodtak, fiatalon vállaltak gyereket (20-23 éves korban). Akkoriban más is volt a világ, mint most. Szüleim meséltek róla, mamám-papám még többet. Nem volt akkoriban annyi minden, mint most, de mégis jobban éltek, mint a mai fiatalok. Az emberek is mások voltak, jobban összejártak, segítettek egymásnak ahol és amiben csak tudtak. A mai alap igények mondjuk 30 évvel ezelőtthöz viszonyítva óriásiak.

Manapság is lehet huszonéves korban gyereket vállalni. Tudok is rá példákat a környezetemből:
1, Egyik unakotesóm: 22 éves korban esküvő, akkor már egy pici babával a háttérben. Egy lagzi nem olcsó buli, simán rámegy fél millió >> Hitel (mert ugye nem mindenkinek nyomja a valaga alá a zsét anyuci meg apuci, ha utóbbi már rég meghalt, még nehezebb a szitu). Át kéne rendezni a házat - pár helyen talán túl feleslegesen is - >> hitel. Felesége gyér pénzt kap, hogy otthon van a gyerekkel. Unokatesóm melóhelyei sosem voltak túl biztosak, jelenlegi is olyan, amilyen, hol dolgozik, hol nem.

2, Szintén unokatesóm. Nő, most van 30 éves. szüleivel lakik, és örül, hogy az autójára anno felvett hitele már lejárt. Az is bőven elég volt neki. Benzinkóúton dolgozik, mellette saját fodrászata van otthon, koábban egy közeli városban is volt. Barátjával rég tervezik a saját albit. Vagy maradnak valamelyikük szüleinél. Gyerek nincs, és nem is terveznek mostanában. Szülői háttér átlagos.

3, Szembeszomszédaink. Fiatal pár, srác 27 körüli, csaj 25 éves. Másfél éves kisbabájuk van. Családi háttér jó, szülőknek mezőgazdasági válallkozásuk van. Pár éve vették meg a szembe lévő, amúgy jó állapotban lévő családi házat. Újítottak/toldtak rajta picit, frankón berendezték. No1. Nuku hitel. Szülői háttér átlagnál jobb.

A mai fiatlok vagy reálisan nézik a dolgot és nem alapítanak bizonytalanságra családot, vagy "élvezetik" a hónapról-hónapra c. műsort és belevágnak a hitelbe, vagy megfelelő szülői támogatással hitel nélkül, bátran belevágnak a gyermekvállalásba, lakásvásárlásba. Sajnos előbbiek vannak többségben. Nem nyújtózkodhatnak a takarón túl. Mert ilyen a mai világ. Bizonytalan.

"Albérlet-elleneseknek": Azt meg ne mondja senki sem, hogy egyszer kell költni egy családi házra, és hosszú évekig nincs vele gond. Mindig van valami kiadás. Olyan nincs, hogy nem jön közbe bármi is. A családi ház fogalma ugyebár feltételez melléképületet, udvart, kertet, stb. is...

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#115) tildy válasza doc (#111) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk ha tetot cserelni nem is, de evente kell pl a haz moget es elejet ujrafesteni, mert olyan magas a talajviz , hogy felszivarog . (videken, szuleimnel) .
Nem, erre nem fizet a biztosito.

Nalunk amugy egyik bp-i szerzodesben benne volt: 10 K alatti javitast mi allunk, 10 k folotti a tulaj. Masiknal midnent a tulaj allt, az is benne volt a szerzodesben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#116) doc válasza tildy (#115) üzenetére


doc
nagyúr

a magas talajviz az komoly szivas :( nalunk is van, de a haz faszan meg van csinalva, csak annyibol latszik, hogy ha kicsit esos ido van, akkor a jardarol lelepve az udvar foldjere cuppog a sar :)

a 'kis javitas alberlo, nagy javitas tulaj' korrektnek tunik :K

(#117) Dany007 válasza Crystalheart (#107) üzenetére


Dany007
veterán

Doc már leírta a választ, de azért én is leírom, hogy olvasd el a #86-os hsz-emet, mert benne van a válasz, hosszasan ki is fejtem. Tudom, megint hosszú lett nagyon :) dehát ez van.

A lényeg, hogy lakást is azért ésszel kell választani. Nyilván egy jó konstrukcióval az ember kijön egy az egyben egy normális (!) lakásbérlés árával. Nálam 52 ezer a havi törlesztő és itt a környéken 50 alatt nem kapsz normális legalább 1+fél szobás albit. De leírtam feljebb.

___________

Amúgy meg elképesztő, hogy mennyire szőrszálhasogató kifogások jönnek elő. Csak azért, hogy valamibe még bele lehessen kötni.
Anyámék a panelben kb 1,5 hónapja áztak be a felső szomszéd jóvoltából. Egy kb 20x30cm-es területen lett foltos a plafon és jött fel a festék. A biztosító 60 ezer forintot fizetett! Olyan jó 6-8 éve huzat becsapta az egyik szoba ablakát és kitörött az üveg. Akkoriban 30 ezer forintot fizetett a biztosító, mindenféle számla nélkül. És ~ 10 ezerből megcsináltattuk.
Ergo érdemes egy jobb biztosítást kötni és nincs ilyennel probléma.

A szomszéd meg megint egy olyan probléma, amit esetek nagyrészében meg lehet oldani, részben pedig albérlet esetén sem olyan egyszerű vándorolni egyikről a másikra. Főleg ha az ember már beköltözött - belakott - egy bizonyos albit.

Szóval továbbra sem hiszem, hogy ilyen "apróságokon" kéne eldönteni melyik a jobb lépés.
Továbbra is tartom, hogy az egyén aktuális lehetőségei, helyzetkörülmények és az igényei alapján lehetne megmondani kinek melyik a jobb megoldás.

(#118) tildy válasza Dany007 (#117) üzenetére


tildy
nagyúr

Danny , szerintem mindenki a saját lehetőségeiből indul ki. Valószínűleg én is találtam volna a 33nm-es lakásra havi 50 ért harminc évre hitelt, csak ez nagyon nem érte volna akkor meg , meg egyébként sem . Főleg, hogy aztán volt párommal szét is mentünk.
Mondjuk két emberre, ha az egy pár , szerintem elég kezdetben 30-40 nm. De ez is egyéntől függ. Jelenleg kettőnkre 1.5 szobánál több nem kéne.
Kalandor meg tud mesélni a szomszédokról, meg mennyit bukott emiatt a lakásán dologról (tudod van, mikor nem lehet megoldani, csak költözéssel ) .

Belakott albiból is lehet költözni, nem olyan vészes az.
Félre ne érts, nem életvégig albiról beszélek, hanem amíg fiatal, mobilis az ember. Ismersz annyira, oda költözöm, ahola munka van, ezt az ugrálást saját lakással nehezebb megoldani.
(Nem lehetetlen, de szerintem nagyon pozitívan látod a kiadás/eladási helyzetet, pedig szvsz közel sem ilyen fényesek a lehetőségek)

A biztosítós dolgot meg már mondtam, legtöbb esetben jó, nálunk viszont a belvízre nem fizet, ha a háztetőt nem javíttatjuk meg, mert régi és leviszi a vihar, akkor megint nem biztos , hogy fizet, a redőnyünket sem fizette, amit a sihederek féltéglával bedobtak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#119) Dany007 válasza tildy (#118) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt nem is feltétlenül neked írtam :)
33nm-ért havi 50 ezer 30 évig tényleg irdatlan. Erre írtam, hogy lakást is ésszel kell venni.

Tudom, hogy vannak olyan szomszéd viták amiket már nem lehet másképp megoldani csak költözéssel.
De azért valljuk be, ez igen kis hányadát érinti az embereknek. Elég nagy pech és sajnálatos, hogy ők ilyen helyzetbe kerültek. Elvégre a legtöbb ilyen problémát meg lehet oldani simán egy közös beszélgetéssel. Vagy ha eldurvul a dolog akkor akár bírósági úton, vagy épp ha az egyik fél enged a végén. A legvégső eset, amikor annyira csúnya a helyzet, hogy el kelljen költözni. Tehát ez azért szerintem nem jellemző, egyáltalán nem általános jelenség.

A beázós talajvizes, sihederes részre is csak azt tudom mondani, hogy jól kell megválasztani a helyet. Rendesen utána kell nézni a dolgoknak. Mert tényleg nem kis dolog egy lakás / ház vásárlása. Az édes kevés, hogy szép helyen van, jó a fekvése stb... Persze vannak dolgok amiket nem lehet előre tudni.
De én például az idén ismerté vált erősen árvíz + belvíz sújtotta települések környékére se költöznék. Még ha ingyen adnák a házat akkor sem. Ennek ellenére sokan még képesek ártérbe is költözni! Na azon tudok igazán meglepődni. Majd amikor az egyik folyó elönti azt a bizonyos árteret, aminek pont az a szerepe ha kiönt a folyó akkor oda folyjon, még ők csodálkoznak, hogy elviszi a házukat az ár... Mind1, ez már nagyon off.

(#120) Dany007 válasza tildy (#118) üzenetére


Dany007
veterán

"(Nem lehetetlen, de szerintem nagyon pozitívan látod a kiadás/eladási helyzetet, pedig szvsz közel sem ilyen fényesek a lehetőségek)"

Annyira azért nem látom pozitívnak. Nagyon nehéz ma lakást venni. Az elmúlt évek hitel-bedőlési miatt meg nem is csodálom hogy sokan félnek tőle. Az átlag fiatalnak sokkal egyszerűbb lehet bérelni egy lakást. Ezt nem is vitatom.
Hogy a kiadással mi a helyzet azt nemtudom, csupán az árakat és az ahhoz tartozó lakásminőséget hoztam fel példának.

(#121) PazsitZ válasza Dany007 (#86) üzenetére


PazsitZ
addikt

Attól, hogy sokan csinálják a felelőtlenség még felelőtlenség marad.

- http://pazsitz.hu -

(#122) Dany007 válasza PazsitZ (#121) üzenetére


Dany007
veterán

Az okokat is nézd meg amit erre írtam.

(#123) Dany007 válasza PazsitZ (#121) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jólemlékszem sehol nem írtam, hogy a hitelfelvevők száma felmenti őket bármiféle felelősség alól.
Ennél azért jóval hosszabban írtam, hogy szerintem mi vezetett ahhoz, hogy az emberek meggondolatlanul vegyenek fel devizahitelt. Sőt, azt is leírtam, hogy az igazi gond akkor keletkezett amikor már a 20k-s mikrot is hitelre vették...

(#124) Crystalheart válasza Dany007 (#123) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Lakás még talán érthető, bár veszélyes, mint láthattuk. (Ha él az egyoldalú módosítás...) No de élvezeti cikkeket vásárolni hitelre - azt sohasem fogom megérteni.

A hitel legyen befektetés, amiért Széchenyi is érvelt. A kölcsönnek csak akkor van értelme, ha profitot nyerünk vele.

(#125) Dany007 válasza Crystalheart (#124) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Lakást azért a legtöbb országban is hitelre vesznek nem csak itthon. Nekem nem lett volna kedvem 15-20 éven át spórolni azért, hogy majd 40-45 éves koromban legyen saját lakásom. Inkább felvettem a hitelt, és fizetem még 20 évig, de addig is 100%-os haszonélvezettel használom.

Abban is egyetértek, hogy legyen szó akár egy 2-300 ezer forintos tévéről, inkább félrerakom rá a pénzt és akkor veszem meg ha kp-ban kitudom fizetni. Azért tényleg nem érdemes hitelt felvenni majd évekig fizetni a többszörösét vissza.
Aki meg egy 20-50 ezer forintos terméket is hitelre vesz fel, ott már régen gondok vannak. Aki nem képes ennyi pénzt belátható időn belül összespórolni, akkor miből gondolja, hogy majd a havi részleteket olyan simán kifizeti? Szal az ilyet én is elítélem.

(#126) PazsitZ válasza Dany007 (#123) üzenetére


PazsitZ
addikt

Alapvetően azért, nem azt írtam, hogy nincs igazad.
Korábban amúgy le is írtam, hogy tudom egy átlag embernek hitel nélkül pl. esélye sincs házat venni, de a hitelfelvétellel felelősségteljesen kell és előrelátóan kell tervezni.
Az előző hsz-emből le is maradt az idézet, hogy melyik mondatodra reagáltam:
Na, és ez a három rész "ok" egyszerre volt jelen, így nemcsoda, hogy csőstűl, gondolkodás nélkül kötötték az ilyen-olyan hiteleket.

Az élvezeti cikkek hitelre vásárlását meg én sem fogom megérteni soha.
Láttam példát, ahol LCD tv-t vettek hitelre, de egy olyan család, akik a számlákat is nyögve perkálták ki...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#127) kraftxld válasza Dany007 (#86) üzenetére


kraftxld
nagyúr

"Már előre megvan a kimutatásunk, hogy 2030-ig havi bontásban pontosan mennyit kell fizetni. Ezért hatalmas meglepetés nem érhet."

Mar bocsi, de ezen hangosan felrohogtem :D A bank reszerol torteno egyoldalu szerzodesmodositasrol tetszett mar hallani? Szerinted ugyananny lesz a torlesztod, mert olyan jofej a bank hogy csak mosolyog a veszteseget termelo hitelen, ha mondjuk felmegy az inflacio 30%-ra?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#128) Brumi


Brumi
senior tag

Onnantól kezdve, hogy az alaphelyzet kb 100 millió féle lehet, szerintem teljesen értelmetlen erről a kérdésről vitázni. Persze a gondot inkább a Tildy által megfogalmazott meglehetősen markáns vélemény okozta.
A sok áruhitelnek én sem látom értelmét, de a lakás- és autóhitel nem hülyeség, feltéve ha úgy veszik fel, hogy egy kis árfolyam-ingadozás nem dönti romba a család gazdálkodását.
Én több mint 5 éve vettem fel autóhitelt frank alapon, de csak azért, mert kedvező kondíciókat kaptam, egyébként megvolt rá a pénzem. Akkoriban 4% volt a hitelkamat és 8%-on kamatozott a pénzem. Nyilván nem örülök neki, hogy most majdnem a dupláját fizetem, de egyrészt nem különösebben érdekel, másrészt a forinthitel már 0. perctől kezdve vagy kétszer annyiba került volna, szóval még így is bőven jól jártam.
Az is az adott helyzettől függ, hogy kinek mi a jó, vagy az elérhető. Én biztos, hogy a saját lakást/házat preferálom, de akinek ez a fajta biztonság nem fontos, az nyugodtan éljen albérletben, ezen kár vitatkozni. Engem boldoggá tesz, hogy benne ülök a teljesen tehermentes, saját magam által megtervezett és felújított lakásban, és ha lehet, akkor továbblépni is hitel nélkül fogok, de ha komolyabb dolgot akarok, akkor nem leszek szívbajos bemenni a bankba plusz pénzért. A lényeg, hogy ésszel kell csinálni!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#129) tildy válasza kraftxld (#127) üzenetére


tildy
nagyúr

NO igen, anyumék is anno fix 3-4%-ra vettek fel hitelt 10 évre tán , 85ben, aztán 1993 környékén hopp hirtelen valami 10-szeres lett a törlesztő (volna , ha nincs az a kedvezmény, hogy aki pár hónap alatt visszafizeti a hátralévő részt, az ezt megússza. Pontos adatoknak ott is utána lehet nézni, idősebbek saját bőrükön tapasztalhatták) .

A jól megválasztásról: városba nem tudtunk maradni, drágák voltak a lakások, muszáj voltunk vidékre menni és vályogházat venni (mert az volt olcsóbb, így is hitel kellett rá) . Biztos dönthettek volna jobban is, így sikerült. Sihederek meg 25 éve nem dobáltak, csak két éve kezdtek. Ilyenkor mit teszel?!

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#130) fordfairlane válasza Jhonny06 (#59) üzenetére


fordfairlane
veterán

Magyarországon az évtized első felében nagyon megérte saját lakást venni, ez volt az az időszak, amikor olcsón lehetett hitelhez nyúlni. A tulajdonosi szerkezet nálunk ebből a szempontból kedvező, a lakások túlnyomó többsége a lakóik tulajdonában van, egy költözés automatikusan lakáseladást is jelent. Sajnos a pénzeszközök hirtelen váltak köddé 2008 ősze után, ami komoly likviditásproblémát okozott az ingatlanpiacon is, persze nemcsak a használt-, hanem az új lakások esetében is. Erre szerintem nehezen lehetett volna előre felkészülni.

Nem tudom, nem nagyon nézegettem erről statisztikákat mostanában, de szerintem nálunk még nem is olyan vészes a bedőlő hitelek aránya. Ha az Usa nem vezető világhatalom lett volna, szerintem az ottani ingatlanlufi könnyen maga alá temette volna az egész gazdaságot.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#131) Dany007 válasza kraftxld (#127) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, hogy módosíthatja, de közel sincs olyan nagy kockázata, mint anno a devizahiteleknek. És nem tartom valószínűnek, hogy egyik hónapról a másikra a duplájára nőne a havi törlesztő, ahogy ez a devizák esetében előfordult.
Tehát amire céloztam a forint és a devizahitelek kockázata között még így is elég nagy a különbség.
Amúgy tényleg adtak egy 4 oldalas táblázatot, amin szerepel, hogy 2030-ig melyik hónapban mennyit kell befizetni, illetve, hogy mikor ér véget a kamat törlesztése és mikor a tőke.

@tildy:

"drágák voltak a lakások, muszáj voltunk vidékre menni és vályogházat venni "

Na és ilyenkor hol marad az albérlet, mint általad oly szeretett lehetőség? Mert szerintem ebben a helyzetben pont ,hogy egy albérlet érte volna meg jobban, mintsem "Mucsajröcsögén" vályogházat venni...
Ettől függetlenül megértem a helyzetet. Csupán furcsa, hogy pont ilyen esetben nem hozod elő az albérlet előnyeit.

[ Szerkesztve ]

(#132) tildy válasza Dany007 (#131) üzenetére


tildy
nagyúr

Szüleim döntése nem az én döntésem. ÉS azt is vedd figyelembe 1985-t írunk, albérlet max az önkormányzati lakás volt kb. (És arra is sokan vártak) .

Igaz volt fedél a fejünk fölött , mielő költöztünk (ma már fejelném a plafont, ha állna az a régi melléképület nagymamám háza mellet), de 20 négyzetméteren , fürdőszoba/melegvíz nélküli lakásban éltünk hárman.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#133) fordfairlane válasza Dany007 (#131) üzenetére


fordfairlane
veterán

És nem tartom valószínűnek, hogy egyik hónapról a másikra a duplájára nőne a havi törlesztő, ahogy ez a devizák esetében előfordult.

Ez elsősorban a svájci frank alapú hiteleknél fordult elő, ugyanis nagyon nem mindegy, hogy milyen devizáról van szó.

x gon' give it to ya

(#134) Brumi válasza Dany007 (#131) üzenetére


Brumi
senior tag

Azért azt ne felejtsd el, hogy a jegybanki alapkamat az elmúlt pár évben igen jelentős ingadozást mutatott (talán 12% volt a maximum és nemrég 5,25 a minimum). Ahogy mozog a kamat, úgy mozog a törlesztőd is. Kötve hiszem, hogy a bank azt a kamatot garantálná neked, ami a hitelfelvétel időpontjában volt. Attól függően, hogy mennyi van hátra, jelentősen ugrálhat még így is a részleted.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#135) Dany007 válasza Brumi (#134) üzenetére


Dany007
veterán

Igen tudom. Erre felhívták a figyelmünket, hogy a banki alapkamat ha erőteljesen változik az bizony a forinthitelt is változtathatja.
De ettől függetlenül sem hiszem, hogy olyan változások lennének, mint mondjuk a frank esetében. Egyik kollegám havi 80 ezres törlesztője ma már 120 ezer lett. Ez 150%-os növekedés.
Szal nem azt mondtam, hogy kockázatmentes, inkább arra próbáltam célozni, hogy jóval kevesebb és kisebb mértékű az a kockázat, mint devizánál.

@fordfairlane:

Igen frank és eurohitelre gondoltam én is.

[ Szerkesztve ]

(#136) fordfairlane válasza Dany007 (#135) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen frank és eurohitelre gondoltam én is.

Hát ez az, hogy nem az eurohitelekkel van a baj, hanem a frankhitelekkel. És nem csak nálunk, több európai országban is. Ausztriában is probléma. Az euró mögött az EU gazdasága áll, de a svájci frank mögött nem Svájc, hanem az egész pénzügyi szektor van, amivel megkerülik az egyes országok, illetve régiók monetáris restrikcióit. A svájci frank Pénzország valutája.

x gon' give it to ya

(#137) Brumi válasza Dany007 (#135) üzenetére


Brumi
senior tag

Ebben igazad van. Nekem, ha jól emlékszem 46k volt az induló és ez ment fel 78-ra idén, szintén frank alapú. Szerencsére 2011 őszéig kell csak fizetnem és akkor le is van tudva. Az is lehet, hogy előbb eladom a kocsit, mert nincs rá szükségem, de most annyira rossz a piac, hogy csak veszítenék vele. Már másfél éve csak hobbiautónak tartom, de annak nincs sok értelme...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#138) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Nekünk 20 évre van 4,5M frank alapú hitelünk, és nem, nem volt más választás. Persze lehetett volna forint alapon 35ért havonta, de inkább a frank 23-ért. A bankban egy árva lélek nem mondta, hogy benne van a pakliban, hogy mára ez havi 50k. Nem a pénzügyi ismeretek oktatására lenne szükség, hanem teljeskörű felvilágosításra a hitel kockázatairól.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#139) kraftxld válasza Dany007 (#131) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azert az eleg nagy ferdites, hogy szerinted par honap alatt duplajara nott a devizahitel torlesztoje, nekem kb 50%-al nott 3 ev alatt (ami kb megfelel a 150-es CHF 220-ra novekedo arfolyamaval). Hala az egnek nem igazan erint a dolog, mert igy is kb a netto jovedelemem 5% szukseges a hitel torlesztesehez.
Ha majd egyoldaluan modositjak a szerzodest akkor szepen visszmesz a bankba a tablazatoddal, es mondod, hogy hatpedigkeremszepen nem eztet tetszettek mondani :)

En mostmar mindenkepp albi parti vagyok, jelenleg csak az aramot meg a netet kell rezsiben fizetni, es sokkal rugalmasabb az ember. Ha vennenk egy hazat tuti rosszabbul jonnenk ki a jelenlegi szamitasok szerint(nem keretik osszehasonlitani a jelenlegi Mo-i helyzettel!).
Mondjuk 30% onero eseten is ugy duplaja lenne a torleszto egy ugyanilyen kategorias haznak mint a mostani albi, plusz kemenyen kellene utana meg ezer dolgot fizetni, az osszes! javitas ingyen van, csak csorgok az ingatlanos cegnek, es masnap kuldik a szakit, megcsinalnak mindent. Ha masik varosban kapok jobb melot, par het, koltozunk, jon a duhajkodo szomszed (most makunk van, csak par idos lakik a kornyeken, azok meg nem sok vizet zavarnak), lepunk. Mittudomen ide raknak egy budos gyarat a kornyekre, itt se vagyunk. Jelen pillanatban a fizetesem 29%-a, siman tudunk mellette felrerakni. Par even belol osszejon egy esetleges indulo a sajat hazhoz ha szeretnenk venni.

Valamint a nagy kulonbseg osszegek nelkul, es szerintem itt van a lenyeg:
Mo-on, egy kicsivel atlag feletti fizetesbol (tegyuk fel, hogy az egesz fizut el tudod rakni, kedvenc kozg. kifejezessel elve: modellizalunk) mondjuk 150 honap amire osszeszedsz egy atlag csaladi haz arat, ez itt 60-72 honap igenytol fuggoen.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#140) kraftxld válasza Dany007 (#135) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Matekbol hanyas voltal? 80K-rol 150% novekedes az 200K lenne.
80-rol 120-ra novekedes az 50% valtozas.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#141) Brumi válasza kovacsroli (#138) üzenetére


Brumi
senior tag

100%-ig biztos vagyok benne, hogy benne volt a szerződésben, és lazán alá is lett írva. De őszintén: ha ezt elmondja, akkor máshogy döntöttél volna? A pillanatnyi előny miatt biztosan ugyanúgy a frankhitelt választod. Nem köteles a hitelügyintéző az egész szerződést szóról szóra elmagyarázni, ő feltételezte, hogy elolvastad, tudomásul vetted. Nekem sem mondta senki, mégsem lepődtem meg, hogy felment a törlesztőrészlet.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#142) kraftxld válasza Brumi (#141) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eleg lett volna bemenni a konyvtarba, kivenni egy mondjuk '96-os HVG-t, aztan megsasolni az akkori CHF arfolyamot :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#143) Dany007 válasza kraftxld (#140) üzenetére


Dany007
veterán

úgy értettem, hogy a 80k-nak a 150%-a a 120 ezer. Oké, tényleg 50%-os növekedés :) Fogalomzavar...

(#144) doc válasza Dany007 (#135) üzenetére


doc
nagyúr

ez NEM 150, hanem csak 50% novekedes
es eleg biztos vagyok benne, hogy amikor o a 80ezres CHF hitelt felvette, ugyanazt a hitelt forint alapon mar az indulasnal 120ezerrel kapta volna (legalabbis nalam ez volt a helyzet)

(#145) doc válasza kovacsroli (#138) üzenetére


doc
nagyúr

marpedig biztos hogy kaptal tajekoztatast, devizahitelnel kulon alairatnak egy papirt arrol, hogy tisztaban vagy az arfolyamkockazattal (csak ez onmagaban egy egesz oldalas szoveg). ha meg nem olvasod el hogy mit irsz ala egy tobmillios hitelnel, akkor bocs, de nem tudlak sajnalni...

(#146) tildy válasza doc (#144) üzenetére


tildy
nagyúr

És pont emiatt választotta a CHF-t. PEdig tudta, hogy változhat az árfolyam. Bakker 20 év, ki lát 20 évre előre, őszintén? 20 év alatt egy gyerek felnő, 20 év alatt én megéltem 5 meg 30%-35%os inflációt is.
doc: utolsó mondatodra : jaja.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#147) fordfairlane válasza kovacsroli (#138) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként lehetséges, hogy kábé ugyanannyit fogsz fizetni az egésznek a végén, mintha forintban veszed fel, csak bírd kifizetni a megemelkedett törlesztőrészleteket.

x gon' give it to ya

(#148) Brumi válasza tildy (#146) üzenetére


Brumi
senior tag

Szerintem semmi gond azzal, ha aláír egy ilyen szerződést. az a probléma ha ilyenkor nekiáll panaszkodni, hogy ő ezzel nem volt tisztában.
Ennyi erővel 5 percre sem lehet előrelátni. Kit tudja, lemész az utcára, és áthajt rajtad egy őrült egy szakadt autóval.
Nem csak a kockázatokat kell figyelembe venni, hanem a lehetőségeket is. A hitel összege nem változik, a törlesztőrészlet megadott paraméterek alapján van kiszámolva, de lehet, hogy a fizetése a többszörösére nő ilyen időtáv alatt.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#149) doc válasza tildy (#146) üzenetére


doc
nagyúr

ha a forinthitelt valasztja, mar az elejetol annyit fizetett volna mint most, az jobb?

(#150) tildy válasza doc (#149) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez csak a futamidő végén/árfolyamemelkedés végén derül ki. :U Viszont ott tuti nincs "árfolyamingadozás" , meg talán voltak bizonyos feltételekkel támogatott forinthitelek is . Mindkettőnek van előnye, hátránya.

Brumi: nálam a "belátható" szakasz az kb 5 év ,max 10 év, de az totál max.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#151) doc válasza tildy (#150) üzenetére


doc
nagyúr

igen, allami tamogatas szokott lenni a forinthitelekhez, szoval van olyan helyzet amikor az a jobb valasztas. nalam ez sajna nem jatszott :(

MOD: igen, minel rovidebb a futamido annal jobb. nekem 2.5 ev mar lement, meg 7.5 van hatra :)

[ Szerkesztve ]

(#152) Brumi válasza tildy (#150) üzenetére


Brumi
senior tag

Még optimista is vagy az 5-10 évvel. Én 5 éve vettem fel a hitelt, és rengeteg minden változott az alatt az idő alatt. Voltam hónapokig munkanélküli is, de nem mentem csődbe, volt elég tartalékom. Bizonyos döntések meghozásakor egyszerűen nem lehet biztosra menni. Most például minden szuper nálam, de lehet, hogy csinálok egy hibát és repülök. De ennyi erővel soha hozzon az ember hosszútávú döntést. Ne házasodj meg, mert lehet, hogy elválsz, ne vállalj munkát, mert lehet hogy kirúgnak stb. Mivel a lakás egy komoly érték, teljesen normális, hogy akár évtizedekig is fizetned kell a részleteit, persze ha neked fontos, hogy a te tulajdonod legyen.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#153) fordfairlane válasza Brumi (#152) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bizonyos döntések meghozásakor egyszerűen nem lehet biztosra menni.

Nincs olyan korszaka az emberiségnek, amikor biztosra lehet menni. Szerintem ez a mostani korszak pénzügyi szempontból viharos, egyéb körülményeket tekintve sokkal kiszámíthatóbb, mint bármikor is volt a történelemben. Van olyan ismerősöm, aki azt jósolja, hogy 50 év múlva a mostani időszak igazi aranykorszaknak fog látszani, én nem vagyok ilyen pesszimista, de szerintem sem olyan élhetetlen sem az idő, sem a hely. Persze sokan érzik úgy, hogy az, de ennek valószínűleg egész más oka van.

x gon' give it to ya

(#154) Brumi válasza fordfairlane (#153) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát van abban valami, amit az ismerősöd mond. Lehet, hogy ez tényleg aranykornak fog minősülni 50 év múlva, mert az a pazarlás, ami most van, az példátlan. A pénzügyi viharosságot pont a mértéktelen fogyasztás, illetve annak generálása okozza. A most bedőlő hitelek is emiatt vannak. Az évtized elején élénkíteni kellett a gazdaságot, és ezt az építőiparon keresztül érték el, a keresletet, pedig alaposan megtámogatott olcsó hitelekkel biztosították. Divatos lett új társasházba vagy lakóparkba költözni, ciki lett a panel, vagy a régi ház. Ennek rengetegen bedőltek, és olyanok jutottak lakáshoz, akik normális esetben még tévére sem kaphattak volna hitelt. Ez, az alacsony pénzügyi kultúrával vegyítve életveszélyes kombinációt eredményezett, és a bomba most robbant.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#155) tildy válasza Brumi (#152) üzenetére


tildy
nagyúr

Előbb azon filóztam, vajon mit kezdek majd anyumék felázós vályogházzal, ha majd évtizedek múlva megöröklöm ( ne történjen semmi velük, elvi gondolat szintjén mentem végig) . Mert igazándiból nincs szükségem rá, nem is szeretnék ott lakni, olyan örökség, amivel sokat nem tudok kezdeni.

MErthogy ugye szoktak ezzel az örökség dologgal jönni.

Valahogy jobban örülnék ha a gyerekemnek majd a kezébe egy bankbetétet ( vagy egyéb anyagi eszközt) tudnék adni, amivel ő azt kezd, amit akar , nem pedig olyan dolgot, amire lehet nincs is szüksége.
(és netán lehet filléreket ér csak....)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#156) fordfairlane válasza Brumi (#154) üzenetére


fordfairlane
veterán

A korszaknak kétségtelenül megvan a maga sajátossága bizonytalanság tekintetében, de amire ki akartam lyukadni az az, hogy szerintem alapvetően nem a biztonság, hanem a biztonságérzet hiánya az, ami a problémát okozza.

x gon' give it to ya

(#157) Brumi válasza fordfairlane (#156) üzenetére


Brumi
senior tag

A mostani helyzetben azért nem csoda, hogy az embereknek nincs biztonságérzetük. Sok területen jelentős elbocsátások várhatók (banki, kereskedelmi szektor), lassan minden család érintett lesz. De ha meg is marad a munkahelye az embernek, sokszor nem a teljesítmény és az elvégzett munka számít, hanem az, hogy mennyire fekszik jól valaki a vezetésre egyébként teljesen alkalmatlan főnökénél. Nekem is volt olyan munkahelyem, ahol addig szívattak extra elvárásokkal, amíg bele nem buktam, holott az eredeti feladatokat messze túlteljesítettem (csak nem nyaltam a főnöknek). Ilyenek mellett ki érzi magát biztonságban?

Tildy: ha minden úgy alakul ahogy szeretnéd, akkor már nem lesz téma annak a felázós vályogháznak az értéke, mert az elméletileg csak zsebpénz lesz az általatok félretett pénzhez képest. Ha megöröklöd, eladod és kész.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#158) potyautas válasza tildy (#155) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A feleségem, és a húga 1/4-1/4házat örökölt 13 éve. Az 1/2-rész a mostoháé, aki talán túléli őket. Haszonélvezet van rajta, de nem lakik benne, nyáron kiadja nyaraló vendégeknek. Na, az ilyen örökséget hogyan lehet hasznosítani? Mellesleg mindketten agyonra el vannak adósodva.

(#159) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Az, hogy szaknyelven le van írva, sokat segít mindenkinek. És jön az, hogy kérdezni kell, igen kérdezni kell, a hitelezőnek pedig az a dolga, hogy rábeszéljen!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#160) tildy válasza Brumi (#157) üzenetére


tildy
nagyúr

Kicsit félreértetted lehet: nem szívesen örökölnék olyasmit, amire nincs szükségem. Tudom, ez nem szeretet kérdése.

Kovacsroli : érdekes dolog , de azért egy hitelszerződét, ahol milliókról van szó, csak át kéne olvasni, esetleg kérni belőle egy példányt, és otthon átnézni, ha valamit nem ért az ember akkor pedig ügyvéddel megbeszélni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#161) tildy válasza doc (#151) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy vegre egy tudatos hitelfelvevő ( most nem kerestem vissza a topikban , de emlékszem volt még pár rájuk is érvényes) :)

Rövid futamidő, tudja mit vállal, nem panaszkodik, mert még így is olcsóbban jön ki.

Na ezt hiányoltam én nagyon. :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#162) föccer válasza tildy (#161) üzenetére


föccer
nagyúr

Részemről szintén zenész. Nem sírok, pedig lenne miért. 5 évre vettünk fel 5,5 milliót. 120k->180k :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#163) föccer válasza föccer (#162) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, 6,5-et. Ha mostani árfolyammal számolunk, akkor még 5 milla van hátra.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#164) tildy válasza anjani182 (#89) üzenetére


tildy
nagyúr

Lassan 10 év eltelt, az élet nem téged igazolt. Van két csodálatos gyermekem , vettünk fel ugyan lakáshitelt , de belátható időre (5 év van hátra) , a párom pedig azóta a férjem, és már 7 éve dolgozik , jelenleg többet is keres nálam ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Hiteltelen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.