Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Thome:] Stargate

Hozzászólások

(#1) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

A Children of the Gods-ból (SG-1 pilot) van olyan izé kiegészített filmféle, azt is bepróbálhatod, nagy jóság. Meg nosztalgikus visszanézni, hogy milyenek voltak régen.

Az SG-1 az Atlantis miatt lett cancel, nyertek is +3 évet az íróknak... csak ugye instant kasza lett ugye az is (látszik is a végén), jött az SGU (első Stargate-m!), ami ugyanúgy szar lett... ugye a vezetőség valamilyen szinten belepofázott, BSG-utódot akart, ezt meg nem vette be az amcsi közönség, látható is hogy mi lett belőle.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Atlantis 10 évad SG1 után nekem is fura volt de az első évad közepére akkora fan lettem... :D
SGU kasza borzasztó erőltetett BSG klón volt.
Persze azért még így is elvegetáltam volna vele.

Remélem nem örökre zárúlt le a csillagkapu.

UI.:Van valami animációs sorozat is(Stargate Infinity) abból kb 3 percet bírtam.Borzalom

Fanoknak kötelező oldal.

Persze a fanok ismerik ugye?
:R :R :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3) bullseye


bullseye
addikt

Nem akarok nagyon harcolni a trekért, de az elvetése kissé fura, egyrészt mert az "idegen világokra megyünk ismerkedni, de konfliktus lesz" az ST alapból. Másrészt a különféle generációk baromira eltérnek egymástól.

De ott a naaaagy BSG is, amire az SGU hasonlítani próbált. Jó alapsztori, átivelő (?) történet, szerethető és utálni való karakterek dögivel + számomra egy idő után túl sok belső szoc-pol konfliktus is picsogás... de sokan imádják.

könnyedebb sci-finek meg ott pl. az Eureka

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4) darál0w


darál0w
Jómunkásember

SG1 utolso két évada pont hiányzik nekem...és már miota tervezem megnézni...:D

az SGUba meg bele sem kezdek addig.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#5) Thome


Thome
addikt

tDr1v3r: Azt már láttam! ;)
A hsz-ed másik részéhez: Ezt bizony csúnyán elbaszták... :K

Brutális Eb: Őszintén szólva, jó hogy a BSG eszembe sem jutott, nem is láttam, szóval így nem tűnt fel az erőltetett hasonlóság... :DDD
Az oldalt természetesen ismerem!

bullseye: Megpróbálom majd a Star Treket nézni, de valahogy az kicsit fura, ez a Csillagkapus téma azért is jön be, mert a jelenkorban mozgunk, na meg az összes technikát valahonnét megszerezték amit láthattunk is, így tudjuk mivel rendelkeznek és mivel nem.

Ezek a kommunikációs kövek is kissé furák az SGU-ban, ezelőtt sehol nem láthattuk az ilyesfajta használatát (csak ugyebár az SG1 és Atlantiszos féle berendezéssel együttes használatát).

darál0w: SG1 utolsó 2 évadát tessék megnézni, majd lehet megnézni a lezáró egész estés filmet is utána hozzá. :))

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Magamat elég nagy SG fan-nak tartom, de az SGU nekem se nagyon jött be (Bewerly Hills 90210 az űrben). A vége felé már kezdett kialakulni, erre lekaszálták. :(
A BSG-t nagy reményekkel vártam, hiszen az eredeti sorozatot még valamikor gyerekkoromban láttam, de kicsit az is csalódás volt. Nekem egy sci-fi-ben ne legyen folyton nyáladzás meg szenvedés. :N
A StarTrek megint csak más stílus, de persze azt is nagyon szeretem. Az original és a new generation szintén gyerekkori emlékek, ma már nem kötnek le, de a deep space nine, a voyager (kedvenc) és az enterprise tetszetősek.
Amit nemrég szereztem be és néztem végig, az a Babylon 5.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) darál0w válasza Thome (#5) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azt azt hiszem már láttam... :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) Z86


Z86
őstag

A többször emlegetett Battlestar Galacticát érdemes lenne megnézned, de kizárólag az eredeti hanggal, mert a magyarított verzió élvezhetetlen.
Szerintem a legjobb ebben a kategóriában. Van mellette néhány film is, pl a Razor és a The Plan, amolyan kiegészítőnek, plusz a The Resistance című mini epizódok.

(#9) darál0w válasza Z86 (#8) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Caprica is mehet.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#10) darál0w


darál0w
Jómunkásember

SGUrol nem tudsz valamit?

várhato folytatás? vagy miért hagyták abba?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11) bullseye válasza darál0w (#10) üzenetére


bullseye
addikt

nem várható, azért mert az első szezon egy nagy izé volt, és ez meglátszott a nézettségen is. S2, főleg második felétől már kezdett elindulni értelemesebb irányba, de akkorra már késő volt.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#12) darál0w válasza bullseye (#11) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem az 1. évad is bejött...a 2. meg kurva jo...de így félbehagyni :U

most tényleg 1000évig fognak aludni bazze :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13) bullseye válasza darál0w (#12) üzenetére


bullseye
addikt

csak 3+
2 év múlva onnan folytathatnák - ha addigra lenne jobb ötletük :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14) Dany007


Dany007
veterán

A Stargate megismételhetetlen :)
Van pár hozzá hasonló próbálkozás. Én pl most nézem az Eurékát, ami alapjaiban hasonlít a Stargate-re, de annak inkább egy a földi kisvárosban lévő gyermeteg mása.
Tipikus Stargate-es problémákat hoznak fel ott is mint nanobotok (replikátorok), vírus, megbolondul a számítógép (ház az eurékában), időutazás stb... kíváncsi vagyok fekete lyuk mikor lesz :D .

Szóval Stargate nincs másik. Én is elnézegettem volna még pár évadot, de tényleg a 9-10-edik évadon már látszott, hogy nem az igazi. A 10.-et meg azért fejezték be hirtelen, mert annyira lecsökkent a nézettség, hogy a csatorna nem vett több részt.
Atlantis is jó volt az már egy fokkal gyenguszkább, mint az SG-1.
Nekem a legjobban az tetszik az egészben, hogy hihetetlen mélységig vannak visszautalások korábbi részekre. Voltak olyan epizódok amiket alig értette volna meg az ember, ha nem látja a korai évadokat 2-3-4... És ez jó, hogy sokszor még 10 év után is kitalálnak valamit, ami összefügg az első vagy második évadban szereplő dolgokkal.
Így az ember tényleg úgy érzi, hogy részese egy nagy egésznek, mintha az egész összefüggő lenne.
Holott első körben 4 évaddal vége is lett volna a sorozatnak. Aztán a 7. évad lett volna a záró. Majd a nézettség miatt vitték tovább.
Az meg, hogy a 7. évad után kidobtak egy melléksorozatot, ami szintén összefügg az eredetivel az valami fenomenális.

(#15) Karma válasza Brutális eb (#2) üzenetére


Karma
félisten

"SGU kasza borzasztó erőltetett BSG klón volt."

[link]

Amúgy én tíz részt bírtam az első SGU évadból, utána feladtam. Az SG1-et meg akarom nézni (csak az első két évadot láttam anno TV-ben), de időhiánnyal nehéz.

“All nothings are not equal.”

(#16) darál0w válasza bullseye (#13) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha Elinek összejön, amit akart...bár az 1000 is 3+ :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17) Thome


Thome
addikt

SGU fanatikus ismerősöm valami ilyesmit hablatyolt valamelyik nap, hogy a Sy-Fy valakikkel tárgyal az SG(U?) valamiféle jogairól, mert állítólag szarban vannak és kell a zseton. Ha más folytatná azt is leszarnám, nekem bejött az SGU is.

BSG-t végignéztem, k.. mód bejött, kár hogy a vége szomorkás lett.

Capricába nem akarok belekezdeni, nem tudom... Az úgy snassznak tűnik. Baltar, Capricai hatos benne vannak egyébként? Annyit tudok hogy az Adama családról van benne szó, de nem igazán tudom mire vélni ezt a sorozatot. :B

(#18) darál0w válasza Thome (#17) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát nézném még én is...

BSGt meg leszedtem...a Caprica meg ugymond előzménye a BSGnek...pár részt láttam TVben...joféle.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19) Dany007


Dany007
veterán

Na, ha már kezd feléledni a topic, akkor ajánljatok már nekem valami jó scifi-t.
Nemsokára végzek az Eurékával aztán már nem lesz mit néznem... =/

SG-1, Atlantis, Start Trek TOS,TNG,DS7, Voyager, Babylon5, BSG már megvolt. Lehet kihagytam valamit, mind1.
Szal valami ezekhez hasonló kéne. De persze ne olyan, ami 30 percig arról szól hogyan húzzák ki a faszi szívéből a máját... :U Ergo az ilyen helyszínelős psziho gyilkosos sorozatok nem érdekelnek...
Az etalon egyértelműen a Starget / Star Trek. Az Euréka pl nekem már túl gyermeteg :) de szórakozásnak az is jó!
Viszont olvastam miről szól a 4400, hát nem igazán jönne be sz.tem.

Hátha van valakinek ötlete, mert nekem nincs :)

(#20) darál0w


darál0w
Jómunkásember

fringe, firefly

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Thome:] Stargate
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.