Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Kaba válasza pitör84 (#300) üzenetére


Kaba
veterán

Nem érdemes teljesen kikapcsolni. Készenléti módban minimális fogyasztása van csak.

(#302) pitör84 válasza Kaba (#301) üzenetére


pitör84
tag

úgy értem hogy piros legyen a led, tehát készenléti módba szoktátok tenni?

(#303) Kaba válasza pitör84 (#302) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#304) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A 4K adást hogy lehet megjeleniteni?
A tv 1080P ír ki 50 Hz.
A tv 100Hz 4k tud, [link]

(#305) tothbe válasza cooi11 (#304) üzenetére


tothbe
addikt

Van 4K Minicsomag elofizetesed? Mert akkor csak átváltasz azokra a csatornákra. Ha nincs akkor pedig sehogyan.

By(e) Tothbe

(#306) cooi11 válasza tothbe (#305) üzenetére


cooi11
senior tag

Eló van fizetve.

(#307) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Esetleg erre [link] ?

(#308) zolee1988


zolee1988
tag

Sziasztok!
van kettő darab csodás androidos settopbox itthon. a másodikat a 8 éves fiam használja, saját, family linkkel felügyelt Google fiókkal. Pár napja panaszkodott, hogy reklámok vannak a YouTube-on (van prémium előfizetés, családi megosztás), most vasárnap tudtam csak ránézni. Kidobta a Google fiókot, hibát írt ki (tipikus valami hiba történt, próbálja meg később). A fiókot eltávolítva, majd megpróbálva belépni, már bővebb információt ad, azaz hogy az eszköz nem kompatibilis a family linkkel.
Android Pi azaz 9 van rajta, elvileg tehát kompatibilis (illetve eddig is működött).
ha jól tudom januárban volt valami firmware frissítés, de nem hiszem hogy köze van, hiszen eddig működött.
Próbáltam a gyerek fiókján a korhatáros dolgokat engedélyezni, de semmi eredmény.
Valakinek valami ötlete?

(#309) mgaben válasza zolee1988 (#308) üzenetére


mgaben
senior tag

Ötletem nincs, de állítólag jövő héten érkezik egy nagyobb frissítés, új UI, csatornarendezés, stb. Hátha utána menni fog.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#310) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok !
A box menüben lehet állítani hogy 4K műsort 4K-ba
adja?
A tv a Live Eurosport 4K adást 1080p-nek írja!

[ Szerkesztve ]

(#311) AnonymusX válasza cooi11 (#310) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ellenőrizd, hogy a smart box beállításaiban (Android TV beállításokban a TV beállítások -> Képernyő menüpontig kéne eljutni és ott 2160p 50Hz-et vagy 2160p 60Hz-et kéne látni kiválasztva Útmutató 23. oldal) mekkora felbontásra van állítva a kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#312) cooi11 válasza AnonymusX (#311) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#313) zenefalo


zenefalo
csendes tag

Sziasztok! Tegnap kötötték be nekem ezt a smartbox-ot, este csodáltam is, milyen gyors a csatornaváltás, szinte fél másodperc alatt töltődtek be a csatik. Ma este viszont idegesítően lassú a csativáltás, van hogy 3-4 másodperc is eltelik, laggol némelyik adás. Újraindítás megvolt, ethernet van bekötve, a telekom tv go app gyorsítótárját töröltem,a net rendben van, gigabites. Másnál is ilyen most?

(#314) AnonymusX válasza zenefalo (#313) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Telekom otthoni szolgáltatások topik jobban pörög, érdemes ott megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#315) pitör84


pitör84
tag

Amúgy ti inkább 60 vagy 120 Hz pörgetítek?

[ Szerkesztve ]

(#316) zenefalo válasza AnonymusX (#314) üzenetére


zenefalo
csendes tag

Közben megoldódott a probléma, újra kellett indítani a smartbox-szal együtt telepített wifi routert :W Stabil a szoftvere :DD

(#317) Kaba


Kaba
veterán

A mai naptól működik a csatornaszerkesztés is.

(#318) Kaba válasza Kaba (#317) üzenetére


Kaba
veterán

Az androidos smartboxon nem működik még a csatorna sorrend szerkesztése.

[ Szerkesztve ]

(#319) Robiusz


Robiusz
kezdő

Szép napot! A hang- kép elcsúszást hogyan lehet orvosolni?

(#320) Vicarious1 válasza Robiusz (#319) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Ha egy pillanatra átkapcsolsz egy másik csatornára, aztán egyből vissza, akkor nekem helyreáll a csúszás, de egyébként bosszantó, hogy ilyan egyáltalán 2022-ben még előfordulhat....

(#321) bobby45 válasza Kaba (#318) üzenetére


bobby45
tag

És mikor fog lehet tudni? :F

(#322) Kaba válasza bobby45 (#321) üzenetére


Kaba
veterán

Heteken belül meglesz.(már a tesztfázisban van).
Lesznek egyéb fejlesztések is.

[ Szerkesztve ]

(#323) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!
Androidos box lévén nálam is felkerült rá a KODI a magyar kiegészítőkkel, viszont mostanában az URL feloldással akadnak problémák, így néha szenvedés egy-egy filmet elindítani, ezért elkezdtem az Elementum kiegészítő felé nézelődni. A problémám, hogy hiába csatlakoztatok külső HDD-t a box-hoz, az nem tud írni rá.
Van itt olyan akinek sikerült rávarázsolni működőképesen az Elementumot vagy megoldani az írási engedélyt?

(#324) mkovacs


mkovacs
csendes tag

Most azért jól besz*rt a Telekom rendszere ...a szerver komponens nem érhető el...

(#325) Kaba válasza mkovacs (#324) üzenetére


Kaba
veterán

Már javítják.

(#326) bobby45 válasza Kaba (#325) üzenetére


bobby45
tag

Azért ez már nevetséges amit ezzel a szeméttel művelnek. ... :U

Nagypéntek este van és off a tv... hihetetlen egy nagy 0 az egész :((

(#327) Aethel


Aethel
aktív tag

Netflixet nem lehet ezekre a hulladék boxokra hegeszteni valahogy? Anyám itt pörög hogy nézne valamit, netfilx is jó lenne de most nézem hogy erre nem igazán van lehetőség. :/

(#328) bobby45


bobby45
tag

Még mindig semmi, egyszerűen ez már nevetséges... :(((
Húsvét van tv nincs...köszi Telekom

(#329) Kaba válasza Aethel (#327) üzenetére


Kaba
veterán

Olvasd el a 90-es hsz-t.

(#330) Kaba válasza bobby45 (#328) üzenetére


Kaba
veterán

Már működik.

(#331) KubanitoS válasza Kaba (#329) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam sajnos nem működik ez a 6-os verzió. Betölti a kezdő oldalt és lefagy. Lenne esetleg valami más javaslatod működő Netflixre?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#332) alaves


alaves
addikt

Elfogadható készülék a Telekom DV8519B android egység. Telepítve a Just Player + DLNA channel app-okat pl. PC-ről (serviio) külső média-lejátszóként is jól funkcionál (HDR is).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#333) -Solt-


-Solt-
veterán

Türelmeteket szeretnénk meghálálni, így tekintettel a probléma elhúzódására, a Telekom TV kedvezmények nélküli, díjcsomag alap havidíjából 2 napra számlakedvezményt adunk az érintetteknek, amelyet a májusban kiállított számlában érvényesítünk. Köszönjük türelmeteket!

Kedves Ügyfelünk! Sajnáljuk a tegnapi estétől ma reggelig tartó TV szolgáltatás kimaradást. Szeretnénk megköszönni a türelmedet, ezért mint érintett Telekom TV előfizető, számodra hétfő (április 18.) éjfélig díjmentesen elérhetővé tettük a Telekom FilmKlubot (korábbi nevén MoziKlub), ahol több mint 6.000 szinkronizált családi filmet, mesét és sorozatot találsz. Kellemes Húsvéti ünnepeket! Telekom

Azért ez korrekt!

www.smart-bus.hu

(#334) tothbe válasza -Solt- (#333) üzenetére


tothbe
addikt

Mármint melyikre gondolsz?
Az első az a szerződésben leírt kimaradás (vszleg SLA sértés) miatti kompenzációnak felel meg csak szép köntösbe bújtatva, mint ha nem kötelező lenne, hanem ajándék. Plusz elég ködösen is fogalmaz, hogy mennyi pénzt jelent ez. Hiszen számlakedvezményt ad, és azt az alap havidíjból ráadásul 2 napra. Ebből mondd meg mennyi is az annyi.
A második pedig nem kerül a cégnek egy petákjába sem. Azt a Filmklub-ot használhatod, amit mások alapból a csomagban kapnak, de mégsem használnak, mert a kínálat eléggé elavult benne.
És én még egy lojális Telekom előfizetőként mondom most ezeket, mielőtt kikezdik azok, akiknek minden bajuk van a magenta céggel.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#335) CsMike


CsMike
tag

Sziasztok, erre a smartboxra Telekom tv go tölthető? A lényeg hogy tv go-m van meg egy halom droidbox de azokkal nem megy , így gondoltam hogy a gyári tés droid boxra ha fel lehetne tenni a tv go-t akkor úgy menne-e , mivel találtam eladót mert én nem igényelhetek tőlük mivel nincs lehetőség Telekom internetre nálam.

(#336) mgaben válasza CsMike (#335) üzenetére


mgaben
senior tag

Röviden? Nem. Android TV-n asszem nincs is tv go. Magyar legalábbis. Én nem találtam.
Egyébként mi az, hogy találtál eladót? :F Tudtommal ez a Telekom tulajdona, kizárólag előfizetéshez adják, és ha lemondod akkor az eszközt vissza kell szolgáltatni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#337) Robiusz


Robiusz
kezdő

Hbomax android boxon másnál sem működik?

(#338) Kaba válasza Robiusz (#337) üzenetére


Kaba
veterán

Eddig nem jeleztek problémát.

(#339) Robiusz válasza Kaba (#338) üzenetére


Robiusz
kezdő

Eddig nálam is jó volt

(#340) Kaba válasza Robiusz (#339) üzenetére


Kaba
veterán

Más Telekomos fórumokon sem jeleztek HBO MAX problémát.(így vélhetően nincsen központi hiba), igaz pár napja több androidos plattformon voltak kiesések.
Próbálj egy újraindítást.

[ Szerkesztve ]

(#341) CsMike válasza mgaben (#336) üzenetére


CsMike
tag

Igen 5ezerbe adják pl Facebook market , mivel én nem kaphatok a település kiépítése miatt ezért kerestem rá és lám már van eladó 😅

(#342) Kaba válasza CsMike (#341) üzenetére


Kaba
veterán

Riziko azért van benne,(pl. lopott termék esetén).(az eszköz elvileg megtalálható a netes csatlakozás miatt).
Eladni még ügyfélnek sem lehet mivel bérelt termékről van szó.

(#343) CsMike válasza Kaba (#342) üzenetére


CsMike
tag

Az hogy lehet vagy nem sok mindenkit nem érdekel mivel legyen upc digi minden is van eladó 😅 telekom cisco router pl 2 ezer stb . De a tv go lenne a lényeg arra is irányulna a kérdés hogy fel lehet tenni rá vagy sem.

(#344) Kaba válasza CsMike (#343) üzenetére


Kaba
veterán

A tv go-t nem tehet rá feltenni.
Érdekes üzletpolitika 5K-s áron adja el a boxot (a kártérítési díja az 20K lesz a Telekom felé, amennyiben nem adja vissza).

(#345) CsMike válasza Kaba (#344) üzenetére


CsMike
tag

Iptv-s 2k cisco router 2k ugyan úgy gyári telekomos :C de UPC box 4k stb csak rá kell keresni

(#346) mgaben válasza CsMike (#345) üzenetére


mgaben
senior tag

Attól még nem adhatja el. :D Nem az övé. Olyan, mint ha egy lízingelt autót eladna. :D

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#347) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ez az android box még mindig nagyon gyenge, pedig most már azért elég régen árulják. Kb semmi másnak nem szabadna prioritást kapnia ez előtt. És ennyi idő alatt pl kijön egy új Linux disztribúció. Ezt meg nem sikerül megírni… gáz.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#348) zolokas válasza Fryskitt (#347) üzenetére


zolokas
aktív tag

a box alapbol gyenge konstrukció, nem ezt kellett volna kiadni főleg 4k-nak, van nekem normális set top boxom azzal streamelni meg műhold vagy kábeltévét vagy akár iptv-t tudok futtatni, van vu+ ami nagyon jó + amiko is az is alapbol 4 magos 4 giga rammal fel szerelet nem mint ez, ráadásul a softver is direkt le van butítva, wifin akad a hd vicc, direkt úgy van optimalizálva hogy ne is tudjuk nézni vezeték nélkül, csatorna sorrend még mindig nincs pedig hasznos lenne

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#349) Robiusz válasza zolokas (#348) üzenetére


Robiusz
kezdő

Újabban csatorna váltáskor másodpercekre lefagy a kép. Kiábrándító.

(#350) alaves válasza zolokas (#348) üzenetére


alaves
addikt

+1...
És még két probléma:

1. 2160p/50Hz/4:4:4 és 4:2:2 és 4:2:0 színtér beállításnál is ~10-20 másodpercenként 'beremeg' a kép a DV8519b smartbox gyári cat5 UTP kábellel. RGB színtérnél talán nem. Cat5e v. cat6 UTP kábellel már jó (ez a jelenség lehet hogy interferencia a függő és nem mindenkinél van).

2. A kép minden csatornán (SD és HD) 'festmény-szerű' vélhetően a digitális zajszűrés és az élesség túlzott beállítása miatt (a boxon ezek nem állíthatók).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.