Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ideális mobil:
- egyszerű, mint a faék
- csak telefonálásra, sms-ezésre, üzemmódokra és időzített üzemmód váltásra alkalmas
- van hozzá hagyományos kocsi-kihangosító
- van hozzá hagyományos övtáska
- sokáig bírja az akksi, üzembiztos

Nokia 6230i

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) sz.balazs.95 válasza bambano (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem volt régen 6230-am, igaz, az a sima volt, és nem az i.
kinézetre még most is tetszik!
meg amikor nekem volt, eszméletlen sok elő- és hátlapot lehetett hozzá szerezni! :DD
(ráadásul az i hátlapjai is működtek vele)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) Vakegérke válasza bambano (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én kevesebbel is beérem. Ilyenem van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Legyen gyors, de ne legyen lassú.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) bambano válasza Vakegérke (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ami ennél is kevesebb, az már szikratávíró :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem 4,5-5 col min qhd max HD ettől több vagy kevesebb hülyeség.
Jó akkuidő szép legyen a kijelző a telefon ne tömegtermék legyen látszódjon, hogy ez nem egy copy hanem egy egyéniség. Normális kamera erős led. Más annyira nem fontos. Legyen min 1Gb ram 4 magos cpu és egy picit se akadjon meg. A jiayu g3s személyében megtaláltam ezt a telefont. Nagyon imádom.

(#7) HuMarc


HuMarc
addikt

Valami ilyesmi, csak nem feltétlenül Apple+, lehessen belőle okosórát, eBook-olvasót, tabletet, és brutális gamer PC-t hajtogatni.

Viccet félretéve, nekem ideális a Lumia 520, még ideálisabb lenne pár apró hibája nélkül + pár hasznos ficsőrrel, ami kimaradt belőle. Pl. jó lenne bele egy mini atomerőmű, hogy ne kelljen tölteni. A tengeralattjáróknál bevált. (Nameg Isaac Asimov is megírta, hogy diónagyságú atomerőmű hajtott egy személyes erőteret, szóval tuti van rá megoldás)

De amúgy ha kicsit hosszabb lenne az üzemideje (pl. nem hagyna cserben, ha előző este nem töltöttem), nem melegedne, a WP8-ért felelős emberek rájönnének, hogy a szoftverük még igen hiányos a funkciók terén, ha lenne benne egy fájlkezelő, akkor nekem ez lenne az ideális mobil. De csak ha az ár is számít. Ha nem, akkor Ubuntu Edge.

(#8) sz.balazs.95 válasza HuMarc (#7) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem a meg nem jelent/csak koncepció szinten létező mobilok közül ez tetszik nagyon:

(és ez ha jól emlékszem, 2006-ban, vagyis 4 évvel a WP és egy évvel az iPhone előtt „jelent meg” :C - kár, hogy végül nem lett belőle semmi. :( )

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) turai_


turai_
tag

Lehessen vele telefonalni. SMS nem kell, mert arra lusta vagyok. Ja es tudjon ebreszteni.

Esetleg egy Ubuntu Edge meg erdekelt volna.
Amig a mostani OS-ek ilyen limitaltak (pont azt nem tudjak, ami kene), addig nem is kell tobb.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#10) sz.balazs.95 válasza turai_ (#9) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a limitációt egy desktop os-hez képest érted?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11) turai_ válasza sz.balazs.95 (#10) üzenetére


turai_
tag

Android is lehet desktop OS, de akkor sem fogja tudni. Elvarasaimhoz kepest limitalt.
Persze a legtobbeknek megfelel igy, ahogy van, na ok a celkozonseg.

Szerk.:
Egyszeru pelda: drag.

[ Szerkesztve ]

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#12) sz.balazs.95 válasza turai_ (#11) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a desktop os-t úgy értettem, mint pl. egy ubuntu, vagy egy fedora, esetleg vindóz.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13) zoo8800


zoo8800
veterán

Nokia Lumia, Androiddal. ;] ;]

rip and tear, until it is done

(#14) sz.balazs.95 válasza zoo8800 (#13) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

tessék: [link] :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) vans?


vans?
őstag

fekete i5 kopas nelkul, iOS 7-tel.

hábm bábm

(#16) turai_ válasza sz.balazs.95 (#12) üzenetére


turai_
tag

Azert nem hasonlitom konkret asztali rendszerhez, mivel Gentoo-t hasznalok asztalin, meg Win8-at ha jatszani akarok: sosem lesz olyan mobil rendszer, ami egy Cinnamon + Foobnix + Chromium + VLC osszeallitast megkozelit, ez teny, mivel nem ez a celjuk, nem is varom el. Osszehasonlitani pedig nem lehet oket, itt szimpla funkciohianyrol van szo, ami nekem trivialis.
Van tabletem, aminek ketto ertelmes felhasznalasat talaltam eddig: e-book es filmek/sorozatok lejatszasa.
A bongeszo, mint mondtam nem ismeri messzirol sem a dragot, es ahogy eszrevettem, meg JS teren is vannak hianyossagok. Ha rendszerekhez kell hozzafernem, akkor hasznalhatatlan. Arra ott van a PC meg a szobai merleg, emiatt ceges rendszereket, frontendeket nem fejlesztunk at. SSH meg talan jatszik, ha van az a mazochista, aki bash scriptet javit/konfigol telefonnal/tablettel :C
Azert nem fogok tobbtizezret elkolteni egy telefonra, mert megy rajta a zengribordz (meg a tobbi jatek) meg a feszbuk. Fokent, hogy egyikkel sem elek. Szoval a telefon nekem meg mindig egy egyszeru kommenikacios eszkoz :)

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#17) Polllen


Polllen
nagyúr

Kijelző legyen 3-4,5" között, fizikai qwerty, röccenés mentesen működjenek a következő szolgáltatások: e-mail (exchange, imap), telefonálás, sms, mms, voip, gtalk, skype, normális képet készítsen, gmaps vagy más jól működő turn-by-turn navigáció, egyszerűen működjön rajta a megosztás bármelyik appból bármelyik appba, 2 naponta kelljen csak tölteni, legyen elegáns, de ne túl kényes a külseje.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) Ringman


Ringman
nagyúr

qwerty slider windows phone strapatelefon

szerk: vakuval zseblámpa miatt.

[ Szerkesztve ]

(#19) sz.balazs.95 válasza Ringman (#18) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a lelki szemeim előtt elképzeltem, hogy az hogy nézne ki.
remek telefon lenne, az biztos!

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#20) hoffman_


hoffman_
nagyúr

htc one, kicsit kisebb kijelzővel, egy hetes akku-idővel :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) proci985 válasza zoo8800 (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Nokia N9re gondolsz?:) ok nem android, hanem linux, de mégiscsak elég közel áll a specedhez:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) Syl


Syl
nagyúr

Itt az ideális telefon: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) zoo8800 válasza proci985 (#21) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem, ez csak egy kis trollkodás volt. :)

rip and tear, until it is done

(#24) Def26


Def26
félisten

Nekem mindegy milyen, csak GYORS legyen. Ne kelljen várnom semmire.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Az ideális számomra egy minimális kávával rendelkező 5,5.5 colos teló lenne ami kellően gyors (az már elég, ha alapfelhasználás esetén sehol sem akad), 16gb háttértár, szép kijelző, és egy elfogadható kamera, vakuval. És olyan 2 napos stabil üzemidő bekapcsolt 3G-vel.

És ennyi.. ennél több nem kéne, spóroljanak ki belőle minden appot, legyen rajta egy vlc szerű filmlejátszó, legyen rajta egy jó netböngésző, meg kb az alap programok. Skype stb... semmi másért nem akarnék fizetni, minden kamu-feature-t írtsanak ki belőle, tudjak vele telefonálni, filmet nézni, meg rendesen internetezni.

Nyílván az ideális mobil minden bullshit miatt olcsóbb lenne mint a mostani ajánlatok.

A Nexus 4 nyomott ára lenne kb az alap egy ilyen telefonnál :)

(#26) Sztbeni


Sztbeni
őstag

4,7"-os, HD 720p kijelző
16 GB háttértár
1 GB RAM
1,5 GHz körüli, 4 magos proci
120-160 g körüli tömeg
1 cm körüli szélesség
HD 720p videófelvétel
LED-es villanó (elsősorban zseblámpának)
minél nagyobb akku
42 megabites DC-HSPA
minimum 4.2-es Android

Szerintem nekem a Nexus 4 az ideális teló.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27) sz.balazs.95 válasza Sztbeni (#26) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„1 cm körüli szélesség”

szerintem oda vastagságot akartál írni. ;)

gondoltam, hogy valamit kifelejtettem a listáról: 3G modem. :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28) Samus


Samus
addikt

Ideális mobil...egy jó formaterv, bár ez erősen szubjektív. Jelenleg GXIN mobilom van, a formája (főleg Nillkin kemény tokkal) erősen hasonlít a Motorola Defy-re, ami nekem nagyon bejön.

-Defy vagy Xperia T/Z dizájn, "fizikai" gombokkal Opciók-Home-Vissza, ebben a sorrendben (kapacitív, mert az a divat, ha kevesebb a gomb...bár legalább nem megy alá a mocsok)
-Állapotjelző LED a kijelző feletti területen
-Előlapi kamera (de minek...)
-Fény-közelség érzékelők
-"Giroszkóp" (ami valójában mozdításérzékelő), digitális iránytű
-Nokia Pureview szenzor, LED segédfény (szeblámpa, videózás közbeni segédfény) és külön Xenon vaku, sőt, aktív mechanikus lencsevédő, mint az N82 esetében, vagy legyen automatikus, mint a K850i esetében (de gyors legyen az a quick shot)
-dedikált kétállású kameragomb, quick shot funkció
-1080p videófelvétel, fényképezés lehetősége felvétel közben, képstabilizátor
-A 4+1 magos Tegra 3 SoC tetszett, alapfunkciókhoz ott a kis fogyasztású mag, de van tartalék is. Szóval egy ilyen ARM megoldás, hogy ne legyen gond a kompatibilitással (de jó a jelenlegi csúcs Qualcomm is)
-Jelenleg 4.2 Droid, Nexus referenciamodell, hogy a frissítésekkel sem legyen baj
-Nagy kapacitású akku, hogy bírja a témát
-Ne legyen pengevékony
-4.3-4.5, max 4.7", minimum qHD, de inkább 720p felbontás, legyen direkt napfényben is olvasható
-ne legyen az előlapon feleslegesen üres hely
-a szokásos mini jack csati, microUSB, microHDMI
-fejlesszenek rá CM és MIUI ROMokat is, aktívan :D

Nagyjából ennyi. Ha már álmodozunk...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#29) beast27


beast27
senior tag

- IPS (sikerült nagyon megutálni a samoledkképernyőt), 4,3"-5" HD/FHD (300+ ppi)
-4 mag, 1,6 ghz (snapdragon s4)
-2gb ram
-minél nagyobb aksi
-16gb tárhely + SD bővíthetőség vagy 32gb tárhely ha nincs SD bővíthetőség
-8+ mpx camera + flash
-minél több custom ró legyen hozzá :DDD
Nagyjából ennyi, jelenleg arra hajt jog jövő hónapban megtudjam venni a xiaomi mi3-at

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.