Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#313) _ak_ válasza hdsentinel (#312) üzenetére


_ak_
addikt

:R :R

Ha megkaptad mind a 2öt, akkor nem akarom ezzel rabolni az idődet :), a második jelentés óta nem történt változás. Viszont van 1-2 dolog ami még foglalkoztat. Először is a driver, meg az ahci mód. Amikor megpróbáltam utána járni, h mit is tesz az ahci, akkor wikin találtam egy leírást, h satas "képességeket" kapcsolja be, pl az NCQ-t is. Ennél többet nem tudtam meg az ahciról. Alatta van egy másik opció natív vagy legacy sata mode. Megint rákeresek és az egyik siteon azt olvasom, h natívba lehet jól kihasználni a sata képességeit/funkcióit, de ott sem volt semmi felsorolás vagy példa, h miket kapcsol pontosan. Tehát akkor most mit kapcsol az ahci és mit kapcsol a natív mód? Szükségem van egyáltalán az ahcira pl, h megváltoztassam az akusztikai beállításokat, vagy elég a natív mód hozzá?

Van egy-két dolog még ami nem esik le nekem a sentinelnél.

Akusztikai jellemzők,Beállítás
Akusztika Menedzsment,Támogatva
Akusztika Menedzsment,Letiltva
Jelenlegi akusztikai szint,Maximális teljesítmény és hangerő (FEh)
Ajánlott akusztikai szint,Minimális teljesítmény és hangerő (80h)

Támogatva, de letiltva? Elképzelhető, h az ahci vagy a natív mód tiltja le, mert megpróbálja automatikusan szabályozni?

Serial ATA Jellemzők
S-ATA funkciók,Igen

ugye azt írja, h a sata funkciók igen, tehát elméletben müxik a driver is (más kérdés, h mennyire jól). Itt fel van sorolva egy csomó dolog, mellette, h támogatott és amellett, h engedélyezett vagy tiltott. Ha vmi támogatott, akkor azt mi tiltja le? Nincs mód ezeknek a funkcióknak a külön beállítására? Ugye itt szerepel az NCQ is, mellette ott van az h támogatott, de se nem engedélyezett, se nem tiltott. Akkor ez most ilyenkor működik vagy nem?

A másolásnál meg, ha nem lenne ott az a grafikon nem tudnám megmondani, h mikor állt be. [link], de valóban folyamatos az írás, csak az olvasás ugál.

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.