Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#333) EmberXY válasza Vladi (#332) üzenetére


EmberXY
addikt

Elnézést, hogy belepofátlankodok a beszélgetésbe, de én is elgondolkodtam ezen a dolgon. Szerintem nem lenne olyan drámai a helyzet, századokkal korábban is megéltek az emberek, most is van földművelés, állattenyésztés.
Én vidéken nőttem fel, most is itt élek, nekünk is van kertünk, a műveléséhez nem feltétlenül szükséges áram. A locsoláshoz használjuk csak, a szivattyúnak kell, de ez helyettesíthető lenne egy ásott kútból akár vödrökkel is.
A kapa, kasza, ásó, gereblye itt vidéken mindennapos eszközök, szántani lehet lóval is, de akár gőzgéppel is, ha nagyon belemegyünk. (a gőzgéphez nem kell áram, a hidraulikához sem, a sok korszerű ketyerét gyorsan át lehetne alakítani, még a kohászathoz se kell áram, régen is voltak kovácsmesterek, nameg a piramisok is felépültek valahogy áram nélkül...)
Az alapvető zöldségek termelése, haszonállatok tenyésztése nem bonyolult, vidéken ez mindennapos, nem sci-fi, termőföld van elég, az emberek nem hülyék, ráadásul civilizáltak, hamar megértené mindenki, hogy egyszerűbb, ha összefogunk.
A semmirekellőket, léhűtőket hamar kivetné magából a társadalom, a városiak pedig megtanulnák a "paraszti munkákat" is.
Az "átmeneti időszakban" pedig a hadsereg rendelkezésre állna, hogy ne legyen túl nagy a bűnözés.
Élelmiszereket elő lehet állítani "természetes módon" is, nem csak ipari technikákkal.
A munkaerőpiac átalakulna, foglalkozások szűnnének meg, pl informatikusokra vagy villanyszerelőkre nem nagy szükség lenne, de kapnának egy kapát, vagy a Stihl fűrészt helyettesítve egy fejszét vagy kézi fűrészt, és kész.
Gyakorlatilag mit ad az áram, amit ne lehetne helyettesíteni?
Lassabban, de annál több emberrel ugyanúgy megvalósulna minden, mint eddig.
Szerintem egy ilyen esetben a civilizációnak nem fejlődni kell, hanem egy korábbi fejlettségi szinthez visszatérni, ami sokkal egyszerűbb, mindenről van dokumentáció (könyvek), csak használni kell és hozzászokni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.