Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Thusor válasza Vladi (#300) üzenetére


Thusor
őstag

Természetesen csakis a szokásaimhoz mérten fogom beállítani. Mindenképpen parancssoros kell, mert nincs feltelepítve a GUI az Ubuntuhoz. Parancssorból nyomom, vagy Webminből.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#302) Thusor


Thusor
őstag

Már csak arra kellene rájönnöm, hogy gigabites hálón miért csak 19-20 Mb/sec a sebesség. Szerintetek?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#303) bambano válasza Thusor (#302) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

milyen protokoll?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#304) Thusor válasza bambano (#303) üzenetére


Thusor
őstag

Simán csak ubuntu 12.04.1-re ubuntu server 12.04.1-ről hálózaton keresztül Nautilussal.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#305) Vladi válasza Thusor (#304) üzenetére


Vladi
nagyúr

:O

De milyen kliens felé és hogyan osztod meg az adatot?
nfs? samba? sshfs? ftp? vagy csak simán bedugod a pendriveot, átmásolod és átsétálsz a szomszéd szobába? :DD Ez utóbbi esetben kis testedzést javaslok. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#306) Zzenit válasza F34R (#298) üzenetére


Zzenit
tag

Igen ez érvényes általában minden gépre, különösen azokra amelyek nedves siklócsapágyakkal vannak ellátva. Amikor ezek leállnak akkor ott a forgó és álló alkatrész összeér, vagyis indulásnál kopni fognak ezek a felületek. Míg amikor forgó alkatrész mozgásban van és elérte az üzemi sebességet/hőmérsékletet, akkor a folyadékfilm alakul ki a forgó és állóalkatrész között, így nincsen kopás. A mozdonyok keréktengelyeit pl. felemelik a csapágyfelületekről hidraulikusan mielőtt elindulnak.

Az áramfelvétel szempontjából is nagyobb megterhelés a ki/be kapcsolás.

Amúgy a repülőgépek testének is az lenne a legjobb, ha csak fent lennének a levegőben. Ui. a külső belső nyomáskülönbség ingadozás ugyancsak tágítja ill. összeernyeszti a gép testét (ún. légzőmozgás). Ezért nem mindegy, hogy a légitársaság milyen célra veszi a gépet, tengerentúli repülésekre ritka le-felszállással vagy kis távokra sűrű le/felszállással.

Én a stabil üzem híve vagyok, marad bekapcsolva 7/24-ben a cucc.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#307) Thusor válasza Vladi (#305) üzenetére


Thusor
őstag

Samban keresztül meg van osztva egy mappa ubuntu serveren. Ezt hozzáadtam a notebookon lévő ubuntuhoz...majd Nautiluszon keresztül elkezdtem átmásolni. Hálózaton keresztül másolok...ezért is írtam, hogy miért csak 20 Mb/sec amikor gigabites a hálózat és windows serveren keresztül 80 Mb/sec-el is megy a cucc.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#308) nbg


nbg
senior tag

Ha mar temanal vagyunk: egy gondom van a NAS-ommal, megpedig a WOL: megkapja a gep a magic packet-et, fel is zug, be is kapcsol, nemi hdd led aktivitas is van, de nem jutok el meg a BIOS-ig, POST-ig sem. Ha nyomok utana par masodperccel egy reset-et, akkor siman felall a rendszer. Igazabol ugyanez tortenik, ha manualisan kapcsolom be a gepet...

Otletek? Tul sok a vinyo (15 db)? tul kicsi a tap (650W)? Szar alaplap? Egyeb?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#309) F34R válasza nbg (#308) üzenetére


F34R
nagyúr

lap esetleg tap, megbizhato fele ?

(#306) Zzenit

akkotr biza hamarosan megszivom , lehet altatni kellene a gepet (van egy ssd-m is )

[ Szerkesztve ]

(#310) nbg válasza F34R (#309) üzenetére


nbg
senior tag

A lap egy MSI P45 Neo3-FR, a tap pedig egy Corsair TX650. Szoval a tap mindenkeppen megbizhato, es a lap sem (volt anno) egy filleres darab...

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#311) F34R válasza nbg (#310) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor pedig a WOL korul kellene nezelodnod , Debian es milyen chipset (LAN ?)

(#312) nbg válasza F34R (#311) üzenetére


nbg
senior tag

Ubi 8.04 es 12.04 alatt is ugyanugy produkalja, a Lan pedig Realtek 8111C.
Amugy azert nem hiszem, hogy WOL, mert manualis bekapcsolasnal is ugyanez a tunet...
Esetleg probaljam meg lehuzni a RAID kotet osszes hdd-jet, es csak rendszervinyoval ugyanazt?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#313) devast válasza nbg (#308) üzenetére


devast
addikt

Én úgy tudom, (azt lehet nem így van). hogy felpörgéskor a hdd-k kb 2 ampert vesznek fel a 12 voltos ágról. 15db-nál az 30 amper, tehát 360W. Ha normális a táp, akkor simán bírnia kéne.

(#314) Zzenit


Zzenit
tag

Sziasztok!

Ezt találtam egy jó kis megoldásnak annak akinek kevés lenne tápcsatlakozója.

Ezt kéne még úgy megoldani, hogy bekapcsolásnál késleltetve kapják az áramot a vinyók és ne egyszerre szívják a 2A-t. Forrás

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#315) bambano válasza Zzenit (#314) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ilyet nem tennék soha, ott rángatnák egymás alól az áramot a vinyók...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#316) F34R válasza Zzenit (#314) üzenetére


F34R
nagyúr

hmmm most mar mindegyik normalis tapon van legalabb 6 sata csati , molex sata atalakitoval megintcsak novelheto. Jo ez a 90 fokos elforgatas csak nehez huteni.

(#317) symering válasza Zzenit (#314) üzenetére


symering
tag

Szia!

Ez azért nem jó, mert az összes áramot a vinyók csak a táp egyik kimeneti ágáról veszik, így azon az ágon induláskor nem biztos, hogy le tudja adni a megfelelő átamerősséget a táp.

Úgy képzeld el, mintha egy 3 fázissal rendelkező lakóházban minden a pince fázisára lenne kötve, így ha megy a mosógép, meg a mikró, meg a tv, közben nyírnád kint a füvet, a fűnyíró bekapcsolásakor a 16A-os biztosíték egyből kikapcsolna.

A tápot kímélendő 1 ágra én nem kötnék több eszközt, mint amennyi csatlakozó van az ágon. Esetlegesen, ha van videokari meghajtásához 12v-os ág, arról kéne levenni plusz tápcsatit, ha ez lehetséges valamilyen módon, mert az tuti bírja, és úgysem használsz nagyteljesítményű videokártyát a NAS-ban.

Üdv, Miklós

(#318) bambano válasza F34R (#316) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem könnyebb hűteni, mint az egyenes vinyókat, legalább a drótok nincsenek a levegő áramlás útjában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#319) devast válasza symering (#317) üzenetére


devast
addikt

Egyrészt. Másrészt 18-10 ampert is el kell viselnie a tápnak egy "rail"-en, nem hinném, hogy szénné égne a sárga kábele, azt franc tudja. 12 amper azért nem kevés.
ps: én egy szerencsétlen picopsu-ról húzok kb 11 ampert induláskor :) Lassabban pörögnek fel a hdd-k, mint normál táppal, de probléma még nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#320) Zzenit válasza devast (#319) üzenetére


Zzenit
tag

Ezért írtam, hogy egy jó lenne megoldani azt, hogy indulásnál ne kapjon egy Dirac-deltát, hanem mondjuk 3 mp-es késleltetéssel adja a rá az Ampert.

@symmering: vhogy nem értek egyet a hasonlatoddal. Az igazi hasonlat az lett volna, hogy egyszerre kezd 3 helyen vki hegeszteni. Az odatesz a biztosítéknak. De visszatérve a témához, egy vinyó 2A-t vesz fel induláskor, aztán ez szépen vissza esik egy green vinyónál kb 0,7A ha jól számoltam. Sajnos nem tudom mennyit bír a satás ágam, de nem hiszem el, hogy késleltetett bekapcsolásnál ne bírna ki 10*0.7A+2A=9A-t=>45W.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#321) hcl válasza Zzenit (#320) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hobbielektronikán millió ilyen időzítő kapcsolást találsz :) Relét neki, és csók.

Mutogatni való hater díszpinty

(#322) symering válasza Zzenit (#320) üzenetére


symering
tag

A példát pont azért írtam így, mert a szépen lassan egyre több és több fogyasztó, a végén, amikor már az összesre nem elég a szufla, le fogja csapni a biztosítékot.

Tapasztaltam már, ismerek olyat, akinél így sikerült bekötni az áramot. :W

(#323) F34R válasza symering (#322) üzenetére


F34R
nagyúr

nalunk is harom fele van szetszedve igy agankent eleg keves jut, valaki porszivozott en azt hiszem vagtam a fuvet , valaki meg mikrozott a konyhan , le is csapta eleg szepen.

(#324) kovgab


kovgab
aktív tag

grat, jól, megcsináltad... :C

Ká Úr

(#325) SteveL


SteveL
aktív tag

Egész kedvet kaptam a szerverépítéshez. Most gyakorlom az Ubuntu Server kezelését, amit egy USB 3-as pendrive-ra tettem fel. Hamarosan összevásárolom a szerver alkatrészeit is. :)

(#326) jercsi


jercsi
tag

Valaki be tudja nekem linkelni , ezt a NAS leírást ..?

(#327) megema


megema
őstag

Én is most kezdtem el egy "NAS" építésén gondolkozni, mivel kezd egyre rosszabb lenni a WD MyBook World I-em. Mit gondoltok a Brazos lapokról? Sajnos RAID-et nem tudnak hardveresen, de Windows Server (2012) alatt össze lehetne hozni szoftveresen, vagy az csak linux alatt kivitelezhető? Van valami hátránya a szoftveresnek?

Felhasználási területek fontosság szerinti csökkenő sorrendben: NAS, webszerver, torrent kliens, iTunes (zene könyvtár megosztás, WiFi szinkron iKütyükkel), tartományszerver (ez még csak egy ötlet), médialejátszó (HDMI kell).

Emellett 4db SATA III és a lehető legalacsonyabb fogyasztás lenne a szempont. Van értelmes alternatívája így a Brazosnak, ami hasonló árban mozog, és RAID kompatibilis?

(#328) Zzenit


Zzenit
tag

Ma volt egy hardver és szoftver update (mondhatni kényszerből). Szóval most már egy 64 Gb-os crucial ssd-n csücsül a rendszer. Ez annak köszönhető, hogy a 16 Gb nem volt elég a rendszerfrissítésnek (13.04-re), és meghalt a rendszer. Így vette át az ssd a pendrájv szerepét. A leírásom alapján pikk-pakk megvolt az úr rendszertelepítés is (kivéve a szenvedést a pendrájvról való telepítéssel, ezért előkerült egy újraírható CD és egy CD-olvasó, amivel egyből felment minden az ssd-re). A raidet szépen felismerte, a szamba és a nyomtató is megy. Piszok gyorsan feláll az szerver. Vettem a CeBIT-en egy hot-swapos 4-es racket (3 5,25-ös helyet foglal). Ami nagyon hasznos lenne, mert szépen egymás után lehet bekapcsolni a merevlemezeket, meg ugye cserélhető is hipp-hopp, de mellette piszok hangos, mert egy 80-as venti 2800-zal pörög benne. Emiatt kétszer is átraktam a merevlemezeimet a házon belül. A rack maradt a házban, hogy csillapítsa a rezgést.

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#329) EG0


EG0
aktív tag

Én odáig olvastam el a cikket, hogy a megvásárolt, kapott hardver mellett nyugodtan lehet lopottból is építeni. :-(

(#330) csicsaaa


csicsaaa
tag

Sziasztok!
Az kivitelezhető hogy a torrent kliensben nem egy localis helyet, hanem egy NAS LAN-os hálózati elérhetőségét, ami valahogy így, \\NAS\filmek\ adom meg?
Tehát a letöltést a "nagy" gépen indítom el, de fizikálisan a NAS-ra töltődik le a fenti hálózati cím megadásával LAN-on belülre.
Igazából ezt látom nekem kényelmes megoldásnak elméletben, de ez így megvalósítható?
Remélem nem túl triviális a kérdésem! :DDD

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#331) Zzenit válasza csicsaaa (#330) üzenetére


Zzenit
tag

Szia!

Természetesen lehet. Sőt két lehetőség is van, ha a NAS-on fut a torrent, akkor egyértelmű, hogy általában magára menti. Ha te gépeden fut, akkor meg sambán felcsatlakoztattad már a merevlemezt/mappát, és egyszerűen belemented.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.