Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#348) sziku69


sziku69
senior tag

Az ellenségem ellensége, a barátom. Most a legnagyobb ellenség véleményem szerint a bizonytalanság, illetve a félelem. Nem tudom mennyi idő alatt lennénk túl a legelső időszakon. Vagyis, azon az időszakon, amikor az emberek ráébrednek a helyzet komolyságára, és mondjuk megoldják az első feladatot, ami fontos nekik. Ez nálam biztosan az lenne, hogy valahogy haza jussak, ha mondjuk az autópályán rekedtem. És így tovább, és így tovább. Normális ember biztosan a sajátjait fogja keresni ebben a helyzetben. Ha szerencséje van hazaér. Szerencsés az aki éppen otthon van.
Nem lehet egy kalap alá venni az összes régiót, várost, vagy falut. Lesznek olyan részek, ahol szinte esélytelen lesz az életben maradás, Vagy legalábbis emberéletben nagyobb lesz a veszteség, mint más területeken.
Ne felejtsük el, hogy szinte teljes az elszigeteltség az első időkben.

Vegyünk alapul egy olyan helyet, ahol van egy talpraesettebb, vezető, akinek lehetősége van a helyi karhatalmat maga mellé állítani. (nem tudom egyébként, hogy a hadsereg felszámolása után a fegyvereket, és a lőszert hova tehették?) Tegyük fel, hogy megfelelő mennyiségű fegyver, és lőszer áll rendelkezésre. Szerintem embert is találnak, aki használni tudja (nem mondom, ez is lutri). Szóval van fegyver, van lőszer, és olyan is van aki használja. Persze ez önmagában kevés. Ha szerencsés helyre születtek, akkor van a faluban/kisvárosban/ valamilyen élelmiszerrel kapcsolatos infrastruktúra. Szerencsés esetben éppen konzervgyár. De lehet akármilyen, csak élelmiszer gyártással foglalkozzon. Az itt élő emberek egy része biztosan itt dolgozott. De most itt elsősorban az élelmiszeren van a hangsúly. Nos ezt a raktárat kell a fegyveres erőnek védeni. De legalábbis ez áll a prioritás csúcsán. Nem hinném, hogy értéktárgyakat fognak ellopni a házakból, vagy boltokból. (én lennék az első, aki a ledtévémet odaajándékoznám a betörőnek)
Ha az élelmiszer raktárat meg lehet védeni akkor egy gonddal kevesebb, persze tartós élelmiszer legyen. De lehet akár gabona is. Vagy éppen egy szarvasmarha farm. A lényeg, hogy a környék embereit etetni tudd. Ha esetleg vannak még megfelelően védhető épületek, akkor azokban elkezdődhet az esetleges fejlesztés. Biztosan vannak régebbi típusú diesel munkagépek, Ha van rajtuk légfékes rendszer, vagy éppen légkompresszor akkor egyszerűbb a dolgunk. Szerintem az autópályákon, vagy az útfelújításhoz használt, régebbi típusú önjáró munkagépeket el lehet indítani. Ezek szerintem mindegyik diesel hajtású. Erre már lehet pneumatikus szerszámot kötni. A katonai/fegyveres védelem megadja a biztonságot a gépek átalakításához. Az embereknek tudnak kaját adni. A vízszolgáltatást is meg lehet oldani. (ahogy már fentebb leírtátok)

Persze ez csak az egyik elszigetelt hely, a sok közül. Nem mindenki lesz ilyen szerencsés, ez biztos. Ők vagy egy "önkéntes fegyveres hordához" csapódnak, vagy meghalnak. (kiszáradnak a vízhiány miatt, romlott kaja, ételmérgezés, vérhas, éhhalál, alultápláltságból adódó halál, igazából nem tudom hogyan, de valami ilyesmi lehet a realitás)

Lesznek/lehetnek olyan, szintén fegyveres erővel védett helyek, ahol a vonatközlekedés, esetleg a hajózás lesz/lehet a cél.

Szerintem egy a lényege ezen rendszer kialakulásának (és szerintem ez lehet az egyik fő realitás) ez pedig az egymásra utaltság. Az egymásra utaltság megtapasztalásához pedig bőségesen erőt ad a kialakult helyzet.

Egymásra leszünk utalva mindenféle téren. Az erős keresi az okosat, az okos keresi az erőset. A gyenge tehát lehet okos, aki megmondja az erősnek, hogy mit tegyen hova, ha élni akar. Az erős pedig megvédi őt. Normál esetben elmennének egymás mellett az utcán. Vagy esetleg az erős megveri a gyengét.

Azért ha jobban belegondoltok, a félelem elég nagy összetartó erő a kialakult csoportokban. Ezt már több filmben is levezették. Pl az a film, ahol a hajó teljesen átfordult, és a végén a hajó fenekén vágott nyíláson jöttek ki. (most hirtelen nem jut eszembe a címe)

Persze ehhez az állapothoz, hogy ezek a csoportok szerveződjenek, csak a legelső krízishelyzet túlélése után lenne lehetőség. Akkor viszont fontos a gyorsaság, mert rossz kezekbe is kerülhetnek az élelmiszer raktárak.

A teljes rendet nem biztos hogy vissza lehet állítani, de az alapokat szerintem valahol itt kell keresni.

Én ebben látok realitást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.