Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Vicarious1 válasza bzoli71 (#250) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Melyik Telekom routered van?

(#252) bzoli71 válasza Vicarious1 (#251) üzenetére


bzoli71
csendes tag

Kaon CG3000

(#253) Robiusz


Robiusz
kezdő

Ha a mobilt és a tv-t összekötöm hdmi-vel akkor a tvgo működni fog a tv-n? :F

(#254) Kaba válasza Robiusz (#253) üzenetére


Kaba
veterán

Nem.

(#255) Robiusz


Robiusz
kezdő

Ok. Köszi. Azt gondoltam működni fog ahogy laptopról is működött a tv-n

(#256) Kaba válasza Robiusz (#255) üzenetére


Kaba
veterán

Próbáld ki,lehet nálad működik.

(#257) Robiusz


Robiusz
kezdő

Smart box mai frissítés mit takar? Külsőleg semmi változást nem látni

(#258) Kaba válasza Robiusz (#257) üzenetére


Kaba
veterán

Biztonsági frissítés,kisebb hibajavítással(pl.képmegállás).

(#259) bzoli71


bzoli71
csendes tag

jó lenne azért egy komolyabb frissítés mert ezek a boxok eléggé béta teszt állapotot mutatnak egy 2 hét használat után...

(#260) mikoljan válasza bzoli71 (#259) üzenetére


mikoljan
tag

Igen, egyetértek, mondhatnám, hogy kutyasz@r néha.
A kép jó. Viszont a mikro-laggok, a hang-video deszinkron, vagy kép megfagyás idegesítő.
A menü egy katasztrófa, átláthatatlan. A guide-ban nem tudok beállítani műsor emlékeztetőt, ami automatikusan csatornát vált, és valljuk be ezt már egy alap okos-tv tud.
A távirányítója szerintem idegesítő, ha este megfogom a távot, néha nem tudom, hogy most fejjel lefelé vagy hogyan áll az ember kezében. Hang helyett csatornát váltok. Ilyenkor elcseszném a pícsbe.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#261) zolokas válasza mikoljan (#260) üzenetére


zolokas
aktív tag

A távirányítót tanítasd be a smart tv távval és akkor azzal jobb a használat, a kép minőséggel nem vagyok meg elégedve, kábeltévén a 1080i az igen de ennél nem ugy adja vissza valamiért. Hang csűúszás igen azzal is gondok vannak, meg ez is milyen ha lanba rakodm a boxot nem akad a hd adás a wifinél meg igen pedig a wifi 54mbit és 140 között van, de amiko viper boxon pl a telekom alkalmazás stabilabb és jobb mint ezen a boxon. Kedvencek sorba rakása nem működik, csatorna rendezést se lehet mint a előző stb-nál. Eskü tableten és telefonon hibátlan a telekom go.

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#262) bzoli71 válasza mikoljan (#260) üzenetére


bzoli71
csendes tag

hát a távirányító az külön téma... ennyire logikátlanul elhelyezett irányítást még nem nagyon láttam...
az ok, hogy 2022-ben már nincs teletex, de a hallássérülteknek a felkirat? vagy a filmeket eredeti nyelven nézni? a elvett adásba nem lehet beletekerni... a 4 K-s Travelxp csatorna reklám váltásnál mindig akadozik... a telekom youtube csatornáján kérdés egy csajtól: webrádió miért nincs? Válasz telekomtól: sajnos egyelőre nincs infó róla... odaírom: nem is kell egy csomó rádiós alkalmazás telepíthető, sokkal jobb... Telekomos kiigazítás: Ők ezt azért nem írták mert a kérdés a webrádióra vonatkozott... :D :D van baj rendesen a kommunikációval... :D

(#263) undercover


undercover
senior tag

Hmmm... Arról volt szó, hogy az itt említett hibákat már javították. Legalábbis páran ezt írták.

Erre még mindig van hanghiba meg képszaggatás stb? Akkor nem mostanában fogom lecserélni a régi megbízható rendszert.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#264) bzoli71


bzoli71
csendes tag

Érdekes módon nem minden csatornánál van gond a hang csúszással... ha meg saját médiatartalamt játszol le ott egyáltalán nincs gond a csúszással...
Amit nagyon vártam hogy javítsák, hogy ha youtubozok és kikapcsolom készenlétibe, majd másnap visszakapcsolom akkor nincs tv csak fekete képernyő... újra kell indítani a boxot és akkor jó minden...
de ahogy reagálnak youtubon a problémákra, szerintem nincsenek is képben teljesen hogy hogyan kellene működni egy androidos boxnak... a rendszerre az ötlet jó, az állapot második körös béta teszt... azt hogy ezt pénzért eladják hááát... különösen igaz ez a 4k-s minicsomagra... azzal a bénázással amit írtam nem kellene berakni pénzért egy csatit, csak azért hogy legyen tartalom...

(#265) Steven88


Steven88
tag

Sziasztok
Lehet hülye kérdés, de a box usb-ről lehet filmet nézni?
A pendrivot felismeri mint külső meghajtó de nemtudom megnézni, hogy mi van rajta.

(#266) moland007


moland007
tag

Sziasztok !
Android boxos rendszer az valóban csak telekom internettel működik ? ( sajna az nálam nem elérhető )
áprilisban jár le a jelenlegi ( direct one ( tányéros )) és lecserélném, mivel, a nem HD adások botrányosak és nincs eurosport :(
mikrohullámú netem van ( stabil és van sávszélesség is - netflix 4k simán megy )

55A83J

(#267) Kaba válasza moland007 (#266) üzenetére


Kaba
veterán

Androidos boxot csak nettel együtt lehet rendelni.

(#268) moland007 válasza Kaba (#267) üzenetére


moland007
tag

Köszi

Szerk : de ha máshol van T net es odakérem, majd fogom es fizikálisan atviszem az android boxot ?

[ Szerkesztve ]

55A83J

(#269) Kaba válasza moland007 (#268) üzenetére


Kaba
veterán

Aki a Telekomos nettel rendelkezik az rendelheti meg a boxot.(a box önmagában nem rendelhető).
14 napos elállás van,ezalatt kipróbálhatod a nálad levő idegen nettel(valószínűleg nem fog működni).

[ Szerkesztve ]

(#270) mgaben válasza Steven88 (#265) üzenetére


mgaben
senior tag

Tegyél fel play áruházból egy fájlkezelőt.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#271) karl_fischer válasza mgaben (#270) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Inkább egy VLC media player-t.

(#272) Cheesy


Cheesy
őstag

Tudjátok hogyan lehet valahogy életre kelteni a DV8519B beltérit?
- csak a power on led világít
- táp kihúz, vár 10mp-et, visszadug, ugyanez
- táp kihúz, vár 10mp-et, power gomb benyom, visszadug, power gomb még 10mp-ig nyomva tart, ugyanez
- távirányító villog ha parancsot küld, tehát jelet ad

Tehát nem ad jelet a box és nem reagál a távirányítóra.
Van ötletetek? :F

www.vakbelmutet.hu

(#273) AL válasza Cheesy (#272) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nekem volt hasonló, akkor a távirányító nem kommunikált a dobozzal. A hozzáadott kis füzet szerint ha jól emlékszem ( most nincs nálam ) a 3 és a 7 - es gombot egyszerre kell megnyomni és attól ismét működött. Üdv.

(#274) Cheesy válasza AL (#273) üzenetére


Cheesy
őstag

Látom, hogy villan +1-et a távirányító amikor a 3-as és 7-es gombot egyszerre nyomva tartom 5 mp-ig. De továbbra sem lehet bekapcsolni a boxot, csak a power led világít pirosan.

Megdöglött? :/

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#275) AL válasza Cheesy (#274) üzenetére


AL
addikt

Szia. Sajnos nem tudom mi lehet a probléma. Nekem csak 1 hónapja van meg, de sokat mérséklődök vele. Szép a kép, de minden másban ócskább a régi tipusnál. Próbálj segitséget kérni a mellékelt tájékoztatóban szereplő telefonszámon. Hátha szerencséd lesz.
Nekem eddig nem volt szerencsém velük, még annyit sem tudtak, mint Én. Bármit kérdeztem csak a prospektusban szereplő információt olvasták fel, de hátha van ott 1 okosabb is. Nem értem miért adnak ki egy butább és ócskább készüléket és nem érdekli őket.
Próbálkozzál. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#276) TVsP válasza kakuk.tamas (#41) üzenetére


TVsP
csendes tag

Odáig eljutottam hogy fut, de hogy tudsz vele játszani? Vez.nélküli billentyűt felismerte a box, de játszani nem tudok vele, vezetékes kontrollert meg fel se ismeri.

(#277) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Android boxon az "Utoljára megtekintett" funkció működik nálatok? Hiába van bekapcsolva, azt írja nincs utoljára megtekintett csatorna... Eddig működött, frissítés nem jött azóta.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#278) pitör84


pitör84
tag

Sziasztok!
Szüleim Telekomra váltottak és ilyen smart boxot kaptak, de ez valami hihetetlen szar.. egyszerűen semmi normálisat nem lehet felvenni, RTL klubot nem lehet előre tekerni stb. ez így kb. használhatatlan.. Nekem meg régi box van ahol ugye simán lehet tekerni felvenni.
Lehet valahogy szerintetek régi boxra cserélni? Vagy mi lehet erre a megoldás? Esetleg tudtok olyan szolgáltatóról ahol ez még nincs? (komolyan megéri a kötbér is mert ez így tényleg használhatatlan) Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát?

(#279) Kaba válasza pitör84 (#278) üzenetére


Kaba
veterán

Már nem lehet visszacserélni a régi boxra.Egy kivétel van csak 14 napos elállási időn belül annak, aki nincsen hűségben.

[ Szerkesztve ]

(#280) pitör84 válasza Kaba (#279) üzenetére


pitör84
tag

És más megoldás? Vagy akkor ez így marad? pl. esetleg Vodafone-nál is ilyen szar?

(#281) Kaba válasza pitör84 (#280) üzenetére


Kaba
veterán

Van ami marad, van ami változhat. A műsorszolgáltóktól függ, hogy mit engednek és mit nem. Pl.az RTL tekerés a vodánál sem megoldható.
Kérdezz rá a Vodafone topikban (hálózat és szolgáltatások) ,hogy náluk mit lehet, felvenni, tekerni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#282) Upo


Upo
addikt

Ajaj. A régi boxomban elkezdett kattogni a winchester, van amikor percekre megakad. Lehet még esély hogy olyant kapok cserébe és nem ezt a smartboxot?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#283) Kaba válasza Upo (#282) üzenetére


Kaba
veterán

Smartboxot biztosan nem kapsz.Ahhoz egy új szerződést kellene kötnöd. Vegyes üzemmód nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#284) Upo válasza Kaba (#283) üzenetére


Upo
addikt

Az úgy teljesen jó. Köszönöm.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#285) AL válasza pitör84 (#280) üzenetére


AL
addikt

Szia. Én is így melléfogtam vele. Jó átverés, mert amikor a cseréről érdeklődtem csak a jót mondták róla. Az igaz is, hogy sokkal szebb 4K felbontásu képet ad, de a felvételi lehetőségek és a csatornarendezés hiányossága miatt átkozom a napot, amikor rábeszéltek. Végül az RTL és más szabadon fogható csatornák műsorát szobaantennáról veszem fel a TV re csatlakoztatott HDD re. Ez egy + kiadás ( 20 - 30 ezer Ft ), de a semminél jobb. Eddig nem használtam HDD t, mert tökéletesen megfelelő volt erre a célra a régi Telekom beltéri. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#286) timar88


timar88
tag

Nekem is csalódás. Én azért rendeltem, mert a gyerekeknek feltettük a régi tévénket, és az nem okos. Úgyhogy kiemeltem az ügyfélszolgálatosnak, hogy a netflix miatt szeretném erre cserélni a régit. Mondta persze... Kijött a szerelő, ő is helyeselt erre... Majd feltűnt, hogy nincs... Ügyfélszolgálat megint, 3ik ember szerint is van netflix, csak telepítsem a google playből... Mondom nem, nincs... 4ik ügyfélszolgálatos mondja, hogy valóban nincs, miután utánanézett. Ez nonszensz, az is hogy nincs, meg az is hogy mindenki a telekomnál úgy tudja hogy van. Ezzel az erővel a lidl ügyfélszolgálatát is hívhattam volna.
Másik:
Gyerekzár gyakorlatilag nincs. Ebben a korhatáros formában használhatatlan. Úgyhogy akinek gyereke van és használja az előző verzión a csatornánkénti zárást, az le ne cserélje erre ha nem muszáj. Itt csak korhatár szerint tudod szabni, ami a következőt jelenti:
Lekódolod 12+-tól mondjuk, a besorolás nélkülieket nem tiltod. Így a gyerek pl simán nézheti a híradót, meg bármit aminél nincs besorolás, tehát gyakorlatilag mindent. Magyar népmesék 12-es tehát kódolva... Ha letiltod a besorolás nélkülieket akkor nem megy szinte semmi, pl a mancs őrjárat nevű ovis csodaműsor se, mert nincs besorolva. Így ha a gyerek el akar kapcsolni, 10-ből 5-ször biztos kódolsz, ha rögtön visszakapcsolna megint csak kódolsz. Ha nézi a 6+-os műsort, de jön a mancs őrjárat besorolás nélkül, akkor kódolsz. Legegyszerűbb, ha minden kódolásnál kitalálsz a gyereknek valamilyen "büntit", zoknihajtogatás, mosogatás stb, és akkor tuti egész nap egy csatornát fog nézni (persze ekkor sem úszod meg a kódolást, ha olyan műsor jön ami besorolás nélküli, pl mancs csoda).
A menü borzasztó amúgy, a kedvencek nem működnek gyakorlatilag, mert amint kiválasztom őket, amik egyébként is csak a műsorújságban működnek, pár perc múlva már a műsorújságban is a teljes műsor látszik megint, és ha épp a százakarhányason vagy, akkor végig kell menned a legelső csatornáig, hogy a kedvenceket ki tudd választani. Nonszensz. És mégegyszer, csak itt látod a kedvenceket, tehát ahogy a műsorújságból kilépsz már minden csatornát mutat ugyanúgy és váltasz közöttük. Tehát ez sem opció a gyerekzárra, mint előzőleg írták, nincs ugyanis olyan, hogy csak a kedvenceket mutassa.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#287) TVsP válasza timar88 (#286) üzenetére


TVsP
csendes tag

A kedvencekhez segítség:
Ha a műsorújságban vagy nyomd meg a mappa mellett jobbra található gombot, ekkor felugrik és ki tudod választani. És igen, ezt minden egyes alkalommal :W sőt! ha a teljes műsorújságba lépsz át, akkor ismét :F

Jó lenne tudni, hogy ennyire nehéz belerakni a csatornasorrend funkciót és még dolgoznak rajta vagy direkt szopatnak minket a logikátlan kiosztással.

(#288) zolokas válasza TVsP (#287) üzenetére


zolokas
aktív tag

Szerintem nem is foglalkoznak a problémával, a hang csúszás se szűnt meg még, meg a wifis stream se megy HD adásnál pedig 1000es netem van, ethernet kábelen megy jól csak :)

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#289) pitör84


pitör84
tag

Ki lehet jelenteni hogy a régi set top box sokkal jobb volt és szerencsés akinek az van?
Számomra hihetetlen hogy ez ez új smart box borzalmas, így hogy felhőben tárolja a műsort ők döntik el mit lehet felvenni és mit lehet előre tekerni, pl. undorító RTL klub csoport adóinak reklámait kötelezően meg kell nézni..
Akinek régi winchesteres boxa van az meg tudta állítani az RTL klubbot és az idióta reklámokat tovább tudja pergetni ha nem kíváncsi rá..

[ Szerkesztve ]

(#290) Kaba válasza pitör84 (#289) üzenetére


Kaba
veterán

A felvételt és a tekerést a műsorszolgáltatók határozzák meg, amúgy az RTL-es tekerés a Vodafone boxnál sem lehetséges.

(#291) pitör84 válasza Kaba (#290) üzenetére


pitör84
tag

Igen, de a régi set top box esetén te határozatad meg, mert a saját set top boxod vette fel a műsorokat .. így jobb volt akkor nem?

(#292) lionhearted válasza pitör84 (#289) üzenetére


lionhearted
őstag

RTL most?

Tegnap még működött...

(#293) pitör84 válasza lionhearted (#292) üzenetére


pitör84
tag

Ott nincs minden műsor és film szerintem.. de vannak még adók pl. viasat

(#294) bencematesz


bencematesz
csendes tag

:)) Sziasztok. Én is lecseréltem sajnos...Menü borzalom, csatorna rendezése nincs...és nálam meg a kép is borzalmasabb.Itt nincs optika, koaxon jön.Hiába állitgatom a tv-t..( 6 éves Lg). Kijött az emberke azt mondta, h tényleg rossz. 30 percet nyomogatott és elment, h nem tud mit csinálni. Nincs hűségem, mondtam neki, h várom vissza a régi boxokat mert ez ultra gáz. Remélem visszacserélik vagy Digi lesz helyette.

(#295) pitör84


pitör84
tag

Jól látom hogy már a tv2öt sem lehet megállítani és visszatekerni egyáltalán, mint a viasat csatornákat? Mert eddig ez nem volt a tv2nél

(#296) Robiusz


Robiusz
kezdő

Hbomax tegnap még működött ma meg sem nyitja :(((

(#297) Robiusz


Robiusz
kezdő

Kényszerített leállítás után működik :R

(#298) pitör84


pitör84
tag

Tudja esetleg valaki hogy a régi boxok meddig maradhatnak nálunk? Tervezik esetleg a cserét smart boxra?

(#299) Kaba válasza pitör84 (#298) üzenetére


Kaba
veterán

Addig amig ki nem vezetik. Az még akár évekig is eltarthat.

(#300) pitör84


pitör84
tag

Ti ha nem nézitek akkor lekapcsoljátok a smart boxot vagy nem? Ha lekapcsolom, akkor van amikor be kell lépni újból. Nagyon sokat fogyaszt ha nem kapcsolom ki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.