Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

no comment

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ezek szerint a legtobb uzenet 1 karaktert tartalmaz.
:D

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#3) sztanozs válasza Feruendios (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

mármint minden 25. üzenet tartalmaz egy unicode karaktert

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Lehet hogy igazuk van, a messenger üzenetek hasznos információtartalma átlagosan tényleg 0,8 bit körül lehet.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5) #78693120


#78693120
törölt tag

A képtömörítésük tényleg hatékony. Desktopon alig lehet kivenni, hogy mit küldök át az appban.

(#6) Cucuska2 válasza #78693120 (#5) üzenetére


Cucuska2
őstag

:C :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7) Gdi válasza Feruendios (#2) üzenetére


Gdi
senior tag

1 karaktert általában 8 biten tárolnak. (unicode az 16 vagy 32bit)
GSM7 pld 7biten, de csak alap ASCII karaktereket..
Szóval a 0,8bit az egy nyolcad karakter egy nyolcada.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) mephi666 válasza #78693120 (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, egy 1280x1024 felbontású 32bites képet is biztos 0,8biten tárolnak :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) lezso6 válasza Gdi (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Unicode karakterkészlet is 8 biten reprezentálja a leggyakrabban használt karaktereket, legalábbis, ha az UTF-8 reprezentációt használod. A speciálisabb karakterek persze 16, 24 vagy akár 32 bitesek is lehetnek. Pl emojik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) dabadab


dabadab
titán

Akkor ezek szerint egy átlag üzenetben annyi van, hogy "ige" :D

DRM is theft

(#11) dabadab válasza lezso6 (#9) üzenetére


dabadab
titán

Amire te gondolsz, az az UTF-8 kódolás. Emellett létezik az UCS-2 meg az UTF-32 is, amiknél minden karakter 16 ill 32 bitet használ, meg ott az UTF-16, ahol a legtöbb karakter 16 bites, de vannak 32 bitesek is (az UCS2 csak az első 64k karaktert tudja ábrázolni).

Az összes közül a legel... rontottabb az UTF-16, a Microsoft Windows természetesen ezt használja mindenhol :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) lezso6 válasza dabadab (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kötekedésception. :DDD

A kódolás és reprezentáció jelen esetben ugyanazt jelenti. Az UTF-16 valahol jobb lehet, mert bizonyos karakterhasználat esetén jobb, konkrétan a 3 bájtos UTF-8 karakterek UTF-16 segítségével csak 2 bájtot foglalnak.

Szerintem az UTF-32 inkább az elcseszett, mert semmire se jó, azon kívül, hogy fix 4 bájtos karakterei vannak. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) dabadab válasza lezso6 (#12) üzenetére


dabadab
titán

"A kódolás és reprezentáció jelen esetben ugyanazt jelenti."

Viszont te karakterkészletről beszéltél, az meg már más :)

Az UTF-8 kompatibilis a sima nyolcbites stringekkel, de változó méretű.
Az UTF-32 fix méretű, de nem kompatibilis a nyolcbites stringekkel.

Az UTF-16 meg ügyesen egyesíti ezeknek a hátrányait, mert se nem kompatibilis, se nem fix méretű.

DRM is theft

(#14) lezso6 válasza dabadab (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Unicode-ról beszéltem úgy, mint a karakterkészlet, az UTF-8 és társai a reprezentáció. Jó igazából a Unicode több, mint karakterkészlet, s az UTF-8 az ennek részhalmaza, ha még pontosabb akarok lenni. :D

Igen, így is lehet nézni. De van olyan use case, ahol az UTF-16 hasznos lehet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Biztos azt is a T-Systems fejleszti.

(#16) #78693120 válasza D1Rect (#15) üzenetére


#78693120
törölt tag

:DD

(#17) #92063744


#92063744
törölt tag

A Facebook Messengert tanítják a szakgimikben, egyetemeken informatika szakon.

Az óra címe: Hogyan NE programozz soha!

(természetesen csak viccelek, de egy rakás trágya az egész app, mintha a takarítónő írta volna)

(#18) apatyas


apatyas
Korrektor

Csak el van cseszve a lábjegyzet. A főbb részen közölt 10KB / 100 üzenet már jóval normálisabb adat. Bár ott meg a kilo-t írhatták volna kis k-val, ha már ;]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19) Bjørgersson válasza DeltaPower (#4) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezzel a hozzászólással magadat és az ismerőseidet sikerült minősítened. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20) DeltaPower válasza Bjørgersson (#19) üzenetére


DeltaPower
őstag

Kíváncsi lennék mi alapján jutottál erre a következtetésre. :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#21) Bjørgersson válasza DeltaPower (#20) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"...a messenger üzenetek hasznos információtartalma átlagosan tényleg 0,8 bit körül lehet."

Ebből én arra következtetek, hogy a neked küldött messenger üzenetek alapján írod ezt. Persze lehet, hogy én értem félre. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22) DeltaPower válasza Bjørgersson (#21) üzenetére


DeltaPower
őstag

Kisebb részben tényleg, de főképp az internet-szerte megosztott messenger screenshotok alapján, ugyanakkor nekem is vannak olyan notórius ismerőseim, akiknél 1 betűre 2 emotikon jut és feltétlen szükségszerűnek érzik minden egyes üzenetet like jellel nyugtázni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23) Ygg


Ygg
senior tag

AÚ...
Ez így enyhén szólva érdekes...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.