Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orion1025


orion1025
őstag

Egy kicsit ide piszkítanék. Mindenkinek vannak rossz napjai, illetve mindenki másképp éli meg a szülinapozást, engem például hidegen hagy a sajátom is, de persze rosszul eshet Neked most ez. Velem jó anyám már nem beszél évek óta, nővéremmel lassan kerek tíz éve nem kommunikáltam, mert nem is érdekel mi van vele, és kb. ennyibe ki is merül a családom, már ami maradt belőle.

Tudom, senkit nem érdekel az, hogy én ki vagyok, velem mi van, pusztán azért írtam le, mert neked ott a családod, meg tudjátok tartani ha akarjátok. Már nem vagy fiatal, nem vagy gyerek, szerintem ahogy idősödik az ember, úgy válik érdektelenebbé egy családi esemény, így csak annyit tudnék mondani, hogy ezért ne legyen a napod vége is elrontva, számodra van esély megtartani, míg van olyan, akinek sajnos nem nyílik rá lehetősége.

Mindezektől függetlenül boldog születésnapot kívánok, mint fórumtárs, aki szintén lassan 35 lesz.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#2) Gargouille


Gargouille
őstag

Sajnálom, hogy így sikerült a napod. Sovány vigasz, de azért isten éltessen sokáig!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#3) Chaser


Chaser
titán

mondjuk ha ezt velük tudatod lehet hatásosabb lett volna mint itt leírni
de fel a fejjel, minket meghívhatsz egy sörre! :d
isten éltessen!

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ez sad. :(

Nálunk mindig vasárnap van a nagy családi ünneplés. Könnyebb mindenkinek egy olyan nap amikor ténylegesen senki nem dolgozik. Aktuális napon csak a köszöntés van. Meg koccintás ha nem vezet senki aznap.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) KISDUCK


KISDUCK
addikt

(#6) xtremist


xtremist
senior tag

Helló!
Nem nagy vigasz, de elmondom a tapasztalatomat ezzel kapcsolatban. Majdnem 40 éves vagyok, családdal gyerekkel. Volt egy átmeneti időszak az életemben, amikor hasonlóan éreztem magam mint te most, mert a szülői-családi környezet már felnőtt emberként kezelt, nem laktam otthon, keveset beszéltünk. A párommal alkotott család meg még a láthatáron sem volt, mondhatni két szék között a földre estem. Akkor ezt elég rosszul éltem meg, de mai fejjel azt mondom hogy természetes, mert a felnőtt embertől a szülők, testvérek gyakran eltávolodnak érzelmileg, lassan és észrevétlenül. Ilyen alkalmakon látványosabban kiütközik az ilyesmi, és ez meg tudja viselni az embert, de nem lehet hibáztatni igazából senkit érte. Ha neked az az irány a célod, akkor megteremted a saját családodat, utána már megint teljesen más lesz a helyzet, csak addig küzdelmes eljutni. Szóval nem kellemes az ilyesmi, de ez nem egy végleges állapot.

(#7) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Február negyedikén töltöttem be egy kerek évszámot. Különleges napnak gondoltam, kivételesen vettem két doboz sört, és előre örültem. Aztán jól pofára estem én is, mert a páromon kívül még anyumék köszöntöttek csak fel. A három bátyám, akikkel azért tartom a kapcsolatot, hetente mindig dumálunk kicsit, semmi reakció nem volt. Bent a melóban pár kolléga, meg a főni azt csókolom. Nem vagyok az a bulizós típus, meg nagyon nem is érdekelnek az ünnepek, csak hát mégis kerek évszám, mondom hátha többet számít. Persze ahogy írtam a facebookra, hogy köszönöm a semmit, rögtön eszükbe jutottam, mindjárt felköszöntött mindenki.Na persze, így utólag... :((( Szóval tökre együtt érzek veled, jobbulást kívánok és boldog szülinapot!

(#8) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Boldog szülinapot kívánok neked Erőben Egészségben!!!

Ettől csak jobb lehet olvasva a történetedet.

Én sokszor gondolok arra, hogy milyen kalmár vagyok ebből a szempontból, mert az érdekel, hogy mit kapok és viszlát. De hát tulajdonképpen kis túlzással minden szirszarom megvan sőt... Párom egyszer rendezett nekem meglepetés partit kuglizással ilyesmi. Hát az a baj a hülye fejemmel, hogy a meglepetéseket nem szeretem.

Sokszor már párom is kérdezi, hogy hát de mit szeretnék, mondom szívem, inkább semmit, mert ami nekem kéne az már k drága dolog. Hát de mégis... Hát mondom csak egy negyedmilliós kamerát meg ecetere. Szóval nem hergelem vele. Muteroméktól nem kérek semmit, mert én tartom el őket így is. Felköszöntenek és untig elég. Valami kedvenc kajámat kérem esetleg mutertól és viszlát.

De mondom ki, hogy éli ezt meg.

Utóirat.
Egyébként imádom ezt a közösséget, meg ezt a blogolást, mert annyi élethelyzetet és történetet mutat be, hogy az elképesztő. Én is írhatnék könyvet, annyi sok "marhaságot" megéltem már. Nem is értem miért van még mindig hallom néha, hogy hú hát a Prohardveren, na ott aztán vannak szakértők és röhögnek. Hát igen is szerintem itt egy igen is jó közösség van. Nem is a közösségi élet, hanem maga a válaszok ilyesmi. A többség azért igen is értelmes és tud korrekt is lenni bőven.

Egyébként még egy megjegyzés. Érdemes a jó oldalát nézni dolognak és talán egy kis jó is kisül belőle. Tudom sokszor borzasztó nehéz, de egy próbát megér. Nekem is úgy szokott ez eszembe jutni.

BOCSI A MEMOÁRÉRT!!!

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#9) Luck Dragon

Fel a fejjel , isten éltessen sokáig, boldog születésnapot . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) R3ap3r


R3ap3r
csendes tag

Ne foglalkozz semmivel, Isten éltessen!

R3ap3r

(#11) tescodr


tescodr
tag

Köszönöm a jókívánságokat srácok! Igazából ez a blog egy kis feszkó levezetéséről szólt. De úgy látom nem vagyok egyedüli ezzel a "problémával"
A gond az hogy kinosan ügyelek az ünnep napokra miota apum eltávozott. Szorosabb lett a családi kötelék, igy ha a csaladban van egy szülinap akkor arra lázasan készülök, plusz legalább ilyenkor megpróbálom minden időmet a családomra fordítani. Hát ez most nem jött össze... Ezért is esett szarul, hogy mindenkinek minden másra van ideje csak pont egymásra nincs... Nem baj, majd jövőre... Talán....
És mégegyszer köszönöm mindenkinek a jókívánságokat, ez itt valóban egy értékes közösség!

(#12) thesound válasza tescodr (#11) üzenetére


thesound
őstag

Nálam pont fordítva van ez. Én nem szeretem az ünnepeket, a sajátjaimat pláne nem.
Vagyis nem az ünneppel van bajom, hanem avval, hogy olyankor "mindenki" megbolondul. Rohan, ideges, készít, készülődik, legyen minden is, minden is tökéletes... őskáosz, ebből következően feszültség, veszekedés generálódik.
Nem is az ünnepléssel van bajom, de lehetne lazán, meghitten, nyugodtan egymásra figyelve. Nekem ez lenne a plusz a pörgős hétkönapokkal szemben.

De átjön, amit a kollega érez. Boldog születésnapot!

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#13) Flashback


Flashback
addikt

Tudom ez furán fog hangzani de én nem kifejezetten kedvelem a szüli napjaimat. Szerintem ez is csak az év egyik napja, nem igazán jelent semmi pluszt. Az meg hogy görcsösen készüljön rá valaki végképp nem elvárható.
Az év ezen részében mikor összeül a barati társaság akkor szoktunk erre koccintani. :)
Nálunk ugyanez a karácsony. Nincs ajändékozás, csak összülünk és dumálunk.
Persze át tudom érzeni a helyzetedet, de a körülmények ne älljanak az utadba. Inkább próbálj meg függetlenedni a többiektöl. Érezd jól magad egyedül is akár! :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem könnyű dolgom van, mert bár a családom kiterjedt (5 testvérem van és a szüleim is élnek még), egyrészt szerteszét élünk az országban, másrészt én már fiatalon is elfeledtem az összes szülinapot, köztük a sajátomat is, szóval mindenki megszokta már. Én sem várom el, hogy aznap felköszöntsenek. Sőt, örülök is, ha nem aznap b@szogat mindenki! :DDD
A kisebbik öcsém talán még soha nem köszöntött fel a születésnapomon, de nekem nem is számít. Az számít, hogy amikor találkozunk, akkor örülünk egymásnak. Amikor meg esetleg összejön, hogy mint a hatan együtt vagyunk, akkor nem számít, hogy éppen van-e valami alkalom.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) updog


updog
senior tag

Isten éltessen ameddig csak szeretnéd, és nem csak a bejegyzés miatt (na nyilván amiatt írom, honnan tudtam volna máshogy, de komolyan gondolom :K )

Úgy látszik, ez a 35 ilyen "mágikus" szám. Engem 35. születésnapomon feleségem felköszöntött, de évek óta megegyezésben van az egész család hogy felnőtt felnőttnek nem vesz semmilyen ajándékot szüli/névnapra, karácsonyra, soha (ez rendben is van, én kezdeményeztem). Torta nem volt mert én, feleségem, és a gyerekek kb. mind másra vagyunk érzékenyek :D

Édesanyám rámírt Messengeren hogy boldog születésnapot kiffiam (!...). Oszt ennyi.

Apám este felhívott, már meg is lepődtem, de "szerencsére" csak annyit akart, hogy nem tudom-e miért nem megy a set top box (havi 1x járok otthon, de, biztos én rontottam el valamit). Ebben megegyeztünk, minden további nélkül letette.

Facebookon évek óta nem publikus a születésnapom. 1000+ ismerősből 0 ír rám azóta, hogy felköszöntsön (előtte tele volt a profilom köszöntésekkel, na ennyit az őszinteségről... nekem külön be van írva minden - közeli - ismerős a naptárba és mindig írok nekik).

Nem azért, sokkal egyszerűbb és nyugodtabb az élet pl. a karácsonyi időszakban is, mióta nem az ajándékkereséssel megy az idő, és a születésnapokat is már 40hez közeledve inkább nyűgnek mint örömnek tartom, szóval nem is tudom, igazán bánom-e hogy senkinek nem jut már eszébe lassan, engem is beleértve. De lehet hogy azért jólesne... passz.

Még azt se mondom hogy ebből neked bármi esetleg sovány vigasz, csak leírtam, remélem nem gond ;)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16) Energie X


Energie X
őstag

Én is megosztok egy sztorit :)

Nyáron volt a kissógorom és az én születésnapom is, ugyan nem egy napon, de az volt idáig a szokás, hogy egy szombati napon megtartjuk mind a kettőnkét. Idén is így lett volna. Az anyós (após nincsen) is mondta, hogy majd milyen jó lesz, majd akkor megtartjuk egybe. Teltek a hetek, eljött az idő, szülinapozásra mentünk Veresre. Ott vagyunk, kissógorom családja is ott vanm akikre nem számítottam mert nem szóltak, hogy ott lesznek. Eljön az ebéd minden szánsájn, bícs, tücsök,. Majd felköszönti mindenki a kissógoromat, hiszen ő idősebb tőlem, pont 40 lett. Én meg egy "boldog szülinapot neked is ha már itt vagy" mondatot sem kaptam. Rosszul esett. De nagyon. Én teljesen abban a tudatban voltam, hogy ennyit azért csak kapok, hiszen arról volt szó, hogy mindkettőnk születésnapját megünnepeljük egybe. De ennyit sem.

Abszolúte meg tudlak érteni. Itt skacok nem azzal van a baj, hogy ki hány éves és már nem veszünk ajándékot, nem tartjuk úgy stb, hanem az, hogy a szerző ehhez volt hozzá szokva, mert mindíg is így csinálták, aztán az utolsó utáni pillanatban kiderül, hogy ja amúgy nem így lesz. Nyilván ha előbb tudott volna róla mondjuk 2-3 nappal, akkor nem viselte volna meg ennyire. De én maximálisan átérzem milyen az, ha számítasz valamire aztán még egy nagy 0-t sem kapsz.

A fórumtársaknak számítasz, együtt érzünk veled!

Isten éltessen jó sokáig! :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#17) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Boldog Születésnapot! :)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#18) mephi666


mephi666
nagyúr

én egyszer melóztam szülinapomon: munkába jövet úgy indult, hogy ex vezetett és koccantunk egy kisebbet :DDD azóta minden évben oda időzítem a szabit és nem is ért baleset... nem szeretek nagy felhajtást, szűk családi körben maximum... (feleségemmel és fiunkkal) ...és el is utazunk olyankor általában valahova :K idén se lesz ez másképp... remélem senki nem akar semmit így a kerek 40-esre szervezni, mert messze fogunk járni akkor :DDD

...boldog szülinapot utólag!

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) ncc1701


ncc1701
veterán

Le kell szarni az ilyet, én spec nem ünneplem a szülnapjaimat sehogy, de azért örülnék, ha 35 lehetnék újra.

(#20) stewe2


stewe2
aktív tag

Szia!

Boldog szülinapot :R

Én éppen tegnap lettem 52 :D Szuper volt a buli a melóhelyen, 1m2 rétes, sóssüti, rekesz kóla :D Egész nap jártak gratulálni a kollégák. Kellemesen telt a nap, tudták, hogy nem kell terhelni, a főni megsúgta a fizuemelésem is :D

Egy pihentető autózás után hazaértem, a srácok a nyakamba ugrottak, a nejem mosolyogva vette elő a sütit. A vacsi után még üldögéltem a konyhában, és bontottam hozzá egy palac jóféle bort. Azon tűnődtem, vajon milyenek voltak a régi szülinapjaim, és Bazzzz, a 35-re már egyáltalán nem emlékszem :W :W :W

Szal a családot leszámítva, egyik h@rémet odaadnám, ha újra a 35 szülinapomon kesereghetnék :D

Fel a fejjel, még minden előtted van :C

Üdv stewe ;)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#21) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

én már évek óta szabadságot veszek ki szülinapomra :B

V6

(#23) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Gyerekkoromban nálunk nem nagyon volt névnap meg szülinap, úgyhogy azóta sem érdekel a téma, nekem ez a normál. Szóval én meg azt nem értem, hogy lehet ezt ennyire mellre szívni. :)

(#24) Pikari


Pikari
őstag

Én 500-5000 forint értékben szoktam ajándékot adni és kapni születésnapokon, de az összeg általában az első értékhez közelít. A procedúra és az ünneplés teljes hossza kb 15 másodpercig tart. Ebből kb 10 másodperc kiszámolni, hogy ki épp hány éves. Felnőtt ember vagy, szerintem engedd el a dolgot. Inkább örülj, hogy élnek a rokonaid.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#25) tescodr


tescodr
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a jókívánságokat, és a storykat. Ajándékot én sem szeretek kapni, mindig mondom is hogy ne vegyenek semmit! Ami kell úgy is megveszem magamnak. Három dolog miatt esett nagyon szarul csak, nem tartunk semmilyen ünnepet, csak a szülinapot és a karácsony t és ez jó is így.A másik dolog hogy egész évben rohanunk alig találkozunk így így ez a 2 alkalom meg fontosabb, ilyenkor lazulunk picit,dumálunk, el tesszük a telefonokat, a figyelem csak a családé. Sorozatos tragédiák miatt a mi kotelékünk erősebb lett ezért is fontos Ez. Harmadik, hogy én meg értek mindent de egy kvázi idegen számára van idő megtartani a bulit, a saját vérünk számára nincs?! De én megértő vagyok, ha szólnak időben akkor nem lett volna semmi gáz, nem ér ilyen váratlanul, simán elfogadom, nem esek pofára.Mind1 elmúlt, a dühöm is elszállt, közben ez az influenzaszerű nyavalya legyűrt, úgyhogy most itthon lábadozom. Köszi mindenkinek aki gondolt rám! Amúgy érdekes, én is levettem direkt facebookon a születési dátumom, kíváncsi voltam vajon hányan lesznem akik emlékeznek majd rá. Jelentem,kellemesen csalódtam. Nagyon sokan felköszöntöttek, jól esett, bár azt hozzá kell tennem hogy csak olyat jelölök facebookon vissza aki valóban az ismerősöm, lehet ez is közre játszik. :R

(#26) bitblueduck válasza tescodr (#25) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Boldog szülinapot!
Főnököd meg kapja be, amikor a fizetés jóvanezígy akkor én a munkával szoktam kompenzálni hogy az is jó lesz úgy ezekután.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#27) Lalikiraly válasza bitblueduck (#26) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ennyi :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#28) tescodr


tescodr
tag

Köszönöm szépen mindenkinek utólag is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.