Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Nézd át szerintem az írást, tele van hibákkal. Helyesírási, elírási, fogalmazási egyaránt.

#2. Hát ja, szerverteremben is lehessen CAD-ezni ezerrel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) (Kolombusz) válasza cizoe (#1) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A quadro kártya pedig nem szerver vga, de mindegy. :DDD

(#3) bacsis válasza cizoe (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a hibákat folyamatosan javítom! egyre jobban fogy, köszönöm hogy szóltál :R

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hopp! A laptopos képen mi az a bal szélén?
Nagyon ismerős csak nem látni apróbb részleteket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) KrAt


KrAt
veterán

Olyan középső noti volt az első notim :Y:Y:Y

(#6) hcl válasza bacsis (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyszer írok az offtopic Logout-ba egy helyesírásos cikket...

Amúgy nem meglepő hogy a dual procis lapon nem gyorsulnak a régebbi dolgok a 2 procitól... Viszont egy olyan oprendszerrel is meg kéne nézni pár dolgot ami kihasznál 2 procit.

Pl. egy webszerver terheléstesztet Win2000 Server vagy Linux alatt (esetleg Win2003) 1 vagy 2 procival (az oprendszer mindegy, csak kezeljen 2 procit, mert az 1 és 2 proci aránya számítana).

Egyébként milyen kártyák vanna g épben még, ill. mire használsz szervert (vagy csak szervergépről lenne szó és asztalinak használod)?

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) #43960832


#43960832
törölt tag

Olyan HP Jornadám van nekem is!!! :P
A Libretto-hoz pedig külön gratulálok, nagyon sokat vadásztam rá régebben. :R
Esetleg nem válnál meg tőle? :U

[ Szerkesztve ]

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

a bal oldalon az a kis kütyü egy hp jornada handheld pc :R
amúgy a windows Xp professional lekezel 2procit, sőt akár 4-et 8-at is, ugyhogy azzal nincs gond...
Igazából azért kellett a szerver, hogy a nagy gépem file-jait amik fontosak kimentsem... scsi hdd-re és ha scsi akkor már legyen szerver, mert olyanom még nem volt ez előtt.. na jó volt csak azok kisebbek voltak... ráadásul ezen még a 2-3éves játékok elmennek.
És ha már szerver akkor legyen benne Quadro VGA kari :C
Úgyis mondhatom, hogy az egész a fanatizmusról szól :DD

(#9) hcl válasza bacsis (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jornada? Nagyon hajazott valami 5-ös vagy 7-es Psionra, csak a színes kijelzőt meg a Winnyőz ikonokat nem tudtam hova tenni. (Nekem lenni Psion S5, Palm Vx, Palm m515 :) )
Xp Prof : ja, csak azzal tesztelni pl. webszervert... Azért javasoltam webszervert, mert sztem az is mutatna valamit a teljesítmény változásából 1 és 2 proci esetén. Nem véletlenül tesztelik PH-ék is Apache-al a konfigjaikat; teljesen más jellegű terhelés mint egy játék vagy egy szintetikus teszt.

A kártyákra nem válaszoltál :) Csak kíváncsi vagyok, mert ok érdekes vas van a környékeden amint látom :) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

a poén, hogy próbálom eladni a libretto-t de egyszerűen senkinek nem kell, azaz egyszer elvitték, megbeszéltem mindent az ürgével, örült neki, majd 2nap múlva követelte vissza a pénzét, hogy ez csak egy 233as p1-es és hogy nem kell neki... pedig mindent megmutogattam neki, hogy mit tud... még a gép gyári könyve is megvan...
aztán egyszer majdnem sikerült elcserélni egy pda-ra már útba voltam Pestre hogy elcseréljem majd útközben jött az sms hogy meggondolta magát a kedves partner...
aztán el cserélték volna egy mobilra meg némi pénzre, a pénzt késöbb kaptam volna meg... még jó hogy nem mentem bele, mert nem lett meg a kedves ügyfélnek rá a pénze.. szal már sokszor visszadobták... lehet meg is marad mostmár azért is...

(#11) bacsis válasza hcl (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ne haragudj, milyen kártyákat is kérdeztél?

(#12) hcl válasza bacsis (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szerver aljában látható 2-3 darab hosszút :-) A legfelső gondolom a SCSI.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) #43960832 válasza bacsis (#10) üzenetére


#43960832
törölt tag

Milyen állapotban van és milyen az akkuja? Mennyi memória van benne?

(#14) hcl válasza bacsis (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyanezért van még meg a 6200-as Gericom-om. Bár abba egy 333-as AFR K6-os költözött, teker is mint a barom, csak sajnos az alja megolvadt a melegtől :-D
Most kölcsön van adva, napi használatban doksikat gépel vele egy kedves exem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jaaa akkor a kártyák: balról az első az a bazi hosszú valami adaptec scsi kártya 4csatornás 24hdd-t tud elvileg kezelni... csak sajna nincs rá xp-s driver, a win2000-el egyszer tudtam beüzemelni, átraktam másik slot-ba azóta kékhalálozik vele a gép ha fel van telepitve, egy szűz windows talán megoldaná a dolgot, de amig nem kell nem telepitek rá újat, utána van egy mezei 68pines scsi kártya (jó lassú) meg van egyhangkártya is benne... semmi extra...
A libretto, pedig teljesen karctalan új állapotú tényleg hibátlan... 2 akkum is van hozzá az egyik a gyári az szűk 2órát megy, a másik nagy kapacitású, azzal bő 3órát eldöcög...

(#16) Kovács84 válasza hcl (#9) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Én is Psion-t tippeltem volna :K

(#17) #43960832 válasza bacsis (#15) üzenetére


#43960832
törölt tag

Privi ment.

(#18) bacsis


bacsis
Közösségépítő

sajnálom amúgy hogy megszűnt a jornada meg a hpc-k fejlesztése... a hp jornada 720am majd 8éves és még mindig fel veszi a nagyokkal a versenyt...
nincs benne Wlan? nem gond pcmcia-ba wlan kari bedug és van.. ugyanez igaz a bluetooth-ra is... akár 2memókártyát is lehet bele rakni, sőt van bele vga kamera is... avi filmeket is elviszi, van rá pár jó játék is doom, quake age of empires stb... mindez egy 8éves géptől nem is rossz :C

(#19) #43960832 válasza Kovács84 (#16) üzenetére


#43960832
törölt tag

Hasonlít rá nagyon, de azok EPOC oprendszert futtatnak, ami a symbian elődje. :K

(#20) joghurt válasza hcl (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Már én is kezdtem beleélni magam, hogy valami normális mai szerverre való alkalmazások tesztje lesz, és pl. olyan összehasonlítás, hogy ugyanolyan órajelen egy quadcore vs dual-dualcore.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) hcl válasza #43960832 (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja!
Amúgy a Symbian sokak szerint = Epoc.

Tényleg kár hogy megállt a billentyűzetes PDA-k fejlesztése. Volt Revo-m is kettő, de azokat minden haver kettétörte amikor becsukta, meg aztán ingyen kaptam az S5-t (abból is lett kettő, azegyik alkatrésznek, de már eladtam :-) ). Rengeteg óravázlatot írtam rajtuk a vonaton + jegyezetket 1-2 órán :) Könyvek olvasására inkább a Revo volt jó, mert jobb volt a kijelző olvashatósága, az S5-t alig látni.

Aztán lett egy Palm Vx -em (igazából IBM Workpad C3, az IBM saját házba rakta az Vx-et) töltő és kábel nélkül - töltőt alkottam hpzzá, infra meg volt a (P1-es :) ) laptopomon.
Olvasásra igen kénylemes volt a Psionok után, de írni igazából azzal lehetett.
Most is megvan még az S5 is és az Vx is, de már egy m505 Palm-ot használok könyveket olvasgatni, amit hibásan vettem, de sikerült m515-ként feltámasztani :)

Hát igen. A cuccaim nagy része kukaszökevény :) Na jó most az asztali gépem nem (...CSAK A HÁZA!!!! :DD :DDD :K )

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Jofi81


Jofi81
őstag

SuperPi helyett próbáld meg talán a wPrime-ot, az kihasználja a több magot/processzort.

(#23) bacsis válasza joghurt (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajnos arra még várnod kell, de pár év múlva lesz egy 4magos xeon szerverem is és arról is irok tesztet, csak sajnos korlátozottak a készleteim, és nem engedhetem meg a több százezres cuccokat magamnak...
de ha neked ez a konfig is megfelel, és leirod mivel teszteljem még le, akkor kiegészitem az irást! :K

(#24) bacsis válasza Jofi81 (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönöm ajánlásod!
ma már nincs erőm, de holnap akkor le tesztelem ezzel is a gépet, illetve ha valakinek van még ötlete, ajánlata kérése, szivesen letesztelem a gépet és kiegészitem vele a tesztet!

(#25) hcl válasza joghurt (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm. Párszor már leírtam azt amikor a barátnőm gépén 20 perc alatt renderelhető Maya file az én gépemen 15 perc alatt kész volt... (Asszonyé a C2Q)

Gép 1 : Q6600@alig tuning (pontosat nem tudok, nem sokat húztam rajta), 4Gb RAM (800-ról 920-ra húzva), GF7950/512M + Windows XP

Gép2 : C2D6420@2800MHz (minek húzzam, úgysem terhelem agyon, bírna többet is), 2Gb RAM (800-ról 850-re), GF8600GE + Linux

Mondjuk itt az oprendszerek különbsége is szembetűnő volt, de nagyon... :-D Sajnos a Linuxomon újabb Maya volt, valszeg ez is számíttt, de ENNYIT?

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) #43960832 válasza hcl (#21) üzenetére


#43960832
törölt tag

IBM workpaddal énis szemeztem sokáig. Az egyik nagy vágyam már régóta egy Jornada, a másik pedig egy Libretto volt. Az előbbi már teljesült, az utóbbi még várat magára... :) Az a gond csak a Jornadával, hogy nagyon kevés program van rá, inkább a 720-asokra vannak. Ebben még Hitachi SH3 proci van, abban meg már ARM. :( Nagyot szoktak nézni az emberek, mikor előkapom a buszon, és az ujjammal görgetem a pdf-et. ;)

(#27) hcl válasza #43960832 (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nagyot szoktak nézni az emberek mikor előkapom a buszon"
:R :C ;]

Az m515-re is, is pedig az is 5 éves már... Akkor még nagyobbat lesnek mikor elkezdek írni rá...

Amikor az első Revo-mat nyúztam, akkor (2002) még alig volt ilyen cucc. Lógott az álluk az embereknek,hogy mi a rák ez... :)) :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hát igen feelinges egy pda, na de gy Handheld pc-nek sokkal nagyobb a hangulata!
csak reménykedek hogy késöbb még újra elő hozzák...
ezért vettem a librit, mert nem sokkal nagyobb, és a buszon vonaton nagyon állat rajta tolni a settlers3-at age of kings-et vagy a need for speed3-at! és ha megunom, szimplán a kabátom belső zsebébe dugom.... hisz akkora mint egy videókazi :C

(#29) hcl válasza bacsis (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Feelinges mind a kettő, csak másra valók. Handheld gépelésre, PDA olvasásra. Persze szerencsére vannak átfedések.
Boltba pl. PDA-val megyek. Bevásárlólista rajta van, ahogy pakolom le őket, törlöm ki a sorokat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) #43960832 válasza hcl (#27) üzenetére


#43960832
törölt tag

Najah, komolyan manapság már szinte egy MacBook is snassz (jó azért nem), bezzeg ezeknek a régi csodáknak szinte tekintélyük van. Valahogy érződik rajtuk, az akkori idők csúcstechnikája és a precizitás, a kidolgozottság. '99-ben, mikor bejött a 680-as, 350 ezer Ft volt újonnan. Nagyon kevés van még az országban is.

Szerk: Azért a Jornada 640X240-es (érintő)kijelzője sem utolsó olvasásra. Pdf-eket mindig ezen olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#31) Tim82 válasza hcl (#29) üzenetére


Tim82
nagyúr

én általában kézzel írt bevásárlólistával, na jó, tudom, az nem annyira kocka. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32) bacsis válasza #43960832 (#30) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én még a jornim is játékra használom :C űna meg netezésre klippek nézésére és mp3 hallgatására és mindezt ugye egy 8éves kütyüvel!
Igen tényleg nagy tekintélye van a jornadáknak... tudom miről fogom csinálni a következő tesztemet nektek :))

(#33) #43960832 válasza bacsis (#32) üzenetére


#43960832
törölt tag

Huhh, lesz hozzá egy két szavam biztos. ;) Kár, hogy nem 680-asod van, mert akkor cserélhetnénk programokat. (Mint a régi szép commodore-os időkben:) )

[ Szerkesztve ]

(#34) bacsis válasza #43960832 (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem nem!
az a kár hogy neked nem 720asod van!
vegyél mellé te is egy 720ast!
hidd el megérné!

(#35) 7 válasza Tim82 (#31) üzenetére


7
addikt

Én pedig egy zseniális, memória nevezetű eszközt alkalmazok. :D

(#36) bacsis válasza 7 (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azt senki nem látja, nem lehet vele villogni :C

(#37) hcl válasza 7 (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:R :R :R :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) hcl válasza Tim82 (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a kockaság miatt. Kényelmesebb mint a cetli, és nem használok el vele papírt. A papír ugye fából van. És nem hinném hogy azért van egy csomó kütyüje az embernek, hogy mellette továbbra is papírt használjon. Vagy papír könyveket vegyen.
(Persze hogy az az igazi, meg feelingesebb papírról olvasni, de miért zsákmányoljuk ki n+1. módon is a természetet?)

Azt sem értem hogy pl. az államigazgatásban miért kell mindent papíron is vezetni. Hatalmas pazarlás.
Vagy ha már minden papíron megy akkor a számítógépes nyilvántartást hagyjuk ki, mert az meg áramot fogyaszt.

Vagy a munkahelyem hatalmas informatikai rendszerében, miért megy rengeteg dolog továbbra is papíron, amikor minden négyzetméteren van 1 számítógép, és mind hálóban?
Iszonyú mennyiségű papír-és energiafelhasználás, gyakorlatilag a napi munkamenetért. És az igazán dühítő az, hogy lenne jobb megoldás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) bacsis válasza hcl (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezaz: Védd a természeted, használj jornadát :D :D

(#40) Rive


Rive
veterán

Hümm-hümm.

Biztos, hogy azok a vinyók az általuk elérhető legmagasabb sebességgel tolják az adatot a lapnak? Olyan gyanúsan lapos az a kábel, ami feléjük megy.

Amúgy ez így nem szerver. A legkevésbé sem. Még talán WS-nek elmegy, de annak is kiegyensúlyozatlan.

Ha pedig 'szerverteszt', akkor tolj rá mondjuk valami torrentet, és közben nézd meg a játéksebességeket - egy és két procival...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) bacsis válasza Rive (#40) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

biztos hogy nem mennek úgy azok a vinyók ahogy kellene.
Sajna most a másik scsi kari kékhalált okoz igy egy lassab kártyával megy a gép ideiglenesen...

(#42) Tim82 válasza 7 (#35) üzenetére


Tim82
nagyúr

Yetike: ha magamnak vásárolok, én is. :P

hcl: családilag korábbi vásárlás blokkjának üres hátuljára szoktunk listát írni. a könyvvel meg nem értek egyet. nem a könyvgyártás és -kiadás miatt pusztulnak az erdők, ez eléggé elenyésző hányada.

na de ez nagyon OFF és messzire vezet. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43) bambano válasza bacsis (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ez a cikk inkább a helyesírási hibákról és a tévedésekről szól, nem a fanatizmusról.

Egy via apollo pro 266-os chipsetre épülő alaplapot szerver alaplapnak nevezni nem túlzás, tévedés.

Ezenkívül túlmozgásos a szóközöd és a vessző billentyűd.

Az igazi szerverekben ilyen ati rage 8M ram meg hasonló, játék szempontjából erősen hulladék videokártyák vannak. Ja, meg s3 trio64 meg virge.

Mielőtt bárki elkezdene okoskodni, ugyanilyen alaplapom van, pont 6 éves, van is róla tesztem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) bambano válasza hcl (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amíg a "nagy" emberek úgy emaileznek, hogy a titkárnő kinyomtatja a levelét, beviszi, a nagyember ráírja tollal a papírra a választ, a titkárnő pedig begépeli és elküldi, addig sajnos pusztulni fognak a fák.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) bambano válasza hcl (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én egyszer írtam a funkcionális analfabétizmusról. Nem értették meg...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) bambano válasza joghurt (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A felét már megírtam :) Mármint a régebbi szerverek vs. mai szerverek, egyelőre csak egy-két tesztben. Meg jön a héten raklapnyi sokmagos szerver nekem, majd letesztelem itt írásban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) bacsis válasza bambano (#43) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerver bármilyen gép lehet!
akár egy 286os is!
Olyan gépet hivunk szervernek ami kiszolgálja a többi gépet, mint pl az enyém, mindig ő a játékszervre, az már csak hab a tortán hogy 2cpu van benne és scsi hdd, de ha téged még mindig nagyon zavar a szerver kifejezés a gépemre, akkor legyen inkább WORKSTATION

(#48) bambano válasza bacsis (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Lehet, hogy én is láttam már a szerver definícióját. Viszont ebben a cikkben, ebben a szövegkörnyezetben az olvasók arra gondolnak, hogy szerver architektúráról lesz szó, nem egy asztali pc-ről, amin fut egy játék szerverprogramja.

Amikor a ph! fless szervert tesztel, azok szerver architektúrák, szerver alkalmazásokkal, ennek megfelelő tesztkörnyezettel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) (Kolombusz) válasza 7 (#35) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hány megás? :DDD

(#50) bacsis válasza bambano (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogyha futtatok speciális szerverre irt alkalmazásokat, meg leszel elégedve?

(#51) ttower


ttower
aktív tag

(valahogy meg is értem, hisz a futuremark fejlesztői nem gondolták, hogy lesz olyan barom, aki szervert fog tesztelni a programjaikkal)
a 2 cpu nem ugyanúgy dolgozik mint egy 2magos? :F
szerintem a futuremark fejlesztői azért nem írták '06 előttiekbe több processzor támogatását, mert akkor még nem nagyon voltak kétmagosok, és nem azért mert nem szerverekre szánták a programot. aztán lehet megint tévedek

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#52) bacsis válasza ttower (#51) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lényegében igaz, a 2cpu az olyan mint egy mai 2magos proci...
ahogy a teszteken is látszik, a 06os 3dmark már kezeli a 2magos procikat illetve a több processzoros rendszereket, de a régebbi verziók nem tudnak a plussz központi egységgel mit kezdeni!

(#53) bambano válasza bacsis (#50) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mint mondtam, 6 éve nekem is ilyen alaplapom meg ilyen procim van. Meg lennék lepve, ha bármi újat mondanál róla.

Az sokkal lényegesebb kérdés, hogy az átlag olvasó elégedett lesz-e vagy sem, mint az, hogy én az vagyok-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) bacsis válasza bambano (#53) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szeretnék mindenki igényeinek eleget tenni, hisz ezeket az irásokat nem magamnak, hanem nektek készitem!
Lehet hogy nem tudok neked újat mondani, mert mint emlitetted, hogy neked is ugyanilyen alapú konfigod van, de nemhiszem hogy még olyan sok emberkének lenne ilyen cuccosa, mert úgy tudom a dual tualatin rendszer nagyon ritka főleg ddr ramok társaságában!

(#55) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szóval ha valaki javasol még tesztprogramokat, akkor azokat szivesen lefuttatom, és bővitem vele a tesztet

(#56) bacsis


bacsis
Közösségépítő

semmi ötlet, ajánlat?

(#57) Sweet Lou 6 válasza bacsis (#56) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Sanyi!Megpróbálhatnád a Cinebench-t, ez 3D renderelést csinál meg a vga-t is megküldheted vele Open GL-ben. Asszem azt is külön be lehet állítani, hogy hány magot (a te esetedben cput) használjon a méréshez.Üdv.: Kristóf ;)

sweetlou6.wordpress.com

(#58) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Egyébként gratula az összes tesztedhez, nekem mindegyik tetszett (főleg AMD K6-K7 :B ). Ehhez meg annyi hozzáfűzni valóm van, hogy aki szerint nem jó programokkal tesztelted; egy átlagfelhasználó honnan lássa a ennek a rendszernek a képességeit, hogyha általa ismeretlen programokkal méred le? Ezért nekem különösen szimpatikus, hogy mindenki által értelmezhető tesztprogramokat/játékokat futtatál.

sweetlou6.wordpress.com

(#59) bacsis válasza Sweet Lou 6 (#58) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:C köszönöm pozitiv véleményed a tesztjeimről!
Holnap akkor megcsinálom még a javasolt teszted és kibővitem az irásom!
Nemsokára meg elkészitem a jornada tesztemet is nektek :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.