Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) -Solt- válasza karl_fischer (#850) üzenetére


-Solt-
veterán

Hmm, amikor néztem még nem volt… köszi!

www.smart-bus.hu

(#852) Zoli951011


Zoli951011
csendes tag

Sziasztok,
Tudja esetleg valaki, hogy ez az újabb kis kocka box képes-e a 4k 120hz-re érdemes 2.1-es HDMI mellé?
Vagy hogy milyen jelet tol ki magából?
Köszi!

(#853) alaves válasza Zoli951011 (#852) üzenetére


alaves
addikt

Ha nincs probléma a hozzáadott HDMI kábellel, akkor nem kell másikat venni. Nem nagyon van adat, de az SDMC DV8519b smart box szerintem HDMI 2.0-ával szerelt (SoC ?), a 4k/60Hz átmegy (HDR10-al is). Ha van ennél újabb box, arról nincs információ. A Telekom talán tud felvilágosítást adni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#854) Bembee12 válasza alaves (#853) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Soc: Amlogic S905X2

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#855) alaves válasza Bembee12 (#854) üzenetére


alaves
addikt

Az nem rossz, de itt [link] ezzel a SoC-al van szerelve HDMI 2.0-val és 2.1-el szerelt box is, nem tudom eldönteni, hogy melyik is valójában a Telekom-os. Mondjuk tényleg nem ártana tudni a HDMI specifikációját is. No meg, hogy miért is nincs engedélyezve a Dolby Vision a rejtett menüben...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#856) Bembee12 válasza alaves (#855) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Bár az url-ben más típus szám van, az alábbi két termék oldalán megtalálható a DV8519 szöveg, és még a termék is kb úgy néz ki, mint a Telekomos [link], [link2].
Amúgy az a bosszantó, hogy a német Telekomos boxok simán megkapták a Netflix 4K, Dolby Vision/Atmos minősítést. Ezért nálam egy német T box a "tv okosító" :DDD

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#857) zelos válasza Zoli951011 (#852) üzenetére


zelos
aktív tag

Nem tud 120hz csak 60hz-ig.

(#858) _Mario_


_Mario_
tag

Sziasztok valakinek nincs véletlen firmware hozza mert egyszer csak el szállt ez a csoda csak a recoverymod jönnbe wipe/factory reset nem segitet.

(#859) mgaben válasza _Mario_ (#858) üzenetére


mgaben
senior tag

Szerintem vidd vissza a telekomhoz, ne babrálj vele, mert elvileg nem a te tulajdonod. ;)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#860) Hujikolp válasza _Mario_ (#858) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nincs kint publikus fw tudtommal.

(#861) Dannyboy#1


Dannyboy#1
csendes tag

Uj frissites ota csak a sajat kapcsolojat hajlando felismerni, korabban ment a TV sajat kapcsolojaval, mar nem. Ilyesmivel talalkozott esetleg valaki?
Android okos TVrol van szo.

(#862) Nerich


Nerich
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a Telekom smart TV boxot valahogy hozzá lehet kapcsolni a Google Home fiókhoz?
Segítséget előre is köszönöm!

(#863) Exquisito válasza Nerich (#862) üzenetére


Exquisito
csendes tag

Hozzá tudtam kapcsolni, de fogalmam sincs, hogy ez miért jó nekem.

(#864) Nerich válasza Exquisito (#863) üzenetére


Nerich
csendes tag

és hogyan? :)

(#865) Exquisito válasza Nerich (#864) üzenetére


Exquisito
csendes tag

Elindítottam a Home alkalmazást és látta a tv-t, meg a telekomos boxot. Igaz a hangerő állításon kívül nem jutottam tovább. Mondjuk fogalmam sincs, hogy mire használhatnám, mert más eszközöm nincs és nem is tervezek vásárolni.

(#866) fifticenti01


fifticenti01
csendes tag

Sziasztok!

Egy pár hozzászólást elolvastam, de nem találtam jót.
Vettem egy LG 70NANO753PA tv-t magic remote távirányítóval. Tv és internetszolgáltató a telekom, androidos boxokkal (BV8519B). Szeretném a tv távirányítójával irányítani a boxokat. Egyszer egyszer sikerül is párosítani, de most már abszolút nem tudom. Van olyan is, hogy bekapcsolás után nem lehet irányítani. Olyankor sokszor ki be kapcsolás megoldja de azért na... van valakinek bevált megoldása? Előre is köszönöm!

(#867) patrikcoc válasza fifticenti01 (#866) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

A bekapcsolás utáni lefagyással nem tudsz mit csinálni, szoftveres hiba… :(

(#868) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nos. Miután az utóbbi időben többször lefagyott, nem lehetett kikapcsolni, csak áramtalanítással, bejelentettem a hibát. Most ment el a szerelő. Fizikailag nincs baja a készüléknek, szoftveres a hiba, nem lehet vele mit csinálni. Várnak egy nagyobb frissítést amit már áprilisban ki kellett volna adni, de még nincs sehol. Azt mondta rengeteg a hiba jelentés, sok helyre mennek ki ugyanígy és nem tudnak mit csinálni. Rendszeres gyorsító tár ürítést javasolt, ami ritkábbá teheti a lefagyásos hibákat. Nos várok, várunk.

Wasabi...

(#869) decsmor


decsmor
csendes tag

Sziasztok, tegnap beszerelték a telekom androidos boxot. A csatornákat sorba raktam, kijelöltem a kedvenceket. Hol tudom beállítani, hogy tv nézés közben csatornaváltáskor csak a kedvenc csatornákat tudjam végiglapozni.

(#870) mgaben válasza decsmor (#869) üzenetére


mgaben
senior tag

Csak a kedvenceket elvileg nem tudod.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#871) rammi1000


rammi1000
újonc

A Magenta 1 előfizetéshez mindenképpen kell a boksz? Most Digi kábelem van és semmi boksz nem kell ahhoz, hogy tv-t nézzek. Nem is akarok válltani, de év végén megszűnik a Digi mobil és gondolom a tv csomagok is (ne legyen igazam), de válltani kell majd és ezt néztem ki, de sok a panasz a boxokra, ezért kérdeztem, hogy kell-e a boksz.

(#872) mgaben válasza rammi1000 (#871) üzenetére


mgaben
senior tag

Kell. Vagy ha a tvt rá tudod kötni pc-re akkor nem feltétlenül , mert tudsz csak tvgo előfizetést is kötni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#873) rammi1000 válasza mgaben (#872) üzenetére


rammi1000
újonc

Köszi! Akkor ez egy fos technika a Digihez viszonyítva!! :Y

(#874) mgaben válasza rammi1000 (#873) üzenetére


mgaben
senior tag

Már miért lenne az? Optika. 🤣 Azt hova dugod a tv-be? A digi valószínűleg azért tudja box nélkül is megcsinálni, mert koax-on megy neki.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#875) rammi1000 válasza mgaben (#874) üzenetére


rammi1000
újonc

És az miért baj? Az vele a gond, hogy több tv-t tudok nézni "segédeszköz" nélkül, hogy nincs + áram fogyasztó, hogy simán tudom a kedvenceket miden tv-n másképp beállítani, tv saját távirányítóját használom? Valamit kihagyás? Előnyeiről szívesen olvasnék mert még nekem nem volt optikai tv szolgáltatás. Olvasok itt sok panasz a borról, ezektől a Digi megkímélt. :R Esetleg a boxot nem lehet CI kártyával ( remélem jól tudom a nevét ) helyettesítiteni?

[ Szerkesztve ]

(#876) mgaben válasza rammi1000 (#875) üzenetére


mgaben
senior tag

Biztosan meg lehet oldani, de miért oldja meg ha neki ebből bevétele van? Nem tudom az optika előnyeit a koaxal szemben, de biztos jobb, stabilabb. Nem véletlen, hogy a gerinchálózat már régóta azon van. Ezek a boxok egyébként baromi keveset fogyasztanak. A kártya helyett okostévére egyébként az applikáció lenne a jó megoldás. Ha már androidra van. Csak ugye a bevétel amit írtam.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#877) alaves válasza rammi1000 (#875) üzenetére


alaves
addikt

A CI kártyás lehetőséget folyamatosan megszüntetik, mert ugye ott nincs streaming szerű film bevételi lehetőség. A Telekom pl. sorban felvásárolja a települések kábelTV-it és megszünteti a CI kártyás TV-zést és csak boxos megoldást kínál. Előnye is lehet pl. ha optikai hálózatot épít és pl. lesz gigabites net.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#878) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
Valahogy életre lehet hívni ezen a Box-on a Netflix-et?
Több APK file-t töltöttem le hozzá de semelyik nem működőt.
Előre is köszönöm a választ! :R

(#879) BIT_ válasza Tamás2310 (#878) üzenetére


BIT_
tag

Rakj rá egy Kodi -t és arra a netflix repo -t és kiválóan fog működni. Ez a legegyszerűbb mód.

(#880) flegga92 válasza mgaben (#876) üzenetére


flegga92
senior tag

Diginél is legtöbb helyen már optika megy a lakásba, ott pedig az ONT alakítja koaxra (régebben volt egy külön FTTH Reciver), de ez után annyi felé osztod ahány fele akarod. Mióta eladták, mondjuk elég rossz minőségű lett a TV adás.
Szüleimnél végre kihúzták az optikát így az ADSL+műhold le lett cserélve, az internet mindenféleképp előrelépés, de ez a csoda box egy katasztrófa TV nézés szempontjából, lassú, lefagy, egy csatornaváltás kín szenvedés.
Nagyszülöimet is megszivatták ezzel, korábban valami helyi szolgáltatónál volt ahol koaxon jött a TV a net meg ADSL volt (neki elég bőven), most a Telekom koaxon hozza, de IPTV van. Heti szinten hívogat, hogy ez nem megy az nem jó, TV-t alig bírja kezelni. Ráadásul nagyot halló is, sokszor felirattal nézte, de mivel nem képesek kb semmihez feliratot adni és Teletext nincs rajta így TV-t se nagyon néz. Sajnos kicsúszott a felmondási határidőből, így csak kötbérrel tudna kiszáni...

(#881) totti25


totti25
csendes tag

Sziasztok
A boxot hogy lehet átállítani, hogy UTP kábelen működjön, ne wifin? A beállításoknál hiába kapcsolom ki a wifit és állítom át ethernetre nincs net rajta.

(#882) mgaben válasza totti25 (#881) üzenetére


mgaben
senior tag

Telekomos routerből kapja a kábelt? Telekom router "mögé" nincs betéve véletlenül egy saját eszköz és arról próbálod? Mert egyébként mást nem igazán kell vele csinálni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#883) totti25 válasza mgaben (#882) üzenetére


totti25
csendes tag

Természetesen, onnan kapja a netet. Ami fura, hogy a kábelt bedugva, elkezd villogni a zöld és a sárga LED, majd kb. 1 perc múlva kialszik mindkettő. Net meg nincs addig, amíg vissza nem kapcsolom a wifit. Próbáltam mindent újraindítva is, de úgy sincs.

(#884) mgaben válasza totti25 (#883) üzenetére


mgaben
senior tag

Jobbat nem tudok, akkor ügyfélszolgálat. Nekem alapból vezetékre kötötték. Meg általában arra kötik, ugye csak azzal garantálnak mindent.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#885) Zoli951011


Zoli951011
csendes tag

Sziasztok,
Meg lehet oldani hogy az SD kártyát belső tárhelynek lássa a box? :F
Esetleg hogy APP-ot a store-ból direktben az sd-re rakjon? Belső tárhely ugye 4GB kibővítettem egy régi kallódó 16-os SD-vel.
A probléma abból adódik hogy a store-ban van több mint 4GB tárhely igénnyel rendelkező APP.
Telepitesnél csak a belső tárhelyről lehet helyet felszabadítani, vagy átmozgatni az adatokat az SD-re, de ezknek nincs ugye túl sok értelme mivel alapból karcsú a belső tárhely.

(#886) Fryskitt válasza flegga92 (#880) üzenetére


Fryskitt
addikt

Soha nem is fog működni ezeken a boxokon. Android 9 cél eszközre nem lehet 12-t tenni, vagyis lehet, de ez lesz. Kb mint régen a Windows gyorsítása régi pc-n. Szart se ért, kell új. Ez is majd akkor működik, ha új vas lesz alatta. Persze erre nem fognak költeni gondolom, mármint, hogy a régit cseréljék.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#887) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!
Most találtam rá erre a topicra :)
Ami a problémám a Droidos boxxal, hogy korábban a felső menüsoron ott szerepelt elérhető menüpontként a "Most műsoron" lehetőség, de egy ideje, a "Főoldal" mellől ez a pont eltűnt, mellette most a "TV műsorok" menüpont van csak ott.
Így viszont, egy csatorna megtalálása több kattintás, mert TV müsorok, majd lefelé-lefelé-balra nyomkodással kapom csak meg a "Most műsoron" listát.
Hogyan lehet visszatenni a főmenübe? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#888) greyslay válasza xcoreman97 (#805) üzenetére


greyslay
aktív tag

Erre talált e már valaki bármilyen megoldást?
Roppant idegesítő hogy random 2-3 kikapcsolás után visszaáll 480p re és állandóan át kell állítani.. :W

"embertelen ember munka"

(#889) alaves válasza MrCsiT (#887) üzenetére


alaves
addikt

A 'Most műsoron'-t megtalálod ('Személyes ajánlatok' alatt), ha a 'Főoldal'-nál a lefelé nyilat nyomod.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#890) patrikcoc válasza greyslay (#888) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Sajnos nincs rá megoldás… Auto felbontáson és anélkül is visszaáll 480p-re. Úgy néz ki a szolgáltatót se zavarja, hogy október óta tele van kritikus hibákkal a box.

(#891) alaves válasza greyslay (#888) üzenetére


alaves
addikt

"A boxot tilos kikapcsolni a táv piros gombjával" ezt mondta a szerelő, amikor behúzták a drótot. :F Ha nem kapcsolod ki, akkor tényleg nem áll át a felbontás, de attól még lehet sok probléma. Pl. nálam a héten: beütött csatornaszámra egész más számú csatornára váltott, 'Újraindítás' opció megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#892) Fryskitt válasza alaves (#891) üzenetére


Fryskitt
addikt

Persze, meg törölni kell a cache-t, meg amúgy is. Ez egy kib... nagy béta teszt, de lehet, hogy csak alfa. Nem szabadna pénzt kérni érte.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#893) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Javult mostanában valamit ez az Androidos box vagy még mindig nem érdemes a régi hagyományost lecserélni rá?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#894) greyslay válasza alaves (#891) üzenetére


greyslay
aktív tag

Értem én a szerelőt 😅 viszont ha kicsit gyakorlatias akkor tudja, hogy a tv távirányítója képes irányítani a boxot, és amikor én bekapcsolom a tv t akkor egyidejűleg bekapcsol a box, akármilyen furcsa ez kikapcsolásnál is így van.

"embertelen ember munka"

(#895) alaves válasza greyslay (#894) üzenetére


alaves
addikt

Nálam úgy van, hogy a magic remote-val irányítom a boxot is, kivéve, hogy a piros gomb nem kapcsolja be-ki a boxot csak a TV-t, mert a TV-n: 'HDMI-CEC: ki'. Így nincs probléma.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#896) -Solt- válasza greyslay (#894) üzenetére


-Solt-
veterán

Beállítás kérdése....

www.smart-bus.hu

(#897) greyslay válasza alaves (#895) üzenetére


greyslay
aktív tag

Na 🤔 ezt meglesem köszi

"embertelen ember munka"

(#898) Ftomek


Ftomek
csendes tag

Sziasztok! Jó ez a box segíti az angol nyelv gyakorlását.... :C Állandóan vissza áll angolra nekem :F

(#899) patrikcoc válasza Ftomek (#898) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

HDMI CEC-nél kapcsold ki az automatikus nyelvválasztást.

(#900) alaves


alaves
addikt

Nálam tegnap volt 'biztonsági frissítés', visszakerült a menübe a kimeneti színformátum (szerintük 'színmélység') és a HDR állandó/adaptív beállítási lehetőség. A Dolby Vision továbbra sincs engedélyezve, a nem elérhető rejtett menüben a kapcsoló 'ki' állásban van.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.