Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) sziku69 válasza Doze (#349) üzenetére


sziku69
senior tag

Kicsit leegyszerűsítetted ezt az adok-veszek dolgot, a városi vs paraszt esetében. De lényegében igaz lehet. Én egyedül biztosan nem indulnék egy ilyen vidéki kiruccanásra.
Valamint, valószínű, hogy lenne a zsebemben valami, amivel megvédhetem magam. Alap esetben nem vagyok agresszív, tehát először megpróbálnám én is szép szóval. Már ha eljutok addig, hogy megkérdezhetem.
Lehet felajánlanám a szaktudásomat (mondjuk szerencsés esetben éppen értek a diesel motorokhoz) Szerintem szívesen látnának, akár a családommal együtt is.

De egyébként ezekben a "békés" vidéki helyekben nem hiszek. Csak akkor ha biztonságosan meg tudod védeni a betolakodóktól.

(#352) sziku69 válasza lapa (#350) üzenetére


sziku69
senior tag

Jegyrendszert csak kemény katonai diktatúra rendszere alatt lehetne bevezetni szerintem. Aki nem tartja be a szabályokat azokat egyszerűen lelövik, és kidobják a város falain túlra. Ha a katonai kormányzás megadja az embereknek a megfelelő biztonságot, amiért cserébe élelmiszert, stb termelnek. akkor sokáig fenntartható a rendszer. Esetleg lehet szövetségesed egy másik katonai "városállam".

Kemény világ lenne ez biztos.
Mindenki több sebből vérzik, mindenkiben vannak indulatok, mindenkinek meghalt valakije. De ha életben akarsz maradni, akkor aláveted magad a diktatúra hatalmának.

Persze teheted azt is, hogy önállósítod magad, mint Robin Hood.

Ugyanis amíg nem tudod valós időben megvédeni/felügyelni a Katonai városállam határain kívüli területeket addig ezeken a részeken bárki aki megfelelően fel van fegyverkezve, szabadon garázdálkodhat, addíg amig megteheti.

A legnagyobb ilyen katonai városállamot szerintem, a mindenkori kormány fogja birtokolni. Jobb esetben hasznos fejlesztésekre használva az erejét.

(#353) hNp88


hNp88
aktív tag

villanyszerelőként valószínűleg felakasztanám magam az első fára

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#354) sziku69 válasza hNp88 (#353) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem, hátul a raktárban még találsz kapát, meg gereblyét. :)

Ja, egyébként azt tudja valaki, hogy Magyarországnak mekkora a stratégiai olajkészlete?
Az oroszok biztosan elzárnák a csapot.

Elvileg egy diesel hajtású tartályhajóval le lehet csónakázni a Dunán, egészen az arabokig. Kérdés, hogy adnának e olajat. Kajáért biztosan. De az nekünk se nagyon van. Esetleg adhatnánk nekik diesel motorokat, kitermeléshez, cserébe az olajért.

Mondjuk, ha reálisan gondolkozunk akkor ez hülyeség, mert sok ország hajója ott állna az arab partoknál.

Szóval marad a magyar olaj :(

(#355) Crystalheart válasza lapa (#310) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na de lapa, kezdjük ott, hogy a kaja nem azonnal fogy el, ha megszűnik minden utánpótlás is. Jó, nem a retek meg a földieper, de a búza, rizs, cukor, kukorica, takarmányok, stb. az igen. A tavaly nyári búzát éppen most nyárig tárolják, és fokozatosan fogyasztják el, nem beszélve az exportra szánt és az áram eltűnése miatt bennrekedő áruról, és természetesen nem is mindent egyszerre aratnak. Még malom sem kell ahhoz, hogy meg lehessen enni bármelyiket. Rengeteg tárolótelep van a városokban is, sőt, majdnem az összes nagyker meg nagy lerakat ott van. Míg megoldják a szállítást akár szekerekkel, addig simán van tartalék. Nem kell önellátásban gondolkodni, egy komplett társadalom már az ókor óta nem önellátó, és nem is minden tagja önellátó egyenként.

Más: Amúgy azon gondolkodám, hogy biztosan volna egy ország, ahol ugyan a legjobban függenek az elektromosságtól, talán a világon minden országnál jobban, mégis a leghamarabb lennének túl a mélyponton. :DDD Lehet tippelni. :D

[ Szerkesztve ]

(#356) baluka26 válasza Vladi (#346) üzenetére


baluka26
veterán

Igen.

Doze: Ha lenne egy zsák krumplid, és valakinek kellene vagy kinyírna, vagy csak halálosan megfenyegetne, hogy add ide. Első időben ez a realitás.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#357) sziku69 válasza Crystalheart (#355) üzenetére


sziku69
senior tag

A nagyvárosokban elég nagy a káosz.
Vegyünk egy átlagos családot. Négyen vannak. Két felnőtt, két gyerek.
A gyerekek tizenévesek mondjuk. Nem éppen nyugodt az életük. Mondjuk egy bérházban laknak. A férfi viszonylag gyorsan ráébred a jelekből, hogy baj van. Ismeri a ház alatti bolt tulajdonosát. Leszalad hozzá. A boltos még nem eszmélt fel igazán, ezért a pénzt elfogadja. A férfi két zsugorfóliás ásványvíz csomaggal, és némi konzervvel tér vissza, sikerült venni kenyeret is. Bár ez volt az utolsó a polcon. A kaja, pia, a családnak, pár napra elég. Zárva tartják az ajtót. Szerencsére jól meg van vasalva, stabil. A hűtő olvad. Gázt nem lehet használni. Csap nem folyik. Gondolják, pár napon belül vissza jön az áram. Talán már holnap.
Az utcákon végig lerobbant autók állnak. Itt előttük már megoldották a dolgot. Kézi erővel eltolták az autókat oldalra, így van elég szabad hely egy másik autónak.
A férfi autója is itt áll a ház előtt (épp itthon volt amikor történt) de sajnos nem tudja használni mert egy másik autó elzárja az utat a parkolónál. Előző nap próbálta indítani, sikertelenül. Nem érti mi történhetett.
Az éjszakák sötétek. Csak a hold ad egy kis fényt. De a szűk sikátorokban vaksötét van. Kinéz az ablakon. Éjjel 11 óra van. Egy régi mechanikus órán látja ezt, ott van a vitrin tetején.
Az utcán, a félhomályban néhány embert lát. De nem az átlagos, sétáló ember. Ez már valami más. Valamit keresnek. Valami fényes tárgy csillan meg a kezükben. Valami kés, vagy esetleg pisztoly. Nem látni tisztán a harmadik emeletről. Meg kell erősítenem az ajtót holnap.-gondolja. A gyerekek már alszanak. A felesége a konyhában ül. Arcát a kezébe temette, csendesen sír. A wc-zés nyomait próbálta eltüntetni a fürdőben. Egyenlőre egy műanyag, zárható tetejű szennyes-tartót használnak mindannyian a nagy dologhoz. Egyre büdösebb. Undorító. Az asszony egyébként is rendmániás.
Kopogás hallatszik. Mindketten felkapják a fejüket. Megijednek. A felső szomszéd hangját hallják kintről.
Péter, be tudnál engedni?- kérdezi. A férfi odamegy az ajtóhoz. Beengedi. -Péter, azt hiszem rájöttem.- mondja izgatottan. - Ha igaz a teóriám, akkor a diesel motort be lehet indítani. Te ismersz olyan embereket akikkel ezt meg lehetne próbálni. Egyébként pedig pneumatikus rendszerek fejlesztésével foglalkoztok. Ha már nincs áram, legalább próbáljuk meg. Mit veszíthetünk? Lehet hogy holnap lesz már áram, de ki tudja.
- megbeszélték. Holnap ha felkel a nap útnak indulnak. Egyébként a férfi, Péter emlékezett, hogy amikor minden leállt, épp újságot készült venni a sarki pavilonban. Mikor megálltak az autók, egy diesel még tovább pöfögött, de amikor nem tudott tovább menni, a sofőr is leállította a motort. És valőszínű minden dieseles leállította, hisz nem gondolhattak arra hogy a következő indításnál gáz lesz.
Holnap útnak indulnak...

(#358) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek lapával hogy azért egy kicsit jobban meg kellett volna alapozni a dolgot.
Jó, persze levédtük a valóság utolsó kis darabkáját hogy az élő szervezetekben maradhasson az áram. És csak az elektromos alapú gépek legyenek blokkolva. Ami még nem is képtelenség (lásd emp).

De azért nem sok lehetőséget hagytunk nyitva. Most azon gondolkodván hogy esete mivel világítsunk. Passz. Valami bioelektromosság + gáz? Mint a neoncsövek? Csak ugye ahhoz is kell valami elektronika, hogy ne villogjon mint a stroboszkóp.. mondjuk egy kondi ugye...

Mondjuk arra tényleg jó az egész, hogy kicsit átérezzük mennyire függünk az elektromosságtól. Persze pont egy ilyen helyzet a valóságban nem valószínű. Hasonló attól még lehet. Bár ott legalább megvan az esély, hogy a későbbiekben újra nyerjünk elektromosságot. Itt meg ugye tényleg az 1800-as évek szintjét kéne visszahozni valahogy majdnem a semmiből.

(#359) Dany007 válasza Dany007 (#358) üzenetére


Dany007
veterán

Esetleg statikus elektromosság plusz valamilyen gáz? A sima kompakt égőket is beindítja minden nélkül... Elég megdörzsölnöm egy vonalzót! :DDD

(#360) lapa válasza Crystalheart (#355) üzenetére


lapa
veterán

én ezeket meg a közösség összefogását nem vitatom.

nekem továbbra is az nem kerek, hogy hogyan lehet mindezt megvalósítani úgy, hogy gyakorlatilag mindenki megbénult kommunikáció nélkül. a nagy vitáknak a lényege az, hogy nagyvonalúan elsiklotok az első egy hét eseményei felett, amikor is beláthatatlan dolgok történnek. én erősen kétlem, hogy azután az egy hét után bármit lehet még csinálni.

nagyon sokadjára: az utakról nem pucolod csak úgy el az autókat (krazzal se), és a legtávolabbi pont, ahova kommunikálni tudsz az a kiabálás. ebben a helyzetben nem teljesen értem milyen módszertan szerint történne bármi szervezett. senkinek semmilyen befolyása nem lesz a történésekre, az első pár napban a készleteket szétrabolják a közeliek.

nekem ezzel van a bajom. és amíg valaki nem vázol valami kicsit is hihető forgatókönyvet arra, hogy mégis hogyan szerveznék meg a nem-éhenhalást, addig nekem minden ezutáni (jegyrendszer, diktatúra, 10 év múlva minden rendben) egy nagy bullshit.

(#361) neduddki válasza lapa (#360) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na utannakerdeztem Joanyanaklhogy jol emlexem-e, nagyszuloi haz eladas alott talaltuk egy 3/4 hordponyi meg piros nelkuli gazolajat, az pedig min20 eves volt, /de inkabb kicsivel tobb/ aminek oadadtuk annak az totja joszaga gond nelkul elment vele, szoval nem dogliz az ojjan hamar /korabbi szavaidra reagalvas/
az a kraz ami fleszedi a jardaszigetet az jo lesz utat csinlani is esszel:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#362) sziku69 válasza lapa (#360) üzenetére


sziku69
senior tag

Ne gondolkozz általánosságban. Mindig van remény. Ha az elején feladsz mindent, akkor halott vagy. Hidd el, ha egy ilyen helyzetbe kerülnél, csak azzal foglalkozna az agyad, hogy hogyan tovább. Szerintem a jelenlegi tudásunk lehetővé teszi, hogy egy ilyen helyzetben megtegyük az adott szituáció legésszerűbb megoldását.

A remény nagy erőt tud adni. A félelem, vagy stressz ugyan úgy. Ha már el tudsz indítani egy diesel kocsit, teherautót, az már erőt ad a többi embernek is. Ha világítani akarsz, akkor egy időre van még gyertya. Ha nincs, akkor sötétben alszol, és reménykedsz. A túlélés ösztöne mindenkiben benne van. Nem egyenlő mértékben ugyan, de benne van.

PRÓBÁLJ, VAGY PRÓBÁLJÁTOK MEG LEVÁZOLNI A TÖRTÉNET ELEJÉT. HA EZZEL VAN PROBLÉMA. ÉN BENNE VAGYOK ABBAN, HOGY MÓDOSÍTSUK. VISSZAMÁSOLOM A CIKKBE.

Egyébként voltak itt olyanok, akik azt mondták egy hét után helyre állna a rend :D :D :D Szóval vannak végletes vélemények.

neduddki: Köszi

[ Szerkesztve ]

(#363) Crystalheart válasza lapa (#360) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos vidéken az átlagos utak sehol sincsenek annyira tömve, tényleg, egy-két autópályát leszámítva, hogy ne lehessen köztük elhaladni. A földutak végképp nem. A városok határáig simán el lehet jutni. Lóval, bicajjal meg motorral aztán pláne, mert kis helyet foglal, sőt a járdán is lehet velük közlekedni. A városban meg meg lehet próbálni eltolni az autókat, már amit el lehet, nem minden busz. (És ehhez is lehet használni állatokat, egy erős ló simán odébb húz egy autót.)

Nem kell az élelmiszer-ellátáson nagyon mit megtervezni, talán még jegyrendszer sem kellene, vagy csak nagyon rövid ideig. Egyszerűen VAN annyi élelem a városokban és városok körül, amivel hetekig kihúzzák, de ha épp ősszel történik, akkor jövő évig is. Csak az a termény nincs az országban, amit eladtunk külföldre. Inkább abba kell belegondolni, hogy attól, hogy elmegy az áram, még nem fog mindenki megőrülni. Sőt, az első órákban, vagy még inkább az első napokban mindenki ideiglenes állapotnak hiszi majd az áramkimaradást, és a kormány is megpróbálna nyugtatni minden lehetséges csatornán (szórólapok, kikiáltók, levél stb.). Információ hiányában éppen hogy betudná mindenki egy elég nagy áramszünetnek, a paranoiásabban ufótámadásnak... :D Egyedüli problémát azok a primitívek jelentenek, akik szándékosan rabolni akarnak, és lehetőséget látnak a riasztók működésképtelenségében.

[ Szerkesztve ]

(#364) lapa válasza neduddki (#361) üzenetére


lapa
veterán

nemtom, nekem ez téma volt, és több helyről (datasheetek meg hiteles források) azt olvastam, hogy a jelenlegiek nagyon korlátozottan állnak el. mint ahogy az sem mindegy téli vagy nyári (bár ez tán inkább benzinnél téma, de úgy olvastam a gázolajhoz is mennek adalékok). olyan gazdaságok kapcsán olvastam pont, ahol nincs mód rendszeres utánpólásra (ausztrália, ilyesmi). lehet 20 éve más volt, lehet, hogy most is csak ott pancsolnak bele ilyeneket, ahol nagy lóvé van. volt amúgy ilyen előszűrő-eltömődős sztorim pótkanna beöntése után, azt nem merem 100%-ra állítani, hogy az olaj volt és nem az öreg marmonból oldódott valami le. mindenesetre gyanús. amúgy francia meg keleti országok dízeleihez alapból, preventíve ajánják a grotamar-t az ősdízel expedícióknak is. szóval valami van benne, német fórumban lehetett olvasni kedves történeteket. persze örömbódottá, ha ez nincs, de nekem ezt sikerült leszűrnöm.

krazzal se tolsz el csak úgy kocsikat, mert alapból nincs odalenn felület, csak maga alá gyűri őket. meg azért nagy autó a kraz, de 10-15 összetorlódott kocsi befékezve már összemérhető tömeg... szóval az rengeteg idő meg szenvedés továbbra is. nem mindenhol, de nagyon sok helyen. azért megnézném a krazt mondjuk egy m0 tisztításnál, tele 40 tonnás dobozokkal az egyik sávban, másik sáv teli kocsikkal, balra betonfal. múltkor volt alkalmam egy szerencsétlen mentőt nézni ott a dugóban. fizikailag nem tudod krazzal se. szóval a dolog nem lehetetlen, csak nagyon nem sima ügy.

@Crystalheart: ez nem áramszünet, jó reggelt. minden elektomos cucc meghalt. aki ebből azt szűri le, hogy majd minden oké lesz és majd elmúlik, az bocs, de elég naiv.

továbbra sem írt senki semmit arról, miként történne meg az ételosztás. ki kit utasít, hogyan, hova, jegyek honnan, kaja hogyan honnan hová.

[ Szerkesztve ]

(#365) Crystalheart válasza lapa (#364) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondom, járda, földút. :)

(#366) sziku69 válasza lapa (#364) üzenetére


sziku69
senior tag

Időd az van bőven, ha van a hátad mögött támogatás. Lajtos kocsiban víz,10 fegyveres. stb stb

(#367) lapa válasza Crystalheart (#365) üzenetére


lapa
veterán

nem a faluval lesz a baj. a várossal. gondolj abba bele, mi lenne pesten 2 millió emberrel. az ott nem olyan, hogy mindenki bebiciklizik a községházára, és megkapja a zsák lisztet.

@sziku69: időd akkor van, amikor a városok már elnéptelenedtek és füstölgő tömegsírok. akkor már senkit nem fog érdekelni mi van bent. itt pont az első hét a kritikus, akkor kéne a logisztikát megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#368) sziku69 válasza lapa (#367) üzenetére


sziku69
senior tag

Lesz egy öntisztító folyamat, ez biztos. de maradunk utána is valamennyien. Az életképtelenek elhullanak. Ki így ki úgy. De az élet nem áll meg.

(#369) Dany007 válasza lapa (#364) üzenetére


Dany007
veterán

"továbbra sem írt senki semmit arról, miként történne meg az ételosztás. ki kit utasít, hogyan, hova, jegyek honnan, kaja hogyan honnan hová."

Sehogy. Mivel az első pillanattól kezdve lehetne látni az autók lelohadását - mintha EMP-vel lőtték volna ki őket - gyorsan ráfognak jönni az emberek, hogy valami gubanc van. Esetleg az estét fűszerezve pár műhold lezuhanása adná meg az alap armageddon hangulatot. :D
Szerintem max 2-3 napon belül rájönnének hogy valami nagyobb gáz van a tartós áramszüneten kívül.

Aztán meg rohanás a boltba! Elképzelhető, hogy a helyi rendőrség majd tartja a rendet egy ideig. De ugye a fejadagrendszert biztosan nem vezetnék be az első 1-2 napban, mivel még a döntéshozók se tudják, hogy mi a helyzet. Ugye kommunikáció hiányában nehéz. Zsákba macskára meg nemfognak ilyen döntést meghozni.
Szóval eleinte maximum a felvásárlást fogják felügyelni a rendőrök. Nyilván nem tiltható be az embereknek, hogy vásároljanak. Abból elég nagy balhé lenne. Tehát szvsz felügyelik a vásárlást. Meg amúgyis lesz elég dolguk a rablókkal. Mert azért áram nélkül a bűnözésre hajlamos emberek is "bátrabbak" lennének. De még szvsz nem lenne fosztogatás.

Viszont van egy pszichológiai vonulata is az egésznek. Képzeld el, hogy rendőr vagy és második napja felügyeled a felvásárlást... Biztos eszedbe jutna, hogy hoppá neked is kéne, mert otthon az asszony a gyerekkel és így tovább... Lehet egy idő után fontosabb lenne a családjuk, mint a szolgálat.

Aztán a következő napokban befutnának az első hírek. Hogy az egész országban nincs áram és nem működnek a gépek. Sőt a határ túloldaláról is hasonlót jelentettek.
Túl sok utasítást biztos nem hoznának a futárok. Valószínű hirtelen "ottfönt" se tudnák mit kezdjenek a helyzettel. Valószínűleg előkaparnának pár egyéb katasztrófára vonatkozó vészforgatókönyvet és megpróbálnának abból ollózni.

Na és amint ez a hír elterjedne a városokban úgy kezdődne a pánikszerű felvásárlás és fosztogatás. Minden azon múlik szvsz, hogy egy jó vezető képes-e valahogy összefogni az embereket. Akár rikkanccsal kihirdetni egy közös megbeszélést a sportcsarnokban vagy hasonló. Nyilván minél nagyobb és népesebb egy település ez annál nehezebb.
Szal ha nagyon rövid idő alatt előállnak konkrét hiteles és hihető ötlettel az összefogásra és a jövőbeni eredményekre, akkor van esély elkerülni a pánikhangulatot meg a komolyabb fosztogatásokat. De - ahogy az itthoni szakértelmet ismerem - napikig csak a pislogás menne meg a kar rázogatás meg hasonlók. Úgy meg hamar eluralkodna a pánik az embereket... Megjön a vészhír, a kaja fogy a hűtők már rég leolvadtak stb... Ilyenkor már senki se fog várni a "megmentőre".
De ha időben össze vannak fogva az emberek, adva van neki egy cél és látja a vezetőn, hogy érti amit csinál... akkor szvsz van esély elkerülni a legrosszabb lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#370) lapa válasza Dany007 (#369) üzenetére


lapa
veterán

igen, ilyesmi. annyival árnyalnám, hogy szerintem a pár nap erősen optimista. hiszen senki nem fog tudni bejutni a misztériumba, akárhová. én úgy gondolom legkésőbb a harnadik napon már elég nagy füstök lesznek (pár ipari létesítmény és ház kigyullad - legkésőbb a káosz brigádok által, komoly tüzek keletkeznek oltás nélkül). aki még akkor is úgy látja, hogy a városban jó, az így járt.

szóval továbbra sem látom ki kinek viszi az írógéppel a parancsot. szerintem papíralapon ilyen kommunikációt megoldani pár nap alatt lehetetlen. gondolj bele, ha lenne kommunikáció is elég necces lenne, de akkor még azt mondom oké. ott megmarad az összehangolt lépések esélye. de bréko nélkül erre semmilyen esélyt nem látok.

műhold nem esik le, de ugye pest fölött szállnak le ferihegyre. ott egy vagy két gép leeshet a városra.

(#371) Crystalheart válasza lapa (#367) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát akkor begyalogol a bicikli helyett? :) Azért Pesten sincsenek akkora távok, kézben el lehet hozni minimum 10 kiló kaját. Nem NY ez, ahol annyian élnek mint Magyarországon. Szinte kisvárosnak számít. :D (A ny-iakat azért nem irigyelném ilyen helyzetben, akkora népsűrűséggel és amerikai mentalitással, meg gettókkal...) Ha kiszórják, kikiáltják, hogy hova és mikorra szerveznek ételosztást, akkor vajon megy az ember rabolni, vagy inkább sorban állni? A hazai tapasztalatok azt mutatják, hogy inkább utóbbi, némely előbbivel keverve. (A japán tapasztalatok meg azok, hogy még a bűnözők is ételt osztanak. :D)

Dany007: "Képzeld el, hogy rendőr vagy és második napja felügyeled a felvásárlást... Biztos eszedbe jutna, hogy hoppá neked is kéne, mert otthon az asszony a gyerekkel és így tovább..." Ha egy rendőrfőnök ilyet megkockéztat, mármint hogy a rendőrt mindenféle ígéret nélkül kiküldi, csak hogy vigyázzon, az teljesen hülye. :D Szerintem nyilvánvalóan első mindig a rendfenntartó szervek és családjaik ellátása, hiszen rájuk épül minden krízis-szervezés.

Amúgy valószínűleg behívnának számos, ha nem minden tartalékost is, és biztosan sokan tagadnák meg, de a kilátásba helyezett büntetésektől még mindig sokan tartanának. Mert mi van, ha mégis visszajön az áram, aztán a fejükre koppintanak, kell a fenének több százezres bírság emiatt, szóval érted.

[ Szerkesztve ]

(#372) sziku69 válasza Dany007 (#369) üzenetére


sziku69
senior tag

Szerintem ez volt az egyik legjobb hozzászólás eddig.

Ha lesz idő, esetleg össze lehetne gyűjteni egy csokorba a leghasznosabbakat. Mindent. Kontra, rekontra.

Egy technikai kérdés: Nem találom az egyik bejegyzésemet. Valamikor tegnap írtam. Biztos vagyok benne, hogy betette a rendszer, mert utána még át is olvastam.

(#373) Crystalheart válasza lapa (#370) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A postások máskor is végigjárják gyalog az egész várost egy nap alatt, hát majd most is végigjárják valaki, még ha nem is feltétlenül ugyanazok a postások, még a szóbeli tájékoztatás is lehetséges ilyen módon.

(#374) Dany007 válasza lapa (#370) üzenetére


Dany007
veterán

De, leesnének. Elsőként azok amelyek épp pályakorrekció előtt álltak mikor elszállt az áram... És mivel van belőlük vagy 10-20 ezer darab nagy az esély rá, hogy minden pillanatra esik egy ilyen alkalom. Persze ez leginkább az alacsonyan keringőket érinti.

(#375) lapa válasza Crystalheart (#371) üzenetére


lapa
veterán

nem hívnak be senkit. hogyan magyarázzam el, hogy nem tudnak behívni senkit?

boltok azonnal bezárnak. a pénz meg úgy a második nap környékén gyanúsan értéktelenné válik.

a világ és a teljes értékrend, ami a rend és a rendszer garanciájára épül, lenullázódik. mindenkinek nyilvánvaló lesz a dolgok nem működése miatt, hogy nagyon, de nagyon nagy a baj. nem fognak spáros szatyorral boltba sétálgatni az emberek.

#370: ez így semmit nem mond. ki és hogyan utasítja akár szóban a postásokat? hiszen első nap csak pillázás fog menni, második nap már elég komolyan gondolkodóba esnek majd az emberek, szerintem jó, ha 10-ből 1 vagy 2 postás felveszi a munkát. arról továbbra sincs infó, hogyan juttatják el a postásoknak az infót, és hogy milyen infót, és hogy ki... szóval ez megint elnagyolt.

@Dany007: hetek kellenek, mire a légellenállás lelassítja. nem úgy megy azért, hogy ha véletlen nem sikerül beküldeni ma a programot, akkor holnap leesik. amúgy az az 1000 műhold statisztikailag elosztva is a legkisebb baj lesz.

[ Szerkesztve ]

(#376) sziku69 válasza lapa (#360) üzenetére


sziku69
senior tag

(#377) neduddki válasza lapa (#364) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te mostg arra gondolsz, hogy az alap uzemeanyban 5% biokoponens van / jellemzoen: boiethanol/ par eve es az mekknhet meg, gond egy szal se mar beszeltem kedvenc vegyeszemmel es ha ben .lessz rakerdez uzemanyagosaknal /nyari szunet van na.../ de szeritne mivel ez tobbnyire bioethanol sok bug nemlesz
pont az hogy gazolajonal a nagyobb az letere a teli es anyi koztt, lasd pl. dermedesi pont /ugye ez pont ellntetes igeny a konnyu parolgassal/ teemszeteen benzionnel si van elteres ha jol elexem oktober es aprilis a valtai ido
teremszeresen specifikalt az a kraz amivel jardaszigete/szegejjt lehet felszedni meghozza ennyire:

ha jol emlexem 900kg az a rettent az elen 1-2 otoval elbodogul, sajnos itt nincs osztrak gyamkorlat iszeritn akozepet tisztan hagyuk az utnak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#378) lapa válasza sziku69 (#376) üzenetére


lapa
veterán

egy szót nem írtál a hogyanról, de ezt is sokadjára írom le feleslegesen. azt írod mit kéne, azt nem, hogy ez hogyan oldható meg ott és akkor.

szerintem én itt hagyom a lelkes csapatot, ennek a logikát nagymértékben nélkülöző merengésnek tényleg nem látom értelmét.

@neduddki: azért látod te is mennyire sovány az a 900 kiló mondjuk egy 7,5 tonnás közepes teher ellen.... a járdasziget kicsiny, 15 kilós darabokból áll, egy csákánnyal széthordja az ember. egy nyergest elég nehéz elbontani csákánnyal.

[ Szerkesztve ]

(#379) Dany007 válasza lapa (#375) üzenetére


Dany007
veterán

Jaj nem is probléma miatt írtam. Csupán látványosságnak, pánikkeltőnek. :) Arra viszont jó lenne.

(#380) neduddki válasza lapa (#378) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lassan mar tenyelg csak kotoszkonyi jarsz ide mikor vki vmivel elogyun:- )
egyet ne felejcs el leirtam meg az elejn esszel, tudod hegy meg a mohamed/ raadsul eleg csunya csorlovel is felszerelheto a joszag ami azert ezzel azzal elbir/
lassan elugyuvok a vityazzal kivancsi vagyok abban mi nam teccik /erdekesseg: levegos az ablaktorlojer:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#381) baluka26 válasza neduddki (#380) üzenetére


baluka26
veterán

Autókat könnyű lesz eltávolítani útról. A tengelykapcsolók nem romlanak el, be lehet törni ablakot, kirakni üresbe, aztán lehet bowlingozni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#382) neduddki válasza neduddki (#377) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a biokomponens vizszivo hatasa es bomlasa okozhat gondot, ez megjelenik szennyezodeskent es vizkent az uzemanaygaban szennyezodes mechaniakaikag leeht szurni, vizet leht ulepiteni, de ujabb korszeru otorba akkor nem ajanalott /esetunkben errol ugye szo sincs/,
raadsul nalunk amugy is divott a futoolj vizmntesitese, mert kxcit sok vot benne /azaz fellrol kell szivni/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#383) sziku69 válasza lapa (#378) üzenetére


sziku69
senior tag

Hogy hogyan valósítom meg? Úgy hogy van fegyverem. Nem azt mondtam, hogy mindenhol ki lehet építeni.

De ha másképp nem megy, gyalogosan körbe veszek a fegyveres embereimmel, (akik lehetnek akárhányan.) egy területet, ahol akkor éppen sokan vannak, Két három sorozatot a levegőbe engedek. Majd kihirdetem ordibálva, hogy aki élni akar az itt marad, a többiek meg mehetnek ahova akarnak. A lényeg, hogy együtműködjenek a rendszerrel.

A káoszt másképp nem tudod visszafogni. És ahol erre időben rájönnek ott stabilizálódhat a helyzet.

Vagy nézd meg a hajléktalanokat mondjuk pesten a X ker éles sarok környékén. Erdőkben élnek tákolmányokban. A vonatról lehet látni őket.

Az ember tovább akar élni akar valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#384) sziku69 válasza lapa (#378) üzenetére


sziku69
senior tag

Nagyon könnyen feladtad.

Ez a fórum egyébként lehet egy lenyomata is a várható helyzet alakulásának. Optimizmus pesszimizmus, realitás, stb.

(#385) sziku69 válasza neduddki (#377) üzenetére


sziku69
senior tag

Egyébként nem kéne mindent Krazzal csinálni. Hiszen szinte mindenhol meg lehet oldani, mondjuk a mentőautó elengedése céljából az út megnyitását. Szóval ki lehet nyitni az út egy részét. Jó, keresztbe állt kamionnál nem. Ott jó esetben át lehet szakítani a szalagkorlátot, ha a másik oldal szabadabb.De nem csak autópályák léteznek, ahogy ezt már fentebb írták.

(#386) Dany007


Dany007
veterán

Most eszembe jutott valami, ami a pánik-szerű felvásárlást igazolhatná akár itthon is.
Elég emlékezni csak mi volt télen 1-1 nagyobb havazás bejelentését követően? Hát mi lett volna, megteltek az áruházak. De valami brutális szinten. Egyszer sikerült kifognom egy ilyen alkalmat. Sőt még híradás is készült jelenségről.
Történetesen annyi a lényeg, hogy este az időjárásban / neten bejelentik, hogy az előrejelzések alapján 2 nap múlva brutális hóesés, hóvihar várható, aztán hét végétől felszakadozik a felhőzet újra kibújik a nap stb... Másnap emberek tömegei tódulnak a hiper és szupermarketegbe és brutális felvásárlásba kezdenek. Brutális egy átlagos mondjuk szerdai naphoz képest.

És ez tényleg így van. Így van nagyobb hóesés előtt, nagyobb fagy előtt, illetve nagyobb hőség előtt. Sőt, ettől függetlenül egy mezei 3 napos ünnep előtti napon is csúcsforgalom van minden áruházban, mintha egy hónapra zárnának be az üzletek... És ezt tapasztaltam idén valamint tavaly télen is. Ráadásul külön megemlítették a jelenséget a híradókban is.

No, tehát akkor képzeljük csak el, hogy reagálnának az emberek egy olyan hírre, hogy eltűnt az áram, amikor egy mezei 30-40 centis hóeséstől is kisebb felvásárlásba kezdenek?
Most ez csak véletlenül jutott eszembe, de egyre inkább úgy érzem, hogy Lapa első napokra jósolt verziója lenne az érvényes.

Plusz adalék az időképes napkitöréses cikkből:

"Itt azonban szembekerülnek a klasszikus dilemmával - ha a valósággal szembesítenék a közvéleményt, azonnal világméretű pánik és káosz alakulna ki, ahol az emberek egymást agyontaposva igyekeznének elrejtőzni a "halálsugár" elől, összekeverve a bulvármédia szenzációéhes kommunikációját az elővigyázatossági intézkedések okaival. Ha viszont nem tájékoztatják megfelelően a lakosságot, akkor felkészületlenül éri majd őket a teljes kommunikációs, navigációs és energetikai infrastruktúra összeomlása, és ennek is beláthatatlanok a következményei."

"Így tehát, bárhogy is döntenek, a végeredmény mindenképpen rossz. Nem azért, mert nem lehetne elkerülni a katasztrófát - hanem azért, mert az emberek egyszerűen nem elég érettek (vagy túl önzőek), hogy ne csak egyénileg, hanem nagy tömegként is belássák a fentiek igazságát."

És az általuk felvázolt katasztrófa elvileg könnyebben átvészelhető, mint amin itt mi beszélgetünk / gondolkodunk.

[ Szerkesztve ]

(#387) Dany007 válasza Dany007 (#386) üzenetére


Dany007
veterán

Plusz egyet kihagytam, ez nagyon fontos rész:

" T+09:00:00

Mivel a beígért "részletes tájékoztatás" még mindig késik - éppen az előbbi dilemma miatt - valahol felröppen a hír, hogy a kormányok titokban már menekítik a legfontosabbnak vélt embereket a limitált befogadóképességű menhelyekre, a lakosságról pedig már régen lemondtak. Valaki flashmob tüntetést szervez a Fehér Ház elé, követelve, hogy tájékoztassák őket az igazságról."

Mondjuk a mi esetünkben a hírek olyan gyorsan terjednének, mint anno 1700-ban mondjuk. Tehát a rémhírektől első körben biztos nem kell tartani. De ebből is jól látszik, hogy pánikhelyzetben a tájékoztatás hiányából adódóan milyen gyorsan képes elveszteni a fejét a lakosság.

(#388) neduddki válasza sziku69 (#385) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

kivalo az ural,zil,tatra.maz, etc is, de abbol nem tok ijjen felkeszultet, igazat mevalva en nem is gondolkodom varosban, hanem pakolni es tunni el amint lheetfalura optimali esetben falun lenni a balhe kitoresekor
nalunk a mezogazdasag adott ellneben a jol vedhetoseg az teljesen megoldatlan

udv

neduddki

mod: ja amugy uniformizlani mindet amennyore csak lahet a szedett vedett dolgok pokolian megbosszujak magukat
sosem egy auto indul el min, 2
bv206 /haglung/ is kivalo rescu jarmu de tarto rol etul modern de abbol van mo-n

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#389) Crystalheart válasza lapa (#375) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért ne tudnának behívni senkit? Posta, kikiáltó, szórólap. Rend és rendszer garanciája? Mintha nem szűnt volna már meg jó néhányszor. Azóta ugyanolyanok az emberek. Nem az áram ment el, okés, de ga a II. VH-ban elment a gáz és megszűnt a víz egy városban, mellékesen nem működtek a telefonok és a kevés elektronikai cucc sem ment mert átálltak az energiaszolgáltatók, benzin meg már rég nem volt mert kellett a hadseregnek, az éppen ugyanazt eredményezte, hiszen akkor meg azokra épült minden. És akkor még jöttek az idegen megszállók és menekültek az előző megszállók, elvettek mindent, szétbombázták a műemlékeket, a királyi palotát, találat érte a főtemplomot, tömegeket hurcoltak hol nyugatra, hol keletre, megerőszakolták a nőket, felkoncoltak minden ellenállót, vagy akire rámondták, hogy ellenálló, járványok törtek ki, emberek tömegei bújtak el a pincékben. Csak Bp. ostroma több mint száz(!) napig tartott, a pokol évekig, és senki sem látta, lesz-e utána még világ egyáltalán. Az ellenállás esélytelen volt, mindenki csak menekülni próbált, csak a német tisztek utasítottak harcra - és harcoltak is. Miközben ment a szabadgyilok, ha az ember nem volt zsidó, csak ellenszenves, akkor rámondták, másik oldalt meg ha az ember nem volt náci, csak ellenszenves, akkor rámondták hogy hazaáruló, bárkit bármilyen ürüggyel megölhettek, összeverhettek.

Ha azt mondod, hogy ilyen körülmények közt megmarad még a rend és rendszer garanciája, vagy hogy ez kevésbé drámai reakciókat eredményezett, mint egy sima árammegszűnés, akkor...

És mégsem halt meg az emberek 90%-a, sőt néhány év alatt normalizálódott a népesség is, mintha nem is lett volna háború. Hogy éppen több évtized kommunizmus jött utána, az más kérdés, és bízom benne, hogy egyedi eset.

Dany007: Pánik-szerű felvásárlás bizonyosan lenne, amennyiben nem sikerülne szabályozni, de azért az nem jelent automatikusan lincseléseket meg tömegverekedést. Maximum bazi hosszú sorokat.

[ Szerkesztve ]

(#390) Dany007 válasza Crystalheart (#389) üzenetére


Dany007
veterán

" Posta, kikiáltó, szórólap."

Csak egy dologba kötnék bele. Attól, hogy Posta, azt nekik is ugyanúgy ki kell szállítani, mint a péknek.
A másik a szórólap? Hogy csinálod? Összeollózod újságpapírból és sulifix-szel felragasztod valami A/4-esre? Ebből aztán csinálsz ~ 10-20 ezret és viszed körbe? Vagy hogy?

(#391) Crystalheart válasza Dany007 (#390) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vannak még régi nyomdák, az állami raktárakban is vagy múzeumokban, amihez nem kell áram. Sok működik. Ha összerakták a betűket, onnan már gyorsan megy.

A főváros esetén a Posta ugyan kicsit lassabban juttatná ki a leveleket, de egy nap alatt meglenne, az még bőven a pánikhangulat előtt volna a megírással együtt is. Mert ugye a postás most is max. bicajjal jár lokálisan.

Mod: De ha a posta nincs is, a tartalékosok kiképzésén elmondják, hogy általános riadó esetén mi a teendő, hova kell menni, a katonákról nem is szólva.

[ Szerkesztve ]

(#392) Dany007 válasza Crystalheart (#391) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja a múzeum okés, de hogy legyenek olyan nyomdák amik tisztán mechanikusan működnek azt erősen kétlem... :D Sőt, szinte biztos, hogy nincs.
Az adott gépbe való tinta meg a szedés (a betűkre gondolok) se olyan egyszerű móka... :D Nem is beszélve a papírról. Mert v.színű amilyen papír - formai és minőségi követelmény szerinti - kell azt ma már rég nem gyártanak.

A posta szintén. Levél megírás... Valaki kézzel 1,5 millió példányban? Vagy hogy? Írógéppel 1,5 millió példányban? Az még egy digitális offset nyomdának se biztos, hogy menne 1-2 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#393) sziku69 válasza Crystalheart (#391) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen, a tartalékosokkal, és a bent lévő állománnyal már lehet valamit kezdeni. Én is úgy tudom, hogy hasonló vészhelyzet esetén (ahol potyognak a repülők, megáll minden) a tartalékosoknak be kell menni, tetszik nem tetszik, ez a parancs. Vannak különlegesen kiképzett elit osztagok magyarországon, még ha hihetetlen is. Pesten 1-2 laktanyában vannak lánctalpasok még, melyek működnek, a dísszemlék miatt is pl. Nem tudom ezek dízelmotorral mennek e. Azt hiszem az orosz típusoknál éppen a zaporozsec motorját használták indítómotornak. Szerintem minden esély meg van rá hogy néhány műszaki katona, egy két órán belül elindítsa.

Na azért pl egy tankkal már sokfele el lehet jutni, akár megtisztítják az utat előtte akár nem.

Én valahogy Crystalheart, és Lapa közé helyezném el a történéseket. Valamint neduddki is elég reális műszaki dolgokat ír!

(#394) sztanozs válasza sziku69 (#393) üzenetére


sztanozs
veterán

A tatalékosoknak nincs hova "menniük". Be kell őket hivatalosan hívni, nincs vészhelyzeti protokoll a tartalékos vagy passzív készenlét állomány számára.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#395) Dany007 válasza sziku69 (#393) üzenetére


Dany007
veterán

Én is inkább a kettő közé tenném magam de igen erősen Lapa felé húzva. :)
Crystalheart szerintem túl könnyedén vesz mindent. Sok esetben csak rámondja a dolgokat anélkül hogy belegondolna az apró részletekbe.
Ellenben persze mezőgazdasági / önellátási kérdésekben nem szállnék vele vitába! :)

(#396) sziku69 válasza sztanozs (#394) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor maradnak az aktív készenlétesek. A felnőtt lakosság 40 év feletti része, még kapott fegyveres kiképzést.
Olyan is van köztük aki visszaállna a fegyveresek közé. Azért a fegyver sokaknak adna biztonságérzetet. Vagy éppen szeret katonáskodni. Tehát embert lehetne találni.

Dany007: Ha fegyverrel tudsz védeni egy területet, ahogy írtam, akkor azon a részen megoldható. az önellátás. Másban én sem hiszek. Később aztán a "lázadók is lemorzsolódnak, vagy átalakulnak. Ha nincs már egymással szemben a két fél. akkor már kezdődhet valami. Persze addig kell eljutni. Kaja legyen mindenkinek aki még életben van.

Én azért félek a külföldi "bevándorlóktól" is. Az ukránok oroszok nem nagyon jönnek. szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#397) sztanozs válasza sziku69 (#396) üzenetére


sztanozs
veterán

Aktív készenlét az jelenti, hogy valaki jelenleg is be van hívva - szóval ők nem igazán osztanak-szoroznak plusz ember szempontjából.
Amúgy akiket mi képeztünk ki az utolsó évek valamelyikében, azokank tuti nem adnék fegyver a kezébe (és valószínűleg ez mindenkire igaz aki már a '90-es években volt sorkatonai szolgálatban). Akkoriban már az is csodaszámba ment, ha valaki a táblát eltaláta, nemhogy meglője a 15 kört, ami kötelező lett volna a lőgyakorlat sikerességéhez...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#398) sziku69 válasza Dany007 (#395) üzenetére


sziku69
senior tag

Másik az, hogy a nevezett sorozat, ami megihlette azt az írást. (Revolution) Ma este lesz egyébként.
Ott a történet 15 évet ugrik. Szóval nem volt nekik értelme levezetni a totál krízis időszakát. Néha a történet folyamán elővesznek néhány jelenetet ebből az időszakból. De folyamatában, valós időben, nem követték le.

Szerintem nem véletlenül. Olyan lehetett mint egy totál vérengzős háború. A film sem arról híres, hogy tele van tömegjelenetekkel. Szóval ott is sokan feldobhatták a bakancsot.

(#399) sziku69 válasza sztanozs (#397) üzenetére


sziku69
senior tag

Mert akkor mindenki kalandnak tekintette. Itt viszont, ha az orrod előtt elnyomnak egy sorozatot, akkor vagy összeszeded magad, vagy behuggyozol a gatyába, és odébb állsz.

(#400) sziku69 válasza sztanozs (#397) üzenetére


sziku69
senior tag

Esetleg erre a tankos dologra tudsz mondani valamit? Tapolcán, és ha jól tudom Tatán voltak anno harckocsik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.