Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laslow


Laslow
senior tag

Hű...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#2) Muki94


Muki94
aktív tag

Félelmetes.
És hány ilyen sanyarú emberi sorsot látni, ahol a véletlenek sora hozza össze az apró lelki sebeket egy hatalmas, gyógyíthatatlan szörnyűséggé.
Tapasztaltam másokon, közeli ismerősökön is elég nagy traumát okozó dolgokat, és most már egyre jobban féltem őket, mert ha az adott pillanatban nincs mellettük segítő kéz, akkor megtörténhet a legrosszabb.

Egyébként az írás nagyon összeszedett, csodálom, hogy ilyet mertél vállalni.

[ Szerkesztve ]

(#3) kzoard


kzoard
csendes tag

Őszintén szólva örülök ennek az írásnak, minthogy volt már egy hasonló a közelmúltban is.
Nem véletlenül bűn az öngyilkosság. A lelki erő természetesen sok mindenen múlik, de a bűntudatnak, hogy azokat, akik megbíznak bennünk és mi cserben hagyjuk őket, azzal, hogy elmenekülünk a valóságból, a problémáink elől, ennek nagyobbnak kell lennie, mint az önzésünknek, a kihívások feladásának.

(#4) Silburg válasza Laslow (#1) üzenetére


Silburg
csendes tag

igen, ilyen döbbenetet akartam kiváltani :) 'Hű...'
Még régen írtam, és sajnálom, hogy ma már nincs tehetségem ilyen megdöbbentő novellákhoz. Pedig ez csak a második volt, amit írtam. Pedig nem is erre vagyok a legbüszkébb, mégis ez kapta a legtöbb visszajelzést. Köszönöm, hogy olvassátok :)

(#5) HANDO88


HANDO88
senior tag

Jó írás,grat. A családnév lehetne nyugodtan Magyarország,jelen pillanatban szerintem az ország felénél lehetne diagnosztizálni az általad leírt,okokat,indokokat.Az öngyilkosságról meg annyit hogy ha egy közösség hagyja hogy egy tagja annyira leépüljön hogy megöli magát, akkor még ráadásul ne ítélje is el a tettet,mert valószínű nem az a szerencsétlen a hibás egyedül.Sőt ,megkockáztatnám hogy a környezetét nagyobb bűn terheli mint őt.Na de ezt a bűnös dolgot a papok már jó régen kitalálták és ezzel az elhunyt környezete is tudja csitítgatni a saját lelkiismeretét.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az öngyilkosság sosem megoldás. Amúgy meg honnan van az írás?

***

(#7) myteve válasza ollie (#6) üzenetére


myteve
csendes tag

Eddig személyesben volt, örülök hogy kitette. :) Saját írás, ha jól tudom.

Egyébként elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

(#8) Silburg válasza ollie (#6) üzenetére


Silburg
csendes tag

Saját írás. Még anno 2006. február közepén készült el. Ahoz képest, hogy az volt életem legboldogabb időszaka, elég nehéz elhinni, hogy ilyet írtam :)

(#9) ollie válasza Silburg (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És miért nem magyar neveket használtál?

***

(#10) e=mc²


e=mc²
őstag

Sajnálom, hogy az elozo topicja torlodott. Nem fogom leirni megegyszer azt, amit abban...

Ambulimax Provider

(#11) Silburg


Silburg
csendes tag

Azért nem használtam magyar neveket, mert nem szeretem azokat... Többen vetették a szememre, hogy így olyan, mintha valamilyen angol/amerikai lapból másoltam volna, de nem zavar. Külföldi regényeken nőttem fel, megmaradt ez bennem.
És hogyha azt akartam, hogy kikerüljön a főoldalra, törölni kellett az eredetit a saját írásokból, de köszönöm, amit odaírtál régebben.

(#12) GReddy


GReddy
tag

Sokban nem különbözik az én történetemtől. Lehet, egyszer megírom a Logout-on. Okulásként...

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#13) r-chee


r-chee
őstag

Gratulálok, nagyszerű írás :R .Valós, megdöbbentő, elgondolkodtató.
Az ember addig nem értheti meg az ilyen tetteket, amíg maga is kilátástalan vagy annak vélt helyzetbe kerül.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) Neil Watts válasza Silburg (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Hat a #1-ben mar leirtak, amit mondani tudnek erre a tortenetre.
Huuuuu...
Ha szabad tudni akkor honnan van a tortenet? Remelem nem tortent meg. :(

Udv. core2

(#15) Silburg válasza Neil Watts (#14) üzenetére


Silburg
csendes tag

Nem valós, csak elgondolkodtató. Köszönöm a véleményt

(#16) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Igazából nem nagyon találok szavakat, de maga az írás nagyon tetszett. Kétségkívül elgondolkodtató és sokkoló is picit. Szívesen olvasnám a jövőben is az írásaid:)

(#17) Silburg válasza vwpolopg (#16) üzenetére


Silburg
csendes tag

Megteheted, ezen kivül még 3 novellám, egy egypercesem és néhány versem van fent az oldalamon. Dolgozok a többin. köszönöm a véleményedet:)

(#18) szablya


szablya
tag

Érdekes... :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#19) Tv


Tv
senior tag

Sajnos tényleg van, hogy kicsúsznak a dolgok az ember keze közül. Általában hozzá vagyunk ahhoz szokva, hogy ha elég keményen kűzdünk valamiért, akkor meg lesz az eredménye és öröme, de van amikor nem megy ilyen könnyen a dolog. Persze kívülről könnyű mondani, hogy szedje össze magát és oldja meg a problémákat az ember. Van akinek összejön az élet és van akinek nem.

(#20) Neil Watts válasza Silburg (#15) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hat igen, ez az... :R
Akkor megnyugodtam, hogy nem tortent meg.

(#21) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Megmondom őszintén nagyon tetszett.. Le sem vettem a szemem a monitorról olvasás közben.. Elgondolkodtató, szomorú és szinte láttam magam előtt mindent.. Mintha csak egy filmet néztem volna. Írj még!

(#22) Ice!?


Ice!?
őstag

örülök h végül kikerült.:R

(#23) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Nagyon jól írsz, ez tény. Olvasás közben általában szoktam dohányozni, de ez a történet annyira megfogott, hogy időm nem volt a rágyújtásra. Egyszerűen csak olvassa az ember a novellát, és a szeme nem kalandozik sehova. Mintha ott lettem volna én is, mind a három személynél és, mint egy külső szemlélőként részt vettem volna az események sűrűjében. Gratulálok hozzá, tényleg nagyon összeszedett, átgondolt és remekül megfogalmazott íráshoz volt szerencsém. Pörfikt! Köszönöm. :R

A történethez még annyit: nem tudom már hol hallottam/olvastam, de volt egy ember aki öngyilkos akart lenni viszont túlélte. Amikor leugrott a tetőről, zuhanás közben rájött, hogy minden gondjára, problémájára van megoldás de az öngyilkosság nem tartozott a megoldások széles tárházába!

[ Szerkesztve ]

(#24) cwn


cwn
tag

az emberi elet nem er sokat, csak az emberek hiszik azt hogy ez maskepp van , foleg onmaguk eletet magasztaljak egekig
eddig tobb mint 1 trillio ember elt a foldon, az egyiket kibeleztek, a masikat levagtak , a harmadik ongyilkos lett, a negyediket elutotte az auto , az otodik agyverzest kapott, vagy elvitte a rak, az aids, az ebola, nem mindegy? mukodott egy darabig most mar nem mukodik, ez var mindenkire meg egy darabig
az elet nem stabil eletforma, elsz jo esetben 50-70 evet, de tobb milliard evig leszel halott , pont a halotti let a stabilabb, akkor minek erolkodni hogy tovabb elj meg par evet

az ongyilkossag nem bun , csak logikus lepes abban az esetben mikor mar nincs celja a letnek

(#25) kzoard válasza cwn (#24) üzenetére


kzoard
csendes tag

Minden földi életnek megvan a maga célja. Ha te arra gondolsz, hogy kőolajként jobban teljesítünk majd pár ezer év múlva, akkor a természet úgyis tesz róla, de akkor sem nekünk kéne dönteni erről.

(#26) cwn


cwn
tag

a tortenet pedig gagyi, primitiv , ha van is ilyen az eletben aki egy munka elvesztese miatt ongyilkos lesz , annak a lete amugy sem er semmit,
az alkalmazotti let rabszolgasag , az egesz kapitalizmus is rabszolgatarto tarsadalom
de mindig van mas ut amelyre el lehet indulni , csak nem szabad bedolni a tobbseg egyszeru primitiv nyomasanak

es egy idezet:

""...Vegyél bazi nagy tévét, fagyasztószekrényt részletre, házat meg kocsit, zabáld a fűrészporos hamburgereket, esténként nézd a bárgyú vetélkedők versenyzőinek szánalmas izgulását, a szar tévésorozatokat; legyél boldog, hogy neked is sikerült bent maradnod a nagy fogyasztóakolban, hogy nem csúsztál le, mint a szomorú aluljárókoldusok; tussold el nap mint nap a valahonnan mélyről kísértő hiányérzetet, amit úgysem tudsz megfogalmazni magadnak, mert valahonnan a szellem felől suttog, ami neked külföldiül van, mint minden, ami nem a birtok, a gyarapodás, az anyag nyelvén szól; az idő úgy menjen el melletted, hogy még a szelét se érezd; ha valaki megkérdi, hol tart az életed, az ingód és ingatlanod jusson eszedbe, mint válasz; végül öregedj meg így, neveld ebben a szellemben a gyerekeidet, akiket úgyis csak önzésből hoztál világra, hogy genetikailag folytassanak, és akik majd - tanúsítva a nevelés hatékonyságát - összevesznek a hullád fölött azon, hogy kié legyen az a sok szemét, amit magadénak éreztél, amit birtokolva úgy érezhetted, van személyiséged, identitásod, ami emlékműve lett annak a szomorú ténynek, hogy hiába születtél..." "

[ Szerkesztve ]

(#27) Silburg válasza cwn (#26) üzenetére


Silburg
csendes tag

örülök az építő kritikának, de talán egy kicsit durván fogalmaztál. Leginkább a South Park beli darkosok jutottak róla az eszembe. Kapitalista barmok vagyunk :)
A történet célja nem az, hogy valaki a munkája miatt lett öngyilkos. Nem ezt akartam írni. Hanem csak annyit, hogy ha az ember feje felett összecsapnak a hullámok, és nem világít rá egy másik fél az élet szép dolgaira, akkor ez is megtörténhet. Mert biztos, hogy nem ez a megoldás a dolgokra, és még ha tényleg olyannak érzi magát az ember, hogy nem ér semmit az élete, eldobja inkább magától, akkor nem gondol azokra, akiknek számít is valamit.
Élhetünk úgy is, ahogy leírtad az idézetben, és ez már egyre inkább jellemző a mai emberekre, a társadalomra, de épp ez ellen írtam azt, amit. Próbáljunk odafigyelni, egy életet nem lehet mércével mérni, nem fejezhető ki anyagiakban, és a szemet szemért elv sem működik.
Van más út, amin el lehet indulni, de aki rászorul mások segítségére, mert nem találja azt, segítsünk annak. Még ha nem is a barátunk.
Nagyon köszönöm a hozzászólásodat, végre egy igazi kritika. Remélem több ilyet is olvashatok majd :)

(#28) DroneZ válasza Silburg (#27) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Szerintem hagyjad. Neki egyáltalán nem jött át az a mondanivaló ami megfogalmazódik a történetben. Sokszor tapasztalja az ember akár még a saját bőrén is. Valószínűleg a kollegának nem volt még ebben része. Ha így van kívánom neki, hogy maradjon is ez az állapot, viszont én arra kérném, hogy holmi odadobott, köhintett kommentnek sem igazán mondható "valamit" inkább tartsa magában. Az öngyilkosságnál ebben egy kicsit többről van szó. Nem az a fő motívuma az eseményeknek.

(#29) k_laci válasza Silburg (#27) üzenetére


k_laci
tag

- Komformista..
- Az. :DD

amugy rohadtul tetszett az írás.. vmi van benne ami megfogja az embert.. :)

(#30) Silburg válasza k_laci (#29) üzenetére


Silburg
csendes tag

Tényleg, komformista :D elnézést az elszólásért. Amúgy igen, van benne valami, ami megfogja az embert, de nem csak ezzel az írásommal van így. Lehet, hogy keveset írok, de mindig törekedtem az elgondolkodtatásra. Megpróbálok erre visszaszokni, és a nagyérdekűt, vagyis titeket majd újabb és újabb írásokkal megörvendeztetni. Igazábol kicsit csodálkozok, hogy ahol legfőképpen ennyi számítástechnikával, informatikával foglalkozó cikk van, az ilyeneket is ilyen jól értékelitek. Köszönöm.

(#31) lorenzen válasza Silburg (#30) üzenetére


lorenzen
aktív tag

de mindig törekedtem az elgondolkodtatásra

Miután elolvastam az írásod, hagytam leülepedni a gondolataimat.
Akkor nem tetszett, azóta sem tettszett meg. Nem azt érzem, hogy el akarsz gondolkodtatni. Inkább azt, játszol az olvasóddal. Erre az olvasók egy rétege fogékony, a "kelleténél" jobban is.

ha a gondolkodás mélyebb hullámaiba vezeted az olvasódat, simítsd is el egy kicsit a végén azokat a hullámokat. Tegyük fel, hogy a te írásod adta meg valakinek az utolsó lökést. Jobb ha nem tesszük fel.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#32) gamek!ller válasza cwn (#24) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Erre csak annyit szeretnék mondani, hogy: Jézusom! :Y

(#33) potyautas válasza cwn (#24) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Kedves cwn! Tégy azt, amit jónak látsz, de nekem nagyon fontos még az a néhány év, amit esélyem van megélni.

(#34) cwn válasza potyautas (#33) üzenetére


cwn
tag

szamodra lehet fontos, de mas meg leszarja :)
igazabol veve az egyedeknek a termeszetes (programozott) celja a dns orokites, minden mas csak sallang, nincs tulvilag , nem marad utanad semmi, se emlek, se tett, se tudas
talan meg nemerted, de kesobb talan megvilagosodsz
ha szerencsed van eleted vegeig megtarthatod az emlekeidet,tudasod, ha viszont kapsz egy alzheimer betegseget meg azt se, mert meg arra se fogsz emlekezni hogy kell hugyozni
a halal bealtaval a kolcsonbe kapott kvantum terszamitogep kapacitast az agy elveszti, igy folytatas nem letezik, ha logikusan belegondolsz az eletednek nincs igazi ertelme
az egyetlen lehetoseg hogy megtartsd az ertelmet az a halal nelkuli vilag, magyaran az orok elet

(#35) Silburg válasza cwn (#34) üzenetére


Silburg
csendes tag

Az élet nem biológia. Erre leginkább Tasnádi István Rovarok című musical-je a legjobb példa. Ez ugyanaz, mint a lélek kérdése. És a legfőbb, a hit. Ha nem hiszel semmiben, egyértelmű, hogy nem érzed semmilyen értelmét az életnek. Ha nincs hit, nincsenek törvények, nincs erkölcs, és anarchia van. Talán te pont ennek hódolsz.
Idős korodban lehetsz alzheimer-es, és lehet, hogy az emlékek elvesznek elméd rejtett zugaiba. Ajánlom figyelmedbe a Szerelmünk lapjai című filmet.
És az, hogy a halál után nincs semmi, nem marad az ember után semmi, már elnézést, de hülyeség. Nézd meg az írókat, költőket, színészeket, rendezőket, történetmondókat. Egyszer neked is ezekből kellett, vagy kell majd érettségizned, ezek talán nem maradtak fent? Mindegy.
Végül egy idézet a Nagy hal című filmből:
"Egy ember annyiszor mondja el a történeteit, hogy eggyé válik velük. Azok túlélik őt, s így ő maga is halhatatlan lesz."

(#36) cwn válasza Silburg (#35) üzenetére


cwn
tag

majd ha elvesztesz olyat akit szerettel, meglatjuk hogy beered e annyivel ami utana fennmarad

(#37) Silburg válasza cwn (#36) üzenetére


Silburg
csendes tag

Hidd el, hamar meg kellett tanulnom, hogy hogyan kell beérnem ezzel. 3 éves voltam, amikor meghalt édesapám. Mondjuk teljesen máshogy fogja fel az ember a halált akkor, ha korán szembesül vele, és ez pedig nem olyan haláleset volt, hogy egy olyan kapocs kialakuljon közöttünk, mint amiről te beszélsz. Tudom, és érzem, hogy van, akit ha elveszítenék, mármint meghalna, akkor minden összeomlana bennem. Volt, aki bár nem halt meg, elveszítettem, nem egyszer, pár napja utoljára.
Nem hittem volna, hogy ez áll a szurkálódó hozzászólásaid mögött, de nem így kell levezetni. Olvasd el kérlek a Choice című novellámat, és írj hozzá véleményt. Érdekel, hogy mit szólsz hozzá.

(#38) gamek!ller válasza cwn (#34) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Honnan tudod, hogy nincs a halál után semmi? Folytatnám, de azt kell mondjam félek tőled! :Y

[ Szerkesztve ]

(#39) cwn válasza gamek!ller (#38) üzenetére


cwn
tag

mert a memoria a sejtekben van, tehat az informacio a neuronokban tarolodik
a szamitasi kapacitas a szinapszisok kozott kialakulo kvantum komputerekbol adodik
ha az agy lebomlik, akkor a a neuronokban tarolt informacio is elveszik

pl alzheimer korban szenvedve , ez az informacio atadas benul le, es ezert leszel egy ido utan a hutoszekrenyben talalhato zoldseggel egyenerteku

[ Szerkesztve ]

(#40) gamek!ller válasza cwn (#39) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Elborult egy elme lehetsz.. :K

(#41) cwn válasza gamek!ller (#40) üzenetére


cwn
tag

naja, biztos egyszerubb lenne hinni a papok faszsagaiban :)
nem vagyok megborult, csak keresem az igaz valaszokat a kerdesekre

(#42) gamek!ller válasza cwn (#41) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Kívánom, hogy megtaláld.. :DDD

(#43) kzoard válasza cwn (#41) üzenetére


kzoard
csendes tag

Csak halkan kérdek:
Öltél már közvetlen módon?

[ Szerkesztve ]

(#44) cwn válasza kzoard (#43) üzenetére


cwn
tag

azert mert valaki mast gondol dolgokrol meg nem egy allat :) hogy oltem volna

vannak informaciok amik a vilagban hamisak, ilyenek peldaul a magyarok finnugor rokonsaga,szent istvan magasztalasa, az evolucio, einstein relativitas elmelete stb
es termeszetesen ez a pokol menny dolog is
mind megerne egy ujraelemzest, de sokan ragaszkodnak a betanult marhasagokhoz, ezert a dogmak lassan szunnek meg
de engem nem izgat ha masok mast gondolnak , epp eleg ha en tudom vagy sejtem a valoszinubb igazsagot

(#45) Silburg válasza kzoard (#43) üzenetére


Silburg
csendes tag

Nem egy hülye kérdés, mert ilyen erővel neked egy ember élete ugyanannyit ér, mint egy bogáré, vagy egy egysejtűé. Ha megtapasztaltad, amikor elvesztettél valakit, akkor minek ez?
A kérdésekre a választ megtalálhatod, egy darabig. Egy idő után hinned kell.
És igen, tényleg egy elborult elme lehetsz. Mindenki másban látja az élet értelmét, van aki munkában, van aki családban, van aki szerelemben. Ha valaki elveszíti azt, ami az élet értelmét jelentette neki, akkor elfordul mindentöl, és mindenkitöl, hogy megtalálja a választ a dolgok miértjére.
De a lényeg lényege lényegében lényegtelen. Tehát eléggé eltértünk a témától, egy ember lelkivilágát és szemléletmódját elemezgetjük, nem a novellát :) Nem gond, csak offoljuk a dolgokat :)

(#46) cwn válasza Silburg (#45) üzenetére


cwn
tag

ja igaz, maradjunk csak a temanal , akarom mondani a novellanal

(#47) cwn válasza cwn (#46) üzenetére


cwn
tag

nade egyet meg idebofogok :)

sok ember hisz istenben, meg az evolucioban is, pedig a 2 egyutt paradoxxon
, az atlag ember olyan egyszeru hogy meg ezt az ellentetet sem kepes felismerni :)
5 perc alatt a teljes eletfelfogasat tudnam romba donteni :)

(#48) Silburg válasza cwn (#47) üzenetére


Silburg
csendes tag

Szerinted az evolúció csak úgy megtörtént? Nem kellett hozzá mozgatórugó? Ma miért nem fejlődnek az emberek? Miért nem lesz a majmokból ember? Gondold végig...

(#49) Matthewsz válasza Silburg (#48) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Ott a pont. Ősrobbanás? :D:D:D:D A semmiből nem lesz valami. Ez valakinek a műve!

(#50) kzoard válasza cwn (#44) üzenetére


kzoard
csendes tag

Látom félreértettél, mert ezt vártam. De majd ha egyszer - ne adj' Isten - ilyen helyzetbe kerülnél, majd máshogy tekintesz a világra.
Hogy ON is is legyek, abban egyet kell értenem cwn-nel, hogy a novella nem egy kimagaslóan jó minőségű. Személy szerint nekem nagyobb az ingerküszöböm, minthogy pl ez gondolkodásra késztessen. Én nem tudtam úgy leragadni rajta, mint mások, túlságosan sablonos, éppen ezért volt, hogy részeket már-már jóformán át is ugrottam. De mint mondtam, ettől függetlenül nagyon is örülök, hogy egyesek legalább próbálkoznak a lehetetlennel. :)

(#51) Silburg válasza kzoard (#50) üzenetére


Silburg
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást. Igazából én is csodálkoztam, hogy ilyen nagy visszhangott kapott az írás, mert tényleg nem kimagasló, mindinkább háborgató. Mondom, majd' öt éve már, hogy ezt írtam. 16 évesen nem egy zseni az ember :) De szeretnék ennél szebbet és jobbat írni, remélem ha sikerül, azt is felteszem, és a te véleményedre is számítani fogok :) Mégegyszer köszönöm.

(#52) Silburg válasza lorenzen (#31) üzenetére


Silburg
csendes tag

Csak most érzem elég erősnek magam arra, hogy erre a hozzászólásra is válaszoljak.
Először, amikor elolvastam, dühös voltam rád, másodszor, mikor végiggondoltam, törölni akartam az egész bejegyzést novellával, hozzászólásokkal, mindennel.
Igen, kellett ez a pofon, kicsit elszálltam magamtól a pozitívabbnál pozitívabb vélemények után. Köszönöm.
Igen, igazad van, nem elgondolkodtatom az olvasóimat. De nem játszok velük, inkább csak játékra csábítom őket. Homo ludens vagyok minden mennyiségben. Csak arra törekszek, hogy valamit, bármit kihozzak az olvasóból, akár felháborodást, akár valami pozitívvat, de ennek az árnyoldalára nem gondoltam még. Köszönöm, hogy felébresztettél, és a későbbiekben majd odafigyelek erre. Nem lehetek elég hálás ezért a post-ért. Kérem a többieket is, akik elolvassák (mert nem csak annyian olvasták, ahányan írtak, már több mint 1100 megjelenésnél tart a novella), és mégsem tetszik nekik, nyugodtan írják le. Nem azt várom, hogy az egekig felmagasztaljatok, hanem hogy a véleményeteket mondjátok el, akár pozitív, akár negatív. Köszönöm.

(#53) user137


user137
őstag

hú, ez jó. *döbb*. izé... grat a szerzőnek.

update: olvastam a kommenteket. van benne egy ilyen realitás-él is, hátha valakinek ez lenne az utolsó szalmaszál. hát nem is tudom, ahhoz elég gyenge idegek kellenek már. nekem a novella egy ilyen fanyar tompa fájdalmas érzést közvetít, és ezt nem lehet elcsapni egy "hollywoodi" végződéssel.

viszont erős kontrasztként ajánlom Ősz c. mai írást a baloldalról...

[ Szerkesztve ]

(#54) user137 válasza user137 (#53) üzenetére


user137
őstag

Vége a nyárnak (a link a fentihez)

(#55) lapa válasza Silburg (#52) üzenetére


lapa
veterán

én nem olvastam el az írást. a megjelenések száma ilyen szempontból megtévesztő lehet. a kommenteket átfutottam, ha jól értem öngyilkosságokról szól, és a célod reakció kiváltása volt. ez gondolom természetes, a kíváncsiság hajtott hogy megtudd mennyire tudsz befolyásolni. sikerült elvenni egy csomó embertől egy-egy negyed órát egy olyan dolognak az elolvastatásával, ami rájuk nézve haszontalan és felesleges stresszt okoz egy olyan időben, amikor leginkább a pozitív megerősítésre van mindenkinek szüksége, nem arra, hogy egy öngyilkos élethelyzetének bármelyik részével azonosuljon. mondom nem olvastam el, csak belepofázok.

(#56) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Kezdhetném azzal is boldogok a tudatlanok.
De nem kezdem.
Az írásodhoz gratulálok, jóra sikerült. A fentebb leírtak, igencsak ritka esetben történnek meg. Persze nem lehetettlen, hogy megtörténhetnek.
Igen ritka az olyan öngyilkos, aki valóban meg szeretne hallni. Nem szeretnék hosszú pszichológiai és pszichiátriai fejtegetésbe bocsájtkozni, de tegyük fel ha...!
Az emberi elme kifürkészhetetlen. MIndenesetre érdekes, hogy a "boldog" időszakodban írtad.
Mégegyszer gratula. Ha Debrecenben jársz szívesen beszélgetnék veled.

Fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#57) user137 válasza lapa (#55) üzenetére


user137
őstag

de ha nem olvasod el, akkor minek osztod az észt? túl sok van amúgyis.... ? :U :F

(#58) Neil Watts válasza cwn (#34) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ja!

Teszem azt akkor szerinted Einstein, Arisztotelesz, es Euler utan sem maradt tudas, mi? :D Felreertes ne essek, ezek most csak hasrautes szeruen jottek. :)

Tulsagosan a racionalitast, racionalis gondolkodast helyezed eloterbe, pedig ez nem ilyen egyszeru, ez nem csak biologia :K

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#59) lorenzen válasza Neil Watts (#58) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Teszem azt akkor szerinted Einstein, Arisztotelesz, es Euler utan sem maradt tudas, mi?

Ez így csúsztatás.
Nem arról volt szó, hogy halál után mi lesz a munkásságának eredményével.
Arról volt szó, hogy lebomlik a test, és ezzel annyi. Vagy mennyország, pokol, esetleg reinkarnáció, vagy valami, ami folytatása az ember/élőlény lelkének/szellemének.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#60) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Tegyük fel, hogy nem problémákban gondolkoznak hanem lehetőségekben. Tegyük fel, hogy a problémákból feladatot csinálnak és megoldják őket. Tegyük fel, hogy többen kezelnék így és képzeljük el akkor milyen világot teremtenénk.Tegyük fel...

(#61) Gebriel


Gebriel
veterán

A férj a munkája után kapott volna nem kevés végkielégítést amiből megtudtak volna még élni egy jó ideig addig talált volna munkát.
Így saját problémája megoldva, tudod volna figyelni a családtagok gondjaival.

(#62) MmDorian válasza DroneZ (#23) üzenetére


MmDorian
őstag

pontosan ezt akartam írni. modnom rágyujtok, és vége.

nagyon jó írás szeretem az ilyeneket, a hideg kirázott a végén, ahogy sok más hasonló írás közben/végén is.

grat.

(#63) Sweet Lou 6 válasza cwn (#26) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

az az idézet engem kísértetiesen a Harcosok Klubjára emlékeztet. kedvenc filmem, félre ne érts :)

a novella engem se botránkoztatott el, mindemellett kellemes társadalomkritika. Mondjuk nekem sokkal jobban tetszene "Tegyük fel..." - ek nélkül, az én esetemben állandóan csak félbeszakította azt a sötét hangulatot, amit az írásoddal megteremtettél.

sweetlou6.wordpress.com

(#64) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Hát nem tudom, nekem ebből csak az jött le, hogy kivételesen rossz génekkel rendelkezhetett a család, történnek ilyenek, de nem egy egyszeri rossz alkalmával, hanem sorozatos szerencsétlenségek után amikor már minden remény elveszett. Így nekem kicsit hiteltvesztett volt a történet, nem tudtam átérezni a dolgot, mert a való életben ennyi "rossz" miatt nem ez lenne a vége.

(#65) Sweet Lou 6 válasza Jim-Y (#64) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

na erről beszéltem... a "Tegyük fel..." kezdetű mondatok miatt realista írást várnak... Pedig szerintem tragédiának sokkal jobb.

sweetlou6.wordpress.com

(#66) Jim-Y válasza Sweet Lou 6 (#65) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na jó, de az ember egy jó történetben megpróbálja beleélni magát a történet fonalába, és bizonyos analógiát keres a történet és a saját élete között, és ha talál akkor hatással lesz rá a mese. Na most ha egy pofontól öngyilkos lesz az ember akkor én nem tudom magam beleélni a dologba:)

(#67) Sweet Lou 6 válasza Jim-Y (#66) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ez pont azért van, mert racionális következményt vársz. ez az írás címe és a bevezetés miatt rendben is van. de pl. ha úgy állnál hozzá, mint egy fiktív, túlzásokkal és drámai fordulatokkal bővelkedő íráshoz, máris megváltozna a helyzet. Pl. hogy jobban értsd: a Family Guy/South Park nézése közben sem gondolkozol azon, hogy megtörténhet-e, egyszerűen csak élvezed/esetleg utána elgondolkodsz rajta. Ezért is írtam, hogy sokkal jobb lett volna, ha az írását máshogyan vezeti fel a szerző, hiszen a fogalmazása szép, a történet érdekes és az elbeszélés is kellően lassú és sötét. Csak ez az egész "képzeljük el, hogy ez igazából megtörténik" nem illik bele.

sweetlou6.wordpress.com

(#68) Joci93


Joci93
senior tag

Szomorú egy történet... Számomra az i-re a pontot a vége tette fel. Minden, ami a "Tegyük fel..." rész után van... A hideg végig futott a hátamon...:/

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.