Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beefjeez


beefjeez
senior tag

Talpkopást csak lyuk esetén szokták cserélni, ha látszik, hogy utcán használtad.
Vannak olyan cipők, aminél nem kell sokat foglalkozni a garival, olyan jó talpuk van.

(#2) Kolondrum válasza beefjeez (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

6hónap után más megítélés alá esik a cipő azért vittük most el. Régen látszódott már, hogy jobban kopik mint kellene.
Utcán használom kizárólag és vigyázok rá, hisz nem 2ft.

Fognak ezek szórakozni.... Nem vagyok lusta megmozdulni ekkora összegért. Egyszerűbb lenne a nokiát megkérdezniük, hogy ne erőlködjenek és jobb ha cserélik.

Megint felhúzott a dolog. ááááá

[ Szerkesztve ]

(#3) psyho85


psyho85
aktív tag

1. Lábbelire garancia, hacsak azt külön a gyártó/eladó nem vállal és garanciajeggyel alá nem támasztja, nincs. Szavatosság van, két év. Ebből fél éven belül a gyártónak kell bizonyítania, hogy nem gyártási hiba volt a dolog, utána pedig neked kell, hogy bizony gyártási hiba volt.

2. Fogyasztóvédelemhez hiába mész. Ők akkor illetékesek, ha nem szolgáltak ki rendesen, nem adtak vásárlói tájékoztatót, blokkot, átvertek az árral. Neked szavatossági jogvitád van. Ha nem fogadod el a forgalmaz/gyártó által kért (mert harmadik, független féltől kell kérnie) szakvéleményt, akkor a helyileg illetékes Békéltető Testülethez kell fordulnod panasszal. Telefon, levél, e-mail is jó, és ingyenes az eljárás. Az ő döntésük sem kötelező érvényű, csak a bíróságé (mint minden jogvitában).

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#4) _JD


_JD
csendes tag

Esetleg megpróbálhatod bevinni máshova.

Valahol olvastam egy blogbejegyzést, hogy az illetőt Tisza cipővel szintén elhajtották a Westendből, majd az Astoriánál lévő Tisza üzletben egy szó nélkül cserélték a cipőjét.

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

attól, hogy valami drága még nem feltétlenül lesz strapabíró, én ezt egy Boss cipőn tanultam meg (azért tegyük hozzá, hogy egyébként imádtam).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) 8th válasza proci985 (#5) üzenetére


8th
addikt

+1.

Az ilyen Kilimanjaro túracipőm bélése a második alkalom után kifoszlott. Visszavittük Hervisbe az eredeti számla ellenében szó nélkül cserélték egy másikra. Én eddig a bőr Puma cipőkkel vagyok a leginkább megelégedve, dagadt vagyok és csámpás de rajtam azok bírták a legtovább.

[ Szerkesztve ]

(#8) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Még régen volt Tiszám, az jó minőségű volt, gondolom már ők is elkurvultak, nincs ezen semmi meglepő. Az mondjuk tényleg nem garanciális hiba, hogy kopik, egyszerűen gyárilag ilyen szarra csinálják ezeket a cipőket. Veszel például egy 20-30k-s Adidast, Nike-t és imádkozhatsz, hogy 1 évig bírja.

Egyébként van a jól kinéző és a jó minőségű cipő. Pl. nem tudom, hogy ki járna Kilimanjaro túracipőben dolgozni.. biztos jó minőségű, de azzal egyenesen arányosan legalább olyan szarul is néz ki sajnos. És nem csak ez az egy márka, nagyjából minden minőséginek mondott darab.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A papír szerint bennem van a hiba nem a cipőben. Röviden. Megkérdeztem mik a lehetőségek. Röviden: sok utánajárás és minden vizsgálat díja engem terhel! Faxa

(#10) Pali1119 válasza _JD (#4) üzenetére


Pali1119
tag

"Valahol olvastam egy blogbejegyzést, hogy az illetőt Tisza cipővel szintén elhajtották a Westendből, majd az Astoriánál lévő Tisza üzletben egy szó nélkül cserélték a cipőjét."

A homár-on volt a cikk:

Westend Tisza Cipő: "Tanuld meg normálisan hordani a cipőt!" érdekes történet

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#11) Nordic válasza Pali1119 (#10) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért egy ilyen "tanuld meg normálisan hordani a cipőt" beszólás után lehet megfordultam volna... :U

(#12) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Elsőre csak annyit, hogy a westendbe nem viszünk semmilyen Tiszát gariztatni, csak az Astoriára. A westendben dilettánsok dolgoznak, az astorián normális emberek. Viszont ha csak nincs nagyon durva járáshibád, lúdtalpad stb. a fél év alatt való elkoptatás nem normális. Hosszú évek óta nem hordok mást, csak Tisza cipőket. Nekem ezek bírják a legtovább, minimum egy évet mind kibírt, igaz addigra jellemzően elkopott a talpuk, a cipő többi része bírta volna még. Ezek közt volt olyan Tiszám is, ami napi használatban volt, úgy értem mindennapos használatban szinte, alkalmanként cserélgetve mással. Ezt ugyan nem lenne szabad, de akkor épp így hordtam és így is kibírt több mint egy teljes évet, olyan másfél év felé lyukadt ki a talpa az elkopástól. Szóval nálam bizonyítottak. De... egy ideje változtattak nemcsak a talp, de a bőr és az egész cipő összes anyagán is. Konkrétan jóval szarabb lett az összes drágábban. Évek alatt egy Tisza sem törte fel a lábam, nem szorított, nem volt kényelmetlen, de kb. pár hónapja vettem egyet, (igen, a méret jó volt) ami 2 alkalommal volt rajtam, széttörte a sarkam mindkétszer... nem is vettem fel többször, ment eladásra... Kitartást a dologhoz, cipővel nehéz végigvinni egy ilyen ügyet...

Szerk.: (Nincs semmilyen járási vagy talphibám, nem vagyok lúdtalpas meg semmilyen. De ami minden Tiszámnál megegyezett az a sarokbélés kikopása lyukasra, sarokkopás és elöl a köröknél való talpkopás. Az összes ugyanígy halálozik el...

[ Szerkesztve ]

(#13) Kolondrum válasza vwpolopg (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

A másik 2011es és olyan mint ez lenne pár hónap múlva.

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az kemény. Én nyár közepén vettem tiszát, ami egy másik több mint 4 éves tiszát váltott le, de azt is csak azért, mert már elég kopott volt, más baja nem nagyon. Ja és nálam a cipő az A CIPŐ, tehát mindig abba mentem mindenfelé. :D Remélem az újból sem nem spóroltak ki semmit, az eladó mondott valami marketingszöveget, ami kis ellenérzést váltott ki belőlem, mindenesetre még jól működik a cipő, semmi gyanús nincs.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) r-chee


r-chee
őstag

Elég szomorú, hogy a drága pénzrét megvett cipő utcai használat mellett pár hónap alatt látványosan elkopik :(

Én pár éve a MERREL cipők mellett tettem le a voksomat (passzol a nevemhez, szal szerelem elsőre :D ). Van egy túracipőm is tőlük, amit késő ősztől tavaszig használok, nagyrészt melóba járok benne. Hóban, esőben, sárban egyaránt megállja a helyét. Vízálló, elnyűhetetlen, merev sarka stabilan tartja a lábfejet :).

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#16) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Amit én ebből leveszek: Nem tudok menni! Legyen igazuk, akkor a másik miért bírta nagyságrendekkel tovább? Arról nem is beszélve, hogy az 2 telet átvészelt! A legnagyobb hóban is jártam benne. Ezt még tán víz sem érte...
Szakvélemény

A kommenteket holnap átrágom.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A régi és jelölve rajta az új hol kopik. Az új sarok kopása már most is ilyen mint a 2011-esen. A másik meg olyan, hogy pici vagy semmiféle minta nincs már rajta.

régi

(#18) total90


total90
veterán

Nekem ezen halt be a zippzár 2 hét után, de cserélték. Utána vettem fehéret is belőle és azóta is jók.
Egyébként kevés gyártó ad garit cipőre... mondjuk jogosan is, mert ki tudja ki milyen körülmények között hordja.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) Huma válasza r-chee (#15) üzenetére


Huma
addikt

Én is a Merrel márkát favorizálom. Volt egyszer egy és nagyon jó volt. Épp mostanában tervezek venni egyet. Szerinted hol lenne érdemes szétnézni?

A Tisza cipőt mindig is ki akartam próbálni de ezek után biztos, hogy nem fogom. Mindenki azt írja, hogy elkopik a talpa. Ez max az 1500Ft-os kínai csukáktól elfogadható. Én szoktam venni Quechua cipőt 5-7eFt-ért és simán kibírnak egy évet. A talpuk pedig nem igazán kopik el. Őszintén szólva utoljára egy kínai tornacipőnek ment szét a talpa nálam (vagy húsz évvel ezelőtt). Pedig azóta rengeteg no name (kb 2500Ft-os) cipőm volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) Beri válasza Kolondrum (#16) üzenetére


Beri
addikt

Márpedig nagyon látványosan ugyanúgy kopnak a helytelen méretű és rosszul hordott cipők. A leírásod alapján nálad is több mint valószínű, hogy ez a helyzet és a homáros tagnál is.
Hogy mért kopott a régi kevésbé? Mert nem teljesen ugyanolyan cipőről van szó. Merevebb/puhább, kevésbé volt mérethelytelen, erősebben húztad meg a cipőfűzőt, stb.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21) Kolondrum válasza Beri (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

Legyen oké, akkor én nem hordhatok Tiszát?

Úgy gondolom hiba volt nem kicserélni, mert ezzel elrettentettek az újabb cipővásárlástól. Hosszú távon ez nekik lesz negatív. Bnőm meg volt róla győződve, sőt az ottani állítólag dilettánska, hogy semmiféle gond nem lesz vele. Erre bamm, nem lesz csere.

(#22) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akkor sorban:

(#3) psyho85! Való igaz, a kis könyv utolsó mondata az, hogy a bíróság dönthet. Én meg addig nem megyek el.

(#4) _JD! Az lesz! ;]

(#5) proci985 Pedig a Tisza drága és jó.

(#8) Jhonny06 Nincs gond a minőséggel. Tesómra éve ha 8 cipőt nem veszünk akkor semmit. Deichmann és társai...

(#12) vwpolopg :R

(#23) r-chee


r-chee
őstag

Én még egy cipőm esetében sem találkoztam viselési/helyes hordási útmutatóval.... :U Max. tisztítási útmutatóval.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#24) Kolondrum válasza r-chee (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az ennél is van, nagyon részletes. Még azt is beleírták, hogy tavasztól őszig hordható.

(#25) Beri válasza Kolondrum (#21) üzenetére


Beri
addikt

Hordhatsz, csak fél-egy számmal kisebbet és nem lógó cipőfűzővel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26) Kolondrum válasza Beri (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Cipőfűző? Tépőzáras. :))

(#27) EczkE válasza Kolondrum (#26) üzenetére


EczkE
addikt

Nem tanítottak meg bekötni a cipőfűzőt? :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#28) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Garancia 2.0 - várunk.

(#29) kmisi99


kmisi99
addikt

Vegyél félévente 5000ft os cipőt ugyan ott vagy. Én soha többet nem veszek ettől drágább cipőt. A 25k-s dc cipőm is ugyan olyan kényelmes mint a kínai fos.

[ Szerkesztve ]

(#30) vwpolopg válasza kmisi99 (#29) üzenetére


vwpolopg
őstag

Hát a deichman-os cipők is egy külön történet...ott ártól függetlenül minden tönkremegy 1hét-5hónap között... az első ás utolsó ott vásárolt cipőm 5 hónapig húzta... asszonyt letiltottam az ott való vásárlástól miután bármilyen ott vásárolt női cipője, szandálja nem bírta tovább 3 hónapnál... persze, jófejek mert levásárolhatod egyből és tényleg, király dolog, hogy 3 havonta új cipő van a lábadon, na de könyörgöm... egy minimális minőség legyen már...

(#31) csƵ


csƵ
őstag

Nekem van egy 2 éves Tiszám, kilyukadt az orra a jobb nagylábujjamnál, pedig bőr. És sajnos nem ez az első cipő, amelyiknek ott kilyukadt, pl. Pumával is jártam már így. Az előző Tiszám is kilyukadt volna, ha nincs az elején az a kifordított bőr erősítés. Az 4 éves, annak belül van baja a sarkánál, de még hordható. Amúgy mindkettőnek megkopott a talpa a sarok részen, de csak egy bizonyos részig kopik.
Most nem tudom milyen cipőt kéne vennem. Megint Tiszában gondolkodom, az a baj. :D

(#32) lezso6 válasza kmisi99 (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Márkás fost nem is érdemes venni. :D Ki kell tapasztalni sajnos, Tiszáról eddig rosszat nem hallottam, se nem tapasztaltam. Persze elvétve lehet azzal is gond, de arra van a garancia...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) beefjeez válasza kmisi99 (#29) üzenetére


beefjeez
senior tag

Persze dc-ből és egyéb márkából sem a műanyag "gumicsizma" szörnyűségeket kell venni, hanem vanank bizonyos modellek, amik nagyon jók. Persze csak hasított bőrt.
Dc-ben ilyen a tonik, tonik s, cole lite, cole lite s, mikey taylor pro is

[ Szerkesztve ]

(#34) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem igazából az fáj, hogy első garis köröm, totál úgy álltam hozzá, hogy itt aztán semmiféle baj nem lehet, de tényleg semmi, erre baszki még én vagyok a hibás. Ezzel csak egy baj van, amit a tiszások nem veszek számításba. Lehet, hogy többet nem veszek cipőt, mert mint fent olvasható nem éri meg. Még ha ki is cserélik akkor is már be lett írva. :(

(#35) proci985 válasza kmisi99 (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem feltétlenül ám.

erre amennyit esik csak goretexes cipőt szabad venni kb. na olyan kínaiba nincs, de egy sima bőr puma se elég már.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Garancia ver 2.0: Nem meglapozott! :O

(#37) vwpolopg válasza Kolondrum (#36) üzenetére


vwpolopg
őstag

Az f***a... hogyan tovább?

(#38) Kolondrum válasza vwpolopg (#37) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hordom még ki nem lyukad és erősen elgondolkodok a jövőben a Tiszán.

(#39) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A történet más irányba megy tovább, mert nem cserélték ki. Ha kicserélik akkor az újra még jobban vigyáztam volna, de mivel ezt nem tették meg, így használom, de nem kímélem, mert csak idő kérdése és kilyukad.

Kiváló motoros cipő lett belőle. Minap úgy elázott, hogy szó szerint kiöntöttem belőle a vizet. Semmi baja, csak kopott a talpa. :DD

(#40) vwpolopg válasza Kolondrum (#39) üzenetére


vwpolopg
őstag

Az enyémek közül az egyik épp pár hete lyukadt ki, ezzel le is fokozódott melós cipővé...

(#41) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A történet folytatódott.... Képek holnap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.