Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Boond válasza tothbe (#97) üzenetére


Boond
addikt

"nem telekom-ról tett említést Boond, ahol ő megvette a boxot."
Egyébként nem is a szolgáltató által kínált box-ot néztem ki, hanem egy másikat. Igaz Amiko van a szolgáltatónál is, de az arra a célra megfelelt.

Én egy bőven 20k körüli, feletti boxot vettem, ami egyben média center is, tehát több funkciós, akár még iptv-re is alkalmas dvb-c mellett.

A másik az fele ennyi, amiko volt, az direkt tv-zés miatt mert régi a tv, és nem tudja a digitálisat, de ragaszkodtak/nak hozzá. Mondjuk youtube azon is ment egy darabig... wifi képes, de kisebb a tudása, jelentősen.

A boxok, azóta is köszönik szépen jól vannak, pedig 5-6 évesek. Az amiko távirányítja, az valóban amortizálódott valamennyire (egyes gombok már nem feltétlenül működnek, de a lényeg igen). Még így is bőven plusszban lennék, ha azt cserélném.

Az amiko-nál kb 6x a megtérülési ráta. (kb 600-800 ft/hó lenne egy box és úgy 2 db van., mind saját.)

De mint írtam ez telekomtól független. Telekomnál nem lenne értelme saját box-nak, így ez a kérdés, sem merül fel. (másrészt nekem tv-zéshez nem feltétlenül szükséges box, simán tv-n is megy egyébként).

"A másik ok pedig, hogy azt a dobozt csak itt tudod használni, semmi másra nem jó. Ergo ha szolgáltatót váltasz akkor csak van egy adag extra szemeted."

Telekom esetében igen. De sem a diginél, sem nálunk helyi kábeltv-nél, sem egyéb szolgáltatónál ez nem feltétlenül merül fel, nincsenek ilyen megkötések. Nyugodtan lehetnek saját eszközeid.

Telekom, és Voda esetén személyre szabott box-ok, vannak, saját rendszerrel, iptv-vel, az teljesen más téma. Csak arra akartam rávilágítani, hogy amit említettél, hogy a box, az költség - mínusz a cégnek, ez nem feltétlenül igaz, minimum 0-ára kijönnek, de szerintem simán profitot is tudnak elérni vele.

Ráadásul, én a kábeltv-t akár telefonról is elérem, a box-on keresztül, egy android appal, ha nagyon akarnám. Legalábbis van ilyen lehetőség is. Meg akár lejátszóként is tudnám hasznosítani, dlna-t stb is tud.

Nekem megérte.

Egyébként távirányitóval kapcs, érdekesség, daewoo tv-m volt, plazma, annak a távja, mai napig jó, a tv már nem. A sony-nál meg a tv jó, a táv ment tönkre, nagy részt... bár azóta sem cseréltem, annyira nem fontos. Használom a tv gombjait pl kikapcsoláshoz :) úgy sincs messze... meg össze van kötve pc-vel...

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#102) tothbe válasza Boond (#101) üzenetére


tothbe
addikt

ok, így már értem az érveidet. De ugye ez egy Telekom box cikkhez tartozó topic, így én Telekom oldalról néztem meg amit írtál és ezért reagáltam azt, amit, hogy nem éri meg megvenni a boxot csak bérelni. Máshol egyetértek veled és nem éri meg bérelni olyat, amit te magad olcsón beszerezhetsz és használhatsz, mert ott meg épp az az előnyös.

By(e) Tothbe

(#103) Boond válasza tothbe (#102) üzenetére


Boond
addikt

igen annyiból nem reális a téma, hogy telekomnál megvenni sem tudnád, ha akarnád sem. amúgy a 20k körüli box nem feltétlenül olcsó, de nem is drága, pl egy 60-100k-s boxhoz, ami még nagyobb tudással bír. Mondjuk ezek bőven többek már egy átlagos boxnál.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#104) rdi


rdi
veterán

Sziasztok,
rég nem jártam már erre, de ez az írás engem nagyon meglepett. Nekem kb. egy hónapja van meg az eszköz, de nagyon negatív a véleményem róla, elsősorban az elfuserált programozás miatt. Egyszerűen elképesztő ez az egész.

Fej! Tor! Potroh!

(#105) rdi válasza b10up (#92) üzenetére


rdi
veterán

Szia, segítenél nekem, hogyan tudnám én is visszamenni iptv -re?

Fej! Tor! Potroh!

(#106) Sty01


Sty01
tag

Srácok tudnátok segíteni? Elvileg akár pendrive-röl is lehet a boxon keresztül filmet nézni. Na most nekem nem akar összejönni. bedugom elvileg a beállításoknál lássa is a méretet. de a menüből sehol nem látom. Hol keressem? Tölteni akartam le a Play áruházból fájl kezelőt hátha az lássa de nem engedte a kevés lemez területre hivatkozva pedig 3,3 Gb a szabad belső tárhely

(#107) karl_fischer válasza Sty01 (#106) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Telepíteni kell a Play áruházból egy videólejátszót, pl. VLC-t. Én Plex-et tettem rá, az asztali gépemre meg egy Plex Media Server-t, így a boxról elérem a gépen levő filmeket, sorozatokat.

[ Szerkesztve ]

(#108) Dr. Oid válasza rdi (#105) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

ezt nem nekem akartad írni?

(#109) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok, ez a telekomos cucc akiket tudnak átverni az nagy buta, ez ami van a online felületen a telekomgotv bármilyen android kütyüvel lehet nézni, ezért a telekom mit csinált adott magának egy pofont semmit nem ér, amiko a6 comboval simán nézhető ha fel van rakva tv go applikácio tényleg vicc. :C

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#110) Kaba válasza zolokas (#109) üzenetére


Kaba
veterán

Nem a tvgo miatt van,hanem a tv adások nézéséhez szükséges a Smartbox.(inkább a hozzászólásod egy vicc).

[ Szerkesztve ]

(#111) zolokas válasza Kaba (#110) üzenetére


zolokas
aktív tag

mennek vele csatornák ugyanúgy kapcsolgatni lehet vele ki próbáltam 1 órája, sőt wifin bárhol lehet használni a csoda boxukat is teszteltem előbb

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#112) Kaba válasza zolokas (#111) üzenetére


Kaba
veterán

A "csoda boxhoz"csak tv+net előfizetéssel jutsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#113) zolokas válasza Kaba (#112) üzenetére


zolokas
aktív tag

hát szomszéd netjével is ment pedig más modem meg wifi jelszó érdekes :) próba cseresznye

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#114) mgaben válasza zolokas (#113) üzenetére


mgaben
senior tag

Csak éppen ha nem box-al tv-zel, akkor max két lejátszás mehet egy időben egy előfizetésről. Ellenben a boxokkal. Mert abból 3 lehet úgy tudom, amiből 1 alap, 2 plusz ha kéred. Darabja 1000 ft/hó.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#115) zolokas válasza mgaben (#114) üzenetére


zolokas
aktív tag

1 lejátszás van, egyedül használom úgy is

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#116) mgaben válasza zolokas (#115) üzenetére


mgaben
senior tag

Az úgy mondjuk akkor kivitelezhető.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#117) lionhearted


lionhearted
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a multicastos saját eszközös megoldással? Korábbi STB simán ment ONTra dugva, DHCP off és PPPoE passthrough módban. Ennek viszont gondolom kell internet is(!). IGMP proxy oké, de ennyi?

Tegnap még működött...

(#118) mgaben válasza lionhearted (#117) üzenetére


mgaben
senior tag

Pont a napokban álltam át saját eszközre. Nekem még az IGMP snooping-ot írták, hogy kapcsoljam be. IGMP V2-vel is ment, de próbálgatás miatt átállítottam V3-ra. Érdekesség, hogy csak wifin megy a tv adás rendesen. Ha kábelre teszem és kikapcsolom a WiFi-t akkor amíg újra nem indítom a boxot akkor megy. Mihelyst restart volt a boxon csak fekete kép van, de bejön a műsorújság, és az archív műsort is lejatssza. Egyelőre nem tudom miért. Tp link ax1500 router.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#119) lionhearted válasza mgaben (#118) üzenetére


lionhearted
őstag

Először is köszönöm a választ.
A snooping lényege, hogy oda továbbítja a jelet, ahova kell, nem mindenhova. Anélkül minden eszköz kapná a delejt, foglalná a sávszélt, közben meg dobálná el. [link]
Szóval ott, meg ARP cache körül érdemes szétnézni.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#120) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok, ezt a boxot be lehet úgy állítani hogy, a tv távírányítójával lehessen használni? Ez amit adtak hozzá olyan pici alig tudom nyomkodni

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#121) mgaben válasza zolokas (#120) üzenetére


mgaben
senior tag

Lehet. Én LG Magic Remote-al használom. Tv-n és a boxon is legyen bekapcsolva a hdmi cec.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#122) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Kérdésem hozzátok, hogy aki váltott a régi Telekom IPTV-ről az új Telekom TV Android Box-ra, sikerült -e az erősítő felé a PCM 2.0-n kívűl bármilyen Dolby Digital 2.0 vagy 5.1 jelet varázsolnia? (A térhatású hangok engedélyezve vannak a boxon.)

(#123) Kaba válasza Vicarious1 (#122) üzenetére


Kaba
veterán

A Dolby 5.1 még nem működik.

(#124) Vicarious1 válasza Kaba (#123) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

De a 2.0 is PCM, nem Dolby Digital 2.0 .

(#125) lionhearted válasza Vicarious1 (#124) üzenetére


lionhearted
őstag

Ritkán használják az adók a DD 2.0-át, stereo esetén MPEG2, HE-AAC a sláger.

A PCM egyébként tömörítetlen, full sávos stereo, szóval se újratömörítéstől se minőségcsökkenéstől nem kell tartani. Egyedül a metaadatok mennek kukába, de ez nem tudom, hogy TV adóknál és stereoknál hogyan vannak/nincsenek/lényegesek.

Tegnap még működött...

(#126) zolokas válasza mgaben (#121) üzenetére


zolokas
aktív tag

A lg tv csak törltögeti a karikát a univerzális beállításnál, nem találja a boxot pedig a hdmi-t látja és a cec is be van kapcsolva mind2 készüléken

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#127) mgaben válasza zolokas (#126) üzenetére


mgaben
senior tag

Próbáld meg azt, hogy áramtalanítod mindkettő eszközt, aztán elsőként a tv-t dugod vissza, kapcsold be, és utána tedd áram alá a boxot. Nekem ilyet tanácsoltak mikor nem bírtam beállítani.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#128) World-Soft


World-Soft
senior tag

Üdv!
Ma kaptam egy ilyen boxot. Be is üzemeltem. De lenne pár kérdésem azokhoz akik használnak ilyet:
- hangerő állításkor fent és lent (fogaskerék) is lenne egy gomb. Azokat hogy lehet megnyomni?
- Win 10-et hogy tudnám kitükrözni rá, vagy videóra kattintva küldés külső eszközre?
- Hogy tudom testre szabni a csatornák sorrendjét?
- Hálózaton valami megosztott könyvtárat, stb. hogy tudna elérni hogy videót tudja lejátszani?
- Telefont (Samsung S20 FE) hogy tudnák kitükrözni rá?
- A TV-t felismerte , és már ki és be tudja kapcsolni a táviránytó. Ellenőrzéspor pont a TV hangerejének állításával lehetett tesztelni. De hogy tudnám a Telekom távirányítóval a TV hangerejét állítani ha szükséges lenne?

Előre is köszi.
Zoli

(#129) World-Soft


World-Soft
senior tag

Feltettem a Kodit. A gépemen meg van osztva egy könyvtár. Másik gép látja is. Viszont a Boxba feltett Kodi azt mondja nincs joga. Lehet korlátozva van valami hálózati elérés?
A box és a gép is egy hálózaton van és vezetékesen csatlakoznak.

(#130) Vicarious1 válasza World-Soft (#129) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

- Windows SMB megosztásnál nálam se látta, sokáig tököltem vele, a felhasználónevet és a jelszót ne hagyd üresen, hanem írj be valamit. Én egy-egy "a" betűt írtam pl...
- a hangerő állításnál a fogaskerék gomb nem működik. Csak a hangerő beállítási menüben tudsz beállításokat eszközölni.
-

(#131) karl_fischer válasza World-Soft (#129) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Én a Plex-et használom, az jól működik.

(#132) Bembee12 válasza World-Soft (#129) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Tedd fel gépre is a Kodi-t, és gépen Kodi-n keresztül oszd meg a mappát, ne a Windows gyári megosztásával.

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#133) Kaba válasza Vicarious1 (#122) üzenetére


Kaba
veterán

5.1 elérhető a mai naptól.Újra kell indítani a boxot.

(#134) Vicarious1 válasza Kaba (#133) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Köszi ez jó hír...

(#135) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!

Mi a helyzet mostanában az új 4K-s box-al?

Mert korábban olvastam a fórumot és mondták páran, hogy nem érdemes még váltani mert néha nincs hang vagy csúszik meg még elég béta szagú az egész.

Változott ez valamit azóta?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#136) mgaben


mgaben
senior tag

Még mindig sok a panasz, de valakiknél (pl nálam is) csont nélkül megy minden. Csatorna rendezés még mindig nincs. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#137) zolokas válasza mgaben (#136) üzenetére


zolokas
aktív tag

csatorna rendezés lehetne, mert így ez nagyon gáz, pl nekem is kicsit csúszik a hang

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#138) mgaben válasza zolokas (#137) üzenetére


mgaben
senior tag

Engem annyira nem zavar, soha egyik szolgáltatónál sem volt ilyen opciónk, megszoktuk.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#139) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Szüleimnél ez az új box érdekes lehet. Most 3 régi IPTV box van, ebből a "fő" box merevelemezes felvétel funkcióval. Ha cserélnénk az új egységre, akkor mind a hármat cserélni fogják, vagy elég csak a fő egységet? Csatlakozásnak elég egy sima UTP kábel?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#140) Kaba válasza KubanitoS (#139) üzenetére


Kaba
veterán

Nincsen vegyes plattform.Vagy 3 STB(IPTV),vagy 3 Smartbox(Telekomtv).Az új plattformra történő váltáskor egy új szerződés jön létre.A felvétel felhőbe történik(Record&GO megrendelésével 690Ft havonta).UTP kábel marad továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#141) KubanitoS válasza Kaba (#140) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi itt is, akkor elvileg nem kell fúrni semmit, egy az egyben cserélhető és kész.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#142) Kaba válasza KubanitoS (#141) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.A régiek helyére kerülnek az újak.

[ Szerkesztve ]

(#143) totya1973


totya1973
csendes tag

Üdv, frissítés óta másnál is késik a hang?

(#144) mgaben válasza totya1973 (#143) üzenetére


mgaben
senior tag

Nálam nem, de írták többen már ezt a problémát.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#145) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ennek a boxnak van bármi értelme? Régi android, be korlátozott funkciók, bugok…. Egy kalap szar, és erőltetik. Tech2 Laci meg leégeti vele magát. Pazar, nem?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#146) undercover válasza Fryskitt (#145) üzenetére


undercover
senior tag

Tech2-ő Laci miért égeti le magát vele?

Amugy a hibák miatt én se merek váltani pedig érdekelnének az újdonságok.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#147) Fryskitt válasza undercover (#146) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mert ez a termék rossz. A YouTube-N ő reklámozza és mutatja be, de kár volt a nevét adni hozzá. Az ott nem egy teszt, hanem reklám. De kevéssé hiszem, hogy meggyőződéssel örül neki ennyire. Jó pénzért elvállalta, de nekem így hiteltelenné vált, mint tech szakértő. Inkább lefizetett celeb lett.
Nem csak hibás, hanem több ponton visszalépés a korábbi technológiához képest. Lehet, hogy van benne potenciál, de nem használták ki. Plusz a régi android…. Mekkora biztonsági kockázat az? Tuti nem engedném fel a saját otthoni hálózatomra.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#148) mgaben válasza Fryskitt (#147) üzenetére


mgaben
senior tag

Az fel sem merült benned, hogy nála működött rendesen? :F Mint pld nálam sincs semmi hibája a boxnak. A lakóparkos csoportunkban sem panaszkodik rá senki, pedig van pár új előfizetés, mert eddig nem volt nálunk kábeles tv/net. És a fb csoportunkba kisebb gondokért is panaszkodni járnak. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#149) Fryskitt válasza mgaben (#148) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem merült fel. A hang csúszása egy dolog, bár kb élvezhetetlenné teszi a tv adást.
De a régi android, a csatorna lista fix volta, a nem mindent tudok felvenni, a nem lehet képpel tekerni (vagy épp sehogy), mind mind visszalépés az előző megoldáshoz képest. Ez nem technikai hiba, hanem csökkent értékű megoldás, nyilván nála is így volt. Én nem adtam volna ehhez a nevem. Ennyi.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#150) Capella válasza Fryskitt (#149) üzenetére


Capella
senior tag

Felsoroltad az új box és rendszer nagyjából összes visszalépését, hibáját. Mind elég súlyos érv ellene.
Még egy eszembe jutott, a rögzített adások csak egy viszonylag rövid ideig lesznek elérhetők az újon.
A jelenlegi boxon a merevlemez kapacitásáig tudom tárolni a felvételeket, és beállíthatom melyeket ne írja felül.
Több mint egy éves felvételeim is vannak így, és ha akarom bármikor újranézhetem.
Esetleg van még további negatívum?
Tuti, hogy önként és szerződésmódosítással nem cserélek boxot, amíg csak teljesen meg nem szüntetik a jelenlegi IPTV rendszert. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.