Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mbalint987


mbalint987
aktív tag

A Windows 10-nél nekem is az első TP adta a legjobban. Az első RTM-nél olyan érzésem volt, mintha egy félkész szoftver adna ki az M$.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#2) Silεncε


Silεncε
őstag

Én is hasonlóan próbáltam megnyesni kicsit a win10-et, a kinézetével nincs bajom, az bejön. Nekem az volt a fontos, hogy amikor a teljesítmény kell, akkor a legjobb teljesítményt hozza a gépem, ha pedig üzemidő (egy elég gyenge laptopról van szó), akkor pedig a max üzemidőt hozza. Sikerült nagyrészt kipucolni a rendszert (néhány modern alkalmazás maradt, mert használom öket, pl Xboxot szoktam streamelni a laptopra), de egy kis kutakodás meg állítgatás után érezhetően javult mind az üzemidő, mind a teljesítmény. Ha valaki kicsit utánanéz, egész jó dolgokat ki lehet hozni a rendszerből

(#3) cskamacska


cskamacska
addikt

Mi az hogy lecsupaszítása? :Y
Win7-et kell lecsupaszítani de nagyon, hogy úgy nézzen ki mint egy Win10. :P

Aero Glass for Win8.1+ v1.5.7

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4) Shing


Shing
őstag

Nekem így néz ki a Win10.

Szerintem fasza a start menü, mert több szempontból is módosítható. A beépített appoktól én is megszabadultam, csak a W10Privacy segítségével amivel más dolgokat is kilehet iktatni.
Többi meg alapból módsítható, pl. óra mellett nekem nincs semmi, balra ott figyel a Vezérlőpult berögzítve.

Mindenki alakíthat a rendszereken ahogy akar, ez a jó benne. Persze az ablakok nekem ugyan úgy néznek ki, de annyira az a része nem izgat.

(#5) tghwinner válasza Shing (#4) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Érdekes program. Átnézegetem a beállításait.

(#6) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#7) domos


domos
senior tag

No offense, de a Windows 10 Enterprise LTSB a csupasz, nem ez a mókolás.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#8) szabonagyur válasza domos (#7) üzenetére


szabonagyur
félisten

És otthonra legálisan elérhető mindenkinek... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9) Domonkos


Domonkos
Ármester

Neha jonnek hozzam barataim/ismeroseim, hogy segitsek mar atallni valami linuxra, amin a windowson hasznalt szoftvereiket ugyanugy tudjak majd hasznalni, mint ahogy azt eddig tettek. Ekkor 2 kerdest szoktam feltenni:
-Miert szeretnel linuxra valtani?
-Ha mar valtasz, akkor miert pont azokat a szoftvereket szeretned hasznalni, amik nincsenek linuxra? Ha windowskent szeretned hasznalni a geped, akkor arra az MS akarmelyik operacios rendszere jobb windows lesz, mint a legjobb linux disztro.
Ezekre amugy letezik jo valasz...
De a masodik kerdest azt most toled is megkerdeznem: Miert nem win 7-et hasznalsz, miert a 10eset csupaszitod inkabb le?
Szerintem nem lenne nagyobb melo attelepiteni azt, mint ezt mokolni, ha csak a kinezet a cel. Jott be valami uj dolog amiert mar nem erdemes a 7-t hasznalni. Emlekeim szerint meg egy par evig supportalt is. Sajnos korabban kiszalltam ebbol a vonalbol, mint hogy ez komolyabban foglalkoztatni kezdett volna...
BTW: kepek alapjan sokkal szimpatikusabbnak nez ki, mint a default. szep eredmeny! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#10) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Azok köze tartozok akiknek bejön a w10 :) Igaz appok meg felesleges marhaságok kilőve.Maga a rendszer is gyorsabb na meg Dx12 miatt eleve kénytelen vagyok azt használni.W10-et divat is fikázni,és tudom sokan szídnak majd de amikor Linuxot (Ubuntu )próbáltam pár ismerősnek aki csak netezik meg alap dolgok anyukám csuklot.

(#11) tghwinner válasza Domonkos (#9) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Mint ahogy a cikk elején írtam: Másnak telepítek Windows 10-et. Én Windows 7 felhasználó vagyok, de ez látszódik a VirtualBox ablakán is. Nem gondoltam, hogy a Win10 Enterprise LTSB egy lecsupaszított változat. De ha jól tudom, az LTSB verzió nem elérhető a magánszemélyek számára, így a mókolásom nem hiába való :D

(#12) cskamacska válasza Domonkos (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

"Ha windowskent szeretned hasznalni a geped, akkor arra az MS akarmelyik operacios rendszere jobb windows lesz, mint a legjobb linux disztro."

Ezt cáfolnám. Épp most a napokban az AMD DX9-es nyavalyájának kapcsán merült fel, hogy régi DX9-es címek simán jól, jobban, vagy még egyáltalán futnak Linuxos Wine alatt, ami Win10-en már nem garantált.
És lám, az AMD driver gond egyik biztos megoldása a Linux alóli futtatás.. :DDD ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) ncc1701 válasza Zicokuka (#10) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, mi az az "alap dolog", de netezni pont tök mindegy, h linux, vagy windows, mert ugyanaz a chrome elfut rajta. Illetve vírusok miatt a linux jobb nyilván.

(#14) Syl válasza ncc1701 (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

De a Linux nem jó ilyenre sem. Sőt, semmire sem jó!
Merthogy a Linux ingyenes.
A Windowst jó, mert azt lopni kell.

szerk.
A szarkazmusdetektor remélhetőleg működik :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) quarros válasza domos (#7) üzenetére


quarros
tag

Most muszáj ezt? Szerintem nagyon sokan vagyunk akik szívesen megvennénk akár drágábban is ha legálisan beszerezhető lenne nem vállalati struktúrában.

(#16) ncc1701 válasza Syl (#14) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam mindenképp működik (ubuntu alól írok most is). :)

(#17) UnA válasza domos (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

"No offense, de a Windows 10 Enterprise LTSB a csupasz, nem ez a mókolás."

Ha már csupasz Windows, akkor Server Core :P

(#18) Syl válasza UnA (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha már csupasz windows, akkor legyen 1.0 ;] Az mégiscsak majdnem 10 :DD

(#16) ncc1701

Ubuntu nekem is nagy kedvencem :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) szupermacs válasza Syl (#18) üzenetére


szupermacs
veterán

Tetszik ez az 1.0! :C
Mai napig nem értem, hogy miért nem lehet Vista felületet mókolni a 7-8-8.1-10 rendszerekre. Vagy ha valakinek van erről infója, az megoszthatná velem. :R

(#20) Syl válasza szupermacs (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig lehet. Cskamacska linkelte is: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) szupermacs válasza Syl (#20) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem láttam a Vista tálcát. Vagy csak nem olvastam elég figyelmesen?

(#22) Syl válasza szupermacs (#21) üzenetére


Syl
nagyúr

Mit értesz "vista tálca" alatt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) MineFox54 válasza domos (#7) üzenetére


MineFox54
őstag

Kereső, stb. van benne... Ami nekem pl. kizáró dolog.

(#24) szupermacs válasza Syl (#22) üzenetére


szupermacs
veterán

Ezt:

(#25) szabonagyur válasza szupermacs (#24) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez van 10 alatt is

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26) szupermacs válasza szabonagyur (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem erre a betekintőre gondoltam, hanem a tálca formájára. A hengeres, üvegszerű, gömb Start gombos tálca formára.

(#27) Syl válasza szupermacs (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

A Start gomb régóta cserélhető (valami Orb programmal, de gondolom a startisback és hasonló start cserélők is képesek erre), a tálcára meg rakni kell egy színátmenetes skint. A fentebb linkelt AeroGlass-nak van elég jó fóruma: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) UnA válasza szupermacs (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

"hengeres, üvegszerű, gömb"

Ahogy ezt írod, nekem egy varázsgömb jutott az eszembe, de sajnos Windowshoz az nem jár :)

(#29) szupermacs válasza UnA (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

Feladom! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.