Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Huma válasza Chaser (#450) üzenetére


Huma
addikt

Jah hogy ténylegesen eltűnne az elektromosság. Akkor gőztank oszt lehet lapátolni a szenet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#452) sziku69 válasza Chaser (#447) üzenetére


sziku69
senior tag

A tankkal az lett volna a cél, hogy talán az utakat könnyebben lehetne velük "takarítani". Pl elvontatni nagyobb járműveket az útból. (kamion, stb)

(#453) sziku69 válasza EmberXY (#448) üzenetére


sziku69
senior tag

Fusizás egy tankkal? :DDD Hmmm. Tatán volt , vagy tapolcán? Nem tudom merre volt még páncélos hadosztály..

(#454) Chaser válasza Huma (#451) üzenetére


Chaser
titán

Végül is..:D

sziku69: Ahhoz kéne ám rendesen üzemanyag is.

Másik meg, egy idő után az utaknak is kampeca. Belepi a por az évek alatt, a falevelek, ez az, aztán elkezd talaj formálódni belőle, míg végül az is lesz. Pár év és nincsenek utak. Többé nem söprik le az autók az utakat, mert nincsenek. Nincsenek munkások se, akik összegyűjtenék a korhadásra ítélt faleveleket. Ilyenekbe is tessenek belegondolni.

Egyetlen reális közlekedési eszköz marad hosszú távon a ló és egyéb állatok, ha ki nem lőnek róla. Bicikli esetleg egy darabig, vagy direkt terepre szánt MTB-k amikkel nagyjából mindenhol el lehet menni és egy ideig találsz hozzá alkatrészt is.

Nálunk ugyan nincsen olyan sok vadaspark, de érdemes belegondolni hogy valószínűleg az állatok is elszabadulnak. Nagyobb városokban ha töb ragadozó elszabadul és szaporodik annak is van némi következménye.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#455) sziku69


sziku69
senior tag

A Páromat épp most kérdeztem meg, hogy mit csinálna ha nem lenne áram. Hát azt mondta, hogy baj lenne mert akkor a dagasztógép a turmixgép, az elektromos sütő sem működne :DDD
Nők :)

(#456) sziku69 válasza Chaser (#454) üzenetére


sziku69
senior tag

Szerintem a katonai városállamokon belül fenn lehetne tartani a közlekedést, és az utak minőségét is fenn lehet tartani. Persze nem azt mondom, hogy sík aszfaltot tudnának csinálni, de a kátyúkat be lehetne tömni.

A másik dolog meg szerintem az, hogy a cserekereskedelem működhetne. Mi dízel gépeket adnánk el, és mondjuk olajat kapnánk cserébe.

Ja, a vadakt lelőnénk, és megennénk. Jó az oroszlánt nem. Az mehetne a kandalló elé szönyegnek :)

[ Szerkesztve ]

(#457) EmberXY válasza sziku69 (#453) üzenetére


EmberXY
addikt

Apám mesélte, a lőtér környékén segítettek az ottani területeken, időnként be is boroztak a végére.. :DDD
Természetesen csak a saját szakállukra fusiztak, hát jószívűek voltak... Kicsit később értek vissza, hát biztos műszaki probléma akadt...Akkoriban is leleményesek voltak a katonák... :DDD
Fater Szabadszálláson volt katona, nem tudom, hogy hol voltak/vannak máshol harckocsik.

Up the Irons!

(#458) Chaser válasza sziku69 (#456) üzenetére


Chaser
titán

Gondolj arra a rengeteg gazra ami az utak szélén van most is, pedig néha vágják..na ha nem vágnák mi lenne. Nem beszélve a mellettük levő földekről ahol szintén gyomnövény teremne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#459) HuMarc


HuMarc
addikt

Ma voltam egy skanzenben, és láttam pár házat. Olyan háromemeletes csodákat építettek anno fából, hogy csak ámultam. Mindezt áram nélkül. Minden fából volt, még 1920-as házdizájnokban is (leszámítva a cserépkályhát, meg pár cuccot, pl. edényeket, de amúgy minden eszköz, fal, tető, minden fából).

Szóval van élet az áram után :DDD

Ja és ezek a házak fel lettek újítva (illetve csak restaurálva, nem felújítva), és én egyedül az angolvécét hiányoltam belőlük. Amúgy simán beköltöznék.

[ Szerkesztve ]

(#460) sziku69 válasza Chaser (#458) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen, ez igaz. Az utak nagy részét növényzet borítaná. A fák magvai lepottyannak az út szélére, kis facsemeték nőnek ki a földből. Pár év alatt a gyökerek felnyomják az aszfaltot. A rések megtelnek földdel. Ahol gaz fejlődik. Nagyjából ez a folyamat. A "Legenda lettem" c. filmben jól ábrázolták ezt.

Nem is tudtam, hogy Szabadszálláson is harckocsik voltak.

Egyébként Ti, a katonai irányításon kívül el tudtok képzelni valamit?
Mondjuk lezárnak egy várost, ahol elkezdenek fejlesztgetni stb. Viszont a mezőgazdasági termelést csak a városon kívül lehet megoldani. Az nem nagyon védhető.

Mondjuk, két kerítéssort húznak egymással párhuzamosan, és úgy kerítenek körbe egy területet, akkor megoldható a védelem. A külső kerítés nem engedi át az állatokat. A két kerítés közt fel lenne aknásítva. A belső kör pedig a mazzőgazdaságban dolgozókat védené az aknák ellen. pl. Persze ehhez aknák is kellenek.

(#461) sziku69 válasza HuMarc (#459) üzenetére


sziku69
senior tag

A pottyantós wc-t is egybe lehet építeni az épülettel, csak legyen jól zárható az ajtaja :DDD

(#462) neduddki válasza EmberXY (#444) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor kerdezd meg kedves edesatyadtol hogy aram nekul hogy is indunke ezek ajoszagok: segitek leegovel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#463) neduddki válasza HuMarc (#459) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tudo ,hogy regen miert nem voltak tobbszintes hazak? mert a vert vajog nem birta el, ehhez preselt vajog kell
amugy meg a mi hazunk vorosfenyo gerendakra epult, aszontak ha nem kap vizet akkor 600evig nem lkesz gond vele, elobb kell a vizes reszek vasgerendas dongaboltozatat felujitani:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#464) Crystalheart válasza sziku69 (#460) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, azért Pripjatyban még mindig vannak utak. És még ennyi moha meg gizgaz sem lenne bennük, ha nem darabokból rakták volna össze.

(#465) neduddki válasza Crystalheart (#464) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azoknak a jramuveknel egy darabig elg lesz amivel erdemes szmaolni

udv

neduddki

p.s. citrony pikasszo:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#466) sziku69 válasza Crystalheart (#464) üzenetére


sziku69
senior tag

(#467) EmberXY válasza neduddki (#462) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát megkérdeztem.
Elmondása szerint kombinált indítású, azaz levegő + akksi...
Szóval kell az akksi is.

Up the Irons!

(#468) Chaser válasza HuMarc (#459) üzenetére


Chaser
titán

Nem az a kérdés, hogy volt-e élet az áram után, hanem hogy utána lenne-e. Nem szabad elsiklani a tény felett, hogy sok minden megoldható lenne. De szerinted azok akik kisebb nagyobb bűnözésből éltek, akár megspékelve ilyen-olyan fegyverkészlettel, azok mit csinálnának ha nem lennének korlátok többé? Elszigetelve valahol túl lehetne élni, de egyébként nem nagyon. Csak kisebb-nagyobb csoportok összefogásával. És az se árt ha elegendő mennyiségű lőfegyverrel meg van támogatva ez az összefogás.
Anno a bűnöző rohangált egy késsel, vagy valami elgyepált fegyverrel, most meg olyan fegyverek vannak egy jobb képességű emberke jobb képességű fegyverrel hidegre tesz pár perc alatt 50 fegyvertelent.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#469) sziku69 válasza Chaser (#468) üzenetére


sziku69
senior tag

Pszichopatából lenne bőven az biztos. De szerintem ők sem "ugrálnának" feleslegesen. Ezek a végén általában fejbelövik saját magukat.

Olyan helyet kell választani ahol megoldható a vízellátás. Mondjuk egy folyópart mellett. De a mi esetünkben mondjuk a Margitsziget. Néhány katona védné az árpád híd felől, és a margit híd felől is.
Mondjuk árvíz esetén gond lenne.

De ha van megfelelő mennyiségű víz, amit akár kézi erővel fel tudsz pumpálni, van egy földterület ahol termelni/termeltetni tudsz mondjuk búzát burgonyát. Az állatoknak lenne legelője, mert akkor felesleges lenne nekik külön takarmánynövényt termeszteni. Ha ezt a területet meg tudod védeni, akkor mi baj lehet? Ok 1800-as évek jönne vissza. De 20-30 év múlva már ez lenne a természetes.

Viszont képzeljétek el, akkor mi lenne, ha mondjuk x év múlva, mondjuk 60 év, hirtelen visszatérne az áram. Nem tudom mennyi időt bír ki mondjuk egy napenergiával, vagy vízienergiával működő erőmű karbantartás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#470) Eastman válasza sziku69 (#466) üzenetére


Eastman
őstag

Katt...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#471) Chaser válasza sziku69 (#469) üzenetére


Chaser
titán

Az ilyen helyekért menne az igazi gyilok és túl sok a ha.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#472) neduddki válasza EmberXY (#467) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

3 fel inidtasa van ezkeke a retteneteknek:
-eltromos amikro uzemmeleg a motor v. az olajkalyhaval 60-65fok fole emelkededd a hofok
-vegyes alt eszt hasznlajak
-levegos /orsz elvtarsak gondoltka mindere foleg a felejuk gyakori hidegre amikor az akkuk aszongyak hogy kakukk/

udv

neduddki

p.s. engem nem erdekelnek a tankok csak a motorjuk /meg az off road, ezert is vagyok fulig szerelmes a vityazba:- )/ meg 2006ban kerestem ra a nevezetes ok23adikai balhe utan, ahol tudtommal megborlt a miniszterium allitasa miszerint vittek volna akkut, az oreg siman levegorol beinditotta

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#473) sziku69 válasza Eastman (#470) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi a linket. Nem kell utópia, itt a valóság. Bár adva volt a kommunikáció, és a technika.
Lassan 30 éve. Azért lenne mit helyreállítani a városban, ha ismét vissza lehetne költözni.

Chaser: Akkor próbáljuk meg "ha" nélkül.

neduddki: Vagyis be lehet indítani áram nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#474) neduddki válasza sziku69 (#473) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

napok ota eszt agyarazom, es azt is hogy a v46os multifjulos:- )
kozlkedesi muzeumban van multis motor megbontva /v. leglabbis vot/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#475) sziku69 válasza neduddki (#474) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor nem is értem mit agyalunk ennyit ezen a részen. Motorunk van. Tudunk vele hajtani kompresszort. A sűrített levegőt tudjuk használni a levegős gépeket. A legtöbb villanymotort ki tudjuk váltani. Jó nem cnc gépekre gondolok, de képzeld el, hogy anno, mikor a németek a második világháborúra készültek, ott sem cnc gépekkel gyártották le az alkatrészeket. Az oroszok lötyögős géppuskáiról nem is beszélek, hisz ezekkel nyerték meg a hidegben a háborút.

(#476) neduddki válasza sziku69 (#475) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azert nem korlaltlan az eoforras es leneygesen draabb mint most, de ezke alehtposegek megvannak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#477) sziku69 válasza neduddki (#476) üzenetére


sziku69
senior tag

Jó, de gőzgépeket is be lehet állítani. A meglévő villamos vonalakat is át lehetne alakítani akár ló vontatásúra is. Metró az felejtős. Az megmaradna az alvilágnak. Na jó ez abszolút utópisztikus, mert eddig arról beszéltünk, hogy legtöbben elhagyják a várost. De nem mindenki. Igazából, ha "független"akarsz maradni akkor leszel legjobban kiszolgáltatva. Ha már van egy csoport akikhez tartozol, az biztonságosabb. Mit Rózsa Sándor a betyárvilágban.

Igen, az erőforrások. Te írtad, hogy a dízelolajon kívül mással is mehet. Biodízel? Vagy valami alkoholpárlat? Zöld növényzetből nem lehet erjeszteni?

[ Szerkesztve ]

(#478) neduddki válasza sziku69 (#477) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az en velmenyem az hogy aki nem tud elmenekulni nagyvarosbol annak rovidtavon vege, falusi-tanyasi kozossegek tudnakeletben maradi, raadsul minel elszigfetlettten el vki annal kisebb lesz a trauma
drasztikus embercsokenesre gondolk en is ill. ahol eros a fegyelem es a kozponti ero ott alakulhatnak ki lokalis kozpontok

udv

neduddki

mod: megprobalo keritei infot, hogy mivle hogy muxik

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#479) sziku69 válasza neduddki (#478) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. Látom Te sem vagy az a feladós típus. :D Itt már sokan leléptek, maguk mögött hagyva a "problémát".

Persze, tudom hogy mi, csak írogatunk róla. De szerintem vészhelyzetben, előbb vagy utóbb rákényszerülsz a probléma megoldásra.

(#480) Huma


Huma
addikt

Amúgy az hogy nem lenne áram mit jelent?
Az élőlényeknek is szükségük van elektromosságra. A testünket elektromos impulzusok által vezéreljük.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#481) sziku69 válasza Huma (#480) üzenetére


sziku69
senior tag

Mint az alapötletet adó filmben. Élő szervezetekre nincs hatása. Szóval, ne igazán keress benne törvényszerűséget. Épp ez ebben témában a jó szerintem. Mert ha az élő szervezetekre is hatna akkor nem lenne miről írni/gondolkodni.

(#482) HuMarc válasza Huma (#480) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezt mér túltárgyaltuk, nem ez a lényeg. A mesterségesen létrehozott szerkezetek szűnnének meg működni árammal.

[ Szerkesztve ]

(#483) sziku69 válasza HuMarc (#482) üzenetére


sziku69
senior tag

Majd teszek a cikkbe néhány linket, a legfontosabb hozzászólásokból, hogy ne legyenek ilyen kérdések.

(#484) szente80


szente80
aktív tag

Sziasztok! Csatlakoznék.

Az emberiség el kényelmesedett,hozzá szoktunk hogy minden van és nem emlékszünk arra milyen ha nincs.
Nagy mamáméknál sem volt régen villany,a húst a kútba engedték le ahol hűvösebb volt és petróleummal világítottak.Olajkályhával fűtöttek és szenes vasalóval vasaltak.

Sajnos és panelban lakom de az első az lenne hogy elhúznék anyámhoz vidékre.

Szomorú és nem tudom ti hogy vagytok vele de ebben a pörgős világban nem sok idő marad arra hogy pl a mamámékat gyakrabban látogathassam,ők aztán tudnának mesélni hogy hogy éltek régen.Elképzelni sem tudjuk :(

(#485) Crystalheart válasza szente80 (#484) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Én még bőven el tudom. :DDD)

(#486) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ha már kaptam "felkérést" én is leírom, mit gondolok :)

Az áram hiánya önmagában nem "végzetes" katasztrófa, inkább aggasztó lehet az a pánik, amit a nagyvárosban okozhat... (Édesapám szülőfalujában valószínű észre sem vennék, talán csak este lámpagyújtásnál.)

* * *

Valószínű, hogy értelmet nyer a belém is oltott örök igazság: Ha bármi katasztrófa történik a nagyvilágban, a
"paraszt" lesz az utolsó, aki éhen hal...

* * *

Mondjuk alapvetően kétféleképp "mehet" el az áram:
1) Tudjuk, hogy nem is lesz többé
2) Mindent megteszünk, hogy újra legyen.

* * *

A bűnözés elterjedését én túlzónak érzem. Biztosan lesznek olyanok, akik megpróbálnak hasznot húzni a helyzetből, de azt, hogy az utcára se lehessen kimenni inkább csak hangulatkeltő fogásnak érzem.

* * *
Ami azonban mindenképp üdvözlendő következmény lenne: kicsit visszavennénk a ránk erőltetett tempós életvitelből, s felismerné az ember, hogy minden találmány ellenére kiszolgáltatott lény...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#487) Eastman válasza pocokxx (#486) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon szép az aláírásod.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#488) sziku69 válasza szente80 (#484) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen, az valószínű, hogy több idő maradna a személyes kapcsolatokra. Újra elővennék a családok a társasjátékokat, pl a nagy kedvencemet "Ki nevet a végén" Mindenben meg lehet találni a jó oldalt is.

Pocokxx: Az nem mindegy valóban, hogy milyen környezetben élsz. Alföldön a tanyavilágból még maradt valami. Ott vannak olyan helyek hogy a petróleum lámpa mindennapos dolog. A hús le van sózva, és fel van füstölve. Az állatoknak van ennivaló a földekről. Van tojás, tej. Ez még rendben is van. Észre sem vennék azt hogy nincs áram. (legfeljebb pár nappal később, amikor a városból megérkeznek az első éhes csapatok)

Köszi a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#489) pocokxx válasza Eastman (#487) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm bár nem én írtam..:B

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#490) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na en me este edzettem a rosszab idokre, kimentem akertbe es leszedtem a szomszedasszony errett sargabaarackjat, isteni finom es igazi bijo 10 eve boztos nem vot permetezve:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#491) Eastman válasza neduddki (#490) üzenetére


Eastman
őstag

:)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#492) sziku69 válasza neduddki (#490) üzenetére


sziku69
senior tag

:C :DDD

(#493) joestone


joestone
addikt

Sziasztok !

Ha globálisan az elektromosság szünne ki gyakorlatilag semmi nem működne , olyan szinten épült bele minden eszközünkbe.Még a 20-30 éves dízel eszközöknek is szüksége van rá . Ha jól tudom egyébként a dízel mozdonyok esetében a motor egy generátort hajt ami ellátja árammal a hajtásért felelős villanymotorokat . Szóval azok is megállnának.
A fő probléma nem is az élelmiszer lenne , hanem sokkal inkább a víz. Elektromos áram nélkül nem működnek a vízellátásért felelős szivattyúk , egy két helyen ahol még van víztorony ott egy darabig még folyna a csapból víz , de ahogy a torony kiürül ott is elfogyna a vezetékes víz. A vízhiány miatt elindulna az öldöklés az iható vízért.
A megszokott mindennapi eszközök hiányát egy pár nap alatt mindenki megszokná és visszatérne a régi manuális módszerekhez . A vízellátást is idővel helyre lehetne állítani gőzgépek segítségével , de ez idő és az emberek addig is inni akarnak.

(#494) sziku69 válasza joestone (#493) üzenetére


sziku69
senior tag

Most nincs időm, de később átnézem a régebbi orosz dízel mozdonyok rendszerét. Nem tudom a háború előtti dízelek hogy működtek.

(#495) neduddki válasza joestone (#493) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

visszaolvas es megtanajja a dizel-hidrulikos eroatvitelt:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#496) sziku69 válasza neduddki (#495) üzenetére


sziku69
senior tag

Eszembe jutott közben.

A vagongyárban dolgoztam anno. Ott még volt belőlük. Ezekkel vontatták át egyik telephelyről a másikra a vagonokat. Tehát ez sem lehet akadály :D

(#497) neduddki válasza sziku69 (#496) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sakt totyikod nem kovetd???:- )))

udv

neduddki

mod: figyeled a kesoi raba-man motort amit politikai dontes miatt vettek meg pedg meg Pattantyus A is szembe ment

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#498) sziku69 válasza neduddki (#497) üzenetére


sziku69
senior tag

Ááá, most is rohannom kéne :D. Köszi a kitartást, jól jön a segítség. :)

(#499) joestone válasza neduddki (#495) üzenetére


joestone
addikt

bocsi :R

Mondjuk elég érdekes mutatvány egy nagy dízelmotort kurblival indítani (ha feltételezzük , hogy nincs kéznél egy másik működő darab amivel lehetne indítani) . Egyszer indítottam a zsigulimat kurblival az is elég volt pedig pöccre indult.

(#500) neduddki válasza joestone (#499) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

visszaolvas: levego?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.