Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) joestone válasza neduddki (#500) üzenetére


joestone
addikt

Ezért írtam , hogy nincs kéznél másik amiről be lehet indítani ( a sűritett levegőt is csiholnia kell valaminek).

(#502) neduddki válasza joestone (#501) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezt magyarozm napok ota, hogy hogy is indicsak a "nagy" motorkat? lasd vissza: suritett levego, suritett levegot pedig uzemkozben a kopressor alicsa elo mar teherotoknal/buszoknal is es nagynyomasu tartajjba tarolodik /csak nemi atalkitas szukseges az inditasnal de ez sziten leirva vissza/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#503) sziku69 válasza joestone (#501) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha máshogy nem, akkor egy gőzgép meghajtott tengelyéről átvinni az erőt egy kompresszor tengelyére, ékszíjjal, vagy valahogy. Nem egyszerű mutatvány, de ebben az esetben ezeknek a dolgoknak lenne hatalmas prioritása.

Jut eszembe. A nagy hűtőházaknál kompresszor sűríti a gázt (vagy mi) ugye. Elvileg ez is meglehetne oldani, hogy villany helyett más hajtaná.

(#504) sziku69


sziku69
senior tag

Picit továbbírtam a történetet...

(#505) Chaser


Chaser
titán

Még abba gondoltam bele, vajon mennyi idő, amíg az emberiség rájön, hogy globális a dolog? Mert ugye nincs se net, se tv, se rádió, se morze, max postagalamb. Nem tudunk autóba pattanni, hogy megnézzük a másik falut, várost, országot. És ha meg is nézzük csoda folytán, vissza már nem feltétlen tudunk jönni.
És mekkora poén, az esőerdők lakóinak egy része soha nem tudná meg, fel se tűnne nekik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#506) sziku69 válasza Chaser (#505) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Bizony ez így van. A dzsungel lakók csak azt vennék észre, hogy az égről eltűnnek azok a fura apró valamik, melyek vonalat húznak maguk után :D

Ez valami olyan lehet mint a kábítószer függőség. Ki mennyire van benne, olyan mélyen érinti. Valaki belehal. Valaki túléli, talán teljesen el is felejti.
Épp azt fejtegettem picit fejjebb, hogy akkor mi történne, ha mondjuk úgy 40 évvel később visszajönne. Lehet ugyan ilyen sokk lenne. Sokan talán azt se tudnák mi az. Max olvastak róla valahol.

szerk: Leginkább elszigetelt kolóniák lennének szerintem. Persze attól még utazgathatnának az emberek, csak sokkal lassabban, és veszélyesebben.

[ Szerkesztve ]

(#507) HuMarc válasza Chaser (#505) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, szerintem az első pár időegységben (nem tudom, hogy hét, hónap, vagy év) nem nagyon lenne idő ezzel foglalkozni. Utána meg már nem nagyon érdekelne senkit.

[ Szerkesztve ]

(#508) sziku69 válasza HuMarc (#507) üzenetére


sziku69
senior tag

Nagyságrendileg, valahogy tényleg úgy nézne ki minden, mint pár száz évvel ezelőtt. Amikor még falakat emeltek a városok köré. Várak voltak, és erődök. A jobbágyság kinn dolgozott a földeken, hízlalta a jószágokat. Aztán jöttek a földesurak (mindegy minek nevezzük őket) és behajtották az adót.
Valahogy így nézne ki, csak enyhén szólva utópisztikus formában.

(#509) HuMarc válasza sziku69 (#508) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem ez attól függene, hogy melyik országban hogyan lépne fel a központi hatalom. Az biztos, hogy én nem adóznék senkinek.

Meg ki lenne a földesúr? Nyilván az, aki a legerősebb, legokosabb.

(#510) sziku69 válasza HuMarc (#509) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha jól belegondolsz ez a reális. Az első pár hétben persze lefogyatkozunk. Összetapossák egymást az emberek valami élelmiszer bolt előtt. Rablógyilkosságok. Az orvosi ellátás hiányosságai miatt. Járványok miatt. stb.

De aztán, évek múltán, mikor a népesség jelentősen visszaesik, másképp lesz. Az emberek egymásra vannak utalva, és senki nem akar elpatkolni, azt aki az élelmiszert megtermeli, biztosan nem fogja bántani. A meglévő földterület már képes ellátni ennyi embert táplálékkal. De mivel elég nagy földekről van szó, és a gépesítés hiányos, esetleg nincs is, mindent kézzel kell csinálni. Neduddki írta, hogy náluk a faluban még a hatvanas években is kézzel arattak. Kell az emberi munkaerő. Újra kialakulnak a kisgazdaságok.

Itt már nem a pénz fog dominálni, hanem a fegyver, és az élelmiszer. Tehát a kettő szorosan összefonódik. Később ehhez hozzájön a kutatásokkal elért eredmények, találmányok. De ez egyenlőre eléggé lokális jellegű, mivel a kommunikáció erősen lekorlátozza. Szóval hiába találná fel valaki a villanymotor alternatíváját, ha több ezer kilométer választ el tőle.

(#511) Crystalheart válasza HuMarc (#509) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hiszen most is adózol, részarányban sokkal többet, mint anno a jobbágyságnak kellett. Az ő adójuk általában 20% volt, plusz a rendkívüli adók, meg a földesúr ajándéka. (Vagy ott van a szerencsétlen határmentiek kettős adózása is.) Más kérdés, hogy az akkori technológia mellett ezt a 20%-ot is nehéz volt kitermelni.

(#512) Chaser válasza sziku69 (#506) üzenetére


Chaser
titán

Azért érdekes ez, mert amíg az ember azt gondolja, hogy esetleg ez csak valami lokális dolog, az sok kérdést felvet. Lehet terrortámadás volt pl. De van remény. Viszont ahogy kiderül a globál probléma úgy már más.
Aki olvasta a Terminátor könyveket annak ismerős lehet, hogy az emberek a világon sokáig azt hitték, hogy nem globális szintű dologról van szó, hanem egy nagyhatalom szívatja őket. Elég sok idő telt el addig amíg felismerték a valóságot, pedig ott volt kommunikáció ha visszafogottan is. Persze csak kitaláció az is, de belegondolva elég reális az elgondolás. De ha nincs kommunikáció egyáltalán, azért felveti azt vajon mennyi idő lehet az míg felismerik hogy itt bizony globális gebasz van, egyáltalán felismerik-e.
/mivel volt ez a film, már valószínűleg felismernék:D/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#513) HuMarc válasza Crystalheart (#511) üzenetére


HuMarc
addikt

De most nem tudok kilépni a rendszerből. Amint elmegy az áram, bárki eltűnhet, ahova akar. Ha sikerül eltűnni, egy gazdákból álló szövetkezetet alapítani (Pistán van malaca, Józsinak meg takarmánya, stb.), akkor tulajdonképpen elég sok minden megvan oldva.

A középkorban minimum a termény két tizedét leadózták, aztán jöttek a különleges adók, amelyeket többször kellett fizetni, mint amennyiszer nem, aztán füstadó, kapuadó, stb.

(#514) Tüzi válasza Crystalheart (#39) üzenetére

és 4 évvel korábban mennyi volt MO lakossága?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#515) sziku69 válasza HuMarc (#509) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor Te "Robin Hood" útját választanád. Ha nemharagszol ezentúl "ellenforradalmár"nak foglak tekinteni, vagy szabadságharcosnak. Választhatsz :D

Az adózás ma se jobb. Adózol a kereseted után. Aztán a leadózott kereseteden veszel valamit, ami után forgalmi adót fizetsz. És ez még csak az adózás kezdete. :) Ez rosszabb mint a példánkban szereplő.

[ Szerkesztve ]

(#516) Crystalheart válasza HuMarc (#513) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt hiszed, hogy ilyen népsűrűség mellett el lehetne bújni bármilyen hatóság elől? :D Az Amazonasban meg Ázsia kies részein talán, de nem Európában, pláne nem földhöz kötött gazdálkodóként.

Tüzi: Akkor nem volt népszámlálás, de valami kiszámított adatok biztosan akadnak. A háború miatt természetesen esett a lélekszám, de hamar normalizálódott. Ez mondjuk esetünkben nem mérvadó, mert abban a hsz-ban csak azt demonstráltam, hogy a régi, elektromosságtól mentes agrártechnológia is képes volt anyi embert eltartani. A nagy különbség az volt, hogy hány embert foglalkoztatott a mezőgazdaság egy ideje már az van, hogy minél fejlettebb technológiák vannak, a mezőgazdaság annál kevesebb emberi erőforrással képes megtermelni ugyanazt a terménymennyiséget, vagy legalábbis nem sokkal többet, mint régebben. A föld nem lesz nagyobb, a növények pedig akkor teremnek csak többet, ha új, jobb fajtákat nemesítenek ki. De az új fajták meg nem elektromosság-függők.

[ Szerkesztve ]

(#517) HuMarc válasza sziku69 (#515) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem azt mondom, hogy lopnék, hanem hogy nem adnám oda a cigányvajdának a megtermelt termény felét. ;)

(#518) sziku69 válasza HuMarc (#517) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor légy óvatos. :)

Az a baj ezzel, hogy ahogy Chrystalheart is írta, A krumpliföldedet nem tudod eldugni, és nem tudsz vele elszaladni :)

Emberből lesz böven a mezőgazdasági munkákra. Meg kell tanulni kapálni. Ez van.

Beszélgetni kapálás közben is lehet. Nem kell mindig a számítógép előtt ülni :D

[ Szerkesztve ]

(#519) sziku69 válasza HuMarc (#517) üzenetére


sziku69
senior tag

És amit elfelejtettem. Ha odaadod neki a terményt, akkor cserébe megvédi az életedet.

Nem vigyázhat mindenkire Bud Spencer, és Terence Hill :)

[ Szerkesztve ]

(#520) Vladi válasza sziku69 (#518) üzenetére


Vladi
nagyúr

5 perc alatt megtanítalak kapálni, ne félj. :DD

[visszatértem.]

A krumpliföldet meg is tudod védeni, ha van elég ember, fegyver, meg persze:.... közösség. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#521) sziku69 válasza Vladi (#520) üzenetére


sziku69
senior tag

Falurúú gyüttem én is :DD

Örülök tesó, hogy újra itt vagy :K

[ Szerkesztve ]

(#522) Doze válasza Vladi (#520) üzenetére


Doze
aktív tag

Tényleg van ember aki nem tud kapálni? :DDD

El lehet rejteni azért a terményt szerintem. Mert mivel az infrastruktúra összeomlik, nehezebb lesz eljutni A-ból B-be ezért lehet egy alföldi tanyán szökő évente 1x járna valaki... csak ha tartani akarjuk a kapcsolatot bárkivel is, akkor ő megneszelheti/elmondhatja bárkinek.

Aztán ha olyan ember fülébe jut akkor baj van... De ha egy megbízható egymást kisegítő csoport összeáll 10-20 fő akik nem igazán akarnak a külvilág történéseivel foglalkozni akkor elég sokáig ki lehet tartani. Talán lehet kommunának nevezni az ilyen csoportosulásokat..

(#523) Doze válasza sziku69 (#521) üzenetére


Doze
aktív tag

egyébként van a leírásodban egy rész ami talán nem a valóságnak megfelelő, a vonatos rész...

Mivel minden mozdonyban van egy mágnesszelep, amire ha nem megy fesz automatán leold, és kiengedi a sűrített levegőt az egész fékrendszerből. Mivel a vonatok fordítva fékeznek (tehát a munkahenger rugó ellenében dolgozik, "eltartja a féktuskókat a keréktől") ha megszűnik a nyomás teljes erejével lassul a vonat.

A mágnesszelepet tudtommal külön táplálják az aksikról fázishatáron, ezért nem áll le vonat... de ha minden fesz megszűnik akkor minden vonat berántja az összes féket, a mozdonyvezető fülkéjét meg kiporolja rendesen. :DD

[ Szerkesztve ]

(#524) sziku69 válasza Doze (#522) üzenetére


sziku69
senior tag

Aztán jön a környék Rózsa Sándorja, és lecsapolja a készleteket.

(#525) Vladi válasza Doze (#523) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, a vonat megáll áram nélkül is biztonsággal. Mechanikus és pneumatikus a fékrendszere.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#526) sziku69 válasza Doze (#523) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen. igaz. Rajta leszek a javításon. Próbálom tartani a realitásokat, néha nem sok sikerrel. Ha lenne valami hasonló probléma, nyugodtan szóljatok.

Viszont a váltók nem működnek. Ez talán okozhat ilyen balesetet.

(#527) neduddki válasza Doze (#523) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez minden nagy josza fekjenek ugy van, teht tehrotok es buszok mozdonyok, kozleketu neve westeing a gyarto utan
csak halkan kerdem: dizel-horaulikus?

udv

neduddki

mod: valtrokkezzel allithatok

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#528) sziku69 válasza neduddki (#527) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen a váltók állíthatók kézzel, ez később jól jöhet. De az elektromos váltásnak kampec.

Ezért talán elvileg előfordulhat egy ilyen baleset, mint a leírásban.

(#529) neduddki válasza sziku69 (#528) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

esmered?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#530) sziku69 válasza neduddki (#529) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Hallottam róla, de még nem láttam. Lesz mit bepótolnom :)

(#531) Vladi válasza sziku69 (#530) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jericho sorozatot is ajánlom

Egyébként átgondoltam ezt a vasutas dolgot. Szerintem elfogadhatjuk, hogy lenne ilyen baleset. Ugyanis a vasúti balesetek zömét emberi mulasztás okozza. Ilyen káoszban meg lenne emberi mulasztás bőven.

A vasúti rendszer úgy van megcsinálva, hogy elvileg nem lehetne baleset. Pl: egy szerelvényt se engednek ár olyan sínre, ami nincs számára biztosítva. A jelzők meg ha nem működnek, akkor megáll a vonat és a mozdonyvezető kér rádión utasítást.

De végső soron elfogadhatjuk ezt a felvetést. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#532) HuMarc válasza sziku69 (#518) üzenetére


HuMarc
addikt

Rokonaim csirkét tenyésztenek, a tojás a legjobb valuta lesz, amiért bármit odaadnak. Azért a csirkéket könnyebb eldugni ;)

(#533) Vladi válasza HuMarc (#532) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most ez az irány? cserealapok?

Alkohol. Tömény szesz. Könnyű elrejteni, végtelen lejárati idővel.
Krumpli, alma, hagyma ilyenek még. Méz. :))

Arany, főleg ékszerben a tuti, mert könnyű elrejteni, kis méretben is nagy érték. Meg könnyen oszthatóak a láncok.

Só!

Mi lehet még?

(#534) baluka26:

Zacskós dohány formában sokáig friss. A nejlon csomagolás frissen tartja.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#534) baluka26 válasza Vladi (#533) üzenetére


baluka26
veterán

Cigi.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#535) HuMarc válasza Vladi (#533) üzenetére


HuMarc
addikt

Lekvár. Otthon szerintem minimum 20 kg van. ;]

(#536) Vladi válasza HuMarc (#535) üzenetére


Vladi
nagyúr

Befőtt jó. Mert pótolható, újra termelhető. A sóval, füsttel tartósított húsok is jók lehetnek.

Benzin, olaj, pb gáz?

akármilyen kábítószer. Már nem számítana, hogy illegális.

sziku!

Ha ennek vége, mindent összeszetünk, szerintem írj egy regényt. Vagy regény sorozatot. Én megveszem. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#537) Vladi


Vladi
nagyúr

Most olvasom alaposan a kiegészített írást.
Az volt már, hogy mikor márcuis 14.-én leesett az istentelen nagy hó, akkor szabolcsban vagy 2-3 hétre maradt több település áram nélkül? link
Innen lehetne még ötletet meríteni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#538) Crystalheart válasza HuMarc (#532) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nézd, Rózsa Sándor is elbújt sokáig a pandúrok elől, a rokonsága tartotta el sokáig, felesége is volt, aki kenyeret sütött és abból nevelte a gyermeküket - de cudar egy élet az, és a végén szinte mindig börtönben rohad meg az ember, például Rózsa is. És csak azért nem köttették föl, mert annyira népszerű volt az országban és közfelháborodást eredményezett volna. Szóval el lehetne menni az áram nélküli világban emilyen posztapokaliptikus rózsasándornak, épp csak levadásznának előbb-utóbb, még lóval is.

(#539) Vladi


Vladi
nagyúr

Pár dolog amit észrevettem:
A légvédelmi szirénákhoz biztos, hogy kell áram? Lehet, hogy vannak még régiek, nekem rémlik, hogy kézzel tekerősek is vannak. Ezt a cikket találtam: link Érdekes. :D

De amúgy jó. Remélem lesz folytatás. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#540) sziku69 válasza Vladi (#531) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi Vladi, legalább nem kell átírnom. :D
Jó lenne folytatni, de ma már nem hiszem, mert ragadnak a szemeim.

Szóval a történet szerint a váltó nem váltott át, a lámpa nem mutatott pirosat. Így a vonat tovább robogott, és belerohant az álló szerelvénybe.

Tehát szerintetek cserekereskedelem lesz?

Igen, mondjuk azt, hogy az arany nem veszít az értékéből. De az első időben akkor sem lesz igazán keresett.
A történet elején az élelmiszer szerzés lesz a legfontosabb. Aranyár fölött mérik majd a tartós élelmiszert. Később, amikor már sokan ráállnak a mezőgazdasági termelésre, sokat esik az értéke, de még mindíg ezzel lehet legjobban kereskedni.

Ha sikerül beindítani a dízelautókat, akkor a gázolaj ára is az egekbe szökik. De nem pénzzel fizetnek érte, hanem élelmiszerrel, gyertyával, arannyal, ne adj isten fegyverrel. Bár ez az utolsó azért nem igazán valószínű.

(#541) baluka26 válasza Vladi (#539) üzenetére


baluka26
veterán

Konkrétan tőlem 200 méterre van egy kurblis légvédelmi kürt. Szóval megy áram nélkül.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#542) sziku69 válasza Vladi (#536) üzenetére


sziku69
senior tag

Vladi, ha megírom, akkor a Tiéd az első tiszteletpéldány :DDD

(#543) Vladi válasza sziku69 (#542) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szavadon foglak. ;]

Ha nem írod meg, akkor én. Úgy szeptemberben el is kezdem... 2058 szeptember. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#544) sziku69 válasza baluka26 (#541) üzenetére


sziku69
senior tag

De milyen elven működik?

Néhány faluban, műemlék jelleggel vannak még jelzőharangok is. Sokkal kisebb mint a templomharang, és gyorsabb a hangja.

Végül is vészjelzésre lehetne használni egy mezőgazdasági farmon.

Vladi: Egyedül nem hiszem hogy meg tudom írni, hiszen eléggé globális témáról van szó. Ha megírom, akkor sem egy két hónap alatt. Ehhez egy kicsit félre kéne vonulni a világ zajától. Jelenleg napi egy két óra lenne rá, de az se annyi, mert rá kellene hangolódni.

[ Szerkesztve ]

(#545) baluka26 válasza sziku69 (#544) üzenetére


baluka26
veterán

Fogalmam sincs.

Minél gyorsabban tekered, annál hangosabb.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#546) sziku69 válasza baluka26 (#545) üzenetére


sziku69
senior tag

És mekkora hangja van? Gondolom hogy elég nagy, és elég messzire elhallatszik, hisz ez a lényege.

Lehet hogy valami légpumpa szerüséget tekersz meg? Mert ha áramgenerátort, akkor stornó.

Ahogy olvastam a szabolcsi áramszünetről, pár nap elég volt ahhoz, hogy 6 mázsa hús tönkremenjen.
Tehát nem igazán foglalkoztak az esetleges tartósítással, mondjuk sóban.
Pedig ennek óriási jelentősége lesz a mi esetünkben.

Foglalkoztatok már a hűtőházak újraindításával? Gondolom ott is vannak áramszünet esetére megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#547) Vladi válasza sziku69 (#544) üzenetére


Vladi
nagyúr

link. Ezt találtam. Lényegében a levegőt sűríti, préseli ki. Ez árammal megy, de kézzel is lehetne tekerni.

Cserekereskedlem:
Nyilván ez az alap, atombiztos, működik napjainkban is. Ami miatt nagyon nehézkes, az az értékegyeztetés. Ugye van egy birkám, de kellene 1 ásó meg 2 pulóver érte. Macerás.
A pénz funkciói: értékmérés, forgalom.
Viszont nagyon fontos kérdés a bizalom. Hogy elfogadják -e az emberek. Ehhez valami biztosíték kell. Régen az aranyat használták biztosítéknak. Ez volt az arany alap. A 20. század elején, közepén szűnt meg. A lényege az volt, hogy a központi bank xy arányban beváltotta a készpénzt aranyra.

Tehát fontos a bizalom az adott pénzeszközben, meg az, hogy "valami legyen mögötte."

Jelenleg 2500 milliárd forint van fizikailag forgalomban. Tehát 5 forintos, 10-es, .... 20000-es. Az éves gdp meg 28000 milliárd. Tehát kvázi nincs annyi készpénz, mint amennyi az éves termelés.

Ezért ha használnák is, először rohamos defláció lenne a fizikai pénzhiány miatt, majd erőteljes infláció a bizalom hiány miatt. Ha marad államhatalom egy ideig, pénzgyártással próbálja majd ellensúlyozni. Amíg lehet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#548) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ja, egyébként azt tudtátok, hogy egy idő után megszűnik a készpénz? Nem az elképzelt áram-nélküli világban, hanem itt a való világban haladunk ebbe az irányba. A központi bankok és a kormányok szándékosan szorítják vissza a készpénz-használatot, hogy egyszer, a jelenlegi idősebb nemzedékek eltűnésével teljesen meg is lehessen szüntetni. (És nagyon jól teszik, mert a bűnözés, valamint a fekete- és szürkegazdaság egyik melegágya. Szó se róla, úgy én sem adhatnám csak úgy el a kecskéket vágásra.) Érdemes viszont azt is végiggondolni, hogy ha elektromosság nélkül nem tudunk egyáltalán fizetni, akkor mi történik? Ha nincs készpénz, tehát nem csak egyes emberek pénze tűnik el, vagy válik elérhetetlenné, hanem mindenkié. Talán még kisebb is volna a gond, mint ha csak a népesség egy része válna pénztelenné.

(#549) sziku69 válasza Vladi (#547) üzenetére


sziku69
senior tag

De akkor a 25500 milliárd az aranyban van. illetve a többi 2500 milliárd mögött is aranyfedezet van.

Szerintem a pénz értékét fogja veszíteni. Nem lesz tőzsde. Nincsenek elérhető árfolyamok. Hisz eddig csak egy kattintás volt, és megnézhetted hogy áll a Wall street-en a dollár. Lokális környezetben gondolkozz. mihez fogod mérni a forint értékét?
Lehet hogy az ország aranyához sem férnek hozzá, mert elektromos atombiztos páncéltermekben örzik.

Hidd el, meg fogják állapítani mennyit ér egy zsák krumpli. Valaki jobban jár, valaki kevésbé. Ha máshogy nem, hát dolgozik majd az élelmiszerért. Tulajdonképpen most is ezt csináljuk.

Tulajdonképpen a sok rossznak is lesz jó oldala. Végre fizikai értelemben is beszélgetni fognak egymással az emberek.

Amikor kicsi voltam, 4-5 éves, emlékszem, sokszor összejöttek nálunk az asszonyok esténként egy kis közös tollfosztásra. Ültek az asztal körül. Én lekuporodtam a konyha egyik sarkában, és hallgattam ahogy beszélgetnek. Mindenféle témáról. Fantasztikus élmény volt, és olyan volt a hangulata. Sokszor visszasírom azokat az időket.

Crystalheart: Érdekes megközelítés. Kollektív módon leszünk csórók. Jön szembe velem az utcán a Csányi Sándor, és ugyan olyan csóró, mint én :DDD Mindegy azért beveszem a csapatomba. Kapálni tud ő is :)

[ Szerkesztve ]

(#550) Crystalheart válasza sziku69 (#549) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az elektromosság előtt is volt tőzsde, arra voltak a tőzsdepaloták. Igaz, lokálisabban működött, és nagyobb volt a spekuláció esélye, sokan ki is használták az információterjedés lassú voltát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.