Hirdetés

2024. július 25., csütörtök

Gyorskeresés

(#2251) Boby8709 válasza bl4ze (#2248) üzenetére

Boby8709
csendes tag

Kérlek ne szemeteljétek már tele ezt a topikot azzal, hogy mikor, hova miért nem, miért nincs ebayes dolgokkal! Az, hogy megkérdezitek honnan érdemes egy dolog, de ez már szerintem abszolúte offnak számít itt.
Van erre megfelelő hely.
Köszönöm!

(#2252) qqcqqc válasza bl4ze (#2250) üzenetére

qqcqqc
őstag

Én is tőle rendeltem, nálam shipped és van track number, igaz nem követhető, Szingapúr posta. Március 21-én rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#2253) hardline válasza Boby8709 (#2251) üzenetére

hardline
senior tag

Teljes mértékben egyet értek veled. Az ebayes gondokra van külön topik, ennek semmi köze a routerhez.

Más: Padavan
Ma megállt minden torrent a TM-be. Azt hittem meghalt a vinyó, mert a hálózati meghajtót sem nagyon sikerült elérni, amin a fájlok voltak. Kihúztam a routert, a vinyót gépen megnéztem, nem halt meg, rajta van minden, olvasható is.
Visszaraktam, routert bedugtam, de a TM-be minden torrent hibás, elakadt. Új letöltés nem indul el, a régieket nem seedeli. Mi lehet a gond? Eddig ment gond nélkül minden hónapok óta.

(#2254) qqcqqc válasza hardline (#2253) üzenetére

qqcqqc
őstag

Ne offoljuk más problémával a topikot. :)

Meghalt az Ncore.

(#2255) Laza... válasza hardline (#2253) üzenetére

Laza...
addikt

nmag lehalt :K ;]

Never give up!

(#2256) hardline válasza Laza... (#2255) üzenetére

hardline
senior tag

Akkor nem nálam van a bibi. Köszi! :N

(#2254) qqcqqc
:P

(#2257) 2thletme2day

2thletme2day
őstag

Üdv

Amióta a padavan firmware van fent a routeren azóta online játékoknál rendszeresen előjön a magas ping/magas loss (bf1, cs go). Az érdekessége a dolognak, hogy parancssorból ellenőrizve a loss rendben van mégis játék közben jelentkezik a probléma. A gyári firmware-el nem volt ilyen gond. Nem tudom, hogy az internet minősége romlott-e az elmúlt 1 hétben vagy a padavanra való váltás hozta elő ezt a dolgot de kétség kívül nagyon idegesítő a dolog. Mi lehet a probléma?

(#2258) Boby8709 válasza 2thletme2day (#2257) üzenetére

Boby8709
csendes tag

Én nem tapasztaltam ilyet padavannal (csak H&G-vel multizok), bár a gyári fw nálam nem volt használatban egyáltalán, de az előd routerhez képest, inkább javult a ping. Teljesen rendben van.

(#2259) stifi82 válasza hardline (#2253) üzenetére

stifi82
aktív tag

Én is azt hittem hogy baj van de ncore rossz volt kedden ma nem tudom mizu van mert dolgozom.

(#2260) emeritusz válasza stifi82 (#2259) üzenetére

emeritusz
csendes tag

Már jó

(#2261) lac14548

lac14548
aktív tag

Még nem álltam neki a padavan telepítésnek, de kíváncsiságból elindítottam a vmware-t.
A vmware nem indul, a következő a hibaüzenet:

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2262) Boby8709 válasza lac14548 (#2261) üzenetére

Boby8709
csendes tag

Szerintem nem támogatja a procidat. Nekem is valami ilyesmit dobott, ha jól emlékszem. 775-ös tokozásúnál sajna újabb kell neki. Milyen procid van?

(#2263) lac14548 válasza Boby8709 (#2262) üzenetére

lac14548
aktív tag

Intel Core i5-3230M

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2264) Headless válasza lac14548 (#2263) üzenetére

Headless
őstag

Biosban kapcsold be az intel virtualization-t VT-X.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2265) Boby8709 válasza lac14548 (#2263) üzenetére

Boby8709
csendes tag

Akkor nem az a gond. :N
Ezt benéztem :DDD

(#2266) lac14548 válasza Headless (#2264) üzenetére

lac14548
aktív tag

Igen, ez hiányzott.
Kösz

(#2267) Headless válasza lac14548 (#2266) üzenetére

Headless
őstag

De azt nem értem konkrétan ezt írta a program is, miért kellett ezzel fórumba jönni? Ott van az összes lehetséges oka a hibaüzenetben.

(#2268) szumoo@gmail

szumoo@gmail
tag

Üdv mindenki,
Vettem én es ilyen kütyüt gearbestről, padavan is felment, eddig zupagrün.
Viszont transmission sebessége meglepően szánalmas
Usb3 pendrive, ext4 fs-sel.
30-40Mbps -es tüskéket csinál az elérhető 120Mbps helyett.
Bónuszként amíg megy a letöltés addig a kezelőfelület elérhetetlen weben is meg remote guival is.

Aria2-t próbálta már valaki?
Elvileg tud torrentet is, de nincs rá találat itt a fórumban.

(#2269) Headless válasza szumoo@gmail (#2268) üzenetére

Headless
őstag

Transmission alatt a routeren futó transmissionra gondolsz, akkor egyáltalán nem szánalmas ez a sebesség, hanem kb ennyit tud. A te igényedet ez esetben egy integrált procis alaplap vagy egy erősebb NAS fogja kielégíteni kb 6-8-szoros áron.

Nálam ez a vége.

[ Szerkesztve ]

(#2270) Tommee válasza szumoo@gmail (#2268) üzenetére

Tommee
aktív tag

Úgy néz ki hogy nagy fájloknál(pl. 20-40GB-os iso-k) csinálja ezt.
1-5GB-os fájlokkal olyan 5-7 MB/s-t tud stabilan én így tapasztalom.
Ötlet valakinek? Padavan alatt természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#2271) woodworm válasza Tommee (#2270) üzenetére

woodworm
veterán

A pc-t is megeszi a fájlok lefoglalása, nemhogy egy routert.

(#2272) szumoo@gmail válasza Headless (#2269) üzenetére

szumoo@gmail
tag

0% a CPU usage, 10-20%-os tüskékkel, kb mint a network speed.
Minek erősebb hw alá? Ezt se használja ki.

szerk:
Kipróbáltam közben aria2-t még lassabb mint a transmission.

[ Szerkesztve ]

(#2273) Headless válasza szumoo@gmail (#2272) üzenetére

Headless
őstag

Nem egyszer megbeszéltük már. A 20 % 2+2 magont azt jelenti hogy 1 magot 80%-ban használ ki a transmission. Mivel egy szálon fut.Hidd el nem először használjuk írjuk le ezeket. Ha nagyobb teljesítményt szeretnél lényeges vagyis tegyük fel kihasználni a 120 mbps-t ahhoz NAS kell. És már az sem mindegy milyen hdd van alatta. De az már nem ennek a topiknak a témája.

Bár ennyire hajkurászni akarod a sebességet, akkor használj pc-t ssd-vel azt gigabiten torrentezhetsz egy i5/i7-el. Csak nem lesz hosszú életű az ssd.

120-hoz még talán elég lesz egy erős NAS vagy egy j1900-as alaplap.

(#2274) szumoo@gmail válasza Headless (#2273) üzenetére

szumoo@gmail
tag

Pontosan ezt tettem eddig, i5+ssd.
Élettartam gondok nincsenek, olyan tempóban fejlődik a technológia, hogy elavul és kidobom mielőtt tönkremegy.
Csakhát kicsit ágyúval verébre egy ekkora gépet járatni a letöltéshez.
Pont ezért vettem ezt a routert, hogy elketyeg a falon 0-24 majd megoldja.
Tény, hogy annyi eszem lehetett volna hogy végigolvasom a topicot, de meg sem fordult a fejemben hogy meghaladja a router képességeit, elvégre torrenteztem már telefonon, tableten is, de van itt egy nagyongagyi celeronos laptop, meg sem látszik a cpu-n az a 6 Mb/s ami wifin át bír jönni, pedig egy 1080p videót nem lehet megnézni rajta youtube-on.
Mindegy ez már ilyen, legalább nem eszi meg a sávszélt, hagy a rá kapcsolódó cuccoknak is belőle.

(#2275) woodworm válasza szumoo@gmail (#2274) üzenetére

woodworm
veterán

"de meg sem fordult a fejemben hogy meghaladja a router képességeit, elvégre torrenteztem már telefonon, tableten is"
Akkor hadd ne mondjam, hogy ez az erősebbek közül van.

(#2276) szumoo@gmail válasza Headless (#2273) üzenetére

szumoo@gmail
tag

És valóban 1 core 100% I/O , a többi meg szotyizik.

(#2277) suste válasza szumoo@gmail (#2276) üzenetére

suste
veterán

Pont ezért nem értem a padavan lehalását :F
Headless: owrt/lede alatt is meghal a luci vagy a 9092 a full TM alatt?

(#2278) Headless válasza suste (#2277) üzenetére

Headless
őstag

Persze ahogy minden routernél, "gyenge" hardvernél. Igaz nem annyira de van hogy túllépi a 3-5 secet ami az alapértelmezett frissítése... De a full tm az a 55-60 mbps. 40-45-ig nem zavar semmi kb.

Szumo:
De a tm web, és a luci és a realtime graph sem azért van hogy nézze az ember 0-24-ben az is rengeteg erőforrást igényel... Csak példának nézzd meg a gépedet amikor elindítod a feladatkezelőt windowsban 100%-ot mutat 1 secig aztán esik vissza.

[ Szerkesztve ]

(#2279) fireqpeg válasza lac14548 (#2261) üzenetére

fireqpeg
csendes tag

Szia! ott írja neked a program mi a baja azaz neked ha tudja a CPU akkor az alaplapi BIOS ban be kell kapcsolnod Intel® Virtualization Technology (Intel® VT) ezt! Le mented a beállítást és elvileg mennie kell utána.

(#2280) pn4hvq válasza lac14548 (#2261) üzenetére

pn4hvq
senior tag

Nekem 775-ös cpum van, így ugyanebbe belefutottam. Megoldásként letöltöttem régebbi verziót belőle (talán 12-es volt), annál nem volt ilyen hiba.

(#2281) F34R válasza szumoo@gmail (#2272) üzenetére

F34R
nagyúr

rtorrent ami gyorsabb... de az meg nem nagyon ajanlott sok torrentel hasznalni.
egy darab letoltessel esetleg megnezheted.

(#2282) vargalex válasza F34R (#2281) üzenetére

vargalex
félisten

Úgy érted, hogy sok párhuzamos letöltésre? Mert seed-nél nem volt gond vele még az Asus WL-500gP-n sem.

Alex

(#2283) F34R válasza vargalex (#2282) üzenetére

F34R
nagyúr

Igen, igen... persze seed-el nem lehet problema, de ha beraksz 20-30 torrentet akkor az vadul elkezdi lefoglalni a memoriat... es ugye annal nincs queue.

[ Szerkesztve ]

(#2284) lac14548

lac14548
aktív tag

Felraktam én is a Padavant.
A leírás alapján -kisebb fennakadásokkal- sikerült.

Azeredeti rendszer lementése nem sikerült.
Hibával leállt többszöri próbálkozásra is.
Valami olyasmi hibaüzenet volt, hogy nem készült el a file és nem került mentésre.
(később arra gondoltam, hogy lehet, hogy kellett volna neki a pendrive, hogy arra mentse...?)

Ahogy a leírás írja a a firmware build sokáig tart.
De ennyire??? kb fél órát ment. :)
A végén persze semmi visszajelzés, hogy készen van...

A Padavan beállításairól hol találok egy összefoglalót?
Például sehogy sem találom benne a WPS "nyomógombot"...

Biztosan lesznek még kérdéseim.

(#2285) szumoo@gmail válasza Headless (#2278) üzenetére

szumoo@gmail
tag

Kipróbáltam hogy nem nézegetek semmit, csak hozzáadom a torrentet, had ketyegjen.
Hozzáadva 9:08, kész: 13:02, file méret 14,66Gb
Titkosítás, partner kapcsolat, dht, local peer discovery, utp letiltva, file puffer 50Mb, 1 torrent a sorban, sebességkorlátozás nincs, max 30 peers/torrent.

(#2286) Headless válasza szumoo@gmail (#2285) üzenetére

Headless
őstag

Elsősorban puffert (cache-t) vedd le 0-ra. "Gyenge" hardvereken csak ront a helyzeten. Nem hogy 50 mb... Ahhoz ~150 mb szabad ramnak kéne minimum lennie.
Max peer per torrentet inkább 15-20 körülre tedd a globális is max 30-40.

Nah meg amúgy torrenttől is függ, mennyi és milyen seeder van.

Én általában kimaxolom a routereket és úgy gondolom nem sokan tudnának olyat mondani, amit nem próbáltam. Én írtam jelenleg LEDE-vel ~60 mbps a maximum. Padavan alatt nem tudom de kb e körül kell lennie annak is, mivel régebbi kernel, de nem O3-al van forgatva.

[ Szerkesztve ]

(#2287) fireqpeg válasza Headless (#2286) üzenetére

fireqpeg
csendes tag

Szia! Csak egy kérdés neked kb mennyi naponta a feltöltésed GB? Transmisson alatt? Illetve milyen nettel?

(#2288) fireqpeg válasza szumoo@gmail (#2285) üzenetére

fireqpeg
csendes tag

Szia! Nekem mondjuk nem Xiaomi 3G van hanem 860l B1 es router fele ennyi rammal (128Mb) , kb a hardver meg egyezik a 3G vel. Nekem 100/100 Mbites a netem 65-95 Mbit/sec azaz 7-9 Megabájtal megy transmissional. Itt a konfigom próbáld ki hátha dob neked valamit a sebességen, illetve kb naponta 90-150 max 200 Gigát tolok fel ! Üdv

[link]

Annyi még nálam manuálisan van port nyitva a routeren, tehát nincs upnp engedélyezve, meg a letöltési mappát is állítsd át!

[ Szerkesztve ]

(#2289) szumoo@gmail válasza Headless (#2286) üzenetére

szumoo@gmail
tag

A puffert pont azért húztam fel mert asztalin az volt a megoldás, mikor akadozott.
20Mb körüli szabad helyet hagytam a ramban azért 50 lett.
De akkor kipróbálom kikapcsolva, meg leveszem a peereket is.
Torrenttől nem függ,olyat választottam a tesztre amit seedelnek ezerrel, előtte asztalin csekkoltam, jött a hálózat maximumával.

@fireqpeg:
Kösz megnézem ezt is, a letöltési mappa átállítása mire jó?

(#2290) Headless válasza fireqpeg (#2287) üzenetére

Headless
őstag

Szia net szintén 100/100, feltöltés korlátozva van nálam 500 kbyte/s-re. Tegnap 17 GB ment fel. 10-14-ig pedig 91 GB [kép]. Valamint én a sebességet úgy montam, hogy 1 perces átlagban. Amit a 9092-es statisztika számol. Ez a feltöltés úgy jön ki, hogy jelenleg 278 torrent van seed alatt.

Annyi hogy én usb2.0-ás hdd-t használok, lehet, hogy ez jobban terheli nem tudom. Valamint háttérben mysql szerver, Openvpn kliens és zserver, wireguard is fut, valamint jópár cron job 1-3 perces időközzel (statisztikák). Lehet hogy ezek nélkül menne több is. Te milyen kerneles fw-t használsz a dlinken? Ha még valami régebbit esetleg CC-t akkor az sokat segíthet. Vagy te is az optimzed buildet használod bartzv-től?

Miniupnp az amiről lebeszélek mindenkit, saját magamnak nyitok mindent én is.

[ Szerkesztve ]

(#2291) fireqpeg válasza szumoo@gmail (#2289) üzenetére

fireqpeg
csendes tag

szia! a letöltési mappát neked kell tudnod mi meg hol található a hdd n, azaz TE HOVÁ szeretnéd hogy letöltse a dolgaidat! Ezt találod a configban "download-dir": "/media/Main/hdd/download", és neked kell módosítani az út paramétereket tehát ezt:( /media/Main/hdd/download ) ez lehet /mnt/***stb vagy /opt/***stb vagyis ezt neked kell tudnod. De ha így nem érted ahogy én leírtam akkor biztos van itt a fórumon aki érthetőbben leírja neked.

(#2292) fireqpeg válasza Headless (#2290) üzenetére

fireqpeg
csendes tag

szia! aha értelek, akkor neked az upload limit miatt kevesebb. meg persze attól is függ hogy mennyien viszik a torrentet, mert plul hiába van akár 10Gigabites neted :) ha nem viszi senki a seedelt torrentet. nekem padavan 3.4.3.9-099_e58fdd7 ez van rejta, azaz igazság tavaly nyártól már kikészített az openwrt, a wifi, az usb reset, a memória korlátos téma transmission-él a mem_percentage ami do_page fault, segmentation fault al kifagy, kernel stack overflow, stb stb stb sorolhatnám még csak a problémáim vannak openwrt vel! 1 normális se build, se snapshot nincs ami működne hiba mentesen, legalább is nálam.
ha érdekel nézd meg itt az enyém:

[ Szerkesztve ]

(#2293) Headless válasza fireqpeg (#2292) üzenetére

Headless
őstag

Tavaly óta nagy változásokon esett át az mt76 driver nekem nincs problémám vele már vargalex is céges közrnyezetben használja a 860-at. Én is mind a 860-at és mir3g-t small office-ban ~20+ kliens wifin. Plussz kábelesek. Mindegyik 30+ napos használattal nyilván ezeken torrent, fájlmegosztás nem megy.

Nyálam otthon meg hardcore torrent, vpn, fájlmegosztás wifi 2-7 eszköz. Persze a feltöltés azért kevés mert vissza van fogva felesleges több ígyis úgyis top 10 ezerben vagyok magon.

Esetleg a 24 órás stat nézetben szívesen néznék egy ubuntu telepítő sebességet, akkor összehasonlítható lenne az én eredményeimmel, mert én azzal tesztelek.

(#2294) vargalex válasza Headless (#2293) üzenetére

vargalex
félisten

Én otthon is DIR-860L-et használok OpenWrt-vel az mt76 javítása óta (január közepétől). Azóta hibátlan, újraindítás nélkül ment egészen máig. Ugyanis tegnap méghozták a másik DIR-860L-et (amit 7000 Ft-ért sikerült megvennem), így arra rögtön buildeltem egy aktuális trunk-ot, ma pedig kicseréltem a 2 routert, hogy tesztelem az újat.

Alex

(#2295) vargalex válasza fireqpeg (#2292) üzenetére

vargalex
félisten

Azt is tegyük hozzá, hogy a rádió kalibrációs adatokat tartalmazó partícióról nem (sem) volt mentésed, így nem csoda, hogy nem úgy működött LEDE/OpenWrt alatt a wifi, ahogy annak kellene...

Alex

(#2296) scream24

scream24
senior tag

Üdv Srácok. Minden bizonnyal a hiba bennem van, de egyszerűen nem találom, hogy hol lehetne az eszközeim nevét megváltoztatni. Hol keressem? Köszönöm.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2297) pn4hvq válasza scream24 (#2296) üzenetére

pn4hvq
senior tag

Maga az eszköz "közli" a nevet. Ha adsz fix ip-t az adott eszköznek, akkor ott megadhatsz neki tetszőleges nevet, és ezen az oldalon az általad megadott név fog látszódni.

(#2298) scream24 válasza pn4hvq (#2297) üzenetére

scream24
senior tag

Régi d-link router jól kezelte a neveket. Ezért nem értem, hogy itt miért nem jó. Adtam fix ip-t elneveztem , de sajnos nem változott semmi. Nem olyan nagy ér vágás, de azért na. :) Köszönöm, természetesen. :R

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2299) szumoo@gmail válasza fireqpeg (#2291) üzenetére

szumoo@gmail
tag

Ja hogy arra gondolsz.
Az egyértelmű.
Azt hittem úgy érted, hogy ha a gyári transmission/donwnloads foldert megváltoztatom akkor is gyorsul, azt nem tudtam mire vélni.

(#2300) Oldman2 válasza scream24 (#2296) üzenetére

Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Azt nézd már meg (én már többször is besz...tam ezt), hogy ha megváltoztatsz valamit, nem elég menteni, kell nyomni az Apply -t is!

:W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.