Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) drjuris


drjuris
csendes tag

Üdv.
Pár napja váltottunk szolgáltatót...
Két DV8519B-AV boxot szereltek be, a beállításokkal bajlódok.
Az egyik boxon beállítok egy csatornasorrendet, azt átírja a másikon is. :W
Nem lehet egy Telekom fiókon belül több felhasználót létrehozni és más beállításokat használni a boxokon? :F

(#702) zelos


zelos
aktív tag

Custom rom-al próbálkozott már itt valaki?... Pl: [link]

(#703) mgaben válasza zelos (#702) üzenetére


mgaben
senior tag

Nem hiszem, mert ezen nincs rajta akkor a Telekom TV.

De a saját S905X3-as boxomon lehet kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#704) mikoljan


mikoljan
tag

Most kaptam egy sms-t, hogy ennek a sz@rkupac menürendszerét január 17-től mindenki számára automatikusan frissítik.

Ez mi a tosz már?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#705) Neocortex87


Neocortex87
újonc

Hello,

Szeretném tekerni az adásokat a TV-n.

Jelenleg régi TV előfizetésem van (Szuper családi HD), régi settopbox-al, optikai kábelről.

Ha megújítom a szerződésem és megtartom a régi boxot úgy látom abban szintén csak "archív TV" van és nincs "Record & GO", az csak az új Androidos boxal elérhető.

Mindenképp váltanom kell az új androidos boxra ha tekerni akarom, vagy félreértek valamit?

(#706) alaves válasza mikoljan (#704) üzenetére


alaves
addikt

Igazából nem látok változást, bár kétszer a bejelentkezés képernyő fogadott. Talán inkább ezt kellene feloldani, nekem ennek lenne értelme [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#707) gorgocska


gorgocska
tag

Srácok próbálom teloról átküóldeni a boxra a netflixet de nem tudom az Hbo max simán át tudom küldeni valakinek megy ez .

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#708) Kronos3000 válasza gorgocska (#707) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Amikor a szerelő hozta novemberben, úgy emlékszem, azt mondta pont az az egy nem fog menni rajta. Persze lehet én tévedek.

Wasabi...

(#709) victorhun7 válasza zelos (#677) üzenetére


victorhun7
tag

Én ezt használom a boxon bár ki tudja lehet haza telefonál Kínába :DD

(#710) victorhun7 válasza Hujikolp (#699) üzenetére


victorhun7
tag

Ezek a kínaiak tudnak csatlakozó átalakítókat gyártani
.

(#711) Firestarter1


Firestarter1
friss újonc

Sziasztok, egy masodik smartboxot probalok beuzemelni, de amikor aram ala dugom, nem csinal semmit. Mind a harom led halvanyan vilagit, es ennyi. Olyan mintha lefagyott volna. Mar mindent aramtalanitottam, ujrainditottam, de semmi. Lehet ezt valahogy resetelni vagy valami?

(#712) zelos


zelos
aktív tag

A boxra feltelepített Plex-el hogy lehet helyi fájlokat lejátszani? :W

(#713) KerryVTR válasza zelos (#712) üzenetére


KerryVTR
tag

Szerintem sehogy.
Ha csak nincs egy NAS szevered. Ha van, akkor arról tudod streamelni a tartalmat hálózaton keresztül.
De lehet tévedek...

(#714) #00358144


#00358144
törölt tag

Sziasztok. Lehet egy hülye kérdésem? Mi is váltottunk androidos dobozokat,viszont azóta elég furcsán működnek a dolgok olyan mintha alólunk vizhangzana a tv nagyon para mitől lehet?

(#715) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

A boxra letöltöttem a KODI-t, kérdésem, hogy mit kell ahhoz beállítanom, hogy lássa a Windows-os hálózaton a megosztott Filmek mappámat? Odáig eljutottam, hogy a Windows (SMB) látja a számítógép hálózati nevét, kiírja, de ha rákattintok nem nyitja meg a benne levő megosztott Filmek mappát, hanem "SMB operation not permitted" hibaüzenetet ír?

(#716) doxa válasza Vicarious1 (#715) üzenetére


doxa
tag

kodiban az smb protokol minimum verzióját tedd v1-re
alapból v3

(#717) Vicarious1 válasza doxa (#716) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Köszi. A v2-t már kipróbáltam, a v1-et még nem, majd megpróbálom.

(#718) Hujikolp válasza Firestarter1 (#711) üzenetére


Hujikolp
őstag

Szia,

Szoftver hibás. Üzenj az ügyfélszolgálatnak, cserélik neked.

(#719) Hujikolp válasza gorgocska (#707) üzenetére


Hujikolp
őstag

Régebbi netflix működik rajta, az új nem. 637.hsz

[ Szerkesztve ]

(#720) Hujikolp válasza Vicarious1 (#717) üzenetére


Hujikolp
őstag

FX File Explorer-ben is van ilyen windows smb. Esetleg azzal is érdemes megpróbálni.
Persze ehhez hozzátartozik egy jó minőségű file megosztás is.

[ Szerkesztve ]

(#721) Vicarious1 válasza doxa (#716) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Köszönöm, ez volt a megoldás a v1, így már látja. :R Esetleg arra tipp hogy ha már átengedés van beállítva a hangsávoknál a KODI-ban, és a boxon is ki van választva, akkor a filmeken a Dolby True HD, DTS-HD-MA, és Dolby Atmos hangsávokat hogy játsza le az erősítőn keresztül? A KODI kiírja hogy DTS-HD MA a sáv ami épp megy, de az erősítő csak DTS-t jelez. A Telekom box akadályoz valamit?

[ Szerkesztve ]

(#722) zelos


zelos
aktív tag

Torrent appot használ valaki a boxon? Olyan lassan csordogál lefelé, nyitottam portot a routerben de akkor is lassú.. :F

(#723) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Hogy lehet a legtovább halasztani a cserét?
Szülőknél most jár le az IPTV (Magenta 1) előfizetés, rengeteg felvett műsor stb, amiktől nem szeretnének megválni, sem erre a "csoda" dobozra cserélni, sokkal drágábban.
Ha nem kötnek újabb szerződést, akkor mi lesz, kiviszik a házból a régit és lekapcsolják, vagy marad ez?

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#724) Kaba válasza Bembee12 (#723) üzenetére


Kaba
veterán

Nem kell tenni semmit sem, ameddig nem változtatnak rajta a szüleid, marad minden a régiben.

[ Szerkesztve ]

(#725) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

A Telekom Android box-ból sikerült valakinek házimozi erősítőn keresztül Dolby True HD, DTS-HD MA, vagy Dolby Atmos hangot kicsikarni, vagy a box nem képes továbbítani a HD hangokat?

(#726) zelos válasza Vicarious1 (#725) üzenetére


zelos
aktív tag

Nekem szól mind, eddig csak egy-két truehd alatt volt néma.

(#727) mikoljan válasza alaves (#706) üzenetére


mikoljan
tag

Most frissült ezen az átkon a felület, de minek...

- - - We Enter Into The Future - - -

(#728) Vicarious1 válasza zelos (#726) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Úgy értem, hogy szólni szól nálam is nem néma, csak az erősítő a bejövő jelet csak Dolby Digital-ként, Surrond-ként, vagy sima DTS- ként érzékeli és adja le, nem pedig HD-ként, HD-MA-ként , vagy Atmos-ként.

[ Szerkesztve ]

(#729) zelos válasza Vicarious1 (#728) üzenetére


zelos
aktív tag

Box beállítások hangbeállításnál nekem minden hangzás be van kapcsolva. Boxon kodit használok abban is az összes hangzás bekapcsolva és mozira továbbküldés bekapcsolva.

Box hdmi-vel összekötve a mozival, a mozi hdmi/earc-al összekötve a tv-vel, így szól minden hangzás.

(#730) xcoreman97 válasza zelos (#722) üzenetére


xcoreman97
csendes tag

Szia!

Az a baj, hogy a Box lan csatija 10/100. Wifivel jobb, mert több a mbit/s letöltés. Mert ötös Wifi rendszer van rajta. Egyik speedtest alkalmazást töltöttem le és ott tudtam meg. Próbáld meg, hogy Wi-Fi- vel használod a boxot és nem vezetékkel. Persze ha a routered támogatja a 5Ghz és nem vagy messze tőle, de ha Telekom modemet használod ott alap, hogy támogatja a Wifi 6- ot! :R

(#731) xcoreman97 válasza zelos (#712) üzenetére


xcoreman97
csendes tag

Szia!

Regisztrálsz a plex oldalon és a gépre letöltöd a Plex Media servert és ott hozzá adod a filmet, sorit stb. Persze akkor fogod látni a tartalmakat meg lejátszani, ha a gép bevan kapcsolva és egy hálózaton vagy.

(#732) doxa válasza Vicarious1 (#721) üzenetére


doxa
tag

nincs mit :-)
hangról nincs lövésem se.... kékfog játszik nálam

(#733) zelos válasza xcoreman97 (#730) üzenetére


zelos
aktív tag

Ezen a boxon nem lehet a vezetékes internetet kikapcsolni csak ha kihúzom a netkábelt de akkor nem mennek a tv csatornák. Wifi be van kapcsolva, csatlakozni lehet de nem használja a wifit, totál nincs net. Ha kihúzom a netkábelt wifin akkor sincs net. Szerintem a wifit a telekom tiltja.

(#734) xcoreman97 válasza zelos (#733) üzenetére


xcoreman97
csendes tag

Igaz nekem Tplink routerre van csatlakoztatva a box Wifin keresztül.

(#735) zelos válasza xcoreman97 (#734) üzenetére


zelos
aktív tag

Köszi kipróbálom van itthon plusz router meg egy prémium lan kábel is, aranyozott és jóval vastagabb mint amit adtak..

(#736) xcoreman97 válasza zelos (#735) üzenetére


xcoreman97
csendes tag

Ha segít rajta :DD nekem az se segített, úgy voltak vele elég a boxnak 10/100 :(((

(#737) stfreddy

Sziasztok,
eddig iptv volt, de most kicserélték a boxokat ezekre a csodákra. Van 2db.
A telekom routere bridge módban van, a saját router (asus rt ax 55) végződteti a PPPoE-t és ennek a LAN portjára vannak csatlakoztatva a box-ok. Sajnos használhatatlan az egész. Néhány perc után megáll a kép és a hang.
Tapasztalt valaki ilyet?

(#738) mgaben válasza stfreddy (#737) üzenetére


mgaben
senior tag

Először is optika vagy koax van nálad?

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#739) stfreddy válasza mgaben (#738) üzenetére

Optika.

(#740) mgaben válasza stfreddy (#739) üzenetére


mgaben
senior tag

Akkor vagy állítsd a saját routeren a lan portokat is bridge módba (a boxokét), vagy dugd vissza a hgw-be őket. Az se baj ha nem tárcsáz be, ez tök külön jön az optikán. Nálam is így megy. Annyi hogy a boxokat nem tudod egy hálózatra tenni a saját eszközeiddel, amik a saját routerből kapnak ip-t.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#741) stfreddy válasza mgaben (#740) üzenetére

Köszi a választ. Ha a hgw‐be kötöm a boxokat, akkor már IP-t sem kapnak :(

(#742) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok,
Valaki pls mondja már el nekem, hogy a droidos box 5GHz-es WIFI halozaton miért csak 3mp-ig képes a TV csatornákat lejátszani? 3mp elteltével megáll a kép...
Az stb és a router 1 méterre van egymástól. Tehát nem gyenge a jel.
Viszont a box-on belüli alkalmazások (YT/play áruház) hihetetlen módon atom stablian mennek WFI-n.
Akkor most hogy van ez? :F

Van itt olyan user egyáltalán, akinek WIFI-n kommunikál az stb és úgy nézi a TV adásokat??

(#743) zelos válasza Rotor82 (#742) üzenetére


zelos
aktív tag

Nem megy rajta a wifi hiába csatlakozik! Próbáld ki, kihúzod a netkábelt se tv se net wifin ... Egy forintot nem ér ez a box 💩

(#744) mikoljan válasza stfreddy (#737) üzenetére


mikoljan
tag

Csak hangos gondolkodás:
IGMP engedélyezve van azokon a portokon, ahol ezek a csoda boxok vannak kötve?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#745) zelos válasza Rotor82 (#742) üzenetére


zelos
aktív tag

Itt is panaszkodnak [link]

(#746) Rotor82 válasza zelos (#745) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Még 1 dolgot megpróbálhatna valaki, mert nekem nincs olyan ezközöm;
Akinek van wifi jel erősítője (range extrnder) és VAN RAJTA utp csati, akkor -kösse már össze az stb-t a jel erősítővel és úgy próbáljon csatlakozni kábelen keresztül... Hátha ez segít. Ha jó, 'bizisten veszek egy wifi extendert . :DDD

(#747) KerryVTR válasza Rotor82 (#742) üzenetére


KerryVTR
tag

Nekem a szerelő mondta, aki egy kicsit jobban értett hozzá látszólag, mint akik korábban kint voltak, hogy lehetőleg a Wifi-t még csak be se kapcsoljam a boxon, mert az is bekever a tv adásnak.
Azt meg kifejezettem hangsúlyozta, hogy ez kábelre van optimalizálva és ne erőltesse senki Wifin. Nem működik normálisan...

(#748) mgaben válasza stfreddy (#741) üzenetére


mgaben
senior tag

Nekem még DHCP sincs bekapcsolva a hgw-n és mégis kap ip-t. De mondom. Próbáld meg azt, hogy a saját routerbe dugod és azt a két portot bridge módba állítod. Igmp snooping is legyen bekapcsolva.
Egyébként optikán nincs bridge mód, hanem pppoe passtrouth van. Ráadásul a hgw-t is hagyhatod betárcsázni, mert az optika tudja ezt. Már többen is ítrák itt.
Milyen hgw egyébként?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#749) bmt50 válasza KerryVTR (#747) üzenetére


bmt50
senior tag

Nekünk működnek wifi-n is a trékomos boxok. 3 van, ebből 1 van a routerre utp-vel kötve, másik 2 wifiről. Telekomos router van, és wifi extender is, utóbbi megrendelése teljesen felesleges volt: nélküle vagy vele elmegy időnként az internet. Csak 87nm-en lakunk. Nem a lefedettség, hanem a Telekom a gond. :W
A szerelők 7-et kértek a falfúrás/kábel elvezetésért, alkalmanként. Mikor a gyerek elszakította az ajtóban elvezetett kábelt, akkor a másik, aki kijött új kábelt normálisan elvezetni(tehát az ajtó fölött, nem a padlón), akkor mondta, hogy mennek ezek wifin is.
A Kodik mennek szépen mind a 3 boxon. FullHD fillmeknél van csak gond, ha több box is a PC megosztott meghajtójáról próbál lejátszani valamit.
A frissítést mi is kerüljük, amíg lehet. Egy lett csak lefrissítve, de nem tetszik az asszonynak.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#750) stfreddy válasza mgaben (#748) üzenetére

igen, ez volt a megoldás, nem gondoltam volna, hogy 2 login-t is enged a rendszer. A boxokat átkötöttem a hgw-re (Technicolor). Ha az Asus-on beállítottam a multicast routing-ot, akkor nem szakadozott azt adás, viszont nagyon lassan ment a csatornaváltás. Ha igmp snooping-ot állítottam be, akkor egyáltalán nem működött az adás. így most rendben van. Köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.