Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Adamyno válasza XharX (#2) üzenetére


Adamyno
tag

Az Arduino csak a panelek elnevezése. Illetve az IDE. De a lényeg ugye a mikrokontroller, ami az Arduino lapon van. Uno esetében pl. az ATMega328p. Ez közvetlenül is programozható, van részletes és nagyon alapos dokumentációja regiszterekkel, mindennel. Nem is kötelező Arduino nyelven programozni, van lehetőség akár Luára, akár microPyhon-ra vagy más egyéb nyelvekre, de lemehetsz nyilván nagyon hardverközeli szintig is. Mondjuk a C/Arduinonak pont ez az előnye, hogy magas és egyben alacsony szintű programnyelvként is funkcionál.

Ahhoz, hogy megismerd mondjuk az SPI buszt, I2C-t, Serialt... egyáltalán a digitális, analóg I/O-kat, PWM-et, jelszinteket, stb... szerintem tökéletes kezdésnek, mert ha mélyebben beleásod magad akkor rengeteg forrást találsz, jó a dokumentációja a mikrocsipeknek is, de a hozzákapcsolható perifériák, hardverek száma is jelentős, mivel szabványos buszokon kommunikál és már készen elérhető kismillió Library. Az STM is jó, de azt mondjuk akkor venném elő ha valami miatt kevés az Arduino. Bár, abból meg van egy rakással. Pl. egy Arduino Mega elég sok porttal is rendelkezik, megfizethető és még viszonylag energiatakarékos is. De ha akarod, akár az STM32-t is programozhatod Arduino IDE-ben vagy akár egy ESP32-t, ESP8266-ot, stb... nagyon sok platform támogatott. Az átjárhatóség szerintem biztosított. Az ATMegákhoz gyárilag van Atmel Studio is ha valakinek éppen az jobban tetszik. Arduino sok felesleges macerát levesz a válladról, és a rengeteg libbel sokat hozzá is tesz a munkához, igazából csak a bootloadernek kell benne lennie a csipben és utána kényelmesen használható. Nyilván Arduino kódokat írhatsz nem Arduino IDE-ben is (akár txt-ben is), ha jól tudom, gcc-vel fordul. Ennyire nem is ástam bele magam, de a tiszta C kódot simán eszi és ez nagyon nagy bónusz. Szerintem amúgy a C nyelv mindegyik kontrollernél használható, max ajánlott hozzá headert írni, de az átjárhatóság biztosított. Nekem őszintén szólva tökmindegy, hogy az STM vagy Atmega vagy más.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.