Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#310) lapa válasza Doze (#302) üzenetére


lapa
veterán

mit rakjak még ehhez hozzá? az emberek továbbra is ott tartanak, hogy majd valahogy elleszünk, mert hiszen volt már háború. elég ideje foglalkozom az önfenntartással, elég sok pénzt is sikerült már beleölnöm, de ahogy az emberek naivitását itt elnézem, jó is.

katasztrófa lesz, káosz. west balkán, legutóbbi német mayday vagymi, akármelyik katasztrófa kitűnő példa. vagy hogy a repülőgépnél maradjunk volt kísérlet, hogy teleültették utasokkal és x dollárt kap, aki 1 percen belül kijut (vagy valami ilyesmi). mindenkl állattá vált, és egymást rángatták vissza.

amint kiderül, hogy semmi nem működik (ez legkésőbb első este) elkezdik a fosztogatást. a harmadik napon a maradék 90% is éhes lesz. egy több napja nem evett ember és családja nem válogat majd. meg lehet nézni a road-ot, nagyjából ilyesmi vízióval foglalkozik. minden háborúban ott a remény, hogy csak túl kell lenni rajta. itt ez nincs, nincs remény.

tök mindegy mennyire vagy szervezett, az utak tele halott kocsikkal, a vasút meg nemigen alkalmas infrastruktúra. ló, lovaskocsi elég kevés. ezzel nem fogsz tudni napokon belül embertömegeket ellátni, ami egyértelműen éhínség és káosz. megint emlékezzünk, hogy a háború várható, meg van rádió. itt semmi nem lesz.

és elhiszem, hogy majd 10-20 év múlva összeáll a dolog tizede népességgel, de akkor már semmi nem lesz, amiből bármit lehet csinálni. mondjuk kíváncsivá tesz honnan lesz az a sok dízelolaj, amiről épp szó van. ez a "majd besétálunk az autógyárba, mert senki más nem akar majd szerszámot" is elég oximoron.

na mindegy, szóval se füle se farka az egésznek. mondom, nekem nevezzük úgy a mániám ez az önellátás, de még úgy is elképzelhetetlenül nehéz, hogy minden cucc ésvagy pénz a rendelkezésre áll. mondom, csinálom már pár éve, sehol se vagyok vele. nemhogy éhhalál szélén táncoló menekülthordákkal a kert végében...

esetleg kérdezzétek meg hány falusinak van saját vetőmagja, amiből amúgy az ehető dolgok lesznek. úgyértem jövőre, ha el nem lopják a terményt az éhező hordák.

jah, az megvolt, hogy az összes dízelolaj és benzin nagyjából 1-2 év szavatosságú, utána bionyál uralkodik el rajta és használhatatlan lesz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.